Şimdi Ara

2013 - Kredi Yurtlar Kurumu - Burs & Kredi (Açıklandı!) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
18
Favori
26.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apespecter

emin misiniz? benim kredi yatmış gözüküyor ancak daha ziraate uğramadım, evin yakınında şube var yarın erkenden gitsem halledebilir miyim?

Dostlar şubedeki bankacı kadın söyledi banada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem3123

250 lira harçlık avans diye birşey varmış sanırım 300 liranın haricinde. Nedir bu ? Harcarsak diğer aydan mı kesiyorlar klasik olarak yoksa 1 seferlik yatan bi para mı bu ?

300 TL'niz dışında alışveriş yoluyla hesap -250 TL'ye kadar düşebiliyor. 1 seferlik değil her ay olan bir şey. - bakiyeye düşünce gelecek aya borç mahsup ediliyor. Kredi yatırıldığında da borç tahsil ediliyor.

Özet: Bilinçli kullanılırsa iyi bir şey. 250 TL'lik kredi kartın varmış gibi düşün. Taksit yapmayanından.
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    Bunu bilmiyordum. Yani sonraki ayın parasının 250 lirasını gerektiğinde harcayabiliyoruz çok iyi
  • Benim ziraat bankasından öğrenci belgemle çıkarttığım maaş kartım var bu yaz çalıştığım yer çıkartmıştı ama öğrenci hesabımla çıkarttık.Ziraat o kartın içine mi yatırıcak bursu yoksa ayrı bi kart mı göndericek ? Benimde şubatta 2 katı yatıcak kart olmadan çekebiliyormuyuz ?
  • hesap açılırken hesap numarası vb. almadım online işlemlere nasıl giriyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

250 lira harçlık avans diye birşey varmış sanırım 300 liranın haricinde. Nedir bu ? Harcarsak diğer aydan mı kesiyorlar klasik olarak yoksa 1 seferlik yatan bi para mı bu ?

300 TL'niz dışında alışveriş yoluyla hesap -250 TL'ye kadar düşebiliyor. 1 seferlik değil her ay olan bir şey. - bakiyeye düşünce gelecek aya borç mahsup ediliyor. Kredi yatırıldığında da borç tahsil ediliyor.

Özet: Bilinçli kullanılırsa iyi bir şey. 250 TL'lik kredi kartın varmış gibi düşün. Taksit yapmayanından.

Sadece kartla alışverişte mi kullanılıyor yoksa nakit olarak da çekebiliyo muyuz 250 lirayı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Gölge

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Sadece kartla alışverişte mi kullanılıyor yoksa nakit olarak da çekebiliyo muyuz 250 lirayı?

Eksi bakiye yalnızca alışverişte geçerli.

• Bu krediyi başka bankadan 10 lira karşılığı alabiliyoruz sanırım.
    Kredi kartını başka şehirden alabilme imkanımız var mı?
  • beyler şu 250 tl olayı nasıl atıyorum 300 ü çektik bitti sonra 250 de çektik diğer ay bakiyen 50 liraya mı düşüyor ya da 50lira + 250 lira mı oluyor

• darkwolf33 kullanıcısına yanıt
    fazladan 250 TL nakit olarak çekemiyorsunuz. kartı kullanarak alışveriş yaparken bakiye + 250 lira varmış gibi harcayabilirsiniz. tabi gelecek ay burs veya kredi alacak olma şartı da var.
  • Arkadaşlar şimdi ben 10 gün önce falan Ankara'ya bütün herşeyi yolladım fakat bugun gittim ziraate ne hesap görünüyormuş nede başka bir şey ne zaman açılır benim hesabım Yada şuanda yapabileceğim bir şey var mı ?

• e-devletten taahhütnameyi onayladım.Yapmamız gereken başka bir şey var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Governor

e-devletten taahhütnameyi onayladım.Yapmamız gereken başka bir şey var mı

7sinde gidip parayı almak başka bir şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: canınıyerim

quote:

7 sinde gidiceğimiz nerde yazıyor ? Ben e devlete girince karşıma taahhütnamaden başka birşey çıkmıyor. Dün itibariyle onayladım 7 şubatta hangi şubeye gitcem saat filan belli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çölde bir kum tanesi

quote:

quote:

7 sinde gidiceğimiz nerde yazıyor ? Ben e devlete girince karşıma taahhütnamaden başka birşey çıkmıyor. Dün itibariyle onayladım 7 şubatta hangi şubeye gitcem saat filan belli mi ?

Sakin bi sakin ol. Aralığın 24'üne kadar taahhütnameyi yaptırırsan Ocak 7'de alırsın, sonrası için şubat 7'de alırsın. Hangi şubeye gideceğin KYK'nın sitesinde yazıyor "Bankamatik Kartınızı ve ilk Kredinizi Alacağınız Şube" adıyla. Saat yok 5'e kadar git al. Çünkü sonra banka kapanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanién

quote:

quote:

quote:

Sakin bi sakin ol. Aralığın 24'üne kadar taahhütnameyi yaptırırsan Ocak 7'de alırsın, sonrası için şubat 7'de alırsın. Hangi şubeye gideceğin KYK'nın sitesinde yazıyor "Bankamatik Kartınızı ve ilk Kredinizi Alacağınız Şube" adıyla. Saat yok 5'e kadar git al. Çünkü sonra banka kapanıyor

sakindim aslında :D çok sağol hocam :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kanién

quote:

quote:

quote:

sakindim aslında :D çok sağol hocam :)

Sakin miydin bir cümlede kaç soru sormuşsun hocam Rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

fazladan 250 TL nakit olarak çekemiyorsunuz. kartı kullanarak alışveriş yaparken bakiye + 250 lira varmış gibi harcayabilirsiniz. tabi gelecek ay burs veya kredi alacak olma şartı da var.

peki taksitli alışveriş yapılıyor mu yada banka da nakit avans yazıyordu sanki yanlış olmasın.
  • dilekçe yazdım yolladım ne dilekçeye dönüş yaptılar nede bi haberdar ettiler
  • darkwolf33 kullanıcısına yanıt
    harçlık avans diye geçiyor, banka kartı olduğu için taksit yapılmaz.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.