Şimdi Ara

2014 corsa active icin bilgi alabilirmiyim??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
2.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaslar iki senelik cabalarimin ardindan 41 bin tl ye opel corsa almak uzereyim. 27.700 kredi 13bin tl de nakit olmak uzere 48 ay vade ve 760 tl taksitler halinde.
    Sizce almalimiyim ne yapmaliyim.
    Arac benzinli manuel
    Simdiden tesekkurler herkese
    Edit: Arkadaslar yarin arabayi teslim alicam. Nelere dikkat etmem gerekir. Inanin hic bilmiyorum. Bu kafayla gidersem direk binerim araca alir giderim.
    O yuzden fikirlerinize ihtiyacim var.
    Simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeri30 -- 9 Aralık 2014; 20:26:36 >

• omeri30 O kullanıcısına yanıt
    Çok yakında kasa değiştireceğini biliyorsunuz değil mi? Ayrıca 1.4 i olanı alın yakıtta 1.2 ile çok farkı yok.. yılda 320 TL fazla MTV ödersiniz ama arada beygir,tork ve dolayısı ile performans farkı var..buna değer
  • 45 bine daha az yakan daha iyi giden 1.2 ts confline polo düşünülebilir ama Polo daha boş ve daha pahalı.

Corsa ya lpg de takılabilir. 40.000 hatta 39.500 banında alınabilse güzel seçim olur
  • Hayirli olsun LPG taktiracaksan 1.4 al bencede
  • 2014 model 1.3 cdti Essentia modelini kullanıyorum.Açıkca karma kullanımda, ortalama Hız 110-120 aralıklarında bir depo menzili 700-750 maksimum.Bagaj hacmi ile arka koltuk diz mesafesi eğer biraz boylu ve kilolu kullanıcıysanız, eğer iki kişi iseniz ortalama düzeyde ama kalabalık ailelere göre değil.Araç donanım olarak sadece, ABS ön camlar ile aynalar elektrikli muadillerine göre bu konuda yetersiz kalıyor.Uzun dönemlerde arka amortisör ve bagaj kısmından tıkırtılar ile gıcırtı sesleri yapıyor.Artısını sorarsanız ,plastik kalitesi ve yol tutuşu bakımından Fransız markalarına göre daha iyi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Ne cemkirmesi ksrdesm agzini topla terbiye sinirlarimi zorlama senin seviyene dusmicem sana kufr edende olmadi yazdigimi art nyet beslemeden okusan anlarsin,ayrica yalanmi soyluyorum,birisi bi arac almaya nyetlense HEMEN WV VE TÜREVLERINI ÖNERIYOSUNUZ,GINAA GELDI ARTIK .MILLETIN POLO,LEON,GOLF ONERMESINDEN BIKTIK ARTIK

• Bugun telefon actilar 2000 tl lik bir indirim daha oldu ve fazidende indirim yapilacakmis. Yarin gidiyorum kapora birakmaya.
    Yorumlarin tamamini henuz okuyamadim ama okuyup cevaplandirmaya calisacagim.
    Bi arkadas wv polo onermis sinif olarak ayni diye biliyorum ve ben wv ye karsiyim bedava yada ucuz olmadigi surece de almayi dusunmuyorum;)
    Karsi olmamin sebebi de ulkemizde wv algisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Çok yakında kasa değiştireceğini biliyorsunuz değil mi? Ayrıca 1.4 i olanı alın yakıtta 1.2 ile çok farkı yok.. yılda 320 TL fazla MTV ödersiniz ama arada beygir,tork ve dolayısı ile performans farkı var..buna değer

Evet biliyorum ama ben simdi aldim aldim yoksa sittin sene alamam valla ;) 1.4 motorda daha pahali diye biliyorum eve gidince bi bakarim o zmn
    Sagol yorumun icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

2014 model 1.3 cdti Essentia modelini kullanıyorum.Açıkca karma kullanımda, ortalama Hız 110-120 aralıklarında bir depo menzili 700-750 maksimum.Bagaj hacmi ile arka koltuk diz mesafesi eğer biraz boylu ve kilolu kullanıcıysanız, eğer iki kişi iseniz ortalama düzeyde ama kalabalık ailelere göre değil.Araç donanım olarak sadece, ABS ön camlar ile aynalar elektrikli muadillerine göre bu konuda yetersiz kalıyor.Uzun dönemlerde arka amortisör ve bagaj kısmından tıkırtılar ile gıcırtı sesleri yapıyor.Artısını sorarsanız ,plastik kalitesi ve yol tutuşu bakımından Fransız markalarına göre daha iyi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Yorumun icin tesekkur ederim. Ben active modeli alicam basta essentia idi ama cok bos gelince 3 bin fazla verip dolu aliyim diye dusundum. 2 kisilik bir aileyiz 4 sene taksit odiycem zaten 4 sene sonra satarim ve hayalimdeki arac olan i30 u alirim diye duusnuyorum .

• Valla ben olusaydım 47-48 arası astraların sıfırı var 2013 var bizde 1.6 edition standart paket cc bile var ama ben astralara yönelin derim :) on numara araç biraz hantal kalıyor o kadar :) atmsferik ve ağır olmasndan :) ama astra nere corsa nere
  • quote:

Orijinalden alıntı: APPY038

Valla ben olusaydım 47-48 arası astraların sıfırı var 2013 var bizde 1.6 edition standart paket cc bile var ama ben astralara yönelin derim :) on numara araç biraz hantal kalıyor o kadar :) atmsferik ve ağır olmasndan :) ama astra nere corsa nere
    Çok yakan,kasası kaldırmayan,performansı sıfır olan,elektronik arızalardan sürekli yolda bırakan koşarak uzaklaşmak gereken araçlardan birisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Bilgiç

Çok yakan,kasası kaldırmayan,performansı sıfır olan,elektronik arızalardan sürekli yolda bırakan koşarak uzaklaşmak gereken araçlardan birisi.

Araba da saglam bisey var mi acaba ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

quote:

Araba da saglam bisey var mi acaba ??

Hemen hemen yok,külliyen zarar bir araç.
  • quote:

Yalan
    1940 TL daha pahalı (fazladan da park sensörleri var)ama pazarlıkla düşürebilirsiniz.. bence aradaki güç ve tork farkına değer..Kullanırken üzülmezsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

1940 TL daha pahalı (fazladan da park sensörleri var)ama pazarlıkla düşürebilirsiniz.. bence aradaki güç ve tork farkına değer..Kullanırken üzülmezsiniz..

o zaman ben yarın gittiğimde biraz kurcalıyim oraları. ama vergisi de çok değilmi yılda 340 daha. bakiyim belki 1.2 ye park sensörü eklerler. şuanki jaliyle yok sanırsam
    Bence ileride keşke biraz daha güçlüsünü alsaymışım dersiniz ..yapabiliyorsanız biraz daha fedakarlık yapmaya çalışın..Bir de satış temsilcisinin fikrini alın
  • Hesabimi yaptim suan limitteyim yapabilcegim max bu . Vadeyi de 3 yila dusurdm 3 sene bincem borxu bitince de satip c sinifi bir arac alicam artk simdilik idare eder beni bu mdotor heralde istambulda sehir icinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

Hesabimi yaptim suan limitteyim yapabilcegim max bu . Vadeyi de 3 yila dusurdm 3 sene bincem borxu bitince de satip c sinifi bir arac alicam artk simdilik idare eder beni bu mdotor heralde istambulda sehir icinde
    ben olsam istanbulda kullanılacak araç olarak benzinli opel almazdım, şimdi lpg takmıycam deseniz de benzine zammı bir çakarlar kendinizi lpgcide bulursunuz, olmayan şey değil, e bu aracın motoru da lpg konusunda hassas, bence corsa 1.3 cdti corsanın tek tercih edilesi arabası

ha benzinli b sınıfı az yakan bir araç alınacaksa bence şu an en ideal tercih fiyatı da düşünülürse seat ibiza 1.4 tür, bunu da bir değerlendirin bence
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.