Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (387. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.750
Cevap
73
Favori
572.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar dan sağ tıklayıp cihaz tara seçeneğinden bilgisayardaki filmi sadece filmi tv de oynattım başka film dede denedim oynattı hemi de görüntü bozulmadan galiba bluetooth üzerinden oynatyı. Bilgisayar ekranı yansıtma değil sadece filmi oynattı. Varöı böyle r olay yaşayan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wifi ağı üzerinden. Bende yapmıştım.

• Acil yardım arkadaşlar. 3750 ye 55f8000 ikinci el alınır mı?

Yoksa bi 1250 daha koysak 4k RU serisi bişi mi alayım. Çok kararsızım. Ve acil.

Acaba panel ve anakart ömrü azalmışmıdır. 2016 alınmış tv. Yani 4 senelik dediğine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 23 Şubat 2020; 19:59:11 >
  • 46f8000 kullanıcısıyım,dış jelatinleri dahi duruyor,sorunsuz.
    3.500 TL olarak satışa çıkardım,Kutusu,evrakları vs,hepsi var.
    İlgilenen olursa mesaj atabilirsiniz.

• F serisi televizyon için güncelleme kiti alıp uygulayan var mı acaba?
  • deli_karizma D kullanıcısına yanıt
    Bende 46F7000 var bir ara güncelleme kiti benimde aklıma girmişti. İlk başlarda televizyona aşık olduğumdan baya baya düşünmüştüm ama sonra fark ettim ki güncelleme kiti ile yapabileceklerim bana yine yeterli değil. Televizyonun akıllı özelliklerini mi box alarak güncelledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanvolkan

Bende 46F7000 var bir ara güncelleme kiti benimde aklıma girmişti. İlk başlarda televizyona aşık olduğumdan baya baya düşünmüştüm ama sonra fark ettim ki güncelleme kiti ile yapabileceklerim bana yine yeterli değil. Televizyonun akıllı özelliklerini mi box alarak güncelledim
    Tam bunu yazacaktım ki siz yamışsınız.

Bizim bu akıllı televizyonların pek bir önemi kalmadı. Harici alınacak ortalama bir Android Box bile en iyi Android TV'den daha iyi olacaktır.
  • Arkadaşlar bende de f7000 serisi TV var ve sadece Digitürk ve çoğunlukla PS4 ile kullanıyorum ama oyunlarda titreme ve donma yapıyor ayarları ne yaptıysam tutturamadim oyun moduna alincada görüntü çok kötü oluyor grafik ayarlarını kısıyor şimdi
    sorum şu bende olan hdmi kablosu 1.3 .1.4 mu bilmiyorum paugge 2.0b hdmi kablo alsam işe yarar mı?
    bizim TV ler hdmi 1.4 üstünü destekliyor mu onuda yazan yer bulamadım bilen var mi
    ayrıca TV menüsünde hdr aktif yapılabiliyor mu ?
    Birde son sorum z906 ses sistemi sadece optik ile TV baglaniyor TV bulunan dts Dolby 5.1 nasıl aktif yapılıyor çünkü ses sisteminden TV ye bağlanınca 5.1 alamıyorum ama PS4 e ses sisteminde optik ile bağlayınca sistem direk decode ışığını yakıp Dolby aktif yapıyor sorularım bunlar
    Bilen deneyen anlayan varsa yazarsa sevinirim gerçekten TV de olan titreme sinir bozucu

• emre1802 E kullanıcısına yanıt
    öncelikle merhaba ,
    ben hiç ps bağlamadım oyunlarla pek aram yok fakat hdmi üzerinden mi box ve pc aktif olarak bağlıyorum senin söylediğin titremeye hiç rastlamadım . mi box ta bır sıkıntı vardı arada ekranda gidip gelme oluyordu onuda mi boxın içinde çözünürlükte color space settings denilen bir ayar var onu YCbCr444 den RGB ye alınca düzeldi problem. Kullandığın kablolardan yada versiyonlarından kaynaklanacağını pek sanmıyorum . Tv yada ps cihazda arıza vs yada benim mi boxta yaşadığım gibi özellikte uyumsuzluk olabilir diye düşünüyorum.

tv içinde hdr ayarı vs ben hiç rastlamadım ,
    ses sistemin için bişey diyemeyeceğim çnk ses sistemi hiç bağlamadım.

edit imla vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanvolkan -- 2 Haziran 2020; 14:2:40 >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Ne aldınız? Var mı bir öneriniz? Android Box linki falan? Ne gibi yenilikler oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deli_karizma

Ne aldınız? Var mı bir öneriniz? Android Box linki falan? Ne gibi yenilikler oluyor?
    Hocam Android Box ile her türlü televizyonu en iyi Smart Tv'den daha akıllı hale gelir.

Bu kutu Android işletim sistemi ile çalışır. Android telefon veya tabletle ne yapıyorsanız bu kutu sayesinde aynılarını televizyonunuzda yapabilirsiniz. Google Play Store'dan telefona veya tablete indirdiğiniz uygulamarın aynısını bu şekilde televizyona indirebilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Diyeceksiniz ki zaten Smart Tv'lerde de bunlar var. Evet var ama bu kutu sayesinde indirebildiğiniz, kullanabildiğiniz uygulamalar kadar değil.

Mevcut kullandığım Samsung Tv'deki smart özellikler güncelleme gelmediği için çağ dışı kaldı. Tarayıcıyı doğru dürüt kullanamıyorsunuz, film veya dize izlemenize izin vermiyor. Kapsite sınırlı olduğu için yeterli sayıda uygulama indiremezsiniz ve bunun gibi bir dolu eksikliği bu kutuyla çözebilirsiniz.

Önceki yorumda arkadaşın bahsettiği Mi Box bunların içinde üst düzey olanlardan biri ve sanırım 400 - 500 lira aralığında satılıyor. Bu kadar vermek istemiyorum ama sorun da yaşamak istemiyorum derseniz size marka değil fakat minimum gereksinimi olan kutu tavsiye edebilirim. Alacağınız Android Box'ta arayacağınız özellikler aşağıdakilerin altında olmasın.

1- RAM kapasitesi 2 GB altında olmasın (ROM 8 GB veya üzeri olabilir) En önemli olması gereken alt sınır 2 GB altında bir kutu almayın.
    2- Android sürümü 6 ve üzeri hatta 7 ve üzeri olsun.
    3- Wifi desteği (eğer modemden uzak kullanacaksanız)
    4- Oyun da oyanayacaksanız kaliteli chipset olmasına dikkat edin.

İnternetten Android Tv Box ile neler yapılabilir diye araştırın daha fazla bilgi alacaksınız.

Not: İki arkadaşıma Letgo'dan ikinci el 2 tane Android Tv Box aldım. Bunlar ha sıfır olmuş ha ikinci el olmuş fark etmez ama ikinci elleri ucuza bulabilirsiniz. Yine de soracağınız bir şey olursa yazın, cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam Android Box ile her türlü televizyonu en iyi Smart Tv'den daha akıllı hale gelir.

Bu kutu Android işletim sistemi ile çalışır. Android telefon veya tabletle ne yapıyorsanız bu kutu sayesinde aynılarını televizyonunuzda yapabilirsiniz. Google Play Store'dan telefona veya tablete indirdiğiniz uygulamarın aynısını bu şekilde televizyona indirebilirsiniz ve kullanabilirsiniz. Diyeceksiniz ki zaten Smart Tv'lerde de bunlar var. Evet var ama bu kutu sayesinde indirebildiğiniz, kullanabildiğiniz uygulamalar kadar değil.

Mevcut kullandığım Samsung Tv'deki smart özellikler güncelleme gelmediği için çağ dışı kaldı. Tarayıcıyı doğru dürüt kullanamıyorsunuz, film veya dize izlemenize izin vermiyor. Kapsite sınırlı olduğu için yeterli sayıda uygulama indiremezsiniz ve bunun gibi bir dolu eksikliği bu kutuyla çözebilirsiniz.

Önceki yorumda arkadaşın bahsettiği Mi Box bunların içinde üst düzey olanlardan biri ve sanırım 400 - 500 lira aralığında satılıyor. Bu kadar vermek istemiyorum ama sorun da yaşamak istemiyorum derseniz size marka değil fakat minimum gereksinimi olan kutu tavsiye edebilirim. Alacağınız Android Box'ta arayacağınız özellikler aşağıdakilerin altında olmasın.

1- RAM kapasitesi 2 GB altında olmasın (ROM 8 GB veya üzeri olabilir) En önemli olması gereken alt sınır 2 GB altında bir kutu almayın.
    2- Android sürümü 6 ve üzeri hatta 7 ve üzeri olsun.
    3- Wifi desteği (eğer modemden uzak kullanacaksanız)
    4- Oyun da oyanayacaksanız kaliteli chipset olmasına dikkat edin.

İnternetten Android Tv Box ile neler yapılabilir diye araştırın daha fazla bilgi alacaksınız.

Not: İki arkadaşıma Letgo'dan ikinci el 2 tane Android Tv Box aldım. Bunlar ha sıfır olmuş ha ikinci el olmuş fark etmez ama ikinci elleri ucuza bulabilirsiniz. Yine de soracağınız bir şey olursa yazın, cevaplarım.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim , yeterli bir açıklama olmuş, zahmet ettiniz.
    Tavsiye ettiğiniz özelliklerde fiyat olarak 200-300 arası orta kalite bir ürün linki paylaşırsanız sevinirim.

• emre1802 E kullanıcısına yanıt
    Emre bey merhaba, bendeki tv samsung f8500, bende de ps4 var ve yine bende de LG nin, rahmetli babamdan kalma oldukça eski bir 5+1 ses sistemi var. Gelelim bildiğim kadarıyla sorunuzun cevaplarına, cevap demeyelim de kendi deneyimlerime..

Bizde ps4, aldığımızdan beridir tv ye bağlı, özellikle oğlumun oynamadığı oyun yoktur, şimdiye değin görüntü konusunda (titreme, ghosting -ki 2019 samsung tv lerde olduğu söyleniyor- vb.) en ufak bir sorun yaşamadık. Üstelik, haklısınız oyun modunda görüntü iyice kötüleştiğinden biz hiç bu modda oynamayız.PS4 arkada hdmı girişlerinden birine bağlı, hdmı kablolarımız oldukça kalitelidir, bence siz de kablonuzu değiştirerek bir deneme yapın, hdmı kablolarınızda bir sıkıntı/yetersizlik olabilir.
    Diğer arkadaşın da dediği gibi bizim tv lerde hdr menüsüne ben de hiç rastlamadım şimdiye değin, güncellemeler de yapılı durumda üstelik..
    Ses konusu benim de çok didiklediğim bir konu ve maalesef ülkemizde bu konu üzerine pek kaynak yok başvurabileceğimiz..Bizim tv lerdeki dolby vb. mevzuları,
    bugüne dek edindiğim tecrübelerden anladığım kadarıyla sadece SANAL , yani gerçek surround değiller.
    Yaklaşık 2 aydır netflix kullanıcısıyım, ayrıca babamdan kalan yaklaşık 20 yıllık bir ses sistemim var..Netflix almazdan evvel , tv den optik çıkışla lg ses sistemime bağlanmıştım.Ayrıca ps4 üm de hdmı ile tv me bağlı.Ses sistemimde sadece bir adet optik giriş var ve HDMI FİLAN YOK.
    Şimdi netflixi bir hevesle aldık, hadi atmosu filan geçtik, atmos sesi alamayacağımız belli ama bari bunca zamandır tv deki o dolby vb. menülerin hiç aktif olduğunu görmemiştim, hiç olmazsa onlar aktif olsun dedim, hakikaten o menüler aktif oldu ancak seste evvelkinden, yani dijitürkün stereo sesinden daha farklı bişey olmadı.. Yani biz, evdeki hiçbir fert, oooooo diyemedik. (buraya kadar olan bölüm, netflixi, televizyon un kendi menüsü üzerinden izlediğimiz ve sesi de ses sistemine vermeden, tv den alarak izlediğimiz bölüm )
    Sonra ben,tv den, netflix filmlerdeki 5+1 sesi alamayacağımı görünce, tv yi eskisi gibi yine optik kabloyla ses sistemime bağladım, yine tv menüsü üzerinden netflixe girip bir film açtım ama maalesef LG üzerindeki göstergede, surround yazısını çıkartmayı başaramadım,evet ses tüm hoparlörlere dağılıyordu ama sanal olarak, gerçek manada değil.Sonra düşündüm ve anladım ki bizim tv lerde sesi "olduğu gibi, hiç ellemeksizin, işlem yapmaksızın, geçmesine müsaade eden bir özellik yani "passthrough" denilen özellik YOK. Yani televizyonlarımız, kendi üzerinden geçen sesi, olduğu gibi, hiç ellemeksizin ses sistemine geçirtmiyor,kendisi işleyip öyle veriyor. Aklıma başka birşey geldi o zaman, netflix i, ps4 menüsünden izlemek..
    PS4 üm hdmi ile tv ye bağlı, ama ayrıca optik ile de ses sistemime bağlı (2 optik giriş için, optik ayırıcı kullanıyorum) , açtım ps4 üzerinden bir filmi ve izledim. Tam 5 yıl sonra surround sesler dolaşmaya başladı salonda..

Yaşadıklarım bunlar, umarım birilerine yardımcı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 28 Haziran 2020; 19:57:41 >

• Merhaba 55F7000 televizyon biranda boyle oldu 2013 yilinda almistik aktif olarak kullaniliyordu masraf cok cikar sanirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TwiNChiL -- 28 Haziran 2020; 20:34:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Dijitürk mü kullanıyorsunuz?

Benim televizyonumda da önce hafiften hafiften bir pembelweşme başlamış, bir süre sonra da tüm ekran pespembe olmuştu, dijitürk servisi çağırdım çünkü bende aynı zamanda teledünya da olduğundan onunla kontrol etmiş ve teledünya seyrettiğimde kanallarda pembeleşme olmadığını görmüştüm.Servis geldi, bu dijitürk kutusunu yanlış bir adaptörle kullanıyorsunuz, bu onun şarj adaptörü değil dedi, yenisini verdi bize ve pembeleşme kayboldu..Kimbilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 29 Haziran 2020; 0:19:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archi33tect

Dijitürk mü kullanıyorsunuz?

Benim televizyonumda da önce hafiften hafiften bir pembelweşme başlamış, bir süre sonra da tüm ekran pespembe olmuştu, dijitürk servisi çağırdım çünkü bende aynı zamanda teledünya da olduğundan onunla kontrol etmiş ve teledünya seyrettiğimde kanallarda pembeleşme olmadığını görmüştüm.Servis geldi, bu dijitürk kutusunu yanlış bir adaptörle kullanıyorsunuz, bu onun şarj adaptörü değil dedi, yenisini verdi bize ve pembeleşme kayboldu..Kimbilir ?
    Benimki siyahlasma ama pembelesme degil evt digiturk kullaniyorum yillardir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste orijinal arka led aydınlatmalarla 800TL tutar.
  • Arkadaşlar 55 F8000 cihazım var 3D ayarına getirince ekranın ortasında görüntü kıpraşması oluyor sizde de oluyormu acaba bayadır kullanmıyordum 3D bakayım dedim ama maalesef şu an kullanılamıyor merak ettim arıza mı var yoksa Samsung güncelleme ilemi bozdu bilemedim

• ENDERES-5441 kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktımda flash patlar gibi ortada ışık dalgalanması var.

• adamlar zamanın çok ötesinde tv çıkartmışlar . şimdiki üst model tv lere kafa tutuyor yaptıkları tek şey tv ye 4k çözünürlük ekleme
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.