Şimdi Ara

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO Adayları[Ana Konu] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
11
Favori
43.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO  Adayları[Ana Konu]

Bilgi Notu... ( Polis Akademisi - Kayıt Kabul & Giriş Koşulları )

2012–2013 eğitim-öğretim yılında, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi’ne 190’ı erkek, 10’u bayan olmak üzere toplam 200 öğrenci sınavla alınacaktır. Emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin çocukları ise giriş şartlarını taşımaları ve sınavda yeterli puanı almaları durumunda, 200 kişilik kontenjanın dışında tutularak kabul edileceklerdir.
    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
    Evli, boşanmış ve/veya nikâhsız yaşıyor olmamak,
    Lise ve dengi okul mezunu olmak,
    Sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim (dahil) tarihi itibari ile 22 yaşından gün almamış olmak (01 Ekim 1991 tarihinden sonra doğmuş olmak) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde önceki yaşa göre işlem yapılır.
    Erkekler için 167 cm, bayanlar için 165 cm’den kısa boylu olmamak ve herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
    Sağlık durumu yönünden 4/8/2003 tarihli ve 25189 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde yer alan sağlık koşullarını taşımak,
    Herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak,
    Fakültenin eğitime başlama tarihinde askerlikle ilişiği bulunmamak,
    Lisans eğitimine alınacak lise mezunları için 2012 LYS sınavı (TM-1, TM-2, TM-3, MF-1, MF-2, MF-3, MF-4, TS-1, TS-2) bütün puan türlerinin herhangi birinden (350) ham puan, Emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin çocukları için ise yine aynı puan türlerinin herhangi birinden (180) ham puan veya daha yukarı puan almış olmak,
    Bağımlılık derecesinde alkol, kumar alışkanlığı bulunmamak, uyuşturucu veya psikotrop maddeler hiç kullanmamış olmak,
    Genelev, birleşmeevi, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde aracılık ve bekleyicilik türünden bir işi bulunmamak, genel ahlaka aykırı oyun, temsil, film, video band, teyp kaseti, vcd, şarkı sözü ve teknolojinin gelişimi ile ortaya çıkan zararlı yayın, yayım ve benzeri işlerde çalışmaktan dolayı hakkında idari yaptırım ile adli soruşturma ve kovuşturma devam ediyor olmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak, bu sayılan suçlardan herhangi birinin uzlaşma yoluyla sonuçlandırılmamış veya yine bu suçlardan herhangi biriyle ilgili olarak mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak ya da başka bir tedbire çevrilmemiş olmak,
    Yasadışı ideolojik amaçlı faaliyetlere, anarşi ve terör eylemleri ile, bu tür toplantı, yürüyüş ve mitinglere karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
    26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; üst sınırı bir yıl veya daha fazla hapis cezası öngörülen kasten işlenmiş suçlar ile 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A-5 inci maddesinde sayılan suçlardan dolayı,
    a) Affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa dahi mahkûmiyeti bulunmamak,
    b) Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak,
    c) Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,
    Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
    Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına ve diğer organlarına üye bulunmamak.
  • pmyo istiyorum bakalım hayırlısı..
  • Ekle hocam bu sene hedef çok akademi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lugerr

pmyo istiyorum bakalım hayırlısı..

quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates_

Ekle hocam bu sene hedef çok akademi düşünüyorum

Güncel..~

Hayırlısı OLsun Bakalım Hocam :)
  •  2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO  Adayları[Ana Konu]

Bilgi Notu... ( Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu Hk. )

GENEL BİLGİLER
    GATA Sağlık Astsubay Meslek Yüksekokulu ANKARA ilinde olup, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı) ihtiyaç duyduğu miktarda sağlık sınıfı muvazzaf astsubay yetiştiren, GATA Komutanlığı bünyesinde kurulmuş, önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren, parasız yatılı bir Askeri Yükseköğretim Kurumudur.

Sağlık Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda iki yıl süre ile ilk ve acil yardım, ameliyathane hizmetleri, tıbbi laboratuvar teknikleri, anestezi, tıbbi görüntüleme, eczane hizmetleri, diş protez ve patoloji laboratuvar teknikleri programlarında programında önlisans eğitimi verilmektedir. Önlisans eğitimi verilen programlar her yıl ihtiyaca göre tespit edilmektedir. Verilen önlisans diplomaları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmaktadır. Eğitim ve öğretim faaliyetleri süresince öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır.

Başarılı olan öğrenciler eğitim ve öğretim görmüş olduğu programının önlisans diploması ve tekniker ünvanı ile birlikte “Astsubay Çavuş” olarak mezun edilmektedir.

Sağlık Astsubay Meslek Yüksekokulu mezunu astsubaylara; sağlık, lojman ve askeri sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği, yurt içi ve yurt dışı kurslar, geçici yurt dışı görevler gibi birçok imkân sağlanmaktadır.
  • kara harp okuluna başvuru yaptım ama bı kağıt çıktı ensonunda o kağıdın çık tısını alamadım tekrar kara harp okulunda gözükürmü kay dım o yazı nasıl bulcam
  • Benide ekle kardesim KKHO ins

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel..#

Ön Başvurular Açıldı Arkadaşlar, Kaçırmayalım . . . Hakkımızda Hayırlısı Olsun İnşallah .
  • quote:

Orijinalden alıntı: maseratı

kara harp okuluna başvuru yaptım ama bı kağıt çıktı ensonunda o kağıdın çık tısını alamadım tekrar kara harp okulunda gözükürmü kay dım o yazı nasıl bulcam

KHO Sitesinden O Başvuru Yerine Girip TC + Güvenlik Kodunu Yazıp Aşağıdaki Bilgilerimi Güncelle/Sonuc Rapor Kısmına Tıklarsan Çıktıya ve Bilgilerine Ordan Ulaşabilirsin . .
  • Beni de ekle usta. Pmyo. :)
  • Benim boyum tutmuyor polisliğe, Metre ile ölçünce 165 çıkıyo normal o okulda ölçtükleriyle ölçünce 170 İnşallah temmuza kadar uzar acab ne yapsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkşamNiyeGelmedinMübarek

Benim boyum tutmuyor polisliğe, Metre ile ölçünce 165 çıkıyo normal o okulda ölçtükleriyle ölçünce 170 İnşallah temmuza kadar uzar acab ne yapsam

Çok klasik olacak ama basket...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scream5

quote:

Orijinalden alıntı: AkşamNiyeGelmedinMübarek

Benim boyum tutmuyor polisliğe, Metre ile ölçünce 165 çıkıyo normal o okulda ölçtükleriyle ölçünce 170 İnşallah temmuza kadar uzar acab ne yapsam

Çok klasik olacak ama basket...

Hocam eve barfiks aldım 2 gün önce, her gün asılıp sallanıyorum sanki biraz arttı gibi ama bilmiyorum nasıl olucak LYS mi hazırlanayım yoksa boy mu uzatmalıyım ?
  • akademiye daha başvurular yapılmıyor değil mi sadece askeriye yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim
  • gata için nereye başvurmamız lazım acaba birde ben meslek lisesi mezunuyum başvurabilir miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Cloud

akademiye daha başvurular yapılmıyor değil mi sadece askeriye yapılıyor bilgilendirirseniz sevinirim

Akademiye Daha Var :) Yazın Duyuru Yapılır. Sitesini Takip Edin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygsygs

gata için nereye başvurmamız lazım acaba birde ben meslek lisesi mezunuyum başvurabilir miyim ?

http://www.gata.edu.tr

Adresini Ziyaret Ederek Başvuru Koşullarını Okuyabilirsiniz. . Detaylı Bilgiler Mevcut Orada .
  • arkadaşlar sözel bölümden kara harp okuluna başvuru olunmuyor mu olunmuyorsa hangi askeriyelere başvuru oluyor
  • beyler gata ne oluyor ve askeriye ve. polislik başvuruları bitti mi acil zırlıyom intternette bitti yazıyor acillllllllllllll

• quote:

Orijinalden alıntı: KKopru

Güncel..#

Ön Başvurular Açıldı Arkadaşlar, Kaçırmayalım . . . Hakkımızda Hayırlısı Olsun İnşallah .

ne zaman bitiyor başvurular bitti mi????

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.