Şimdi Ara

2013 Maserati Ghibli tanıtıldı...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Alman otomobillerinin hantallığından ve sıkıcı tasarımlarından sıkıldıysanız işte size harika bir alternatif...
    https://store.donanimhaber.com/28/a3/b2/28a3b21d6782db367a78a34f643a456e.jpghttps://store.donanimhaber.com/ca/f3/64/caf364e69cfa1e0026f930cbff76e214.jpghttps://store.donanimhaber.com/46/af/81/46af818e8ae476441b44497ebffcf7d5.jpghttps://store.donanimhaber.com/b4/da/fd/b4dafd8872f7b106763af6596c8fd41b.jpg
     2013 Maserati Ghibli tanıtıldı... 2013 Maserati Ghibli tanıtıldı... 2013 Maserati Ghibli tanıtıldı... 2013 Maserati Ghibli tanıtıldı...

Gran Turismo ile mutluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maserati Ghibli nin TEKNİK ÖZELLİKLERİ...

Boyutlar
    Uzunluk:497cm Genişlik(Yan Aynalar Hariç):194cm Yükseklik:146cm Dingil Mesafesi:300cm
    Bagaj Hacmi:500Litre

Motorlar
    3.0 V6 dizel : 275bg 570tork 0-100:6,3sn Maksimum hız:250 100km de ort. tüketim: 6litre

3.0 V6 benzin : 330bg 500tork 0-100:5,6sn M.Hız:263 100km de ort.tüketim: 9,6litre

3.0 V6 benzin : 410bg 550tork 0-100:5sn M.Hız:285 100km de ort.tüketim: 10,4litre
  • Arkadaşlar Ghibli 3.0 dizel için tahmini fiyat 250.000 TL
  • Arkadaşlar mutlaka izleyin... İşte Maseratinin diğerlerinden farkı...
    http://www.youtube.com/watch?v=dFtQkGSNEcA
  • Bu dizel motor ile bol miktarda tercih edileceğini düşünüyorum. Hacim de çok iyi.

• Maserati, geçtiğimiz Nisan ayında Auto Shanghai’de halka tanıttığı 2014 Ghibli modelinin yeni fotoğraflarını yayınladı.

Bugüne kadar bebek Quattroporte’nin sadece birkaç fotoğrafını gün yüzüne çıkaran İtalyan lüks otomobil üreticisi iki yüzün üzerinde görsel yayınladı.

İlk defa bir aracında dizel motor kullanacak olan marka bu görevi 275 HP güç ve 600 Nm tork üreten 3.0-litrelik V6 turbo motoruna verecek. Sıfırdan 100 km/s sürate 6.3 saniyede ulaşabilen dizel Ghibli’nin ortalama yakıt tüketimi 6 litre / 100 km olarak açıklanıyor.

Benzinli motor tercih edenler ise 330 HP güç ve 500 Nm’nin üzerinde tork çıkışı sunan twin-turbo V6 3.0-litre ile donatılan Ghibli sipariş edebilecekler. Öte yandan, aynı benzinli motora sahip Ghibli S versiyonu 410 HP ve 550 Nm’lik tork gücüyle bu salonu 0′dan 100 km/s hıza sadece 5 saniyede taşıyacak. Maksimum hızı 285 km/s.

Bu üç motor ZF tarafından geliştirilen yeni sekiz ileri otomatik şanzımanla birleştirilecek. Avrupalı müşterilere markanın Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi de opsiyon olarak sunulacak. Her iki versiyonda (Arkadan itişli ve dört tekerlekten çekişli) yük altında yüzde 35 kilitleme özelliğine sahip mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel sistemi standart donanımda yer alacak.

Yeni Maserati Ghibli, önde çift salıncaklı, arda ise çok noktadan bağlantılı süspansiyonlara sahip. Standart 18 inç’ten 21 inç’e varan alaşım jant seçenekleriyle gelen sedanı çapraz deliklerle havalandırmış Brembo firenler dizginleyecek. Ghibli S’de önde altı, arkada ise dört pistonlu 360x32mm kaliperler kullanılıyor.

Ghibli Eylül ayında geliyor

Türkiye yollarına eylül ayında çıkmaya başlayacak Ghibli’nin, bu yılki satış hedefi 30 adet olacak. İki farklı motor seçeneğiyle Türkiye’de satılacak Ghibli’nin ilk motor seçeneği, Ferrari imzalı 3.0 lt V6 olacak. Bu dizel motora sahip ilk Maserati’nin fiyatı 155 bin euro’dan başlayacak. 3.0 lt V6 benzinli motor seçeneğiyse, dört tekerlekten çekiş sistemiyle getirilecek. Bunun fiyatıysa 197 bin euro’dan başlayacak.
    http://www.turkeycarblog.com/2013/07/2014-maserati-ghibli-sedan-detaylandi-eylulde-turkiyede-112-fotograf/

• quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Arkadaşlar Ghibli 3.0 dizel için tahmini fiyat 250.000 TL

Tutturamadın. 155bin euro olacak. 400bin TL civarı.
  • Barış26 kullanıcısına yanıt
    Ben euro nun 2,65 olacağını hesaba katmamıştım. benim euro hesabım 2,20-2,25 civarıydı son dönemdeki olaylardan dolayı euro ve dolar fırladı. dolar bile 2TL oldu.
  • İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin yeni üretim stratejisinin önemli bir adımını oluşturan, üst orta sınıftaki dört kapılı sedanı Ghibli, Türkiye’de otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.

Tofaş çatısı altındaki Fer Mas Oto tarafından pazara sunulan Maserati Ghibli’nin tanıtımı, Türkiye’nin ilk metalüks gayrimenkul projesi Quasar İstanbul sponsorluğunda gerçekleşti. Maserati Ghibli, henüz pazara sunulmadan 13 adetlik ön satış rakamına ulaşarak, lüks sportif sedan segmentindeki farkını şimdiden ortaya koydu.

Maserati Ghibli, markanın tarihinde bir ilk olan, 3.0 litre V6 turbo dizel ve 3.0 litre V6 benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle Türkiye pazarında yerini aldı. 3.0 litrelik V6 turbo versiyonu 155.485 Euro’dan başlayan fiyatla satışa sunulan olan Ghibli’nin, 3.0 litre V6 benzinli motor seçeneği ise 196.271 Euro’luk başlangıç fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Türkiye’de Tofaş çatısı altındaki Fer Mas Oto tarafından temsil edilen İtalyan lüks otomobil markası Maserati’nin yeni modeli Ghibli, Quasar İstanbul’un sponsorlğunda gerçekleştirilen tanıtımla Türkiye’deki otomobil tutkunlarının beğenisine sunuldu. FerMas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak’ın ev sahipliğini üstlendiği, Quasar Kültür ve Sanat Çadırı’nda gerçekleşen tanıtıma Maserati Baş Tasarımcısı Giovanni Ribotta da katıldı. Spor otomobil kavramını lüks ve prestijle birleştiren Maserati’nin yeni modeli Ghibli, markanın, çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak adına yürüttüğü katlanarak büyüme stratejisinin önemli bir adımını oluşturuyor. Türkiye’de, markanın tarihinde bir ilk olan 3.0 litre V6 turbo dizel ve 3.0 litre V6 twin-turbo benzinli motor seçenekleriyle yerini alan Maserati Ghibli, lansmanı öncesinde 13 adetlik ön satış rakamına ulaşarak lüks sportif araç segmentinde fark yaratacağını şimdiden kanıtladı.

Maserati tarihinde bir ilk olan Ghibli’nin 3.0 litrelik V6 dizel motoru, 100 km’de ortalama 6 litrelik yakıt tüketimiyle 275 HP güç ve 600 Nm tork üretirken, 0’dan 100 km hıza 6.3 saniyede çıkıyor ve 250 km/s maksimum hıza ulaşıyor. 3.0 litre V6 twin-turbo benzinli motorla donatılan dört tekerden çekişli Ghibli ise 410 HP güç ve 500Nm’nin üzerindeki değerleriyle, 0’dan 100 km’ye 5.6 saniyede hızlanıp 285 km/s’lik maksimum hıza ulaşırken, 100 km’de 9.6 litrelik ekonomik yakıt tüketimiyle sınıfındaki farkını ortaya koyuyor.

Maserati Ghibli’nin, Türkiye’nin ilk metalüks gayrimenkul projesi olan Quasar İstanbul bünyesindeki, Quasar Kültür Sanat Çadırı’nda gerçekleşen tanıtımında konuşan Fer Mas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, “Dünya otomotiv endüstrisinde 100 yılı geride bırakan Maserati, 1,3 milyar dolarlık yatırımla üretim kapasitesini 2015 yılına kadar 50.000 araca çıkarmayı hedefliyor. Bu da önümüzdeki üç yılda yaklaşık 10 katlık bir büyüme demek. Üst orta sınıfta performansı ve fiyatıyla rekabete yeni bir boyut katacak Ghibli modeli, Maserati’nin bu iddialı büyüme hedefinde önemli rol oynayacak. Bu yıl aynı zamanda Maserati için sedan modellerde bir atılım yılı oldu. Marka ilk kez aynı yıl içinde iki farklı 4 kapılı modelini pazara sundu. Fer Mas olarak başarılı performansımızla bu stratejiye katkı sağlamaktan son derece mutluyuz. Dünyada spor otomobil kavramını lüks ve prestijle birleştiren Maserati’nin yeni Ghibli modelinin, tasarım ve performansıyla Türkiye’de de fark yaratacağı inancındayız. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 13 adetlik ön satış bu inancımızı destekliyor. Maserati Ghibli’nin temsil ettiği lüks ve prestij kavramlarıyla doğrudan örtüşen, Türkiye’nin gayrimenkul anlamında örnek projelerinden biri olacak Quasar İstanbul’a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Tanıtım toplantısına katılan Maserati Avrupa Bayi Geliştirme Müdürü Luigi Sepe ile Maserati Baş Tasarımcısı Giovanni Ribotta da, Ghibli modelinin teknik özellikleriyle tasarım yaklaşımı hakkında bilgiler verdi.

2014 Maserati Ghibli

Maserati Ghibli’nin tasarım anlayışı, markanın üst segment lüks sedanı Quattroporte’nin çizgilerine atıfta bulunarak dinamik bir sürüş karakteristiği yansıtırken, daha agresif bir kişilik ortaya koyuyor. Ghibli’nin ana hatları, dört kapılı sedanda bir coupe felsefesini yansıtırken, araç, ön farları ve ızgarası etrafında bunun güçlü ipuçlarını taşıyor. Ghibli’nin ızgarası, mevcut GranTurismo modelinden esinlenirken, aynı zamanda 1950’leri klasik A6 GCS modelinden de izler taşıyor.

Maserati Ghibli, belirgin coupe görünümlü duruşuyla markanın kendine özgü C sütunu alışkanlığını sürdürürken, 1963’e dayanan geleneği de sürdürerek, klasikleşmiş Saetta Maserati logosunu üzerinde taşıyor. Ghibli aynı zamanda, sportif tasarımla üst segment bir sedan ferahlığını başarıyla birleştirerek farkını ortaya koyuyor.
    http://www.turkeycarblog.com/2013/10/2014-maserati-ghibli-sedan-dizel-versiyonuyla-birlikte-turkiyede/

• Güzel bir tanıtım videosu daha... http://www.youtube.com/watch?v=avCWzkNiXok
  • Ghibli ile 0 dan 240 a çıkmak... http://www.youtube.com/watch?v=uz9wxgBfWLY
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.