Şimdi Ara

2013 Philips 7008 Serisi Ana Konu (42/47/55PFL7008K) (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.260
Cevap
55
Favori
287.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de youtube a giriyordu, ancak videolari görmesine rağmen açmıyordu. Bu neden olur diye ugrasirken, vimeo dan video seyretmeye baslamistim. 2 hafta kadar ara sira vimeo ya girmişliğim oldu ve guzel çalışıyordu. Ancak yaklasik 1 aydır smart tuşuna basmama rağmen, smart menüsü hiç açılmıyor. Sanki hafızadan silinmiş. Sürümü değiştirdim, fabrika ayarlarına döndüm ancak düzelmedi. 5 yıl garantim var, 3 yıl doldu.

Smart özelliği bazı modellerde kaldırıldığını duymuştum, acaba bizde de mi kalktı diye merak etmiştim ancak sizde smart menüsü görünüyor değilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ok05 kullanıcısına yanıt
    Smart menüsü görünüyor, uygulamalar çalışıyor bizim televizyonda. Ama Lig TV, Chip, YouTube gibi uygulamalarda videolar yürütülemiyor.

Ben de sıkıldım artık bu durumdan, Chromecast alıp rahat ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalci79

Smart menüsü görünüyor, uygulamalar çalışıyor bizim televizyonda. Ama Lig TV, Chip, YouTube gibi uygulamalarda videolar yürütülemiyor.

Ben de sıkıldım artık bu durumdan, Chromecast alıp rahat ettim.

Ne oluyor bu chromecast, biraz aciklayabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @immortal @ kullanıcısına yanıt
    Chromecast, TV'nin HDMI girişine takılan, flaş disk büyüklüğünde bir cihaz. Sayesinde telefondan veya bilgisayardan TV'ye yayın yapabiliyoruz. Ben özellikle Youtube, Netflix ve Digiturkplay için aldım. İster tam olarak miracast yapabiliyorsunuz, isterseniz telefon veya bilgisayar aracılığıyla Youtube'dan videoyu seçip televizyonda oynatabiliyorsunuz.
  • Smart menüsü youtube dahil çalışmaya başladı. TV ye güncelleme de gelmedi ancak sanki philips smart menüsünü kendi güncellemiş gibi görünüyor.
  • Smart'ı kesinlikle kullanmayın beyler. Çalışsa bile kullanmayın. Bir süre sonra tv kendi kendine kapanmaya başlıyor. Ben şu an eski sürümdeyim, tvnin wifi'ını kapatacak yeri bulamadım, modem şifremi değiştirdim ve televizyonu nete bağlamadım. Uzun süredir bu şekilde ve hiç sıkıntı çıkarmadı. Aklınızda bulunsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Televizyon mu izliyoruz yoksa tv mi bizi izliyor.

• ligtv maç özetleri hariç smarta girmem bile işim olmaz.
    sorunda yaşamıyorum bozulursa aç-kapa düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 12 Mart 2017; 18:51:3 >
  • artık açılıp kapanma, reset sorunları, kendi kendine sesin açılması

kapanıp saatlerce açılmama sorunları had safhaya ulaştı ve maalesef kullanılmaz hale geldi

zaten smartı yavaşlığından hiç kullanmadım desem yeridir.

garantiside olmadığı için zorunlu olarak servise ücreti karşılığında yaptırmak zorundayım

her servis gibi muhtemelen tamir vs bakmadan direkt ana board değişimi yapacaklardır

işin enteresanı alırkende bütün bu kronik problemlerini bile bile almıştım.

Forumda hepsi yazıyordu ve ne dedilerse hepsi benim televizyonda da mevcut

görüntü kalitesi ve ambilight özelliğine hayran olmasam almazdım

Bakalım tamir masrafına kaç para ödeyeceğiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allen_Bradley -- 14 Mart 2017; 15:41:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

artık açılıp kapanma, reset sorunları, kendi kendine sesin açılması

kapanıp saatlerce açılmama sorunları had safhaya ulaştı ve maalesef kullanılmaz hale geldi

zaten smartı yavaşlığından hiç kullanmadım desem yeridir.

garantiside olmadığı için zorunlu olarak servise ücreti karşılığında yaptırmak zorundayım

her servis gibi muhtemelen tamir vs bakmadan direkt ana board değişimi yapacaklardır

işin enteresanı alırkende bütün bu kronik problemlerini bile bile almıştım.

Forumda hepsi yazıyordu ve ne dedilerse hepsi benim televizyonda da mevcut

görüntü kalitesi ve ambilight özelliğine hayran olmasam almazdım

Bakalım tamir masrafına kaç para ödeyeceğiz ?

Dostum senin adina cok uzuldum pfl7008 forumunun en basindan bu yana tvnin sadik kullanicisi olarak hep forumda olanlardan birisin ve ne yazikki bu tv de hepimiz ayni tercihler saiki ile bu tvye yoneldik ve belli oldu ki hepimiz ayni sonla karsilasacagiz ne yazik ki son durum bu haa amblight dersen hala hayran hayran simdilik izliyorum...

• Tv ne olduysa artık usb leri görmüyor okumuyor :)
  • evet efsane tamir oldu geldi arkadaşlar

ana kart değişti 400,00 TL para gitti

riske atmamak için 1 kVA UPS sipariş ettim.

Elektronik cihazlarımı artık bu UPS üzerinden besleyeceğim

Üstüne birde akım korumalı prizde takacağım
  • Daha çok anakart değişir gibi. Philips anakart satışı ile ekstra kazanca devam ediyor sanki.

• ana kartı değiştirdiğimden beri herhangi bir sorun çıkmadı

ancak ben önlem amaçlı şunları yaptım;

- televizyonu internete bağlamadım
    - uzaktan kumandasını etkinleştirmedim
    - yazılım güncellemesi yapmadım
    - smart tv özelliğini hiç açmadım
    - dahili uydu alıcısını kullanmadım
    - usb'e HDD takmadım

diyeceksiniz ki ne yaptın

evet belki biraz abarttım, belki bunların hepsini yapsaydım da sorun çıkmayacaktı ama bu özelliklerin hiçbirisine ihtiyaç duymuyorum

sadece HDMI'dan cihazlarımı bağlıyorum. Onu bile tek HDMI üzerinden yapıyorum. HDMI matrix switchim var diğer cihazları bu switch üzerinden yönlendiriyorum

Benim hayran olduğum şey televizyonun görüntü kalitesi ve ambilight'ı

Bu da bana fazlasıyla yetiyor

Hala gelen misafirlerim televizyondaki görüntüyü 4K sanıyorlar

İnşallah daha uzun süre sıkıntı çıkarmadan keyfini çıkartırız.

• Güle güle kullanın inş sıkıntısız kullanırsınız.
    Bende 42inç olanı var.2 . Senesını bıtırırken bozulmuştu servıse bu kaç kere gıtmek zorunda kalmıştı.
    Garantısı bittiği halde cıhazı garantısı kapsamında yaptırabilmiştim.
    En sonunda servıstekı çalışan abı sen buna bozuk falan harddisk falan takıyorsan o da cıhazı bızabılr demişti.( bende eskı bu harddisk vardı sureklı kullanıyordum) Allah'a şükür ondan sonra bişey olmadı:)
    Bu arada gerçekten görüntü kalıtesı ve amblight süper.

• Arkadaşlar 47" modeli kullanıyorum fakat duvara asmaya ihtiyacım var, askı aparatı nedir hangisi uyumludur hiçbir bilgi bulamadım, fikri olan var mı acaba?
  • Ben n11 den almıştım çok yorum alanlardan. Çok kalıteli hissi vermese de astım duvara. Tabu benımkı 42 ".

• Nasıl gidiyor pfl7008 kullanıcıları. Arada sırada açılıp kapanma sorunu olsada artık alıştık birbirimize. Kendisini bu kötü huyuyla kabul ettirdi bize. Açılıp kapanıyor bazı duygusal zamanlarında ki o zamanlarda kendisine canı istediğini kabul edene kadar elimde bulunan çeşitli program tekliflerinde bulunuyorum sonunda kendi istediği biri ile sorunu giderince tekrar başlıyoruz mutlu mesut tv izlediğimiz günlere. Hele birde 3d film bulupta ambilightıda açınca tüm çektirdiği eziyetleri unutturuyor bana kereta. Bu arada benim 47pfl7008k. Ne yapalım işte bunuda böyle kabul ettik aileye😂...

• Dediğim gibi anakart değişiminden sonra televizyonun bütün sorunları bitti

sanırım üretim hatası ana kartlarla satıldılar ve yedek parça olarak üretilen yeni ana kartlarda bu sorunu düzelttiler

şimdilik çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

Dediğim gibi anakart değişiminden sonra televizyonun bütün sorunları bitti

sanırım üretim hatası ana kartlarla satıldılar ve yedek parça olarak üretilen yeni ana kartlarda bu sorunu düzelttiler

şimdilik çok memnunum

Peki dostum usb takıp kullanabiliyormusun kullanıyorsan herhangibir sıkıntı olmuyor o halde değilmi

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.