Şimdi Ara

2013 Philips 7008 Serisi Ana Konu (42/47/55PFL7008K) (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.259
Cevap
55
Favori
287.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: @immortal

Ben tv yi 2013 kasım ayında almıştım. 55" olan beyaz modelden. İlk yılında anakart değişti. O günden bu yana arada açılorken ekran abuk subuk şekiller alıyor ama kapatıp açınca sorun olmadan açılıyor. Bunun haricinde bir sıkıntısı yok çok şükür ve gelen arkadaşlar görüntünün doğallığını ve ambilight olayını beğeniyor. Bir daha philips alır mıyım, lcd ekran alacaksam olabilir. Çünkü lcd dekirenk üretimi philips de başarılı.
    Benim tv nin de anakarti değisti. Ondan sonra şükür sorun cikmadi. Diger kullanicilarin gorusunu de merak ettim. Cunku bir marka kalitedini gecen yillara gore gpsterir. Mesela yazilim destegini begenmedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv'yi öğlen kapattım, akşam geldiğimde açılmadı. Birkaç haftadır arada ses gelip, görüntü gelmiyordu. Galiba anakart değişecek. Maliyeti ne kadar olur acaba değiştiren arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: derbeder1903

Tv'yi öğlen kapattım, akşam geldiğimde açılmadı. Birkaç haftadır arada ses gelip, görüntü gelmiyordu. Galiba anakart değişecek. Maliyeti ne kadar olur acaba değiştiren arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
    Ben 300 veys 350 ye mi ne yaptirdim. Olsa olsa 400 olur gecen yaklasik iki seneyi dusundugumde. Kaldi ki 5 sene garantisi vardi bazi alanlarin.

• Ben de 4 senedir kullanıyorum.55 inch olanını.Ciddi bir sorun yaşamadım.Biraz şanş işi.Görüntü kalitesi nedeniyle başka tv ye geçemiyorum.Doğallığı akıcılığı mükemmel.Yazılımı da keşke aynı seviyede olsaydı.Sadece tv olarak kullanıp USB ve smartı fazla kullanmazsanız sorun çıkarmaz.200-300 TL'ye media player alıp takarsınız.Tv dışında diğer fonksiyonları zorlamamak gerek.
    Ama görüntüsü eksi yönlerini göz ardı etmeme yetiyor.
  • ana kart değiştikten sonra bende tv'yi sadece monitör olarak kullanıyorum

kumandasını bile eşleştirmedim, dahili uydu alıcı, smart, usb player vs gibi hiçbir özelliğini kullanmıyorum

sadece arkasındaki güç anahtarından açıyorum diğer bütün işlemleri reciver, ya da diğer multimedya cihazlarımdan yapıyorum

fiberoptik ses çıkışınıda ses sistemime bağladım

bu şekilde hiç sorun çıkarmıyor

evet belki biraz saçma ama görüntü kalitesi ve ambilight alternatifsizliği nedeniyle değiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oguz707 O kullanıcısına yanıt
    Hocam bazıları tamir ettirmesine rağmen sonuç alamamış, sizde bir sorun yaşanmadı galiba ?
  • quote:

Hocam bazıları tamir ettirmesine rağmen sonuç alamamış, sizde bir sorun yaşanmadı galiba ?
    Ben anakart degistikten sonra arada kapanma falan yasadim ancak servis yeni anakrtin iyi oldugunu soylemisti sanki kullaniyorum.

• Tv'yi açılmama sorunundan dolayı servise 2.defa verdim ve anakartın arızalı olduğunu söylediler. Tamire 650 TL, yeni anakarta ise 1100 TL dediler. Yeni anakartı düşünüyorum ancak 1100TL çok fazla geldi. Anakartı kendim almayı düşünüyorum ancak internetten yaptığım araştırmalar sonucunda şimdilik uygun anakartı bulamadım. BU konuyla ilgili bilgisi olan veya yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit:Servis Tv'yi 700TL'ye satın alabileceğini söyledi, kabul etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derbeder1903 -- 28 Eylül 2018; 8:50:58 >
  • quote:

Tv'yi açılmama sorunundan dolayı servise 2.defa verdim ve anakartın arızalı olduğunu söylediler. Tamire 650 TL, yeni anakarta ise 1100 TL dediler. Yeni anakartı düşünüyorum ancak 1100TL çok fazla geldi. Anakartı kendim almayı düşünüyorum ancak internetten yaptığım araştırmalar sonucunda şimdilik uygun anakartı bulamadım. BU konuyla ilgili bilgisi olan veya yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Edit:Servis Tv'yi 700TL'ye satın alabileceğini söyledi, kabul etmedim.
    Selamlar, internette tv nin anakartı sanırım 3104 303 54945 , 3104 313 66185 numaralarıyla bulunuyor ve fiyat olarak 450tl yazılmış. Satan yerleri arayıp sormak lazım. Onarım sonucunu paylaşırsanız sevinirim.
  • electradio kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. TV şuan çalışıyor ancak ne zaman bozulur belli olmaz. Satan yerleri aradım 2.el veya tamir görmüş anakart satıyorlar. Sıfırını bulabilirsem veya herhangi bir tamir yaptırırsam haber veririm.
  • Arkadaşlar tekrar merhaba,

Bende cihazı 2013' de almıştım düğün zamanı. 5 yıldır kullanıyoruz çok şükür, bir kere yetkili serviste ana kart tamiri yaptırdım ve 500 TL aldılar. Yakın zamanda da kumandası çalışmamaya başladı ve pili bittiğini düşünerek yeni pil taktım ancak hiç bir şekilde tepki vermedi. Buna benzer sorun yaşayan var mı? Kumanda tuşlarına basınca ekranın altında yanan kırmızı ışık yanmıyor! :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: motie53

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Bende cihazı 2013' de almıştım düğün zamanı. 5 yıldır kullanıyoruz çok şükür, bir kere yetkili serviste ana kart tamiri yaptırdım ve 500 TL aldılar. Yakın zamanda da kumandası çalışmamaya başladı ve pili bittiğini düşünerek yeni pil taktım ancak hiç bir şekilde tepki vermedi. Buna benzer sorun yaşayan var mı? Kumanda tuşlarına basınca ekranın altında yanan kırmızı ışık yanmıyor! :(

kumanda eşleştirme yapmalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

quote:

Arkadaşlar tekrar merhaba,

kumanda eşleştirme yapmalısın

Alıntıları Göster
    Nasıl yapacağım peki, onu da tarif eder misiniz? Teşekkürler,

• quote:

Nasıl yapacağım peki, onu da tarif eder misiniz? Teşekkürler,

kumanda televizyona yakllaştırılıp kırmızı ve mavi tuşa aynı anda basılıyordu sanırım kullanım klavuzuna bakarsan daha iyi

• Vay bee nerden nereye. Bu tvyi alırken bu forumu baştan sona okumuştum ki sene 2013 tü yanılmıyorsam. Şu an haftada bir iki kere açılıp kapanma sorunu olduğunda elimdeki güncellemelerle şimdilik durumu kotarıyoruz. Bakalım sonu nolacak😖

• bu televizyonu aslında elden cıkarmak lazımdı ancak arada bir kapanma sorunu ve smarttv kısmının işlevsizligi disinda seviyorum . simdi alternatif 4k lara bakmak istesek malesef 4-5 bin tl civari.Bunu satmak istesek 700-800 tl 'den gider mi acaba...
  • 2013 yılından beri bu tv yi kullanıyorum. Bazen açılıp kapanma sorunu çıkıyor. Ben de tvnin fişini çoklu prizden çıkartıp başka bir yere takıyorum. Genelde düzeliyor. Bazen tv yi fabrika ayarlarına döndürüncede düzeliyor

• Bu foruma ayın 8 inde yazmıştım meğerse şeytanın kulağına kurşun demek gerekmiş çünkü yaklaşık üç gündür kapanma sorunu eski kapanma sorunlarından tamamen farklı bir boyut kazanarak karşıma çıktı. Eski kapanmalarda ya fiş değiştirince ya ya ertesi sabah çalıştırıldığında ya fabrika ayarlarına dönüp yeni kurulum yapıldığında ya da bununla birlikte güncelleme yapıldığında düzeliyordu ancak üç gündür denemediğim hiç bir yöntem kalmadı ama tv artık bunların hiç birine olumlu tepki vermedi. Bir türlü tvyi uydu araması esnasında kapanmasına engel olamadım. Güncellemeler arasında o kadar çok gidip geldim ki artık güncelemelerinde bir etkisi kalmadı malesef. Tam herşeyden ümidimi kaybedip yeni tv alma yolunda düşüncelere dalmışken bugünkü denememde çok şükür uydu arama aşamasını başarıyla atlayıp görüntüye ulaştım. Tv açılıp kapanacağı sorunu vereceği zaman birşey dikkatimi çekti oda uydu arama esnasında tv üzerinde kırmızı ışık yanan lamba anlık olarak mavi yanıp söndü. Ne zamanki bu uydu aramasında ya da tv seyrederken bu ışık mavi yanıp sönüyorsa bu tvnin açılıp kapanacağının bir ön işareti oluyor. Şu an mı? Şu an şükür şimdilik izliyoruz ama yarın nolur bilemem. Şeytanın kulağına kurşun😂Lanet philips bu kadar güzel görüntü kalitesine sahip bir tvde böyle bir sorun nasıl olabilir anlaşılır gibi değil😤

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absurde -- 12 Kasım 2018; 20:27:25 >

• Hocam tv de usb falan takıp kullanıyorsanız bo daha takmayın. Bende anakart bozulmuştu.

• Artık anakart arızasından gına geldiğinden yeni televizyon aldım. Bu televizyonu satmak istiyorum, piyasası nedir ve kimler alır bilgisi olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.