Şimdi Ara

2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO Adayları[Ana Konu] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
11
Favori
43.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bu sene Askeri Lise Sınavına gireceklerdenim...
    sınava kayıtlar bildiğim kadarıyla başladı..ve tercihlerde şimdiden yapılıyomuş..
    tercihler konusunda kararsızım yardım edebilecek birileri var mı ?
  • PA istiyorum... Lys ye başladım bile kolay gelsin hepimize arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates_

PA istiyorum... Lys ye başladım bile kolay gelsin hepimize arkadaşlar..

Teşekkürler Hocam, Belki Seçmelerde Karşılaşıriz

Iyi Çalışmalarr :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKopru

quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates_

PA istiyorum... Lys ye başladım bile kolay gelsin hepimize arkadaşlar..

Teşekkürler Hocam, Belki Seçmelerde Karşılaşıriz

Iyi Çalışmalarr :)

Umarım hocam, teşekkürler :)
  • astsubaylık ve polislik için kaç puan almak gerekiyor
  • quote:

Harp okullarının baraj puanlarını yazabilirmisin.
  • quote:

Kendimden başlayayım . Küçüklüğümden beridir baba mesleğinden olsa gerek askeriye karşı merakım ve ilgim var . Askeri lise sınavlarında mülakatlar dahil kazanmıştım. Fakat babam oranın psikolojisini bildiğinden beni göndermek istemedi. O Yüzden umudum harp okullarından yana oldu . Fakat o da olmadı malesef... Bu sene bir kez daha deneyeceğim. Öncelikli isteğim Polis Akademisi . Olmazsa Hava Harp , Deniz Harp .

Sen 2012 mezunusun dimi? Gata'da liseden mezun olduğun sene girme şartı vardı, mesela 2012 mezunu bu sene gata'ya alınamaz şartlarda yazıyor. Harp okulunda böyle bi şart yok mu, liseden 2013'te mezun olmayanlar da katılabiliyor mu?
  • Dostum bir liste yap nickleri yaz yanlarına isimlerimizi yaz . Bu sene Akademi için bende gireceğim.
  • GATA hedef givi ama bakalım bilgisi olanlar biraz paylaşabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnyglle

astsubaylık ve polislik için kaç puan almak gerekiyor

2012 yılı Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları:

İşletme: 240 ve üzeri
    Teknik Branşlar: 180 ve üzeriBayan alımları ise sadece işletme bölümü için oldu. 24O puan ve üzerini aldılar.

2012 yılı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları ( YGS1, YGS2, YGS5, YGS6 )

Teknik Branşlar: 216 ve üzeri

2012 yılı Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları:

200 puan

2012 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları:

YGS5 : 210 Puan

2012 yılı GATA Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları ( YGS1 VE YGS 2 )

YGS1: 180 puan
    YGS2 : 162

Polis MYO için Baraj Puanı 290 dı Sonradan 260 a İndirdiler Diye Hatırlıyorum . Polis Akademisi için LYS den 350 HAM PUAN Almalısın. .

• quote:

Orijinalden alıntı: mmorwen

quote:

Kendimden başlayayım . Küçüklüğümden beridir baba mesleğinden olsa gerek askeriye karşı merakım ve ilgim var . Askeri lise sınavlarında mülakatlar dahil kazanmıştım. Fakat babam oranın psikolojisini bildiğinden beni göndermek istemedi. O Yüzden umudum harp okullarından yana oldu . Fakat o da olmadı malesef... Bu sene bir kez daha deneyeceğim. Öncelikli isteğim Polis Akademisi . Olmazsa Hava Harp , Deniz Harp .

Sen 2012 mezunusun dimi? Gata'da liseden mezun olduğun sene girme şartı vardı, mesela 2012 mezunu bu sene gata'ya alınamaz şartlarda yazıyor. Harp okulunda böyle bi şart yok mu, liseden 2013'te mezun olmayanlar da katılabiliyor mu?

Evet 2012 Mezunuyum . Harp Okullarında Yaş Sınırı Var . 20 ydi Sanırım. Geçen Sene Seçmelere Gittiğimde Benden Büyükler de Vardı Hatta. Sporda Onların Kriterleri Ona Göre Değişiyor Haliyle . . Sitesine Girerseniz Orada Bu Bilgiye Ulaşabilirsiniz . . .

• quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Dostum bir liste yap nickleri yaz yanlarına isimlerimizi yaz . Bu sene Akademi için bende gireceğim.

Güncellendi
  • quote:

quote:

Teknik Branşlar: 180 ve üzeriBayan alımları ise sadece işletme bölümü için oldu. 24O puan ve üzerini aldılar.

2012 yılı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları ( YGS1, YGS2, YGS5, YGS6 )

200 puan

Polis MYO için Baraj Puanı 290 dı Sonradan 260 a İndirdiler Diye Hatırlıyorum . Polis Akademisi için LYS den 350 HAM PUAN Almalısın. .

hocam astsubaylık iyiymiş deniz,hava,kara fark etmez inşallah kazanırım

• quote:

quote:

quote:

200 puan

Puanlara Aldanmamak Gerek Hocam , Çünkü 2. Aşamada Özellikle Mülakat Komisyonunda Yüksek Puan Yapanlara Karşı Daha Ilımlı Oluyorlar ve İş Sadece Puanla Bitmiyor. 2. Aşamayı da Geçmek Gerekiyor. Aslında Puanları Düşük Yapmaları Çok Saçma. Çünkü Herkes Seçmelere Gidince Bu Sefer Neyden Eleyeceklerini Şaşırıyorlar. Hal böyle Olunca Yok Kemiklerin Simetrik Değil, Yok Dişlerin Yamuk, Yok Çenen Yamuk Gibisinden Teşhisler Koyabiliyorlar Malesef .

• quote:

quote:

quote:

quote:

200 puan

Puanlara Aldanmamak Gerek Hocam , Çünkü 2. Aşamada Özellikle Mülakat Komisyonunda Yüksek Puan Yapanlara Karşı Daha Ilımlı Oluyorlar ve İş Sadece Puanla Bitmiyor. 2. Aşamayı da Geçmek Gerekiyor. Aslında Puanları Düşük Yapmaları Çok Saçma. Çünkü Herkes Seçmelere Gidince Bu Sefer Neyden Eleyeceklerini Şaşırıyorlar. Hal böyle Olunca Yok Kemiklerin Simetrik Değil, Yok Dişlerin Yamuk, Yok Çenen Yamuk Gibisinden Teşhisler Koyabiliyorlar Malesef .

hocam 300 ve üzeri puan alabilirim allaha şükür bir rahatsızlığım vücudumda herhangi bir sıkıntı yok astsubaylık maaşları daha iyi diye biliyorum doğrumu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

200 puan

hocam 300 ve üzeri puan alabilirim allaha şükür bir rahatsızlığım vücudumda herhangi bir sıkıntı yok astsubaylık maaşları daha iyi diye biliyorum doğrumu

Sosyal İmkanları Geniş, Doğrudur Ama Bu Mesleği Parası İçin Yapılabileceğini Pek Sanmıyorum. Çünkü bu mantıkla mesleğe girenler ilk senelerden kafayı yemeye başlıyor . . .

•  2013 | Polis Akademisi , Harp Okulları , Astsubay MYO, Polis MYO  Adayları[Ana Konu]

Bilgi Notu... ( Hava Harp Okulu - Sıkça Sorulan Sorular )

Başvuru İşlemleri İle ilgili Sorular
    Hava Harp Okulu’na girmek istiyorum, öncelikle ne yapmam gerekir?
    Öncelikle ÖSYS Başvuru Kılavuzunda vewww.ikdm.hho.edu.tr internet adresimizde belirtilen Hava Harp Okulu başvuru koşullarına uygun olup olmadığınıza bakınız. Başvuru koşullarına uygunsanız, ilan edilen tarihler arasındawww.ikdm.hho.edu.tr internet adresine girerek başvuru işlemini yapmanız gerekmektedir.

Hava Harp Okuluna başvurmak istiyorum. Başvurumu posta ile veya şahsen yapabilir miyim?
    Hava Harp Okuluna başvuru sadece internet kanalıyla yapılmaktadır. İlan edilen tarihler arasındawww.ikdm.hho.edu.tr internet adresine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz.
    Başvuru ve sınav tarihleri, öğrenim kolları ve baraj puanları nedir?
    Hava Harp Okulu başvuruları ilan edilen tarihler arasındawww.ikdm.hho.edu.tr internet adresinden yapılacaktır. HHO baraj puanı (ham puan türünde) 2011 yılı için (Fen Bilimleri alanı öğrencileri için) MF1, MF2, MF4, (Türkçe-Matematik alanı öğrencileri için) TM1 ve TM2 puan türünde Erkek:290, Bayan:290 ; 2010 yılı için (MF-1, MF-2 ve MF-4 puan türünde) Erkek:315, Bayan:325 ; 2009 yılı için (SAY-2 türünde) Erkek:228, Bayan:235 ; 2008 yılı için (SAY-2 türünde) Erkek:301, Bayan 300 olarak uygulanmıştır.

İnternetten başvurumu yaptım. Ancak size ulaşıp ulaşmadığını teyit etmek istiyorum.
    TC kimlik numaranızı ilk başvuru ekranına yazarak başvurunuzun kabul edilip edilmediğini teyit edebilirsiniz. Kabul edildiğine dair “Daha önce başvuru yaptığınız tespit edilmiştir.” mesajını göremezseniz, başvuru formunu tekrar doldurmanız gerekir.

Başvuru formunu doldururken bazı bilgilerde hata yaptım. Nasıl düzeltebilirim?
    Adı, Soyadı, Adres, telefon numarası, doğum yılı hanelerindeki bilgilerde hata var ise ikdm@hho.edu.tr adresine e-posta gönderiniz. Bu alanların dışında yapılan hatalar Hava Harp Okulu seçim faaliyetlerine katıldıktan sonra düzeltilebilir.
    YGS başvuru formunda "Askeri Okullara Girme İsteği" seçeneğini işaretlemedim. Halen başvuruda bulunma imkânım var mı?
    Evet, başvurabilirsiniz. YGS başvurusunda "Askeri Okullara Girme İsteği" seçeneğini işaretleyen ve işaretlemeyenlerin tümüwww.ikdm.hho.edu.tr internet adresimizden ilan edilen tarihler arasında Hava Harp Okulu başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Hava Harp Okulu başvuru formunu elden teslim alabilir miyim veya siz gönderebilir misiniz?
    Hava Harp Okuluna başvurular sadece internet üzerinden kabul edilmektedir. İlan edilen tarihler arasındawww.ikdm.hho.edu.tr internet adresimizden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Koşulları ile İlgili Sorular
    Lise ara sınıf öğrencisiyim. Şimdiden başvuruda bulunabilir miyim?
    Hayır, mezun olacağınız yıl, başvuru şartlarını karşılıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.
    Geçen yıl Hava Harp Okulu seçim aşamalarında elenmiştim. Bu yıl tekrar başvurabilir miyim?
    Eğer ön sağlık, bedeni yetenek testi veya uçuş sağlık muayenesinden elendiyseniz tekrar başvurabilirsiniz. Diğer aşamalardan elenen adaylar tekrar başvuruda bulunamazlar.
    Psikoteknik testten elenmiştim. Tekrar başvurabilir miyim?
    Psikoteknik testten elenen adaylar daha sonraki yıllarda tekrar başvuruda bulunamazlar.
    Üniversitede okuyorum. Hava Harp Okuluna başvurabilir miyim?
    Başvuru ve giriş koşullarını sağlıyorsanız Hava Harp Okuluna başvurabilirsiniz.
    Hava Harp Okulu seçim aşamalarına katılabilmem için YGS’den en az kaç puan almam gerekir?
    HHO Baraj puanı, YGS sonuçları açıklandıktan sonra belirlenerek ilan edilir. HHO baraj puanını YGS sonuçlarının açıklanmasını müteakibenwww.ikdm.hho.edu.trinternet adresimizden öğrenebilirsiniz.
    Pilot olmak istemiyorum. Yer subayı olmak üzere başvurabilir miyim?
    Adaylar, pilot adayı muvazzaf hava subayı yetiştirilmek üzere Hava Harp Okuluna alınmaktadır. Seçim aşamaları da bu amaca yönelik olarak düzenlenmiştir. Yer subayı olmak üzere başvuru söz konusu değildir.

Öğrenim ile İlgili Sorular

Fen Bilimleri veya Türkçe-Matematik alanı mezunu değilim ama YGS ve LYS'den gerekli puanı alabileceğimi düşünüyorum. Başvuruda bulunabilir miyim?
    Hayır başvuruda bulunamazsınız. Sadece YGS ve LYS'den almış olduğunuz puan başvuru için yeterli değildir. Mezun olduğunuz okul türü ve alanı da başvuru koşullarına uygun olmalıdır.
    Meslek Lisesi/Teknik Lise/Anadolu Teknik Lisesi/Ticaret lisesi öğrencisiyim/mezunuyum. Hava Harp Okulu’na başvurabilir miyim?
    Hayır, başvuramazsınız. Mesleki eğitim veren okullar, Hava Harp Okuluna öğrenci alımı yapılan okul türleri arasında bulunmamaktadır. ( Detaylı bilgi için başvuru ve giriş koşularına bakabilirsiniz).
    Lisede sınıf tekrarı yaptım. Başvuruda bulunabilir miyim?
    Diğer başvuru ve giriş koşullarını sağlamanız durumunda başvuruda bulunabilirsiniz.
    Yurtdışındaki bir lisenin öğrencisiyim/mezunuyum. Hava Harp Okuluna nasıl başvurabilirim?
    Yurtdışında öğrenim gördüğünüz okulun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvuru koşullarımızda belirtilen okul türlerinden birine denkliğini gösterir denklik belgesini almanız gerekmektedir. Bunun yanında başvuru yapacağınız sene için LYS’ye girmiş olmanız, internetten başvuruda bulunmanız ve HHO baraj puanını aşmanız gerekmektedir.
    Askeri okullardan hangi sebeplerle öğrencilerin ilişiği kesilmektedir?
    Aşırı disiplinsizlik, akademik başarısızlık ve sağlık sebebiyle ilişik kesilebilmektedir.

Sağlık ve Fiziksel Özellikler
    Hava Harp Okuluna başvurmak isteyen adaylardan sağlık problemleri ile ilgili olarak çok çeşitli sorular gelmektedir. Hava Harp Okuluna başvuracak olan adaylarda aranan sağlık kriterleri TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin “Askeri öğrenci adayları ile askeri öğrencilerde aranacak sağlık yetenekleri” hükmünde belirlenmiştir. Aynı yönetmelikte “Türk Silâhlı Kuvvetlerinin askerî okullarına alınacak öğrenci adayları, tam sağlam olmalı” şartı belirtilmektedir.
    17 yaşındayım. Başvuruda bulunabilir miyim?
    Evet, diğer başvuru koşullarını da sağlıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz.
    Düztabanım. Başvuru yapsam kabul edilir miyim?
    Düztaban olmak aradığımız sağlık kriterlerine uygun değildir. Uzman doktorlarımız tarafından yapılacak muayene neticesinde düztaban olduğunuz tespit edilirse elenirsiniz.
    Vücudumda yara izi var. Başvuruda bulunabilir miyim?
    Vücudunuzda ki yara izi aranan sağlık kriterlerine uymadığı tespit edilirse elenirsiniz.
    Boy-kilo oranı nasıl olmalıdır?
    TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre Beden Kitle Endeksi en az 19 kg/m2, en fazla 26 kg/m2 olmalıdır. Beden Kitle Endeksinizi aşağıdaki şekilde hesaplayabilirsiniz Örn.: Boy=1,70 m Kilo=60 kg olsun.
    olarak hesaplanır. Buna göre bulunan beden kitle endeksi istenen aralıktadır.
    Boyum 160 cm. Başvurabilir miyim?
    Bayan ve erkek adaylar için en az 163 cm. olmak gerekmektedir.
    Ameliyatla düzeltilmiş göz bozukluğu sağlık aşamasında sorun olur mu?
    Göz bozukluğu ameliyatla düzeltilmiş bile olsa uçuş sırasında adayın sağlığını olumsuz etkileyeceğinden sağlık aşamasında elenme nedenidir.
    Gözümde 0,05 gibi çok düşük derecede sorun var. Başvuruda bulunabilir miyim?
    Adaylarda aranan sağlık kriterlerine herhangi bir göz bozukluğunuz olmaması gerekmektedir. Göz bozukluğunuz uzman doktorlarımız tarafından yapılacak muayene sonucunda tespit edilirse elenirsiniz.

Seçim Aşamaları İle İlgili Sorular
    Hava Harp Okulu seçim aşamaları nerede yapılmaktadır?
    Öğrenci Seçme Uçuş (ÖSU) eğitimi Yalova’da, diğer seçim aşamaları ise İstanbul’da Hava Harp Okulu yerleşkesinde yapılmaktadır.
    Hava Harp Okulu seçim aşamaları için İstanbul’a geldiğimde kalacak yer bulabilir miyim?
    Seçim aşamalarına katılan ve İstanbul dışından gelen adayları imkânlarımız ölçüsünde Hava Harp Okulunda yer tahsisi yapılmaktadır. Ayrıca adayların seçim aşamaları süresince yemek ihtiyaçları da komutanlığımız tarafından karşılanmaktadır.
    Hava Harp Okulu seçim aşamaları kaç gün sürmektedir?
    Tüm aşamalarını başarı ile geçebildiğiniz taktirde dört gün sürmektedir. Bu süre sonunda, 8 ila 10 gün sürecek Öğrenci Seçme Uçuşlarına (ÖSU) katılmak üzere Hava Harp Okulu Yalova tesislerine sevk edileceksiniz. Ancak herhangi bir aşamada elendiğiniz taktirde, elendiğiniz gün Hava Harp Okulu ile ilişiğiniz kesilecektir.
    Hava Harp Okulu seçim aşamalarına çağrıldığım tarihin dışında başka bir tarihte seçim aşamalarına katılabilir miyim?
    Sadece size internet yolu ile bildirilen tarihte seçim aşamalarına katılmanız gerekmektedir. En geç sabah 09:00'da Hava Harp Okulu Yeşilyurt tesislerinde bulunmanız gerekmektedir.

Hava Harp Okulu seçim aşamalarında uygulanan fiziki yeterlilik testleri ve baraj puanları nelerdir?
    Adaylara; 400 metre koşu, koordinasyon testi, barfikste bükülü kol asılma ve mekik testleri uygulanmaktadır. Sadece 400 metre koşu testinden başarısız olan adaylar elenirler. Koordinasyon testi, barfikste bükülü kol asılma ve mekik testlerinden eleme yapılmaz.
    TEST TÜRÜ
    ERKEK
    BAYAN
    400 metre koşu 79 saniye 112 saniye
    Hava Harp Okulu seçmelerine katılıyor olmam, LYS tercihi yapmama engel midir?
    Hayır engel teşkil etmez. Hem seçim aşamalarına katılıp, hem de LYS tercihi yapabilirsiniz. Elenmeniz veya kendi isteğiniz ile ayrılma durumunda yerleştirildiğiniz üniversiteye gidebilirsiniz.
    Hava Harp Okuluna giren tüm adaylar pilot oluyorlar mı?
    Okulumuza tüm öğrenciler pilot adayı havacı muvazzaf subay yetiştirilmek üzere alınmaktadır. 4 senelik Harp Okulu eğitimini başarıyla tamamlayan harbiyeliler, teğmen olarak İzmir Çiğli’de bulunan Uçuş Okuluna pilotaj eğitimine başlarlar. Bu eğitimini başarıyla tamamlayanlar pilot olmaya hak kazanır. Diğer teğmenlerimiz ise Hava Kuvvetlerinde yer sınıfında görev yaparlar.
    Hava Harp Okuluna kaç öğrenci alınmaktadır?
    Her yıl aranan niteliklere uygun olmasına bağlı olarak sivil liselerden ortalama 130-140 erkek öğrenci, 6-12 kız öğrenci alınmaktadır.
    İntibak eğitiminin amacı nedir?
    İntibak eğitiminin amacı aday öğrencilere; okulu ve okulda tabi olacakları askeri mevzuatı tanıtmak ve temel askeri eğitimi yaptırmak amacıyla yapılmaktadır.
    Hava Harp Okulu hangi puan türü ile öğrenci almaktadır?
    Hava Harp Okulu YGS sınavına göre öğrencileri seçim aşamalarına çağırmakta ve ikinci seçim aşamalarında başarılı olan adayların sıralamasının belirlenmesinde LYS puanını esas almaktadır. Fen Bilimleri alanı mezunları için MF-1, MF-2, MF-4; Türkçe-Matematik alanı mezunları için TM-1 ve TM-2 puan türleri esas alınmaktadır.

Hava Harp Okulu İle İlgili Sorular
    Hava Harp Okulunda verilen eğitimlerle ilgili genel bilgi verebilir misiniz?
    Hava Harp Okulunda Harbiyelilere dört yıl boyunca akademik, askeri ve uçuş eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimlerle ilgili detaylı bilgileriwww.hho.edu.tr internet adresimizden edinebilirsiniz.
    Hava Harp Okulunun diğer okullardan farkı nedir?
    Hava Harp Okulunda öğrencilerin her türlü ihtiyacı (yer, yiyecek, yatacak vb.) Devlet tarafından karşılanmaktadır. Akademik eğitim dışında askeri eğitim de verilmekte olup, mezuniyetten sonra subay olarak göreve başlanmaktadır. Hava Harp Okulundan mezun olan teğmenlere mühendislik ve subay diploması verilmektedir.
    Hava Harp Okulu öğrencisinin günü nasıl geçer?
    Hava Harp Okulunda gün saat 06:30’da başlar. Kahvaltıdan sonra, dördü öğleden önce olmak üzere toplam yedi akademik ve askeri ders saati vardır. Bir ders saati 45 dakikadır. Akademik derslerden sonra Harbiyeliler spor yapabilir, spor branşlarında takım faaliyetlerine katılabilir, akademik yönden başarılı öğrenciler ise etüt zamanlarını kendi istedikleri şekilde değerlendirirler. Cumartesi ve Pazar günleri Hava Harbiyeliler izinli olarak birlik dışına çıkabilir.

Diğer
    Üniversiteden mezun oldum. Hava Kuvvetleri'nde çalışmak istiyorum. Nasıl başvuruda bulunabilirim?
    Personel alımları için Türk Hava Kuvvetleri’ninhttp://www.hvkk.tsk.tr internet sitesinden, Personel Daire Başkanlığı bölümünü takip edebilirsiniz.
    Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu'na başvuruda bulunmak için ne yapmalıyım?
    www.tekok.edu.tr adresinden gerekli bilgileri öğrenip, başvuruda bulunabilirsiniz.

• İmam hatipler başvuru yapabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankebut1

İmam hatipler başvuru yapabiliyor mu?

Harp Okulu İçin ÖSYS Kılavuzunda yer alan aşağıdaki okul türlerinden mezun olmak gerekiyor :

Anadolu Lisesi (Yabancı Dille Öğretim Yapan Resmi Liseler)

Fen Lisesi

Lise (Resmi ve Gündüz Öğretim Yapan Liseler)

Lise, Özel Lise (Yabancı Dil Ağırlıklı Program Uygulayan Liseler)

Özel Fen Lisesi

Özel Lise

Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise

Lise Programı

Lise Programı (Yabancı Dil Ağırlıklı)

Anadolu Öğretmen Lisesi

Öğretmen Lisesi

Sosyal Bilimler Lisesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKopru -- 18 Şubat 2013; 17:52:43 >
  • gelecek yıl hava harp okulunu deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.