Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
7.862
Cevap
58
Favori
484.484
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> 2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ
Giriş
    1364 Mesaj
    Dün benim 805 e de update gelmiş. Tv yi açınca sordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Bakalım Tv lerimizin Performansı Nasıl Olacak. Her Türlü Kaynakta Gördük, Ps4 ü Kalmişti.

Darısı, Olmayanların Başına.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...
    |
    |
    Bahsedilenler: Yusuf Miroğlu

Orijinalden alıntı: sdcvn

Merhaba, Bu Panel Kodlarının karşılığı nerden bulunur yani hangi panel olduğu panel özellikleri vs??Ayrıca bu Panel yanında yazılan HZ ler panelin doğal hızı mı, yazılımla yükseltilen hızı mı?? Ortalıkta dolaşan tablolarda panel bilgileri ve Tazeleme hızları konunda çelikiler var..teşekkür

Bu linkte 55W950 için Spva ve Aou iki farklı panel bilgisi var..
    Sizin resimlerdekiler DQ... Samsung Spva???
    Auo panel 55w905 ler nerede satılıyor acaba...

Linkte Model numaraları belli, diğer harfler farklı dilde

http://g.pconline.com.cn/bbs/topic-50624590.html

Bu site dogruysa w655a 100 hz bir tv ve panel kalitesi gayet iyi demektir

|
    |

• Kurmay Yarbay
    4606 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tiglat

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Teşekkürler.

|
    |

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Benim 55W905A'da bugün PKG4.101EUA updateini yaptı. Sony sitesinde henüz belirtilmemiş değişiklikler. Aranızda değişiklik, gelişme vb gözlemleyen oldu mu?

Senin tv de güncellemeleri otomatik mi yapıyor ??

Tv yi actigimda sordu hocam update var diye. Simdi guncellestiri sectim 2dk da falan yapti.

Ben modemle bağlantısını kestim sakıncalı gördüm bana sormadan veri alış verişi yapıyordu
    |
    |

Hayırlı olsun güle güle kullanın bu arada halının desenleri baya güzelmiş kök boya mı ??
    |
    |
    Yusuf Miroğlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Hayırlı olsun güle güle kullanın bu arada halının desenleri baya güzelmiş kök boya mı ??

Teşekkürler.

Valla 20 yillik hali , hiç bir fikrim yok.

|
    |

Hayırlı olsun ..
    Ama şimdi oyun severler size Ps4-W905 arasında LAG sorunu varmı vs vs vs birsürü soru soracaklar :)))
    (Oyunlardaki Full Hd 1080p normal Filim 1080p gibi gözükmüyor neticede grafik,animasyon...ayrıca oyunların 1080p olması biraz yazılımsal upscala tarzı birşey hernekadr gercek 1080p dese de..)
    |
    |
    Yusuf Miroğlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sony 50w685 tvnin özelliklerinde otomatik 3d derinlik ayarı yok yazıyor bu nedir ? daha önceden hiç led tv kullanmadım, bu ayarın olmaması önemli bir eksiklik mi? orijinal 3d filmlerde, görüntülerde zaten filmin derinliği sabit değil mi? bu ayrı biz mi yapıyoruz?

3d derinlik ayarı yapılmaz anlamında..Başka Tvlerde derinlik hissi artırılıyor/azaltılıyor sanırım..gerçi Filim özel 3d için yapılmamışsa, ekranda sadece içe doğru derinlik o da biraz gölgeleme vs görülür..LG TV ler 3d konusnda görüntüyü dışarı doğru verebiliyor ve sanırım ayarlar mevcut..W685 te böyle bir ayar yok, TV ne verirse onu alıyorsunuz demek..Pek fazla birşey beklememk gerek zira her 3d gercek 3d değil, sonradan 3d ye çevrilmiş-derinlik hissi olan filimler..Sony TV lerde ekrandan dışarı taşma olayı olmuyor bildiğim kadar..LG-Samsunglar bu konuda biraz daha görüntüyü dışarı verebiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Ocak 2014; 19:29:00 >
    |
    |
    proton10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3d derinlik ayarı yapılmaz anlamında..Başka Tvlerde derinlik hissi artırılıyor/azaltılıyor sanırım..gerçi Filim özel 3d için yapılmamışsa, ekranda sadece içe doğru derinlik o da biraz gölgeleme vs görülür..LG TV ler 3d konusnda görüntüyü dışarı doğru verebiliyor ve sanırım ayarlar mevcut..W685 te böyle bir ayar yok, TV ne verirse onu alıyorsunuz demek..Pek fazla birşey beklememk gerek zira her 3d gercek 3d değil, sonradan 3d ye çevrilmiş-derinlik hissi olan filimler..Sony TV lerde ekrandan dışarı taşma olayı olmuyor bildiğim kadar..LG-Samsunglar bu konuda biraz daha görüntüyü dışarı verebiliyor...

cevap verdiğiniz için sağolun.
    OTOMATİK 3d derinlik ayarı diyor yalnız, yani gerçek 3d filmlerde bile bu ayarı MANUEL olarak biz yapacağız anlamında değil mi?
    zaten 2d görüntüleri 3d ye çevirince gerçek 3d kalitesi olmuyor , ben gerçek 3d ile ilgiliyim

• Binbaşı
    1318 Mesaj
    quote:

Merhaba, Bu Panel Kodlarının karşılığı nerden bulunur yani hangi panel olduğu panel özellikleri vs??Ayrıca bu Panel yanında yazılan HZ ler panelin doğal hızı mı, yazılımla yükseltilen hızı mı?? Ortalıkta dolaşan tablolarda panel bilgileri ve Tazeleme hızları konunda çelikiler var..teşekkür

Bu linkte 55W950 için Spva ve Aou iki farklı panel bilgisi var..
    Sizin resimlerdekiler DQ... Samsung Spva???
    Auo panel 55w905 ler nerede satılıyor acaba...

Linkte Model numaraları belli, diğer harfler farklı dilde

http://g.pconline.com.cn/bbs/topic-50624590.html

dostum Türkiyede benim test ettiğim panellerin hepsi s_pva , yani auo olan panele hiç rastlamadım zaten auo paneller ikinci revizyon çıkarılan panellerde kullanılıyor diye biliyorum ama benim gözlemlediğim her iki panel arasında biri W9 serisi diğeride X9 serisi birinde s_pva diğerinde ise auo panel var ve ben W9 daki görüntüyü çok daha başarılı buluyorum görüntü demekle sadece görüntü değil diğer konulardada başarılı mesela hareketli sahnelerde W9 , X9 dan daha başarılı geldi bana veya input lag da v.s W9 panel daha hızlı.

o yanında gördüğün HZ ler gerçek hardware hızlarıdır yazılımla yükseltilen hızlar bana saçma geliyor bu benim görüşüm.

şu ana kadar W serisi olan tv lerde auo panele hiç rastlamadım belki avrupa v.s de olabilir.

mesela bugün 65HX920 inceledim görüntü süper di yukarda verdiğim SM görüntüleri alamadım ama kullandığı panel W serisindeki gibi s_pva v.s

sonuç itibariyle bende W serisi bir panel almak istiyorum hayırlısı ile.

• Binbaşı
    1318 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: etemfb

selam iyi günler ben 55X8505 4k bu tv alıcam ama AUO A-MVA (100Hz/120Hz) bu ne demek. satıcı bana sharp panel diyor.ne yapsam acaba

slm dostum AUO A-MVA panelin sharp ile ilgisini anlayamadım bunu size söyleyen satıcı heralde sizi üzmemek için böyle bir yol seçmiş olabilir yukarıda koyduğum resimleri görüyorsun bence sen bu resmi sana bunu söyleyen satıcıyada göster belki ozaman kendiside inanır kolay gelsin.
    |
    |

Orijinalden alıntı: proton10

quote:

cevap verdiğiniz için sağolun.
    OTOMATİK 3d derinlik ayarı diyor yalnız, yani gerçek 3d filmlerde bile bu ayarı MANUEL olarak biz yapacağız anlamında değil mi?
    zaten 2d görüntüleri 3d ye çevirince gerçek 3d kalitesi olmuyor , ben gerçek 3d ile ilgiliyim

3D olayında birçok etken mevcut, ışık, gölge, donanım ve yazılımsal eklentiler, sinema modu vs vs..Bunlarla oynadıkça 3D filmde ekstra efeklere derinliğe ulaşıyorsunuz..3D kaynagınız ne ise sizin TV kendi içi,ndeki işlemciler ile size görüntü sunuyor, bunla oynamanız, değiştirmeniz,ilave eklenti vs yapmanız mümkün değil...Manuel bir ayar menüsü yok..Farkederseniz Orjinal 3d filimler bile sadece içeriye doğru bir gölgeleme derinlik hissi veriyor, sinemadaki gibi perdeden fırlayan objeler vs olmuyor, bunun için özel çekim olmalı..3D olayı var mı var tarzında arada seyretmek için, çok şey beklemeyin..3D filimler çoğalıyor ama sanırım hepsi filim normal çekildikten sonra belli bir işlem ile 3D görüntüsü veriliyor..2D-3D olayının master kopyada yapılmış hali diyebiliriz..1980 li yıllarda çekilen (dikkat edin kaç sene önce) 3D filimler gerçek 3D ve sinemada seyredilirdi.. 2000 li yıllarda çekilen birkaç filim var gerçek 3d ama o da hangisi en iyi sistem tartışılıyor, real-imax--steroskip vs vs ...
    http://3d-sinema.blogspot.com/2011/02/3d-film-nasil-cekilir.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Ocak 2014; 9:15:36 >
    |
    |

• Yarbay
    6958 Mesaj

Eskiden panel üzerinden satış yapılıyordu, Sony panellerinde LG veya Samsung kullanıyor o sebeble LG=Sony veya Samsung=Sony gibi yanlıgı vardı..Panel üretmek ile o paneli TV de kullanıp farklı birşey yapmak apayrı..Yukardaı X805 için Auo panele satıcının Sharp panel demesi de bu şekilde sanırım..Eskiden sanırım Auolar Sharpındı sonradan patent verdi şuan bir tayvanlı firma üretiyor olsa gerek (Bu konuda çeşitli yorumlar var bkn Google)..Sharp bile şuan Türkiyede ürettiği çok ucuz büyük ekran Tvlerinde düşük teknoliji kullanıyormuş..Demek istediğim bir panel üretici olmak güzel Tv yapmak anlamına gelmiyor, gözümüze güzel görüntü veren, harektli sahnelerde takılmayan, siyah dengeleri iyi Tv bizim için ideal TV dir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 11 Ocak 2014; 9:30:15 >
    |
    |
    notropil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 11 Ocak 2014; 12:19:22 >
    |
    |
    |
    |

Hayırlı olsun ..
    Ama şimdi oyun severler size Ps4-W905 arasında LAG sorunu varmı vs vs vs birsürü soru soracaklar :)))

Teşekkürler.

Dün 2-3 Saat Takıldık, Lag Sorunu Kesinlikle Yok. Zaten Önceden Çok Veri , Yorum Paylaşdık Gördük.

Piyasada En Az Lag Olan Tv Sony , Bizimkiler. Sorun Olmayacagını Biliyordum Zaten.
    |
    |
kolayoto.com
emek server
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.