Şimdi Ara

2014-2015 Teog [ ANA KONU!!!!] (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.568
Cevap
8
Favori
40.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nalk

quote:

Orijinalden alıntı: Aspilicueta24

Sırf stresten Türkçenin kolay sorularını bile yapamadım,hani şu tüm denemelerde ful çıkardığım Türkçe,Matematiktende 1 tane çıktı,Din ful
    Yarın inşalalh hepimiz iyi alırız.Fen ile ilgili kısa bi özet geçeyim yardımcı olur.Bu arada histogram sorusu kuşkusuz H idi.

-Mitoz bölünmede iki tane hücre oluşur,oluşan hücreler ana hücre ile aynıdır,vücut hücrelerinde olur.Tek hücrelilerde üreme,çok hücrelilerde büyüme ve onarımda görev yapar.
    -Mayozda 4 hücre oluşur,parça değişimi vardır,çeşitlilik vardır,üremeyei sağlar
    -Erkekler 22+X yada Y,kadınlar 22+X olarak gösterilir,X gelirse kadın,Y gelirse erkek çocuk olur.
    -Çaprazlamaya dikkat edelim.
    -Modifikasyon geçici,mutasyon kalıcıdır.
    -Perdeli ayak hızlı yüzer.
    -Dna çift sarmal yapıdadır,eşlendiği zaman ilk halinin aynısından iki tane gelir.
    -Adenin=Timin Sitozin =Guanin olarak sentezlenir.Aklında tutamayan varsa GalataSaray(Guanin Sitozin),AT(Adenin timin) olarak aklında tutsun derim.
    -Kaldırma kuvvetinde taşan sıvının ağlırlığı kaldırma kuvvetine eşittir,hacim derse atlamayın eşit değil aman diyim ağırlık beyler.
    -Yoğunluğu fazla olan batar.
    -Fk=Vb.ds olarak buluruz kaldırma kuvvetini(sıvılarda=
    -Gazlarada Fk=Vc.ds olarak buluruz,muhtemelen balon yukarı nasıl kalkar diye soracak,ısıtılınca kalkar bunu bilin yeter.
    -Eğer cisme kendi yoğunluğundan küçük bir sıvı eklenirse,yukardan bağlı ipte gerilme artar,aşağıdan bağlı ipte azalır.
    -Kendi yoğunluğundan daha fazla sıvı eklenirse yukardan bağlı ipte gerilme azarlır,aşağıdaki artar.
    -Gazlarla ilgili şöyle bişey verebilir,havalı ortamda birbirine eşit dengede terazi verir,biri büyük hacim biri küçükhava boşaltılacak der,öyle oldumu büyük olan aşağı inecek,küçük olan yukarı çıkacak.
    -Yüzen ve askıda cisimlerde Fk=G,batan cisimde G büyüktür Fk olur,şuna dikkate edin,normal bi durumda Fk büyük olmaz ama derseki topu suya bastırdım bıraktım o anda saniyelik olur anca o zaman diyebiliriz.
    -Dinamometre fk ile ters orantıdadır.
    -Yoğunluk=Kütle/Hacim olarak bulunur.
    -Havalı ve sulu ortamda cisim dinamometrede daha az gösterir,yani fk vardır.
    -Fk büyüktür G ise balon uçar,G büyüktür Fk ise aşağı iner,eşitse askıda kalır aynı şey sıvıdada aynıdır.
    -Hacim ve kütle arttıkça yoğunluk artmaz,sabittir.
    -Yoğunluk her sıvıda farklıdır,onun için yoğunluğu aynı olan cisimler aynı cisim olabilir.
    -Sıvıya tuz eklenirse sıvının yoğunlğu artar,kaldırma kuvveti artar,cisim daha yukarı çıkar.

İnkılaptan yorum soracakar,biraz bilgisi olanlar,iyi kitap okuyan işi götürür.
    İngilizcede metin sorusu 5 tane,10 tane kalıplardan iyi çalışın,5 tanede karışık çıkar.

Hepinize başarılar arkadaşlar,dua ediyorum inşalalh iyi not alırız umarım yardımcı olmuşumdur.Allah(cc) yardımcımız olsun...

İngilizce öyle olmuyor. Kelime bilgisi daha öncelikli. Çok fazla diyalog oluyor. Geçen seneki 5 yanlisimin 3u ingilizceydi onlar yüzünden

Kalıp dediklerimde kelime anlamına dayanıyor hocam zaten,diyalog işte aynısı.Hayırlısı artık,ilk gün çok worried girdik sınava,bugün inşallah winleyecez İngilizceyide inşallah :)

• pis ergenler terkedin formu bu arada iyi block konusu olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Full yaptim

Yarinki de full olur insallah

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nalk

quote:

Sırf stresten Türkçenin kolay sorularını bile yapamadım,hani şu tüm denemelerde ful çıkardığım Türkçe,Matematiktende 1 tane çıktı,Din ful
    Yarın inşalalh hepimiz iyi alırız.Fen ile ilgili kısa bi özet geçeyim yardımcı olur.Bu arada histogram sorusu kuşkusuz H idi.

-Mitoz bölünmede iki tane hücre oluşur,oluşan hücreler ana hücre ile aynıdır,vücut hücrelerinde olur.Tek hücrelilerde üreme,çok hücrelilerde büyüme ve onarımda görev yapar.
    -Mayozda 4 hücre oluşur,parça değişimi vardır,çeşitlilik vardır,üremeyei sağlar
    -Erkekler 22+X yada Y,kadınlar 22+X olarak gösterilir,X gelirse kadın,Y gelirse erkek çocuk olur.
    -Çaprazlamaya dikkat edelim.
    -Modifikasyon geçici,mutasyon kalıcıdır.
    -Perdeli ayak hızlı yüzer.
    -Dna çift sarmal yapıdadır,eşlendiği zaman ilk halinin aynısından iki tane gelir.
    -Adenin=Timin Sitozin =Guanin olarak sentezlenir.Aklında tutamayan varsa GalataSaray(Guanin Sitozin),AT(Adenin timin) olarak aklında tutsun derim.
    -Kaldırma kuvvetinde taşan sıvının ağlırlığı kaldırma kuvvetine eşittir,hacim derse atlamayın eşit değil aman diyim ağırlık beyler.
    -Yoğunluğu fazla olan batar.
    -Fk=Vb.ds olarak buluruz kaldırma kuvvetini(sıvılarda=
    -Gazlarada Fk=Vc.ds olarak buluruz,muhtemelen balon yukarı nasıl kalkar diye soracak,ısıtılınca kalkar bunu bilin yeter.
    -Eğer cisme kendi yoğunluğundan küçük bir sıvı eklenirse,yukardan bağlı ipte gerilme artar,aşağıdan bağlı ipte azalır.
    -Kendi yoğunluğundan daha fazla sıvı eklenirse yukardan bağlı ipte gerilme azarlır,aşağıdaki artar.
    -Gazlarla ilgili şöyle bişey verebilir,havalı ortamda birbirine eşit dengede terazi verir,biri büyük hacim biri küçükhava boşaltılacak der,öyle oldumu büyük olan aşağı inecek,küçük olan yukarı çıkacak.
    -Yüzen ve askıda cisimlerde Fk=G,batan cisimde G büyüktür Fk olur,şuna dikkate edin,normal bi durumda Fk büyük olmaz ama derseki topu suya bastırdım bıraktım o anda saniyelik olur anca o zaman diyebiliriz.
    -Dinamometre fk ile ters orantıdadır.
    -Yoğunluk=Kütle/Hacim olarak bulunur.
    -Havalı ve sulu ortamda cisim dinamometrede daha az gösterir,yani fk vardır.
    -Fk büyüktür G ise balon uçar,G büyüktür Fk ise aşağı iner,eşitse askıda kalır aynı şey sıvıdada aynıdır.
    -Hacim ve kütle arttıkça yoğunluk artmaz,sabittir.
    -Yoğunluk her sıvıda farklıdır,onun için yoğunluğu aynı olan cisimler aynı cisim olabilir.
    -Sıvıya tuz eklenirse sıvının yoğunlğu artar,kaldırma kuvveti artar,cisim daha yukarı çıkar.

İnkılaptan yorum soracakar,biraz bilgisi olanlar,iyi kitap okuyan işi götürür.
    İngilizcede metin sorusu 5 tane,10 tane kalıplardan iyi çalışın,5 tanede karışık çıkar.

Hepinize başarılar arkadaşlar,dua ediyorum inşalalh iyi not alırız umarım yardımcı olmuşumdur.Allah(cc) yardımcımız olsun...

İngilizce öyle olmuyor. Kelime bilgisi daha öncelikli. Çok fazla diyalog oluyor. Geçen seneki 5 yanlisimin 3u ingilizceydi onlar yüzünden

Kalıp dediklerimde kelime anlamına dayanıyor hocam zaten,diyalog işte aynısı.Hayırlısı artık,ilk gün çok worried girdik sınava,bugün inşallah winleyecez İngilizceyide inşallah :)

Rahat ol ve ders çalışıp soru cozmeyi bırak. Bunlar seni strese sokar. Sadece defterlerini gözden geçir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ustad-kun

OKS vardı zamanımda. O zor dediğiniz SBS'den çok daha zordu. Şu teog denen sınava zor diyenler OKS'ye girse ne yapardı acaba

En son SBS OKS'den de zordu merak etme TEOG zırvalığı Yazılı havasında ben olsam zamanında ful çekerdim rahat.
  • Oo 2001 alırım bir dal

• Bgünkü derslerden korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

Bgünkü derslerden korkuyorum

korkulacak bişey yok fendeki kaldırma kuvvetini hallettinmi gerisi gelir. zaten soruları görünce inkılapta ingilizcede hatırlarsın.
  • Galiba şu Matematik'teki histogram sorusu yanlış bir tek..

Bence bu sorular aşırı basitti, matematiği zor diye pek abarttılar..

• hadi başarılar arkadaşlar okula gidiyorum ben.
  • fen,ingilizce aşırı kolaydı :D inkılabım çok iyi ama bilgiden çok yorumlama geldi en fazla 2 yanlışım çıkar inkılapdan fen büyük ihtimal full ingilizcedede 2 yanlış çıkar :D
  • Bütün sınav full gibi duruyor.
    Hadi inşallah

• Fen Sınavı, şu dünyada yapılabilecek en kolay sınavdı. full bekliyorum

• bütün sınavı tamamen ynai türkçe mat fen sos ing din olarak full çeken varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastKing

fen,ingilizce aşırı kolaydı :D inkılabım çok iyi ama bilgiden çok yorumlama geldi en fazla 2 yanlışım çıkar inkılapdan fen büyük ihtimal full ingilizcedede 2 yanlış çıkar :D

Aynen Fen çok kolaydı, ingilizcede kolaydı yalnız İnkılapta Ata'nın kurtuluş savaşını yürütme düşüncesini soruyordu, İki şık arasında kalmıştım. Basın-Yayın ve Silahlı/Askeri gibi bir seçenek vardı hangisini yaptın sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bittim

bütün sınavı tamamen ynai türkçe mat fen sos ing din olarak full çeken varmı

Kodlamada vesayre bir hata yoksa benim öyle duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsley

quote:

fen,ingilizce aşırı kolaydı :D inkılabım çok iyi ama bilgiden çok yorumlama geldi en fazla 2 yanlışım çıkar inkılapdan fen büyük ihtimal full ingilizcedede 2 yanlış çıkar :D

Aynen Fen çok kolaydı, ingilizcede kolaydı yalnız İnkılapta Ata'nın kurtuluş savaşını yürütme düşüncesini soruyordu, İki şık arasında kalmıştım. Basın-Yayın ve Silahlı/Askeri gibi bir seçenek vardı hangisini yaptın sen?

Silahlı dedim ben.Yanlış çıkarsa meb'i yakarım.

• 4 yanlış toplam.
    2 Fen
    1 İnkılap
    1 Din
    Uluslarası denklik sorusu yanlış bence siz ne yaptınız ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Carsley

quote:

Silahlı dedim ben.Yanlış çıkarsa meb'i yakarım.

Silahlı hocam.
    Ordu ve cephaneden bahsediyordu son satırlarda.

• ben onu siilahlı mücadele yaptım bide bi soruda tbmmnin hukuki otoritesi diyodu ama orda çelişir dediği için D şıkkı yani reşit beyin ölmesini önermek
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.