Şimdi Ara

2013 - Kredi Yurtlar Kurumu - Burs & Kredi (Açıklandı!) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
859
Cevap
18
Favori
26.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya bende şöyle saçma bir şey oldu ilk açıklandığında bizim okulun hemen yanındaki bir şubenin adı yazıyordu. Bense kalabalıktan üşenip sonra alırım dedim. Şimdi bir baktım çok alakasız şeyinin şeyinde bir şube yazıyor kyk sitesinde . Neye göre değiştirmişler, şimdi ben yine beklesem başka bir yere mi alacaklar, bu nasıl iş?

Bir de verdikleri kart ziraat'in sitesinde yazan Genç Bankkart ve bundan normal ve online alışveriş yapılabilir de mi? Yabancıyım da bu işlere, merak ettiğim şey ben bu kartı normal kredi kartı gibi taksitle ve yüksek bir limitle kullanabilecek miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

beyler kartı almadan parayı başka bir şubeden alabiliyor muyum?

Alırsın ama sanırım 10 lira kesintisi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

beyler kartı almadan parayı başka bir şubeden alabiliyor muyum?

Alırsın ama sanırım 10 lira kesintisi var.

almıyorum

sağol bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: metodiew3

Ben e devlet şifresini ancak bugün alabildim şimdi girip onaylama yaparsam geçerli oluyor değil mi ? Yani 7 şubatta 2 aylık alıcam.
    Birde benim suan 2 universite kaydım var biri normal biri açık üniversite krediyi normal universite kaydım üzerinden başvuru yaparak almış olucam ama bu universiteye gitmiyorum kaydım duruyor sadece. Şimdi ben krediyi almaya başladıktan sonra önümüzdeki ösym sınavıyla başka bir üniversite kazanırsam bu universiteden kaydımı sildirmem gerekicek. Ozaman kyk dondurulcakmı ?

Dostum bu konuyu bende merak ediyorum . 31 aralıkta onay yapmıştım . Gittim bankaya o kadar sıra bekledim sıra gelince Şubatta gelmeniz gerek dediler . Ama banka çalışanı istediğiniz Ziraat şubesinden yaptırabilirsiniz işleminizi dedi . Yani sitede yazan şubeden yaptırmanız gerekmiyormuş . Birde merak ettiğim konu 2 aylığı birden alacağız değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bu©kethead

quote:

Orijinalden alıntı: metodiew3

Ben e devlet şifresini ancak bugün alabildim şimdi girip onaylama yaparsam geçerli oluyor değil mi ? Yani 7 şubatta 2 aylık alıcam.
    Birde benim suan 2 universite kaydım var biri normal biri açık üniversite krediyi normal universite kaydım üzerinden başvuru yaparak almış olucam ama bu universiteye gitmiyorum kaydım duruyor sadece. Şimdi ben krediyi almaya başladıktan sonra önümüzdeki ösym sınavıyla başka bir üniversite kazanırsam bu universiteden kaydımı sildirmem gerekicek. Ozaman kyk dondurulcakmı ?

Dostum bu konuyu bende merak ediyorum . 31 aralıkta onay yapmıştım . Gittim bankaya o kadar sıra bekledim sıra gelince Şubatta gelmeniz gerek dediler . Ama banka çalışanı istediğiniz Ziraat şubesinden yaptırabilirsiniz işleminizi dedi . Yani sitede yazan şubeden yaptırmanız gerekmiyormuş . Birde merak ettiğim konu 2 aylığı birden alacağız değil mi ?

ben de bunu merak ediyorum bilen var mı

edit: 2 aylıkmış kaynak gsbyurtkur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donie -- 12 Ocak 2014; 19:47:49 >

• bankomat kartlarini alan var mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim ilk ödeme şubatta olcak ama o ara memleketimde olacağım.şimdi okudugum sehirdeki bankaya gitsem kart alabilir miyim ?

• nakit avans olayını yapmak için şubemize tekrar bekliyoruz dediler. dedim ben otobüsteyim istanbula gidiyorum anca 27sinde gelebilirim tekrar oraya. adam tamam dedi kapattı. umarım kredim yanmaz
  • arkadaşlar bugün krediyi almak için bankaya uğradım bütün form vs doldurdum ama kartı verecekken veznedeki bayan bi sorun olduğunu ve yakınlarda kimlik yenileme vs yaptınız mı diye sordu ancak yaklaşık 2_sene oldu yenileyeli bi de istersen paranı avuç okutmayla verelim dedi ama ben şimdi almadım böyle bi sorunla karşılaşan oldumu benim gibi 3 4 kişi daha varmış böyle olan öyle dedi bayan

• Arkadaşlar asıl merak ettiğim olay ben 5yıl okuyacağım 15.960tl ortalama tahatdüt olarak alacaklar ama bu parayı benden 5+2 yıl sonra istediklerinde faiz binecekmi yoksa aldığım gibi mi ödeyeceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwolf33

arkadaşlar bugün krediyi almak için bankaya uğradım bütün form vs doldurdum ama kartı verecekken veznedeki bayan bi sorun olduğunu ve yakınlarda kimlik yenileme vs yaptınız mı diye sordu ancak yaklaşık 2_sene oldu yenileyeli bi de istersen paranı avuç okutmayla verelim dedi ama ben şimdi almadım böyle bi sorunla karşılaşan oldumu benim gibi 3 4 kişi daha varmış böyle olan öyle dedi bayan

Bana da oldu, parayı çektim Şubat'ta kartı verecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

Arkadaşlar asıl merak ettiğim olay ben 5yıl okuyacağım 15.960tl ortalama tahatdüt olarak alacaklar ama bu parayı benden 5+2 yıl sonra istediklerinde faiz binecekmi yoksa aldığım gibi mi ödeyeceğim?

beyaz eşya fiyatları ne kadar zamlanırsa o kadar faiz olacak.

• teşekkür ederim hocam peki geçtiğimiz yıllara oranla bu para nekadara çıkar toplam rakam 5+2yılda? ve bu paraya ihtiyacım olmadığını düşünürsek ileride yüksek lisans için alıp altın hesabına yatırsam aylıkları 7yılda zararım mı olur sizce yoksa yurtdışına gittiğimde beni biraz idare edecek kadar karım mı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdamRtm -- 14 Ocak 2014; 23:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

teşekkür ederim hocam peki geçtiğimiz yıllara oranla bu para nekadara çıkar toplam rakam 5+2yılda? ve bu paraya ihtiyacım olmadığını düşünürsek ileride yüksek lisans için alıp altın hesabına yatırsam aylıkları 7yılda zararım mı olur sizce yoksa yurtdışına gittiğimde beni biraz idare edecek kadar karım mı olur?

çok büyük bi faiz olmuyo. aldığının biraz fazlasını ödüyosun. öteki soruna net bi cevap veremem. ama ihtiyacın yoksa değmez bence. kendin para biriktir daha iyi.

• haklısınız hocam tekrar teşekkür ederim Kendi paramı biriktirsem daha rahat olurum açıkcası
  • Arkadaşlar ben tekrar hazırlanmak okulumu geçen sene dondurdum. Haliyle kredim de dondu. Şu anda başka bir okula başladım ve kyk ile hiç görüşmedim. Kredim tekrar yatar diye düşünüyordum ancak yatmamış. Kredimi devam ettirmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Bir de bu ay halletsek ocak ayının parasını alma şansım var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki hala yatmamış, ne zaman yatıyor bilgisi olan var mı ? Şubatı mı bekleyeceğiz ? Veya yatıp yatmadığını öğrenebildiğimiz bir site var mı ?
  • Bu©kethead kullanıcısına yanıt
    emin misiniz? benim kredi yatmış gözüküyor ancak daha ziraate uğramadım, evin yakınında şube var yarın erkenden gitsem halledebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

emin misiniz? benim kredi yatmış gözüküyor ancak daha ziraate uğramadım, evin yakınında şube var yarın erkenden gitsem halledebilir miyim?

+1

Benimde hemen evimin dibinde şube var ama sitede yazılan ise alakasız bir yerde. İstediğimiz yerden alabiliyor muyuz bilen var mı?
  • 250 lira harçlık avans diye birşey varmış sanırım 300 liranın haricinde. Nedir bu ? Harcarsak diğer aydan mı kesiyorlar klasik olarak yoksa 1 seferlik yatan bi para mı bu ?
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.