Şimdi Ara

2013 PHILIPS 6008 Serisi (42/47/55/60PFL6008K/12)- ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
8
Favori
50.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mantıklı değil. hepsiburada da özel fırsat olarak 1899 tl artı 150 tl finanspuanlı
  • Arkadaşlar merhaba, asıl niyetim lg 47la660 yada -42la740 modeliydi. ama panel sorunlarını okudukça, uzaklaştım. öncelik görüntü kalitesi tabi. hele lg de maçlarda ekrandaki dalgalanma, çizgi oluşması vs okudukça tamamen vazgeçtim. philips 6008 modelinde maçlar nasıl bu sorunlar varmı? lig tv abonesi olarak kullanan var mı? önceliğim maç. tv de maç varken dışarı çıkmak istemediğimde hanımla bile papaz oluyoruz bazen :) maç yüzünden. bu tv de lg deki sorunlar var mı? maçlarda ve filmlerde hareketli sahnelerde görüntü nasıl. nadir de olsa sanırım ışık sızması ile karşılaşan var. hadi bunun olmayanı yok azı makbul :) ama şu vertical banding ve bulutlanma dedikleri var mı? ve son olarak 3d performansı nasıl lg ye göre, filmlerde dışarı çıkma nadir oluyor ama animasyonlarda daha fazla diye biliyorum, bu tv de de lg deki gibi 3d dışarı çıkma var mı? ve lg gibi derinlik ayarı var mı? lütfen kullanan arkadaşlar bilgi verirse, alıpta hüsrana uğramak istemiyorum. hepsiburadada şuan özel indirim ile 1.899 tl. avantajix gibi bir site nakitkazan diye. yaklaşık ordan gelecek olan 40 ile ve 150 tl finansbank ile nerdeyse 1700 liraya gelecek. bu özelliklerde bu paraya bu tvyi kaçırmak istemiyorum. asıl istediğim 47 inç bit tviydi ama 42 yide bu paraya görünce 500-600 fazla vermenin anlamı yok diye düşünüyorum. bilmiyrum yanılıyormuyum. çok sordum, çok varmı kullandım kusura bakmayın artık :) cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

tv dün geldi bugün kurulacak. Çok çok hızlı çıktılar.

hayırlı olsun hangi model aldınız hocam
  • bu televiyzonları alıp evine kurup izleyen kullanıcılar özellikleri videolo paylaşırsa almayı düşünen arkadaşlara yön gösterebilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: s7ev7e7n

quote:

6008

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s7ev7e7n

quote:

6008

Genel olarak nasıl bir cihaz anlatırmısınız bende almayı düşüyorum ama mağazalarda detaylı incelenmiyor satış elemanları 4 kelime ezberlemiş tekrarlayıp duruyor
  • hocam ben tv den anlamam o yüzden yanlış bilgi vermek istemem ama ben beğendim güzel tv ayrıca evde net yok bu yüzden çoğu özelliğini kulanmadım. Tavsiyem avm de kumandayı alıp incelemeniz olur

• quote:

hocam ben tv den anlamam o yüzden yanlış bilgi vermek istemem ama ben beğendim güzel tv ayrıca evde net yok bu yüzden çoğu özelliğini kulanmadım. Tavsiyem avm de kumandayı alıp incelemeniz olur

filmlerde hareketli görüntüler ve maç sahneleri nasıl, bulutlanma, dalgalanma bozulma vs oluyormu bu önemli. öncelik görüntü kalitesi yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

quote:

hocam ben tv den anlamam o yüzden yanlış bilgi vermek istemem ama ben beğendim güzel tv ayrıca evde net yok bu yüzden çoğu özelliğini kulanmadım. Tavsiyem avm de kumandayı alıp incelemeniz olur

filmlerde hareketli görüntüler ve maç sahneleri nasıl, bulutlanma, dalgalanma bozulma vs oluyormu bu önemli. öncelik görüntü kalitesi yani

hocam dün akşam kuruldu kanalları falan ayarladık amblightı denedik (cok hoş bir özellşkmiş) birazda tv izledik biz çok beğendik bu akşam mac bakar yazarım ama dediğim gibi ben tv den çok anlamam

• quote:

quote:

quote:

hocam dün akşam kuruldu kanalları falan ayarladık amblightı denedik (cok hoş bir özellşkmiş) birazda tv izledik biz çok beğendik bu akşam mac bakar yazarım ama dediğim gibi ben tv den çok anlamam

bende pek anlamıyorum. yorumları takip ediyorum işte. tek merak ettiğim görüntü kalitesi. okuduğum anladığım kadarıyla ışık sızması her tv de azcık da olsa var. şuan bende 40 inç hisense marka normal bir tv var. çok hızlı sahnelerde filmlerde, maçlardaki o bulanıklaşma delirtiyor beni. smarttı vsyi geçtim. sonuçta 7-24 tvden nete girmicez. tek istediğim görüntü kalitesi hd-sd iyi olsun. iyi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz :)

• Maç yayınları ve bol hareketli filmler panellerin en çok zorlandığı durumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar philipsin bu modellerinde harici diskten filim seyrederken türkçe alt yazılarda sorun oluyormu acaba ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

bende pek anlamıyorum. yorumları takip ediyorum işte. tek merak ettiğim görüntü kalitesi. okuduğum anladığım kadarıyla ışık sızması her tv de azcık da olsa var. şuan bende 40 inç hisense marka normal bir tv var. çok hızlı sahnelerde filmlerde, maçlardaki o bulanıklaşma delirtiyor beni. smarttı vsyi geçtim. sonuçta 7-24 tvden nete girmicez. tek istediğim görüntü kalitesi hd-sd iyi olsun. iyi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz :)

Oluyor hocam dun mac seyrettim dediğin gibi hizli sahneler de bulaniklasma var. Bunun bir ayari varmidir acaba

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oluyor hocam dun mac seyrettim dediğin gibi hizli sahneler de bulaniklasma var. Bunun bir ayari varmidir acaba

Hadi ya. Ama işte bu lcd panellerin genel sorunlarindan biriymiş. Ama lg de diğerlerine göre daha fazlaymis. Philips forumlarindan birinde okudum, burdamiydi, 7008 modeli, yada 6198 modeli konusundamiydi hatırlamıyorum ama su hertz i arttıran ayar motion mi ne , düşük yapınca yada kapatınca olmuyormus diye okumuştum

• Arkadaşlar 47PFL6188K/12 modelini aldım az önce geldi televizyon. Serviste yarın kurulum yapmaya gelcek. Servis kurulum yaparken şuna buna dikkat et dediğiniz noktalar var mıdır ? Teşekkürler
  • Deathbringer kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun .

dikkat edilmesi gereken şeyler . ışık sızması , bulutlanma , ölü piksel , kapalı kutu olması falan ... bu konuya bakabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_73794345/f_//tm.htm#73794345
    Hayırlı olsun önce kutusuna iyi bak sonra ölü piksel ...
  • Kutuda bir sorun yoktu içeriğindede aynı şekilde.. Bugün az bi zamanım oldu kurcalamak için o arada yazılım güncellemesini yaptım fakat TV nin ayar menüsü, geçiş hızındaki yavaşlık gözüme ilk takılan noktalar oldu ki zaten bunlardan bahsediliyordu..

Ölü piksel, clouding gibi diğer noktalara sanırım yarın zaman ayırabileceğim tekrardan teşekkürler
  • Bugün ne yaptıysam Laptop'ın görüntüyü HDMI bağlantısı ile ekrana tam oturtamadım. Üstten ve sağ taraftan çok hafif taşıyor, aşağı ve sol tarafta sıkıntı yok. Laptop Samsung R580 Nvidia GT330M var. Bilmediğim farklı bir ayar mı yapmam gerekiyor ? TV nin format kısmında ki tüm ayarları denedim. Nvidia denetim masasını baya kurcaladım yine olmadı
    Farkli hdmi girisleri ile deneyin birinin uzerinde hdmi-dvi yazar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.