Şimdi Ara

2013 YGS'de Türkçe 35+ Yapmak isteyenlere Tavsiyelerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
9
Favori
46.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Rmznts

quote:

Orijinalden alıntı: matrix999

o zaman başlığı değiştir 35+ yapmak isteyen sözelciler de şahsen sınavda zaman olmasa herkes fuller
    sayısalların hedefi en geç 40 dk da en az 37 net zaten.........

Herkes kendi alanına göre yapar hocam. Burda konumuz zaman değil. Adam eğer normalde 40 dakikada 25-30 net yapabiliyorsa verdiğim tavsiyeleri uygularsa 35 üstüne çıkması gayet kolay olur.

alan sınavı değil ki bu. Sayısal sözel eşit ağırlık hepsi bu 4 daldan sorumlu. Afedersin ama 1 saat 20 dk da en aptal adam bile +35 yapar. Burda amaç 35-40 dk da 35+ net çıkarmak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: |ant

quote:

2011 YGS'de Türkçe'den 12 yanlış 2 boşum vardı.. Aşağıdaki yöntemlerle emeğimin karşılığını aldım diyebilirim.. 2012 YGS 37 doğru 3 yanlış.

Tavsiyelerim..

-Çözdüğünüz paragraf sorularının uzun olmasına dikkat edin.. ( Yazıdığım yönteme göre çalıştığım için sınavdan çıktan sonra paragraf sorularının çok uzun olduğunun farkına varmıştım yani paragraf soruların uzun olmasına rağmen hiç zorluk çekmedim)
    -Oldukça kapalı anlatımlı paragraf soruları çözün.
    -Dilbilgisini hafife almayın ve dilbilgisini halletmeden sakın sınava girmeyin..
    -Her denemeden sonra yanlışlarınızı en ince ayrıntısına kadar kontrol edin ve bir sonraki denemede yanlışlarınızı tekrarlamamaya çalışın.

Bazı kişiler kitap okuyun felan diyor ama pek bir etkisi olmuyor kitabın galiba.. Ben şahsen bu sene hiç kitap okumadım diyebilirim..

Sınavda kaç dk ayırdın trye

Hocam sözelciyim ben 1 saat 20 dk civarı sürdü.. Normalde 1 saat felan sürüyordu denemelerde..

hocam sayisalcilar o surede matematik ve feni bitirip artik sosyale veya turkceye baslamis oluyor
    (160 dakikanin 80dk Turkce -toplam surenin yarisi-)

Ben sözelciyim hocam Sadece Türkçe ve Sosyal çözüyorum.. Türkçeye de o kadar süre ayırmak zorundayım. 35-40 dk da bitirip ne yapacam ki. Adam gibi derin derin çözdüm. Eğer kısa sürede bitirmeye çalışsaydım en az 10 yanlışım çıkardı.

kardeş ben de sayısalcıyım türkçeyi 40 maksimum 45 dakikada bitirip 1 yanlış yapıyorum, sen galiba soruların üzerinde felsefe yapıyorsun.

türkçe çözmenin kuralı yavaş okumak değildir. Tam tersine hızlı ama yanlışsız okumaktır. Paragraf çözüp çözmemek sizin 12 yıllık okul hayatınız boyunca ne kadar kitap okuyup okumayı da ne kadar sevdiğinize kalmış. Benim önerim Türkçeyi soruyla kavga etmeden iyice anlayarak okuyup her denemede paragrafları ciddiye alarak çözüp çok deneme çözmenizdir.

ha 2012 ygsde biraz uzun tutmuşlar soruları ama gene 80dk sürcek sorular değil. hiçbir sayısalcı mat fen yapıp da sosyal türkçeyi boşlamaz, boşlayanlar ilk on bine giremez (ilk on bine giremeyen de tıp kazanamaz.) sözelcilerin türkçeye 80 dakika ayırması hedeflerinin düşük olduğu için kapasitelerini kullanmadıklarını gösterir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

quote:

quote:

quote:

2011 YGS'de Türkçe'den 12 yanlış 2 boşum vardı.. Aşağıdaki yöntemlerle emeğimin karşılığını aldım diyebilirim.. 2012 YGS 37 doğru 3 yanlış.

Tavsiyelerim..

-Çözdüğünüz paragraf sorularının uzun olmasına dikkat edin.. ( Yazıdığım yönteme göre çalıştığım için sınavdan çıktan sonra paragraf sorularının çok uzun olduğunun farkına varmıştım yani paragraf soruların uzun olmasına rağmen hiç zorluk çekmedim)
    -Dilbilgisini hafife almayın ve dilbilgisini halletmeden sakın sınava girmeyin..
    -Her denemeden sonra yanlışlarınızı en ince ayrıntısına kadar kontrol edin ve bir sonraki denemede yanlışlarınızı tekrarlamamaya çalışın.

Bazı kişiler kitap okuyun felan diyor ama pek bir etkisi olmuyor kitabın galiba.. Ben şahsen bu sene hiç kitap okumadım diyebilirim..

Hocam sözelciyim ben 1 saat 20 dk civarı sürdü.. Normalde 1 saat felan sürüyordu denemelerde..

hocam sayisalcilar o surede matematik ve feni bitirip artik sosyale veya turkceye baslamis oluyor
    (160 dakikanin 80dk Turkce -toplam surenin yarisi-)

Ben sözelciyim hocam Sadece Türkçe ve Sosyal çözüyorum.. Türkçeye de o kadar süre ayırmak zorundayım. 35-40 dk da bitirip ne yapacam ki. Adam gibi derin derin çözdüm. Eğer kısa sürede bitirmeye çalışsaydım en az 10 yanlışım çıkardı.

oho hocam sen seksen dakikada 37 doğru yapıyorsun ben 35 dakikada 33 doğru yapıyorum

yani anlayacağın o dakika ya ben full bile çekerdim

• quote:

Orijinalden alıntı: alierke

quote:

şaka mı bu 1 saat 20 dk diyorsun 4 bölüm çözüyor insanlar sen sadece türkçe çözüyorsun

evet şaka?
    zaten türkiyede ortalama hemen hemen kimse o türkçe sorularını 45-50 dk nın altında bitiremezdi sorular çok uzundu,
    80 dk da kim 4 bölüm çözüyormuş merak ettim açıkcası aynştayn felanmı?
    sözelciler için gayet normal bi süre 80 dk türkçe bittiyse zaten sosyal 45 dk sürmez, geri kalan 35 dk dada hem matematik basit sorulara bakar yapar 4-5 tane, ve rahat rahat kontrol eder sınavını
    -----------
    konuyu açan arkadaş teşekkürler bilgilendirmeler için,
    konu açılalı baya olmuş ama olsun :)

bu konuyu kim niye hortlattı şimdi dedikleirmde hala haklıyım size tavsiyem paranoya olmadan tek seferde okuyup bitirmeniz türkçe testi çözmenize gerek yok denemeler yeter ayrıca okuma alışkanlığ önemli biraz hızlı okuyun ağır ağır okursanız bağlantı kuramazsınız.

• quote:

o zaman başlığı değiştir 35+ yapmak isteyen sözelciler de şahsen sınavda zaman olmasa herkes fuller
    sayısalların hedefi en geç 40 dk da en az 37 net zaten.........

+1
  • quote:

quote:

şaka mı bu 1 saat 20 dk diyorsun 4 bölüm çözüyor insanlar sen sadece türkçe çözüyorsun

evet şaka?
    zaten türkiyede ortalama hemen hemen kimse o türkçe sorularını 45-50 dk nın altında bitiremezdi sorular çok uzundu,
    sözelciler için gayet normal bi süre 80 dk türkçe bittiyse zaten sosyal 45 dk sürmez, geri kalan 35 dk dada hem matematik basit sorulara bakar yapar 4-5 tane, ve rahat rahat kontrol eder sınavını
    -----------

100-105-110 dakikada bitirenler var tum denemeyi :) Einstein falan olmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cookiemonsterın profiline bakarken denk geldim, okuyordum konudaki mesajları 1 saat 20dkda 37 doğru yapmışsın ilk mesaja yazmamışsın bunu

Sayısalcı olarak ortalama olarak 35 dakikada bitiriyorum Türkçeyi, Türkçeden başlıyorum netlerim 35 ve üzeri oluyor.
    Dil bilgisi konuları dışında herhangi bir çalışma yapmadım, yapmıyorum.Kitap da okumuyorum.
  • Turkceye 80 dk ayırsam %100 40 net yaparım
  • Kitap okumanın sadece türkçeye değil tüm derslere faydası vardır.Nede olsa okuduğunu anlama ?
  • quote:

quote:

evet şaka?
    -----------

Arkadaşa katılıyorum, kesinlikle sözelciler için normal bir süre zaten ortalamada türkçeyi herkes 70 dk da çözüyor

• ya mesela bu forumdaki mesajları okurken konsantre olabiliyorum ama o türkçe paragraflarına olamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AudreyTautou

ya mesela bu forumdaki mesajları okurken konsantre olabiliyorum ama o türkçe paragraflarına olamıyorum

Çünkü forumda okuduğun yazılar, eleştirmenlerin saçma sapan görüşleri veya yazarın üslubunu anlatan yazılar değil. İnsan sıkılıyor. Bana ne ödüllerin sanatçılara katkısından
  • Eski konumu hortlatmışsınız.

Edit: Şimdi baktım konu 11 bin küsür görüntüleme almış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Ramazan -- 21 Mart 2013; 0:02:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

quote:

Orijinalden alıntı: AudreyTautou

ya mesela bu forumdaki mesajları okurken konsantre olabiliyorum ama o türkçe paragraflarına olamıyorum

Çünkü forumda okuduğun yazılar, eleştirmenlerin saçma sapan görüşleri veya yazarın üslubunu anlatan yazılar değil. İnsan sıkılıyor. Bana ne ödüllerin sanatçılara katkısından

Foruma bazen bu açıdan güvenemiyorum ya. Tamam iyi şeyler yapmak istiyorlar ama hedefleri yüksek olanlar için böyle tavsiyeler pek olmuyor. Yani ne bileyim zaten 1 saat 20 dakikada çözüyormuş adam ona ragmen 35 i anca geçiyor, biz ne yapalim yani onun 2 katı soru çözüp matematik fenle de cebelleşip.. Garip..

• konuyu yine hortlatmak gibi olcakta cidden 80 dk damı çözüyorsunuz türkçeyi bu nedir arkadaş biz sayısal olarak 40 dakikayı geçince yandık diyoruz adamlar rahat ya
    bu arada sayısal için 40 dkda 35+ için öneri var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

quote:

Tavsiyelerim..

1 saat 20 dakkada hayatında daha önce türkçe sorusuyla karşılaşmamış adam bile 30 net yapar önemli olan 50 dakkanın altında yapabilmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.