Şimdi Ara

2013 Mercedes E180 CGI FL ELITE 156hp (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.313
Cevap
26
Favori
198.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

Alsın millet ya Muharrem ne olacak, bu araca ayırabilecek parası olan alsın binsin isterse clio symbol kadar olsun ne olacak ki :)

Almanya'da millet donanım filan demiyor, E serilerine bile jant kapaklı modelleriyle biniyor ya,
    tamam donanım güzel şey tabiki ama bizim millet 17" jant, cruise control vs... diye tutturuken araçların asıl dinamiklerini kaçırıyor, asıl ihtiyacı olan özelliklerine bakmıyor.

Az önce bir konuda da yazdım, CLA gibi sivri sinek formunda çerez bir aracı adamlar çerçesiz camı, arka led stopları Cls ye benzeyen tipi yüzünden 120 Bin TL'ye çaıkıyor ve sıra yazıyorlar.

Ağzım açık takip ediyorum. :)

Is almakla bitmiyorki abi neticede E segmenti arac. Bakimi, kaskosu, sigortasi ona gore olacak bu sefer bir heves alip insanlar yurutemeyip satacaklar

O zaman da ikinci elcilere fırsat doğar :)

Ama sanmıyorum ki 130-140 bin Tl araca verip 2-3 Bin TL masrafı sorun etsinler. Fiyat iyi filan dense de 50 Bin TL değil,
    140 Bin TL den bahsediyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bugun bayiye gideceğiz babamla 1.6 için fiyat almaya amg paket ve yol güvenlik sistemi ile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ocak ayında kampanyalı sıfır E200ler 145000t fiyata satıldı, fiyat bence biraz daha düşebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.aty

Mercedes Almanya sitesinde bu motor görünmüyor.Muhtmelen Türkiye'ye özel getirdiler.Almanya'da benzinli E serisi 40.000 euro civarından satılıyor.Yani normal şartlar altında 100.000 liradan başlaması gerekirdi, 40.000 lirası fazlalık olmuş.Mercedes Türkiye'nin içine Doğuş Oto fikirleri kaçmaya başlamış artık.

Piyasa denen bir şey var ama. Ona göre fiyat belirlenmeli e segmenti araba 100.000 tl ye satılır mı? O zaman cla,c,e serileri hep benzer fiyatlara satılır ve herkes e serisi alır.
  • Yalnız e250 alınır diyen arkadaşlar. 1.6 Motor makyajlı kasayla geldi yani 20 bin az vereceğim ama makyajsız kasa olacak ki nereyse yeni kasa gibi oldu makyajla

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Ulkemizdeki fahis ve sacma vergi sistemi olmasa tercih eden cok olmaz hem cok yakacak hemde biraz gaza fazla bassan hemen vites dusurmeler. Biraz yukle araci iyice bayilacak sol seritte c sinifi araclardan selektor yiyeceksin :). Bir kere o gaza basinca aracin yolda akmasi vites degisimine gerek duymamasi baska bir duygu.

Kesinlikle katılıyorum. E segment bir araç minimum 230-250 hp olmalı.
  • mercedes e vur dedik öldürmüş :)

2.0 dizel bekliyorduk 1.6 benzinli gelmiş.
  • Bu seçenek ile 5 serisi ve A6 satışlarında büyük bir düşüş bekliyorum.

S serisine de bekliyoruz 1.6
  • Vergisiz fiyatlarıyla 1.6 motor 2.0 motordan daha pahalı,gidip sorsan satış politikası nedeniyle filan dicekler.C kasanın vergisiz değeri en fazla 65,e kasanın 80 olmalı.Mb bizi ayakta yiyor

• Cayır cayır satar, bok atılan CLA dan bile benim kasabada iki tane var, gerçi mengerlerin de burda olmasının etkisi var, ama E serisi dendi mi isterse tuğla fabrikasında üretilmiş olsun bizim ülkede güzel satar.
  • S serisinde en cok tutan 3 litre dizel.

Bi ara 2 litre motor da vardi

Belki tekrar gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Bu seçenek ile 5 serisi ve A6 satışlarında büyük bir düşüş bekliyorum.

bmw 1.6 turbo benzınlı 170 beygır guc ureten unıtesını f10 da deneyebılecegıne yonelık haberler vardı.borusan bu projeyı hızlandırır.

mercedes ve bmw den bu tur ataklar gelmesı guzer.zıra bu ulkemızde hınt ınegı muamelesı goren alman tofasları satıslarını dusurecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 6 Haziran 2013; 10:36:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Bmw de de aynı durum var , 316i nin ham fiyatı 320i den pahalı.

Sorulduğunda genelde verilen cevap , yüksek vergi farkından dolayı büyük hacimli araçlar için destek indirimi yapıldığı yönünde oluyor.

Bir açıdan da , markayı belli bir rakamın üzerinde tutabilmek için yapıldığını düşünüyorum. Şimdi 110 liraya e serisi satsalar, 200 liraya kim gidip e250cdi veya e350 alır o da ayrı bir konu. Aynı kasa , aynı araba , aralarında uçurum oluyor. Ne kadar güçlü , kuvvetli modelleri piyasaya sürerse sürsün e serisinin algı değeri 110 liralık araba olarak kalır kafalarda.

Ne kadar az kişi ulaşabiliyorsa o kadar prestijli , kıymetli oluyor memleketimde araçlar.

Çok güzel açıklanmış durum, ben de böyle olduğunu düşünüyorum.

Bir de bildiğim kadarıyla, C serisini çıkarmasaydı Mercedes, mali açıdan çok sıkıntılıydı, C serisi kurtarıcı oldu resmen.. Böyle geniş bir yelpazeye yayarak kâr ediyorlar işte, E serisine küçük motor takarak mesela..

• Yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Metal_Up_Ur_Ass

Yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan var mı?

c180 cgi den 1 litre fazla tüketir bence.
  • arkadaşlar bayi ile görüşmeyi bire bir aktarıyorum. babamla adamın arasında geçen, samimiyet fazla bize 4 mercedes sattılar. babamda bir önceki kasa e200 var.

abi aldılar c nin motorunu e ye taktılar girdiler türkiye pazarına. cla lar sebil gidiyor , bu da öyle olucak attan inip eşeğe binmek gibi olur senin için 2 sine de binmek, 2016 da kasa komple değişecek tavsiye etmem dedi.bekle o zaman al dedi.bunu satışdaki adam söylğyor siz düşünün ama bize yakın normal müşteriye böyle yaklaşmazlar.

• Kim ne derse desin benim fikrime göre BMW 3 serisinden ve 5 serisinden müşteri çalacaktır.
    Yakinda 520i ed ve audi a6 1.4 tsi piyasada dolaşmaya başlarsa şaşırmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Bu seçenek ile 5 serisi ve A6 satışlarında büyük bir düşüş bekliyorum.

Simdi bisey derdim de

• Teknik veriler yok mu hala ?

• Ben de bu motordan sonra BMW nin fiyatlarını merak ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.