Şimdi Ara

2014 Aralık’ta aynı fiyat olan araçlar şimdi değil

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 2014 Aralık’ta aynı fiyat olan araçlar şimdi değil
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6177 Mesaj
    2014 Aralık’ta

Leon 1.2 tsi 50 bin
    Octavia 1.2 tsi 50 bin
    Corolla 1.33 50 bin
    Auris 1.33 46 bin
    Jetta 1.2 tsi 52 bin
    Astra 1.6 sedan 46 bin

İnanmayan araştırabilir o dönemki fiyatlar buydu. Şu an bu araçlar makyajlı. Vw grubu araçların güncel fiyatları 85 bin civarı. Corolla ve astra 67 bin civarı.

Bir üst vergi dilimi diye düşünenler olabilir ama %5 vergi ile 18 bin tl lik fark yine olmaz.

Vw grubu araçlar direkt ithal olduğu için bu fiyatlara çıktı diye düşünüyorum. Ya da baktılar satılıyor fiyatları artırdılar.

Aslında leon ile corolla aynı aynı fiyat olmalı. Leon a verilen fazladan para aslında karşılığını vermiyor. Çünkü bu araçlar aynı fiyata satılıyordu :)

Markaya modele şuna buna çamur atmak niyetinde değilim sadece bu durum dikkatimi çekti paylaşmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Binbaşı
    1986 Mesaj
    İthal olmasıyla ne alaka 2014 symbol başlangıç fiyatı 37.750 şimdi 60 bin

|
    |
    |
    |
    2014 yılında da fiyatlardan şikayet ediyorduk. 60.000 e C segmenti mi olurmuş 40.000 e b segmentine para mı verilirmiş diyorduk. Şu an boş c segmentini 50'ye versinler ben razıyım koşarak alınır. Boş b 40 olsun insanlar çılgın atar satışlar %300 artar.
    |
    |
    araçlar beleşmiş haberimiz yokmuş o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Devlet vergide geçiriyor ama bayiler de aynı oranda geçiriyor.

Kâr marjları aşırı yüksek şu sıralar.

2013'de Titanium 1.0 + otomatik + full opsiyon Fiesta sıfır km 46.000TL'ydi ve herkes aşırı pahalı diyordu haklı olarak. Aynı araç bugün 100.000TL'yi aşıyor.
    |
    |
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Kurmay Yarbay
    16763 Mesaj
    Neresinden baksan rezillik. Suriyelilere harcanan 30 milyar doların 10'da 1'i araç alımlarında devlet tarafından ÖTV için sübvansiyon fonu olarak kullanılsaydı şimdi o dönemden de ucuza araç alabiliyordunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Neresinden baksan rezillik. Suriyelilere harcanan 30 milyar doların 10'da 1'i araç alımlarında devlet tarafından ÖTV için sübvansiyon fonu olarak kullanılsaydı şimdi o dönemden de ucuza araç alabiliyordunuz.

Suriyeliler bizim müslüman kardeşlerimiz zor durumdalardı ve onlara yardım ediyoruz

|
    |
    şimdi bu fitayalara olsa
    desem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
bankalar.org
Media Sözlük
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.