Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.875
Cevap
54
Favori
495.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

GÜZEL BİR İNCELEME , BAKMANIZI TAVSİYE EDERİM.

http://www.hdfever.fr/2013/05/19/test-sony-kdl-55w905/

Evet güzel inceleme, yalnız biri "Samsung'da aşırı fazla 4 kat fazla tüketiyor buda japon teknolojisnin farkı" yazmıştı? ama öyle değilmiş.

Güç tüketimi,
    Kalibrasyon sonrası 2D-85W 3D-170W tüketiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

renk farklılıkları %100 fotograf makinesi ile çekildiği için +Yusuf Miroğlu kardeşin dediği gibi renk ayarları menülerden yapılır
    mesela babamdaki sony trinitron tüplü tvde arkadaki ayar kısmından
    yeşil,mavi,beyaz,kırmızı bunları istediğim gibi ayarlayabiliyorum tabi menüdede hue,saturation gibi ayarlar var ki bahsettiğim tv 1989 model. halen ilk günkü gibi.

1989 model ve hala ilk günkü gibimi? tüplü TV'ler en kralı 10 yıl gider ama ilk gün verdiği görüntüyü 10 yıl sonrasında veremez!. Bizimde 1993 yılında aldığımız Sony Tirinitron tüplü TV vardı 6 sene sonunda görüntünün %80'i gitti, ne şok nede başka birşey ile düzeltilemedi ve malesef çöpe gitti...

97 model 55 ekran Sony trinitron, ilk günkü gibi.. Sadece kumanda yenilendi.

• Aşağıdaki bilgilere göre herikisi de yaklaşık aynı tüketimi veriyor..Herikisinin de Enerji Etiket Derecesi A+

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 20 Mayıs 2013; 11:05:10 >
  • quote:

quote:

quote:

renk farklılıkları %100 fotograf makinesi ile çekildiği için +Yusuf Miroğlu kardeşin dediği gibi renk ayarları menülerden yapılır
    mesela babamdaki sony trinitron tüplü tvde arkadaki ayar kısmından
    yeşil,mavi,beyaz,kırmızı bunları istediğim gibi ayarlayabiliyorum tabi menüdede hue,saturation gibi ayarlar var ki bahsettiğim tv 1989 model. halen ilk günkü gibi.

1989 model ve hala ilk günkü gibimi? tüplü TV'ler en kralı 10 yıl gider ama ilk gün verdiği görüntüyü 10 yıl sonrasında veremez!. Bizimde 1993 yılında aldığımız Sony Tirinitron tüplü TV vardı 6 sene sonunda görüntünün %80'i gitti, ne şok nede başka birşey ile düzeltilemedi ve malesef çöpe gitti...

%100 size defolu mal satmışlardır. min 20 yıl.

Kesinlikle katiliyorum CRT ler heleki trinitronlar rahat 20 yil gidiyorlar.Sadece renkler eskiye gore azaliyor o kadar ki daha karanlik oluyor renkden ziyade isik azalmasi sanirim.6 yil gidenler olsa olsa plazma ve led ekranlardir.Bakalim yeni teknoloji oled ler nasil olacaklar.

• Tüpün içindeki gaz bitmeye başladıkça görüntü parlaklığı ve canlılığı azalır, "en kral 10 yıl gider" dememin sebebi kullanım süresine göre orantılı parlaklığın azalması.

O zamanlar evimizde 4 bilemedin 5 saat kapalı kalırdı TV onun haricinde sürekli açık!, günde 4-6 saat kullanılırsa gazın tükenme yüzdesi daha az olur bu nedenle hala ilk günkü gibi görürüz (göz alıştığı için ufak kayıpları farkedemeyiz).

Sony'den sonra Show72 ve Grundig55 ekran TV aldık, Grundig 13 Show 10 sene oldu hala çalışıyor ama %50-60 canlılığı gitmiş vaziyetteler belki bir 10 sene daha gider ama nerde o ilk günkü canlılık nerde şimdiki canlılık!...
  • quote:

Tüpün içindeki gaz bitmeye başladıkça görüntü parlaklığı ve canlılığı azalır, "en kral 10 yıl gider" dememin sebebi kullanım süresine göre orantılı parlaklığın azalması.

O zamanlar evimizde 4 bilemedin 5 saat kapalı kalırdı TV onun haricinde sürekli açık!, günde 4-6 saat kullanılırsa gazın tükenme yüzdesi daha az olur bu nedenle hala ilk günkü gibi görürüz (göz alıştığı için ufak kayıpları farkedemeyiz).

Sony'den sonra Show72 ve Grundig55 ekran TV aldık, Grundig 13 Show 10 sene oldu hala çalışıyor ama %50-60 canlılığı gitmiş vaziyetteler belki bir 10 sene daha gider ama nerde o ilk günkü canlılık nerde şimdiki canlılık!...

kardeşim tüp azaldıkça renkler soluklaşır yazılar detaylar kaybolur ama ışık azalması ayarı sonylerin içinden ayarlanabilir renk ayar çubukları var parlaklıkyatay,dikey hizalama vs.
    ki bizdeki tv 20 seneye yakın sabah 8 den gece 2 ye kadar kullanılmıştır.
    cihazlar üretildikleri yerlere göre kalite farklılıkları gösteriyor. askerde elektrooptik ciydim bol bl tvleri kurcalardık mesela sony tv ye başka markanın diyot, direnç vs takınca hemen yanardı. sonynin devreleride vestel vs. çalışmazdı. ilginç şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 20 Mayıs 2013; 9:33:13 >

• "Triluminos" buysa ben almayayım ....
    videonun özellikle kırmızı gül karşılaştırma sahnesinde Triluminos olayı resmen detayları yutmuş , bir nevi dinamik mod olayı; adını değiştirmişler o kadar, ama gündelik kullanımda fayda yerine zararı var bu olayın ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 20 Mayıs 2013; 10:26:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

"Triluminos" buysa ben almayayım ....

laf atmadan önce açıklama yapsanız!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 20 Mayıs 2013; 10:27:57 >
  • "laf atmadan önce" açıklamam vardı video screenshoot olarak ama bir sıkıntı oldu istediğim detayı yansıtacak şekilde ekleyemedim fotoğrafı. ama mesajıma yazılı şekilde ekledim , sanırım izleyince anlarsınız ne demek istediğimi !
  • quote:

"laf atmadan önce" açıklamam vardı video screenshoot olarak ama bir sıkıntı oldu istediğim detayı yansıtacak şekilde ekleyemedim fotoğrafı. ama mesajıma yazılı şekilde ekledim , sanırım izleyince anlarsınız ne demek istediğimi !

izledim adamlar trilumunusun diğer moda göre artılarını göstermiş AMA RESİM İLE eklemiş yani çıplak göz ile bu video arasında fark vardır(yanıltır). karar sizin ister alın ister almayın.
  • ben triliminis değilde W805 olan bir modeli alışveriş merkezğinde gördüm inanın agzım açıkta kaldı renkler sıcaklıgı fevkaladeydi. buişte başkası yalan yalan yalan. w905 hayal bile edemiyoum.
  • tabiki karar benim ... forumda paylaşılan fotoğraflara, videolara göre " ooo çok güzel, mükemmel, kusursuz...vb" yorumlar yapılırken problem yokken aynı videolara, resimlere göre iyi olmayan - eksi yönler konuşulurkende objektif olmak lazım kanaatindeyim ... Bende zaten " eğer Triluminos BUYSA" diye belirttim yani eğer bu değilse sorun yok....

... canlı gözle durum farklı olabilir dediğiniz gibi ama eldeki materyale göre, gördüğüm videoya göre "renklerde canlılık oluşturacağım diye" detaylardan fedekarlık yapılıyor gibi gözüküyor...
  • Yusuf hocam,henüz piyasada olmayan bırakalım W905 Görüntü kalitesini tartışmaya..Şu anda satışta olan W805 serisinin görüntü kalitesini normal TV SD/HD kanalarında test etmeni isterim...LG panel kullanıyor diye pek önemsemiştim..Ayrıca bu seride Triluminos özelliği de yok ..Beklediğimden çok daha iyi çıktı bana göre...Bu arada renkler ve zevkler tartışılmaz tabi..Bunu da dipnot olarak bir yere koyalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 20 Mayıs 2013; 11:33:17 >
  • Dur kanıma girme şimdi yarın iş çıkışı bayakım inş. bakalım buralarda varmı ....
  • quote:

tabiki karar benim ... forumda paylaşılan fotoğraflara, videolara göre " ooo çok güzel, mükemmel, kusursuz...vb" yorumlar yapılırken problem yokken aynı videolara, resimlere göre iyi olmayan - eksi yönler konuşulurkende objektif olmak lazım kanaatindeyim ... Bende zaten " eğer Triluminos BUYSA" diye belirttim yani eğer bu değilse sorun yok....

... canlı gözle durum farklı olabilir dediğiniz gibi ama eldeki materyale göre, gördüğüm videoya göre "renklerde canlılık oluşturacağım diye" detaylardan fedekarlık yapılıyor gibi gözüküyor...

hocam benim anlatmak istediğim youtubeye eklenmiş kalitesiz bir videoya bakıp karar verilmemesi gerektiği. panel cinsine göre kameralarda renk ton değişimleri oluyor.

• triluminos ile detayin gostermesinin direkt bir baglantisi olduguna sanmiyorum.goruntu isleme yazilimyla alakali bir sorunda olabilir, eger ayarlar yapildilktan sonra duzeliyorsa onu firmware guncellemisyle halledebilirler.
    genel olarak test sitelerinin verdikleri notlara gore izlenimim w905 resim kalitesi olarak f8000'den daha iyi.3d ve multimedia olarak samsung daha basarili.
    sony input lag konusunda ciddi basarili is cikarmis,ozellikle bu fiyatlarda tv alicaklar ,oyun oynamayi dusunuyorlarsa bu paneli mutlaka beklesinler.en olumsuz tarafi tvnin acilari gibi diger lcdlerden cok farkli olmadigini soyleyenlerde var gerci ama tabi bu konuda bir karsilastirmada yok bildigim kadariyla,almaya niyeti olanlar tvye bakarken odalarinin yerlesim planını dusunup ona gore alsinlar hayal kirkligina ugramasinlar sonra.

w805'i izledim tam bir piyasa tvsi olmus.ozellikleri cok ustun bir tv degil ama fiyatini dogru tuttarsa ozellikle bu orta seviye tvlerde ciddi is yapabilir.yurt disi fiyatini bilmem ama Turkiye icin hala pahali.lgnin 600-700 serileri ve samsungun 6000-7000 serilerininden musteri calmasi icin fiyati dusmeli mutlaka.

• Sakarya da 2 adet sony center var hocam...Orada muhakkak görürsün...Ayrıca Teknosa mağazalarında da satışta şu an..orada da görebileceğini tahmin ediyorum..Sony bayilerinde az evvel de değim gibi normal TV kanallarında SD/HD olarak test etmeni tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 20 Mayıs 2013; 11:49:30 >
  • quote:

quote:

Tüpün içindeki gaz bitmeye başladıkça görüntü parlaklığı ve canlılığı azalır, "en kral 10 yıl gider" dememin sebebi kullanım süresine göre orantılı parlaklığın azalması.

kardeşim tüp azaldıkça renkler soluklaşır yazılar detaylar kaybolur ama ışık azalması ayarı sonylerin içinden ayarlanabilir renk ayar çubukları var parlaklıkyatay,dikey hizalama vs.
    cihazlar üretildikleri yerlere göre kalite farklılıkları gösteriyor. askerde elektrooptik ciydim bol bl tvleri kurcalardık mesela sony tv ye başka markanın diyot, direnç vs takınca hemen yanardı. sonynin devreleride vestel vs. çalışmazdı. ilginç şeyler.

Tüp konusunu kapatalım.

Yalnız askerdeki bölümün elektronik Kart tamiri ile alakası yok, içeriğini bilmeden başka markanın diyodunu direncini takarsan tabiki yanar!.
    Bende Elektronik mühendisiyim 20 yıldır Sony-Denon-Technics-Pioneer-Mackie-JBL-Yamaha-Midas-Meyer Sound-Martin-Sennheiser-Crown vs. cihazların kart tamiri yaparım, bazı markaların özel entegreleri hariç yanan komponentlerin farklı üreticinin (Samsung semiconductor-International Rectifier-Fairchild semiconductor-Vishay vs.) markası dahi olsa eş değerini takıldığı sürece yanmaz!...

• quote:

quote:

quote:

Tüp konusunu kapatalım.

Yalnız askerdeki bölümün elektronik Kart tamiri ile alakası yok, içeriğini bilmeden başka markanın diyodunu direncini takarsan tabiki yanar!.
    Bende Elektronik mühendisiyim 20 yıldır Sony-Denon-Technics-Pioneer-Mackie-JBL-Yamaha-Midas-Meyer Sound-Martin-Sennheiser-Crown vs. cihazların kart tamiri yaparım, bazı markaların özel entegreleri hariç yanan komponentlerin farklı üreticinin (Samsung semiconductor-International Rectifier-Fairchild semiconductor-Vishay vs.) markası dahi olsa eş değerini takıldığı sürece yanmaz!...

beraber aynı odada çalıştıgım arkadaşımda elektronik mühendisiydi oda aynını demişti. elektrooptik kısmı araştırın ankara yenikent insani yardım tugayı nedemek alakası yokmuş yalanmı atacam bir tv için. biz hertürlü elektronik ürün tamirrini yapıyorduk yapamadıklarımız üst kademeye sevk ediliyordu. tabi oprtik araç altı inceleme ürünleri falanda geliyordu telsiz vs herşey yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 20 Mayıs 2013; 12:01:01 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.