Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.875
Cevap
54
Favori
495.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar acaba sony w serilerinde lg deki gibi ip tv ayarlarını yapıp, ip tv izleyebilirmiyiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

arkadaşlar selam,

sony center'da haftasonu üst üste duran 850 ve 805'i 3D olarak incelemek istedim. 805'in 3D performansı hem bana hem de nişanlıma göre daha iyi gözüktü. Böyle birşeyin olma ihtimali var mı? kafam karıştı şimdi aktif almayı düşünürken

ilginç

2012 hx850 , 2013 W805 den daha iyi bir cihazdır , üstelik hx850 aktif , w805 ise pasif 3d dir.

Ya valla imkanı olan varsa bir incelesin benim yaptığım gibi. Cidden merak ettim böyle bir ihtimal olabilir mi :-/

• W805 serisi orta seviye bir cihaz olmasına rağmen güzel bir iş çıkarmış bana göre...HX850 @yusuf miroğlu üstadın da belirttiği gibi daha üst seviye bir cihazdır...W805A alsan da pişman olmayacağını düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 20 Mayıs 2013; 18:08:11 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

arkadaşlar selam,

sony center'da haftasonu üst üste duran 850 ve 805'i 3D olarak incelemek istedim. 805'in 3D performansı hem bana hem de nişanlıma göre daha iyi gözüktü. Böyle birşeyin olma ihtimali var mı? kafam karıştı şimdi aktif almayı düşünürken

ilginç

2012 hx850 , 2013 W805 den daha iyi bir cihazdır , üstelik hx850 aktif , w805 ise pasif 3d dir.

Oyun için hangi led tv sence hocam? Sony W905 iyi mi ? İnput lag var mı?

• imkan varsa tabiki w905.

yapılan testlerde input lag çok düşükmüş , mükemmel diyorlar.
  • Bu Sony 'nin yeni modelinde( w905) input lag var mı oyunlarda?
  • quote:

imkan varsa tabiki w905.

Dostum samsung D8000 var. İlk aldığımda input lag yok diyorlardı. Açtığımda input lag değeri fazla çıktı. w905 'e ait oyun oynayan input lag test eden bir video bulamadım. Video link atabilir misin Ayrıca. D8000 'i kime satabiliriz acaba? Albani alıyor muydu tvleri?
  • video bulunacagini sanmiyorum ama incelemelerde super diye konusuluyor input lag icin.console gaming kisminda yazisi var.
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl55w905a-201305172987.htm?page=Performance
    hatta bu site soyle bir ifade kullanmis.
    "With [Game Mode] enabled, the Sony KDL-55W905A is easily the best gaming HDTV we’ve seen to date, thanks to the lowest input lag on record, full 4:4:4 reproduction (for PC games), and zero risk of image retention or screenburn (unlike plasmas)"
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

quote:

imkan varsa tabiki w905.

Dostum samsung D8000 var. İlk aldığımda input lag yok diyorlardı. Açtığımda input lag değeri fazla çıktı. w905 'e ait oyun oynayan input lag test eden bir video bulamadım. Video link atabilir misin Ayrıca. D8000 'i kime satabiliriz acaba? Albani alıyor muydu tvleri?

video bulsak zaten paylaşırız.

ilk sayfada yapılan tüm inceleme linkleri var w905 in altında , onlara bak.

albani tv falan almıyor. sahibindene veya forumda 2.el tv bölümü var oraya aç ,satılırsa satılır.

• ps3 kullanan ps4 düşünen varsa w905 bu iş için yapılmış.
  • w905 için 7ms tepkime süresi verilmiş test sitelerinde.piyasadaki çoğu tv'den kat kat önde.sony'nin görüntü işlemcileri zaten çok çok iyi durumda.heleki üst segment tvlerde başınızı ağrıtmaz kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 20 Mayıs 2013; 22:31:40 >
  • W805'te bile oyun yönünden sıkıntı yokken(ps3,xbox 360 sahibiyim), W905'i düşünemiyorum bile.
  • Sony KDL-55W802A picture settings

http://forums.cnet.com/7723-19410_102-593017/sony-kdl-55w802a-picture-settings/
    http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sony-kdl-55w802a/4505-6482_7-35561934.html
    http://news.cnet.com/8301-17938_105-9996461-1.html

Sony KDL-55W802A picture settings

Calibration notes: The greyscale measurement was dead flat on our pre-calibration run , and I have rarely seen it this perfect -- obviously this makes me suspicious.

I experimented with Advanced Contrast Enhancer -- which controls Frame Dimming -- and found that Medium still offered a perfect greyscale while Gamma did take a hit.

Color was unable to be corrected due to the limited controls and the blue issues were still evident even when color was at 100.

Picture Mode Cinema 1
    Backlight 1
    Picture 81
    Brightness 51
    Color 47
    Hue 0
    Color Temperature Warm 2
    Sharpness 48
    Noise Reduction Off
    MPEG Noise Reduction OffDot Noise Reduction Off
    Reality Creation Off
    Video Area Detection Off
    Resolution Min
    Noise Filtering Min
    Smooth Gradation Off
    Motionflow Off
    CineMotion Auto

--Advanced Settings sub menu
    Black Corrector Off
    Adv. Contrast Enhancer Medium
    Gamma 0
    LED Dynamic Control Low
    Auto Light Limiter Off
    Clear White Off
    Live Color Off
    White Balance [see below]
    Detail Enhancer Off
    Edge Enhancer Off
    Skin Naturalizer Off
    Display Speed Preference Off [greyed out]

--White Balance sub-menu
    R-Gain 0
    G-Gain 0
    B-Gain -3
    R-Bias 0
    G-Bias 0
    B-Bias 0

-Preferences
    Scene Select: Cinema
    Eco sub-menu
    Power Saving: Off
    Scene Select Syn c Off

GOOGLE ÇEVİRİ

Kalibrasyon notlar: gri tonlama ölçüm bizim ön kalibrasyon kaçak düz ölmüştü, ve nadiren bu mükemmel gördük - tabii ki bu bana şüpheli yapar.

Karartma Çerçeve kontrol eder - - Ben Gelişmiş Kontrast Geliştirici tecrübe ve Gama bir darbe vuracaktır yaptım Orta hala mükemmel bir gri tonlama teklif bulundu.

Renk renk 100 oldu bile hala belirgin olan sınırlı kontrolleri ve mavi sorunları nedeniyle düzeltilmesi başaramadı.

-Resim Modu Sinema 1
    Arka 1
    Resim 81
    parlaklık 51
    renk 47
    Hue 0
    Sıcak Renk Sıcaklık 2
    netlik 48
    Gürültü Azaltma Kapalı
    MPEG Gürültü Azaltma OffDot Gürültü Azaltma Kapalı
    Gerçeklik Oluşturma Kapalı
    Video Alanı Algılama Kapalı
    Çözünürlük Min
    Gürültü Filtreleme Min
    Pürüzsüz Derecelendirme Kapalı
    Motionflow Kapalı
    CineMotion Otomatik

- Gelişmiş Ayarlar alt menüsü
    Siyah düzeltici Kapalı
    İlan. Kontrast Geliştirici Orta
    Gama 0
    LED Dinamik Kontrol Düşük
    Otomatik Işık Sınırlayıcı Kapalı
    Şeffaf Beyaz Kapalı
    Renk Kapalı Canlı
    Beyaz Dengesi [aşağıya bakınız]
    Detay Geliştirici Kapalı
    Kenar Düzeltici Kapalı
    Cilt Naturalizer Kapalı
    [Silik] Kapalı Hız tercih Ekran

- Beyaz Dengesi alt menü
    R-Kazanç 0
    G-Kazanç 0
    -3 B-Kazanç
    R-Bias 0
    G-Bias 0
    B-Bias 0

-Tercihler
    Sahne Seçimi: Sinema
    Eko alt menü
    Güç Tasarrufu: Kapalı
    Sahne Seçimi Syn c Kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 21 Mayıs 2013; 1:32:00 >

• Eski bir 40w5500 kullanıcısı olarak Sony yine w serilerinde oyuncu odakli iş çıkarmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • W805 i merak edenler teknoseyir incelemiş tv yi .

• acaba w805 e aktif gözlük olurmu yani pasif ile aktif arasıdaki fark nedir acaba hiç pasif kullanmadım? tşkrlr
  • quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

acaba w805 e aktif gözlük olurmu yani pasif ile aktif arasıdaki fark nedir acaba hiç pasif kullanmadım? tşkrlr

Aktif gozlukle calismiyor diye biliyorum ve aktif gozluk pille calisiyor bu da cogunluga gore mide bulantisi, bas donmesi filan yapiyormus. W805'te pasif kullanilmis ve bence iyi ki kullanilmis, cok sik hafif benim gibi gozluk kullananlar icin de birebir. Agirlik yapmiyor ve gozu yormuyor.
    Parasi olan, butce ayarlayanlar W905 alsinlar. Benim zor butce ayarlamis olanlar ya da tv'ye de bi araba parasi verilir mi? diyenler de W805'e baksinlar. Bence senenin f/p urunu. Ps3 ve xbox'tan sorunsuza yakin, titreme filan olmadan ayrica pc'yi hdmi ile tv'ye bagladim pes actim full cozunurlukte harika bir performans sagladi arada titreme oluyordu ama o da benim ramdan kaynakli fhd acinca pc kasti biraz.

Edit: Imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayram01 -- 21 Mayıs 2013; 11:32:07 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.