Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.750
Cevap
73
Favori
572.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ridleyscott

1117 sürüm var dedi ve yüklüyorum şu an. Cihaz f7000

Haydaaa daha 4 gün önce 1116 yazılımı geldi yükledim şimdi ne ara 1117 geldi yaa samsung'a bişeyler oluyor galiba :) Akşam eve gidince deniycem belki F8000 e de gelmiştir 1117 :)
  • Microsoft u geçti samsung f8000 ler içinde 1117 çıkmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni oval serinin görüntü kalitesine bişi diyemem ancak

dikkatini çeken arkadaşlar oldumu bilmiyorun ama:

panelin kasayla alt birleşim noktasına bakın ltf

bi anormallik yokmu,

bence var
    rahatsız edici şekilde

sanırım ovallikten kaynaklanan ışık kırılmasına benzer yansımalar rahatsız edici boyutta

dizayn harikası bu tv nin

bu hatayı hak etmediği kanısındayım ve
    önlenemeyecek bi unsur olmadığını düşünüyorum.
    sonuçta kullandığımız 7000 ve 8000 serileri

güncelliğini ve albenisini

ve hatta bence

nekadar yeni seri cıksada

görüntü netliğinden uzun zaman bahsettirecek

iyi seyirler........
  • Suan F8000 icinde guncelleme geldi 1117 surumu. Daha 4 veya 5 gun once 1116 gelmisti amma sık guncelleme oldu be :) 1117 yazilim guncelleme uyarisininda resmini ekledim.

• ilginç olan güncellemeler önce internet sitesinden yayınlanırdı. . birkaç gün sonra tvlere düşerdi şimdi internet sitesinden yayınlamayıp direk tvden güncelleme yaptırıyorlar. deneyen varsa güncellemeler hakkında bilgi verirse seviniriz.
  • BU f7000 de 1114 sonrası bir ghosting başladı pişman etti beni. FIFA da özellikle gündüz maçlarında gölgede kalan alanlarda feci ghosting var bir güncelleme iyi öteki bozuk bu nasıl bi güncelleme anlayışı TV den soğutur adamı bu samsung güncelleme yapamıyorsanız ellemeyin bari en eskisi hepsinden iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KDRCMRT

Suan F8000 icinde guncelleme geldi 1117 surumu. Daha 4 veya 5 gun once 1116 gelmisti amma sık guncelleme oldu be :) 1117 yazilim guncelleme uyarisininda resmini ekledim.

1117 sürümünü ve ya 1116 sürümünü yükleyenler, hd ve sd görüntü kalitesini yorumlayabilirlermi.
    tv de herhangi bir hızlanma veya başka birşey gören varmı ?

• 1116 sürümü 1115 e göre daha iyi gözüküyordu ama 1117 ile 1116 arasındaki fark anlaşılmıyor.
  • 46f8000 kullanıcısı olarak 1117 sürüm güncellemesini direkt TV'den yapmış bulunmaktayım..1115'den 1117'ye geçtim, HD kalitesinde gözle görülür bir farklılık yok.SD kanallarda ise çok az bir görüntü iyileştirmesi var gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savcix

ilginç olan güncellemeler önce internet sitesinden yayınlanırdı. . birkaç gün sonra tvlere düşerdi şimdi internet sitesinden yayınlamayıp direk tvden güncelleme yaptırıyorlar. deneyen varsa güncellemeler hakkında bilgi verirse seviniriz.

Dogru dediniz.ilk önce hep internet sitesine duserdi yazilim şimdi hala 1115 de site.Bende isyerinde indirip usbden yuklerdim ama hala bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serci061

yeni oval serinin görüntü kalitesine bişi diyemem ancak

dikkatini çeken arkadaşlar oldumu bilmiyorun ama:

panelin kasayla alt birleşim noktasına bakın ltf

bi anormallik yokmu,

bence var
    rahatsız edici şekilde

sanırım ovallikten kaynaklanan ışık kırılmasına benzer yansımalar rahatsız edici boyutta

dizayn harikası bu tv nin

bu hatayı hak etmediği kanısındayım ve
    önlenemeyecek bi unsur olmadığını düşünüyorum.
    sonuçta kullandığımız 7000 ve 8000 serileri

güncelliğini ve albenisini

ve hatta bence

nekadar yeni seri cıksada

görüntü netliğinden uzun zaman bahsettirecek

iyi seyirler........

46F8000 kullanicisi olarak size aynen katiliyorum.Curved denen oval ekran suan samsung icin ilk deneyim ve tutup tutmayacagida belli degil.ilk cikan bir seriyi almak ne derece dogru olur bilmiyorum ama es7000-8000 serisinden sonra daha tecrube ve deneyimle yapilmis olan F8000 serisini son anlarda kacirmadan aldigim icin cok mutluyum.Sorunsuz ve arizasiz uzun yillar kullaniriz inşallah. ..

• Yeni sürüme geçtim.pek birşey farkedemedim. biraz sdlerde düzelme var gibi.ya da psikolojik bilmiyorum.

• Arkadaşlar 1 haftadır 40F8000 kullanıcısıyım. daha önce LG lm660s kullanıyordum. Değiştirdiğime bin pişman oldum. Karanlık ya da hareketli sahnelerde insanların yüzünde kırmızı lekeler oluşuyor . Bunu ilk mkv film izlerken farkettim sonra normal yayında maç izlerken yine aynı şey olunca tvyi camdan aşağı atasım geldi... yabancı forumları okudum aynı sorun başkalarında da var ve çözümü yok!! bence buradaki çoğu kullanıcı bu hatanın farkında değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedarkside7

Arkadaşlar 1 haftadır 40F8000 kullanıcısıyım. daha önce LG lm660s kullanıyordum. Değiştirdiğime bin pişman oldum. Karanlık ya da hareketli sahnelerde insanların yüzünde kırmızı lekeler oluşuyor . Bunu ilk mkv film izlerken farkettim sonra normal yayında maç izlerken yine aynı şey olunca tvyi camdan aşağı atasım geldi... yabancı forumları okudum aynı sorun başkalarında da var ve çözümü yok!! bence buradaki çoğu kullanıcı bu hatanın farkında değil...

46F8000 kullanicisiyim.Dediginiz sorunu tv de inceledim ama oyle bir sorun bulamadim.Sizin tv de bir sorun olabilirmi acaba...

• serhat1971 kullanıcısına yanıt
    belki ne demek istediğimi yazarak anlatamamış olabilirim yarın görüntülü olarak paylaşacağım. tüm hareketli sahnelerde olmuyor bu sorun hafif karanlık siyah renkler olduğunda kamera hareket eder etmez insan yüzlerinde gözlerinde 1 saniyelik kırmızılıklar oluşuyor...böyle bir hata panelle ilgili değil sanki yazılımla ilgili görüntü işlemeyle ilgili gibi
  • bu kavisler çakma oled

• quote:

belki ne demek istediğimi yazarak anlatamamış olabilirim yarın görüntülü olarak paylaşacağım. tüm hareketli sahnelerde olmuyor bu sorun hafif karanlık siyah renkler olduğunda kamera hareket eder etmez insan yüzlerinde gözlerinde 1 saniyelik kırmızılıklar oluşuyor...böyle bir hata panelle ilgili değil sanki yazılımla ilgili görüntü işlemeyle ilgili gibi

Görüntü yakalayip atabilirseniz daha iyi olur...

• http://www.dailymotion.com/video/x1rkfvx_samsung-f8000-color-problem_tech
    videoyu 480p de izleyin ve okun üzerinde beliren kırmızı izlere ve sonrasında adamın yürürken yüzünün sağ tarafında oluşan kırmızı lekelere dikkat edin.
    Aynı film sizde mevcutsa kontrolü bu şekilde yapın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedarkside7 -- 27 Nisan 2014; 0:59:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

quote:

Arkadaşlar 1 haftadır 40F8000 kullanıcısıyım. daha önce LG lm660s kullanıyordum. Değiştirdiğime bin pişman oldum. Karanlık ya da hareketli sahnelerde insanların yüzünde kırmızı lekeler oluşuyor . Bunu ilk mkv film izlerken farkettim sonra normal yayında maç izlerken yine aynı şey olunca tvyi camdan aşağı atasım geldi... yabancı forumları okudum aynı sorun başkalarında da var ve çözümü yok!! bence buradaki çoğu kullanıcı bu hatanın farkında değil...

46F8000 kullanicisiyim.Dediginiz sorunu tv de inceledim ama oyle bir sorun bulamadim.Sizin tv de bir sorun olabilirmi acaba...

Merhaba, bende 46F8000 kullanıcısıyım sizin kırmızılık olayını ve o hareketli sahneleri gördükten sonra saatlerce tüm filmleri açıp detaylıca baktım özelliklede hareketli ve biraz karanlık sahnelere detaylıca baktım ama böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bende hiç kırmızılık oluşmuyor ki oluşsaydı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum bu kırmızılığı 4 aydır izlediğim televizyonda farketmemem imkansız olurdu. Bu sorun farklı birşeyden kaynaklanıyor olabilir mi mesela ayarlardan falan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KDRCMRT -- 27 Nisan 2014; 12:30:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KDRCMRT

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

quote:

Merhaba, bende 46F8000 kullanıcısıyım sizin kırmızılık olayını ve o hareketli sahneleri gördükten sonra saatlerce tüm filmleri açıp detaylıca baktım özelliklede hareketli ve biraz karanlık sahnelere detaylıca baktım ama böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bende hiç kırmızılık oluşmuyor ki oluşsaydı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum bu kırmızılığı 4 aydır izlediğim televizyonda farketmemem imkansız olurdu. Bu sorun farklı birşeyden kaynaklanıyor olabilir mi mesela ayarlardan falan?

yok ayarlardan değil denemediğim ayar, renk tonları vs kalmadı...yurt dışı forumlarda da aynı sorunu yaşayanlar var ama genelde hepsi 40" modelleri...şimdi nasıl bir yol izleyeceğimi düşünüyorum. Çünkü böyle sorunları gelen servise anlatmak çok zor...

• 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.