Şimdi Ara

2013 Philips 7008 Serisi Ana Konu (42/47/55PFL7008K) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.260
Cevap
55
Favori
287.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duruqan

televizyonlarınız hayırlı olsun arkadaşlar.
    ben yaklaşık 15 gündür kullanıyorum bu cihazı. stand üzerinde kullanıyorum. duvara asmadım.
    estetik olarak çok güzel bir görüntüye sahip

47pfl7008/12

digi ile kullanıyorum televizyonu.
    2D yayından 3D yayına geçerken televizyonda bazı takılmalar oluyor, görüntü gidiyor.
    digide 399 nolu kanal 3d yayınyapıyor.
    ilk açtıgınızda ekran 2ye ayrılmış bir şekilde gösteriyor. 3D ye geçiş yaptığımda televizyon bazen sapıtıyor, ekran gidiyor, kararmalar yaşıyorum
    yazılımsal da olabilir.

sitede yazılım var ancak ingilizce. yüklemek istemedim, menülerde tr-eng geçiş olur dedim kendi kendime.

bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varmı, var ise sorun düzelmesi için ne yapabiliriz, ne yapılmalı?

teşekkürler, iyi forumlar.

edit: model

hocam merak ettiğiniz bu sorunları bende aldıgımda deneyeceğim ve bilglendirme yapıcamm, fakat bir şeyi merak ediyorum SD yayını nasıl gösteriyor bu tv ? kalitesi nasıldır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ismaileraslan

Selamlar
    47pfl7008 model televizyonu vakifbankin sitesinden satin aldim az once.. 2880 tl 6 taksitli olarak odedim..
    iyi bir tercih kullandigimi dusunuyorum..fiyatta piyasaya gore avantajli gorundu bana..

Siz bu 47pfl7008 tv yi tam olarak nereden aldınız 2880 tl ye . ben bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz. vakıfbankın sitesinden demişsiniz de... Acil cevap bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bil_gi

quote:

Orijinalden alıntı: ismaileraslan

Selamlar
    47pfl7008 model televizyonu vakifbankin sitesinden satin aldim az once.. 2880 tl 6 taksitli olarak odedim..
    iyi bir tercih kullandigimi dusunuyorum..fiyatta piyasaya gore avantajli gorundu bana..

Siz bu 47pfl7008 tv yi tam olarak nereden aldınız 2880 tl ye . ben bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz. vakıfbankın sitesinden demişsiniz de... Acil cevap bekliyorum.

Vakifbankin sadece kendi kredi kartiyla satis yaptigi bir site var..
    Bu konuda cokca bahsi gecti...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arasıra fiyatlara bakıyorum 50-100 düşüyordu sonra borsa çöktü fiyatlar uçtu euro 2,48 den 2,55 oldu 2,30 falan olunca alın tvleri ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 22 Haziran 2013; 17:33:08 >
  • evet arkdaslar

pfl7008 almayı dusunuyorum ama 7108 de cok guzel duruyor. laptopum falan beyaz cok guzel duruyor ama tv nasıl olur bılmıyorum bı de mobılya ya uyum saglar mı..

ızlerken naasıl olur gercı cerceve yok sayılarbılır ama ayaklar falan gozukur yanı??????
  • bugün baktım bu ürünün fiyatı giderek düşüyor
    tagesangebot( günübirlik indirim) yapmışlar
    1149 euro 47 ' olanı ilginc :) 1000 e kadar düşecek galiba
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    sd yayından kastınız normal kanallar sanırım. normal kanallarda izleniyor fena değil.

onun haricinde digi hd kanallar muazzam. hd olmayanlarda izleniyor ancak bu tv hd yayında son nokta diyebilirim.

fırsat bulursam bir iki fotograf koyarım akşama.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Forumu başından beri takip ediyorum. Paylaşımları için emeği geçen herkese teşekkür ederim.
    Ben de hafta sonu Vatan dan 47PFL7008/K12 satın aldım. 2,999TL/10 taksit. Kurulumu servise yaptırdım.
    Öncelikle her ürünün artısı ve eksisi vardır. Hepsi bir arada bir ürün almak zordur. Ben öncelikle 47", 3D özellik ve pasif gözlük için önceden karar vermiştim.
    (Ben 2,0m den seyrediyorum, keşke 55" alsaydım çünkü HD yayınları (HDuydu,mkv1080p,3D mkv, bluray gibi medyaları) çok rahat izleyebiliyorsunuz.
    Bu sebeple düşünen arkadaşlara rahatlıkla 55" öneririm tabiki HD medya ağırlıklı seyredeceklerse..)
    Önceliğim 3D olduğu için 2 tane bluray 3D ve 2 tane MKV 3D film denedim. Hiç bir ayar yapmadım. (MKV leri bluray player üzerindeki USB den seyrettim, sesi DTS 5.1 olarak ses sistemim üzerinden aldım) Görüntü çok başarılıydı. Karanlık ve aydınlık sahnelerde olumsuz (eski usül ile harelenme, gökkuşağı, izler, takılma, donma, kayma, resetleme vs. ) şeyler görmedim. Görüntü konusunda bence çok başarılı bir panel. Ben çok beğendim.
    Ancak daha sonra TV nin kendi USB girişini deneyeyim dedim ve eksikler peşpeşe geldi. Bir kere DTS desteği olmadı için ses alamıyorsunuz. Hadi bunu anladık. TV de optik çıkış var ama oradan da ses sisteminize aktaramıyorsunuz. Uğraştım yapamadım. Bu TV ile USB den DTS sesli bir şey seyredemezsiniz. Ayrıca Türkçe karakter seti yüklü bile değil. Çünkü mkv filmi (sessiz bir şekilde) açtı ama türkçe karakterler yoktu. Onu da yapmaya çalıştım ama dediğim gibi set yüklü değildi olmadı.
    Yani anlayacağınız bu TV yi benim gibi bir medya oynatıcı (bendeki LG bluray player) ile kullanmanız gerek.
    Dün de bir çocuk filmi için (3D MKV) alt yazı ile denedim o da olmadı. Çünkü bu sefer benim LG bluray player alt yazıyı 3D formatına uygun getiremediği için alt yazı TV 3D de iken bozuluyor. Yani bu sefer alt yazılı 3D MKV lerde sorun var. Bunun çözümü TV nin kendi USB girişini kullanmak ama önce DTS sorunu çözülmeli ve TV optik çıkışından digital ses geçişine izin vermeli.
    Ben bu DTS konusuna fazla girmeyeceğim ama bence çok ciddi bir eksiklik. Ben bir şekilde ara medya oynatıcı ile işi çözdüm.
    Başka konularda sorusu olan arkadaşlar varsa yazsın, ben yardımcı olmaya çalışırım.
    Herkeze iyi günler, iyi çalışmalar dilerim.

• CanOwaR C kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ....sorun yoksa çok iyi ....

bende 3-4 metre için 55 e göz kırptım

dts 1 haftaya güncellemeyle gelecek denildi Alman forum sitesinde herkes bekliyor .... txt altyazıda gelecekmiş ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 24 Haziran 2013; 16:55:12 >
  • android telefonu olanlar.. özellikle samsung.. note kullanıcısıyım .. wifi directi telefondan yada bilgisayardan görüntü aktarımını nasıl yapıyorsunuz.
  • benimkide geldi ama henüz kurulum yaptırmadım benim aldığım pakette 12 ay digiturk te vardı fakat herhangi bir şifre filan gelmedi teknosayı aradım bakalım size dönücez dediler bekliyorum ne olucak. bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: betterleon

http://sizinyeriniz.sanalmagaza.com/binlanding

http://sizinyeriniz.sanalmagaza.com/p/12794/philips-47pfl7008k-47-700hz-wi-fi-çift-çekirdekli-ambil

Benhttp://sizinyeriniz.sanalmagaza.com/p/12794/philips-47pfl7008k-47-700hz-wi-fi-çift-çekirdekli-ambil sitesine giremiyorum. burada bu tv nin fiyatı kaç bir bakıp söyler misiniz? uygunsa vakıfbanktan kredi kartı çıkartayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bil_gi

quote:

Orijinalden alıntı: betterleon

http://sizinyeriniz.sanalmagaza.com/binlanding

http://sizinyeriniz.sanalmagaza.com/p/12794/philips-47pfl7008k-47-700hz-wi-fi-çift-çekirdekli-ambil

Benhttp://sizinyeriniz.sanalmagaza.com/p/12794/philips-47pfl7008k-47-700hz-wi-fi-çift-çekirdekli-ambil sitesine giremiyorum. burada bu tv nin fiyatı kaç bir bakıp söyler misiniz? uygunsa vakıfbanktan kredi kartı çıkartayım.

Google dan vakıf world diye aratınca çıkan herhangi bir gorseldeki kart No yü yazsan yetiyor. Ben 5421 19 yazarak bakıyorum.

Bu arada vatanın sitesinde de aşağı yukarı aynı fiyat şu anda. Vatanda 2999 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_koyun -- 25 Haziran 2013; 20:34:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• serkan_koyun S kullanıcısına yanıt
    Philips 47PFL7008K 47" 700HZ Wi-Fi (Çift Çekirdekli) Ambil

2.938,78 TL KDV Dahil

Philips 55PFL7008K 55" 700HZ Wi-Fi (Çift Çekirdekli) Ambi

3.943,81 TL KDV Dahil
  • selamlar
    vakifbankin sitesinde fiyat euro kuru uzerinden belirleniyor sanirim..ben gecen hafta 2880 tl 6 taksit almistim..ancak dun itibariyle iptal ettim..cunku teslimat problemi var..hep 1 hafta icerisinde gondereceklerini soyluyorlardi..vatan bilgisayardan aldim..attim hemen getirdim eve :)
    55 inc icin olabilir ama 47 icin vatan daha mantikli..2999 tl 10 taksit..3 ay erteleme
  • Konu ile ilgili yorumlarını paylaşan tüm değerli arkdaslara teşekkür ederim. Güzel bilgiler ve paylaşımlar mevcut.

Almayı düşünüyorum bende. Kesin bilgiler mevcut arkadaslar. Digital karasal yayın desteği yok.. Güncelleme ile gelecek birsey değil. Ya aparat alacaksınız ya da yeni tv. :) Ancak merak ettiğim şu an bir çok kişi D-smart yada digiturk ile kullanıyor bu tv yi. Yahu digital karasal yayın gelse ne olacak. 30 tane kanal için D-smart ya da dıgıtırku m bırakacaksınız. Siz zaten digital kutularla izliyorsunuz bu bu televizyonları. bunu fazla kafaya takmayın derim. Birde DTS ses sorunu. Bu sorun güncelleme ile çözüecek sanırım 2013 3. çeyreğine yetişecek bu arkadaslar bilginiz olsun. Süpriz olursa Ağustos ayı içerisinde de bunu görebilirsiniz.

Bazı arakdaslar 7007 ile 7008 i karsılaştırırken 3D ye değinmişler ama bu göreceli bir kavramdır. Bir kere 7008 de 4 gözük veriyor ve pasif. 7007 de aktif gözlük ve 1 tane veriyor. Burada aktif mi pasif mi diye tartışmayacağım. İkisininde artı ve eksileri mevcut ama bana sorarsanız Pasif. Ancak aktif diyen arkadaşa sorum olacak evde tek başına mı izleyeceksin 3D filmi. Tek gözlük. 3 tane daha alayım dersen tanesi 120 lira. 7007 serisi için gidip 80 lira olanıda alamıyorsun. Yani bence fazla maliyetli. Bozulma ve kırılma riskelrinide düşündüğümüzde bana cazip gelmiyor.

Vatan en fiyatı veren yer şu anda. 3000 lira. Diğer yerlerde fiyatlar aşırı uçuk.

1-2 ay daha mı beklesem diyorum tam bilemiyorum fiyat konusunda. Olurda büyük indirmler fırsatlar olursa bu sayfada paylaşılırsa güzel olur. Hepimiz yararlanmış oluruz dostlar.

Selametle..

• 7007 den hic farkı yok gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayiskender

7007 den hic farkı yok gibi

7007 panel 200 Hz 2 Ambilight

7008 panel 100 Hz 3 Ambilight
  • Teknosadan geçen gün verdiğim siparişle aldım . 3000 TL ye 1 yıl digiturk sinema paketi dahil elime ulaştı. ağustosta kurduracağım için herhangi bir yorum yapamayacağım. şu an fiyatı 3800 TL aynı ürün teknosada.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.