Şimdi Ara

2013 SONY X9005A 4K & X850A 4K & W905A & W805A & W655A 3D LED TV MODELLERİ (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.875
Cevap
54
Favori
495.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: notropil

@emir

ankaradaymış firma anladım sağol , bence sen direk mağazaya git ve kutuyu gözünün önünde açtır (gerçi sıfır kutuyu bile açıp kapatıyorlar ruhun duymuyor) tüm testleri ve cihazın kullanım saatini kontrol et öyle DİKKAT et keşke istanbulda otursaydın sana yardımcı olmaya çalışırdım hocam geçmiş olsun böyle bir durum benimde başıma geldi geçen sene bayramdan evvel inan sinir hastası olmuştum bilirim o meşhur stresi fena bir durumdur neyseki ben iade etmiştim ama şimdi panel alamaz oldum yahu bu çakallar yüzünden korkuyorum resmen adam bana kapalı kutu desede ben inanmıyorum artık bu memlekette hakkaten bu tür şeyler almak çok zor yurt dışında olsaydık böyle sorunlar ile karşılaşmazdık neyse dostum inşallah değişirler yukarda yazdıklarımı unutma kolay gelsin.

gönderdikleri kutu allah var kapalı kutu,herşeyi yırtarak açıyorsun.ama bu ölü piksel canımı çok sıkıyor,tokatta üniversitedeyim tam finaller başladı,cuma günü gözüm yerse gidip görüp alacağım ama bilmiyorum.ya da diyeceğim değişim kararı çıksın,tv falan göndermeyin.ocak sonu ankaraya gelince tv yi kendim görüp alacağım kabul ederlerse.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Tamer selam,şükür Allaha iyiyim

Sen keyfine bak dostum W9x bugün için alınacak en doğru tercihtir

CAN++

55w905-805 Bu seri input lag olarak ve diğer özellikler açısından hdtvtest de highly recommended oldu. Hem ekran büyük hem oyun birarada olabilir mi?
    55hx 920tatmin olmamış beni mutlu edebilir mi?
    Judder - ghosting vb daha iyi bir hale gelmiş midir?
    Oyun-HD film hangi modele yönlendirir şiniz? Bugün f/p ve verimlilik açısından 55w905 en alınası tv midir? Beklemek mi gereklidir?
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypophysis -- 7 Ocak 2014; 1:26:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • servis raporunu gönderiyorum,telefondan resmini çekmem yeterli değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Hocam süre olayına da girmiyor,Elinizde rapor var ..7 Kasımdan 2013 sonra aldı iseniz süre 6 ay... yeni kanun TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN,Kanun No. 6502,Kabul Tarihi: 7/11/2013..Hadi süreden vazgecin, Aynı arıza 2 kere yapmış zaten bu 2nci TV...

Okumuyorsunuz biraz zaman okuyup ilgili yerleri fosforlayın lütfen..kanun açık ve NET..

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Alıntı:
    Ayıplı maldan sorumluluk
    İspat yükü
    MADDE 10 – (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz.
    (2) Tüketicinin, sözleşmenin kurulduğu tarihte ayıptan haberdar olduğu veya haberdar olmasının kendisinden beklendiği hâllerde, sözleşmeye aykırılık söz konusu olmaz. Bunların dışındaki ayıplara karşı tüketicinin seçimlik hakları saklıdır.
    (3) Satışa sunulacak ayıplı mal üzerine ya da ambalajına, üretici, ithalatçı veya satıcı tarafından tüketicinin kolaylıkla okuyabileceği şekilde malın ayıbına ilişkin açıklayıcı bilgiyi içeren bir etiket konulur. Bu etiketin tüketiciye verilmesi veya ayıba ilişkin açıklayıcı bilginin tüketiciye verilen fatura, fiş veya satış belgesi üzerinde açıkça gösterilmesi zorunludur. Teknik düzenlemesine uygun olmayan ürünler ise hiçbir şekilde piyasaya arz edilemez. Bu ürünlere, Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uygulanır.
    Tüketicinin seçimlik hakları
    MADDE 11 – (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
    a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
    b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
    c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

@sdcvn, forumda böyle paylaşımlar gerçekten çok güzel ve faydalı,
    toplum olarak genelde haklarımızı bilmeyiz, bildiklerimizinde peşine pek düşmeyiz; amaaan kim uğraşacak deyip geçeriz

bahsettiğiniz kanunun 87. maddesi aşağıda,

Yürürlük
    MADDE 87 – (1) Bu Kanun yayımı tarihinden itibaren altı ay sonra yürürlüğe girer.

yani bu kanun 28/05/2014 tarihinde yürürlüğe girecek...

• haraf kullanıcısına yanıt
    Uyarı için teşekkür, 28/05/2014 tarihini kaçırmışım..Tüketici hakları ile çok şey yaşadım ve kazandığım için üstüne düşüyorum..1 kez mahkemeye verdim o da mahkeme başlamadan iade alıp paramı verdiler..Diğerlerinde sikayetvar.com ve mail yağmuru ile..Sessiz kalınca şımarıyor bu satıcılar..Kolay gelsin herkese
  • quote:

Uyarı için teşekkür, 28/05/2014 tarihini kaçırmışım..Tüketici hakları ile çok şey yaşadım ve kazandığım için üstüne düşüyorum..1 kez mahkemeye verdim o da mahkeme başlamadan iade alıp paramı verdiler..Diğerlerinde sikayetvar.com ve mail yağmuru ile..Sessiz kalınca şımarıyor bu satıcılar..Kolay gelsin herkese

Eyvallah
  • Arkadaşlar özellikle Albani üstad tv yi kendi açma kapama düğmesindenmi kapatalım yoksa stand by halindeyken fişteki düğmedenmi kapatalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakirkul71 -- 7 Ocak 2014; 10:03:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakirkul71

Arkadaşlar özellikle Albani üstad tv yi kendi açma kapama düğmesindenmi kapatalım yoksa stand by halindeyken fişteki düğmedenmi kapatalım

Yeni nesil TV lerde standbye de elektrik tamamen kesilmiyor 10-12 volt gibi akım bulunuyor diye okudum..Ani dalgalanma elektrikle alakalı şeylerde cihaza zarar verebilir..Ama uzun süreli kullanılmayacaksa fişten çekmek, kısa süreli kullanımda stanbye tavsiye ediliyor..
    Akım koruyucu fişler satılıyor bunları kullanmak emniyet için tavsiye ediliyor...Devreler ne kadar sağlamsa o kadar TV kendini korur..Ama Türkiyedeki elektrik akımlarının temizliği tartışılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 7 Ocak 2014; 10:36:11 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar özellikle Albani üstad tv yi kendi açma kapama düğmesindenmi kapatalım yoksa stand by halindeyken fişteki düğmedenmi kapatalım

Olması gereken, akım koruyucu fiş ile kullanmak zira Türkiyede gelen akım çok dalgalı..Tv de bun dengeleyen role olsa da standart elektrik akımı yok..Bu apartman ve sizin ev ile de alakalı olabilir..Bunla ilgili forumlarda komple kabloları değiştirip korumalı priz takanlar da bu uçuk fikir..
    Bir ileri seviye UPS kullanmak bu da uçuk fikir..
    Fiş çekmeseniz de sorun olmayabilir ama ani elektrik gelip gitmelerinde zararı olabilir..
    Fişi sök tak çıkarda sanırım aşırı bir elktrik yüklenmesi oluyor cihazda..Bunun zararını elektrikten anlayanlar verebilir...
    Sonuç:Türkiye şartlarında ne yaparsanız çözüm riski kaldırmıyor
    Cihaz içindeki dengeleyici devre/role artık neyse ismi o ne kadar sağlamsa cihaz elektrik akımlarından o derece az etkilenir...

Evet haklısınız, ben şöyle yapıyorum,anlık kapamalarda gün içinde stan by da bırakıyorum gece yatarken stand by a aldıktan sonra çoklu prizdeki düğmeden kapatıyorum.Akım koruyucu priz alacaktım fakat bir forumda okumuştum ev tesisatında topraklama yoksa akım korumalı prizler daha da tehlikeli olur demişlerdi korkumdan akım korumalı yerine anahtarlı normal çoklu prizimi kullanıyorum maalesef evimde elektrik tesisatında topraklama yok...

• Bu işin sonu yok..kafaya takarsanız çıkamazsınız..Yine de önleminizi alın bence, koruyucu prizlerin elektrik kesme düğmesi varmış veya fişten çekmek gerek ama, dikkat ederseniz fişi takarken bazen kıvılcım çıkıyor, direk TV ye voltaj vermek te riskli..Önce stanbye-sonra fişten çekme, sonra tersi...Ev içinde voltaj dengeleyicilerin faydası olabilir TV açık/Stanbye oldugu sürece..
  • @sdcvn
    Volt akım birimi değil, gerilim birimidir, bilgi vermek istedim.

Uyku modunda cihazın çektiği güç ile ilgili bilgi kataloglarında yazmakta. Bu bilgilere bakarsanız, cihaz tamamen uyku modunda beklediği taktirde aylık harcayacağı elektriği ve maliyetini vs hesaplayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @immortal -- 7 Ocak 2014; 10:57:05 >
  • quote:

Bu işin sonu yok..kafaya takarsanız çıkamazsınız..Yine de önleminizi alın bence, koruyucu prizlerin elektrik kesme düğmesi varmış veya fişten çekmek gerek ama, dikkat ederseniz fişi takarken bazen kıvılcım çıkıyor, direk TV ye voltaj vermek te riskli..Önce stanbye-sonra fişten çekme, sonra tersi...Ev içinde voltaj dengeleyicilerin faydası olabilir TV açık/Stanbye oldugu sürece..

Acaba en iyisi seyretmeyeceğiniz süre ne olursa olsun fişteki anahtardan kapatmakmı ama dediğiniz gibi bunun sonu yok kafayı taktınmı çıkamıyorsunuz işin içinden işyerinde patron odasında bi tv var lcd alındığından beri sabah akşam gece stanby da :) elektrik gider gelir en azından 8 sene oldu banamısın demedi

• fakirkul71 kullanıcısına yanıt
    Gece yataken çıkartın, eve gelince de takın..arada standbye :)) nasıl bu oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

@sdcvn
    Volt akım birimi değil, gerilim birimidir, bilgi vermek istedim.

Uyku modunda cihazın çektiği güç ile ilgili bilgi kataloglarında yazmakta. Bu bilgilere bakarsanız, cihaz tamamen uyku modunda beklediği taktirde aylık harcayacağı elektriği ve maliyetini vs hesaplayabilirsiniz.

Teşekkür doğrudur..Elektrik sarfiyatı değil arkadaşın sorusu, cihaz kapansa bile hala üzerinde elektrik var..Bu zararlı mıdır, yani devreler hep sıcak kalıyor, elektrik dolaşıyor cihazda...Fişten sök çıkar bu da herzaman faydalı olmayabilir zira biranda cihaze elektrik yüklenmiş oluyor...Saygılar
  • quote:

quote:

Bu işin sonu yok..kafaya takarsanız çıkamazsınız..Yine de önleminizi alın bence, koruyucu prizlerin elektrik kesme düğmesi varmış veya fişten çekmek gerek ama, dikkat ederseniz fişi takarken bazen kıvılcım çıkıyor, direk TV ye voltaj vermek te riskli..Önce stanbye-sonra fişten çekme, sonra tersi...Ev içinde voltaj dengeleyicilerin faydası olabilir TV açık/Stanbye oldugu sürece..

Acaba en iyisi seyretmeyeceğiniz süre ne olursa olsun fişteki anahtardan kapatmakmı ama dediğiniz gibi bunun sonu yok kafayı taktınmı çıkamıyorsunuz işin içinden işyerinde patron odasında bi tv var lcd alındığından beri sabah akşam gece stanby da :) elektrik gider gelir en azından 8 sene oldu banamısın demedi

Zaten öyle yapıyorum cevapların için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakirkul71 -- 7 Ocak 2014; 11:28:35 >

• televizyonu değiştiririz dediler yine,siz gelince de bakıp alabilirsiniz dediler sizce öyle yapayım mı hocam.playstation 4 ile de değiştirebiliriz isterseniz dediler.tv ile uğraşmaktan yıldım ya da ps4 ile değişim mi mi yapsam,sonraki zamanda kendim görerek alırım tv'yi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Mağazadan alımlarda koşulsuz iade şartı sanırım işlemiyor. 5 gün önce aldığım tv yi servis değişim raporu vermezse iade edebilirmiyim diye sorduğum mağaza temsilcisi, bu şartın sadece internetten alımlar için geçerli olduğunu mağazadan alımlarda iade hakkımın olmadığını söyledi. Tv de bulutlanma sorunu var, yarın gelecek olan servis görevlisine nasıl bir yaklaşımda bulunmalıyım. Değişim için rapor vermesinde ısrarcı mı olmalı, yoksa rapora bulutlanma sorunu var diye yazdırsam ileride bu sorun arttığında ürünü değiştirme hakkım olabilir mi? Keza 5 yıl garantisi var.

Yüzyüze magaza satışında Koşulsuz iade yok ..Kanuna göre inceleyip bakarak alıyorsun, sağlam alıyorsun ama şu var ki, görmediğin bilmediğin farkedemediğin bir şey- sonradan çıkarasa buna ayıp deniyor-Ayıplı Mal kapsamında var olmayan bir hata,kusur,ayıp çıkarsa 30 gün (eski kanun) yeni Kanun değişme ile 6 aya kadar iade edersiniz..Ayıp olmadığının ispatı satıcıya ait..Kanunu okursanız göreceksiniz, cayma hakkınız sabit...
    Ne yapın servisten arıza (artık size göre ne ise arıza, banding, bulutlanma, ghosting vs) raporu alın...Teknik terimler ve olması gereken Tv standartlarını araştırın servise bilgili olarak müdahale edin...Rapor vermezler ise tekrar servis kaydı açarak, TV lerinin üretim standartlarını, olması gereken Ghost/Bulutlanma ölçüsünü (Teknik ISO değerler vs vs isteyin talep edin)..En kötü ihtimal "Bulutlanma Yoktur" yazısı versinler, gerekçe göstersinler..O kağıdı gerekirse 3ncü bilirkişiye gösterip Bulutlanma Vardır deyip yalanlarını ortaya çıkartabilirsiniz..ne olursa olsun rapor alın..sözlü birşey ifade etmez..rapor,servis kağıdını alın cebinize (Önemli nokta Bulutlanma Clouiding bir arzıamıdır bulamadm internette..Arıza kapsamına girmiyorsa yapacak birşey yok, paneller böyledir demeleri lazım o zaman da Panellerde Bulutlanmanın normal olduğuna dair ise yönerge,ISO vs göstermeleri lazım..Tüketici olarak bilgilendirme kanunu hakkınıza sahipsiniz..Bilgi saklarlarsa suçtur
    Rapor alırsanız iade hakkınız var..Değişim değil sadece hakkınız, İada-Değişim-Veya Onarım..seçim sizin...Yenin kanun Kadım 2013 te girdi ve Resmi gazetede yayınlandı..Kredi kartı ile alışverişte 14 gün diyor ama anlamadım biyerde kapıdan satış biyerde Kredi kartı ile alışveriş ibaresi 14 gün iade diyor?

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu gün servis gelecek, gelenler televizyonun kurulumunu yapanlarsa yandık. İlk kurulumda şu testleri yapalım dedim abi, bulutlanma ne? ışık sızması ne? der gibi kilitlenip kaldılar. Kısaca ya numara yaptılar vakit harcamamak adına ya da gerçekten bilmiyorlar. Sonuçta testleri yapmadan gittiler. Ellerinden bir şekilde rapor almaya çalışacağım. Bu arada değişim olacak olsa aynı TV den hiç bir Vatan mağazasında kalmamış. Para iadesinden başka seçenek görünmüyor. Bir televizyona 5000 TL verip bu tür sorunla karşılaş, hadi bunu da geçtik, 7 ay boyunca araştır dur, sonuçta ev halkına rezil ol. Beni asıl üzen bu oldu.

• Tamam, o kısma çok dikkat etmemiştim :). Cihazın fişini taktıktan sonra 220V luk alternatif gerilim besleme katına geçer ve esasında oluşacak ani gerilim değişimleri burada tolere edilir ama besleme katında kullanılan bileşenlerin özellikleri, kalitesi vs bu durumu etkiler. En güzeli akım korumalı kaliteli bir priz kullanıp bunun anahtarını kapatmaktır çünkü bu prizler nanosaniyeler mertebesinde ani değişimleri bastırıp cihazları koruyabilmekteler.
  • Emir kullanıcısına yanıt
    Tercih sizin, Ps4 ihtiyacınız varsa alabilirsiniz ..
    1-illa aynı model TV istiyorsanız, başka yerden da alsanız sorun çıkma olasılığı yüksek..O zaman magazaya gidip gözle görüp alırsınız.
    2-O modelden sogudu iseniz üstüne para koyup başka model alabilirsiniz...
    3-Tv olmasa Ps4 olsa olur diyeceksiniz o zaman yine TV ihtiyacı oluşacak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 7 Ocak 2014; 11:52:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Tamam, o kısma çok dikkat etmemiştim :). Cihazın fişini taktıktan sonra 220V luk alternatif gerilim besleme katına geçer ve esasında oluşacak ani gerilim değişimleri burada tolere edilir ama besleme katında kullanılan bileşenlerin özellikleri, kalitesi vs bu durumu etkiler. En güzeli akım korumalı kaliteli bir priz kullanıp bunun anahtarını kapatmaktır çünkü bu prizler nanosaniyeler mertebesinde ani değişimleri bastırıp cihazları koruyabilmekteler.

Evet arkadaşım doğru diyorsunuzda akım korumalı priz elektrik tesisatında topraklama yoksa dahada zararlı diye okumuştum bir yazıda...
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.