Şimdi Ara

2013 Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.274
Cevap
75
Favori
255.362
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sueno Belek Golf Resort- Ağustos Sonu 4 gece 1670 Senior oda. Sueno Belek otelini bu sene kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halley yıldızı

quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

quote:

Orijinalden alıntı: halley yıldızı

Ephesia holiday beach club kalan bilen var mı acaba ?

Hocam biz yaptırdık bu hafta sonu için rezervasyon 2 gün kalacağız çok çevremizde övdüler oteli bakalım nasıl ama resimlerden baya güzel hoş bir otele benziyor 6-7 tane havuz varmış sanırım.

hocam kaldıktan sonra görüşlerini burdan yazarsan herkes için faydalı olacak. iyi tatiller

yazarım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

Arkadaşlar merhaba konuyu baya okudum sizin gitmiş olduğunuz oteller cidden çok uçuk geldi bana tabi herkesin ekonomik durumu aynı değil...
    Agustos temmuz ayları arasında max.2 kişi 2000 tl civarı 5-6 gece kalabilcegimiz ege tarafı olacak tasfiye edebilceginiz yer varmidir...teşekkürler

aralık ayında erken rezervasyon başlşadığında alsaydın,2000 TLye bahsettiğimiz otellerden alabilirdiniz,
    şimdi fiyatlar 2 katına çıktı.
  • tatilimiz bitti ve istanbula döndük az önce.Birkaç güne kadar tatil raporunu Rixos lares için yazarım.
  • Arkadaşlar 23 Eylül de balayı yapmayı düşünüyorum bu tarihlerde uygun fiyatı memnun kalabileceğimiz bir öneriniz var mı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zen Phaeselis Hotel - Tekirova 9 günlük tatili dün tamamladım.
    Genelde 5. Günden itibaren oteller sıkar beni ama bu otelin onca eksiğine rağmen sıkılmadım. Eksiklikleri sıralarsam:
    1- Odalar çok eski tadilat görmesi şart. Misal banyo bataryaları 25 yıl önceki soğuk ve sıcak sutun ayrı ayrı kontrol edilebildiği musluklardan ibaret. Haşlanma tehlikesi atlattım.
    2- Sözde wi-fi var ama olmasa da olurmuş. Çok yavaş ve sık sık kopuyor.
    3- Bu mevsimde bile sivrisinek çok olmasa da var. Otel yönetimi ilaçlamaktan başka bir alternatif sunamadı.
    4- Aile odası olmadığı için 3 yetişkin ve 1 bebek odaya zor sığdık.
    5- Ana havuzu eski stil bu nedenle su yüzeyi ile havuz kenarı arasında 25cm lik mesafe var. Havuz kenarına kolunu dayayıp dinlenebilmek imkansız.
    6- Gün boyu havuz başında süren animasyonlara diyecek yok ama müziğin gürültü derecesinde yüksek olması rahatsızlık verdi. Bu nedenle hep plajda vakit geçirdim.

Tüm bu eksiklere rağmen personelin ilgisi ve hızlı hizmet edişi güzel bir tatil geçirmemizi sağladı.

Bu arada ETS Tur ile gittim ama ilgi anlamında ETS sınıfta kaldı. Odayla ilgili problemlerimizi yetkiliye söyledikçe "Ben bilememresrpsiyona danışın cevabı aldık" daha önce Odeon Tur ile gitmiştim ve Odeon Tur yetkilisi her akşam 17 civarı telefon açarak "Bir isteğiniz var mı? Diye sorardı. ETS ye kiralık aracı nasıl bulabileceğimizi sorduğumuz halde resepsiyona yönlendirdi.

Bu arada otele Ocak 2013 de 9 gece 3 yetişkin için toplam 1845 TL ödemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Zen Phaeselis Hotel - Tekirova 9 günlük tatili dün tamamladım.
    Genelde 5. Günden itibaren oteller sıkar beni ama bu otelin onca eksiğine rağmen sıkılmadım. Eksiklikleri sıralarsam:
    1- Odalar çok eski tadilat görmesi şart. Misal banyo bataryaları 25 yıl önceki soğuk ve sıcak sutun ayrı ayrı kontrol edilebildiği musluklardan ibaret. Haşlanma tehlikesi atlattım.
    2- Sözde wi-fi var ama olmasa da olurmuş. Çok yavaş ve sık sık kopuyor.
    3- Bu mevsimde bile sivrisinek çok olmasa da var. Otel yönetimi ilaçlamaktan başka bir alternatif sunamadı.
    4- Aile odası olmadığı için 3 yetişkin ve 1 bebek odaya zor sığdık.
    5- Ana havuzu eski stil bu nedenle su yüzeyi ile havuz kenarı arasında 25cm lik mesafe var. Havuz kenarına kolunu dayayıp dinlenebilmek imkansız.
    6- Gün boyu havuz başında süren animasyonlara diyecek yok ama müziğin gürültü derecesinde yüksek olması rahatsızlık verdi. Bu nedenle hep plajda vakit geçirdim.

Tüm bu eksiklere rağmen personelin ilgisi ve hızlı hizmet edişi güzel bir tatil geçirmemizi sağladı.

Bu arada ETS Tur ile gittim ama ilgi anlamında ETS sınıfta kaldı. Odayla ilgili problemlerimizi yetkiliye söyledikçe "Ben bilememresrpsiyona danışın cevabı aldık" daha önce Odeon Tur ile gitmiştim ve Odeon Tur yetkilisi her akşam 17 civarı telefon açarak "Bir isteğiniz var mı? Diye sorardı. ETS ye kiralık aracı nasıl bulabileceğimizi sorduğumuz halde resepsiyona yönlendirdi.

Bu arada otele Ocak 2013 de 9 gece 3 yetişkin için toplam 1845 TL ödemiştim.

Hocam ayrıntılı cevap için teşekkürler

• Titanic deluxe belek ile ilgili yorumları alabilirmiyim lütfen,temmuz ayında 10 gün eşim ve 2 çocuğumla orda olacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendis1

Titanic deluxe belek ile ilgili yorumları alabilirmiyim lütfen,temmuz ayında 10 gün eşim ve 2 çocuğumla orda olacağım.

Sayfanın başında kısa bir yorum var ama yeterli bence. Bu sene açıldığından fiyatı uygundu , şu an nedir bilemem ama seneye bu fiyatlar zorluk.
    Çoğu arkadaş bugünlerde uygun otel soruyor ama sezon çoktan açıldı ve oteller doluluk olarak üst seviyede. Bu saatten sonra fırsat zor.
    Önümüzdeki sene için Kasım/ Aralık gibi erken rezervasyonun ilk turunda oteli sigortalı olarak alın. Ramazan yazın ortasına rastladığından
    Tatil dönemini organize ederken dikkat edin. Ramazan'ın içinde nisbetten ucuz ama Bayram haftası tavan yapıyor fiyatlar .
    Hatta 2014 sezonunda açılacak ve şu an inşa halindeki yerlerden almak çok daha iyi, sonraki sene fiyatı artıyor lüx otelse .

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

tatilimiz bitti ve istanbula döndük az önce.Birkaç güne kadar tatil raporunu Rixos lares için yazarım.

Otel hakkinda yorumlarini izlenimlerini bekliyoruz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene kaldığımız ve fiyat performans anlamında çok iyi bulduğumuz için eşimize dostumuza tanıdığımız, tanımadığımız herkese tavsiye ettiğimiz ve bu sene içinde hem mayıs hemde eylül aylarına erken rezervasyonun ilk haftasında rezervasyon yaparak memnuniyetimizi tescillediğimiz rixos tekirovadan dönmüş bulunuyoruz.
    Tavsiyelerimiz neticesinde yakın dostlarımızdan oluşan toplam 5 aile olarak bu otelde 25 mayıs- 01 haziran tarihleri arasında 7 gece 5 oda ve ve toplam 7 cocuk ile konakladık.
    Geçen sene nasıl fiyat performans olarak tavsiye ettiysem bu seneki konaklamızda da fiyat performansı bırakın hiçbir anlamda tavsiye etmeyeceğimiz bir deneyim yaşadık. Tek tek olayları anlatacağım.
    1. Gün otele geldik sağ olsun çocuklar valizleri aldılar. (setur görevlisi giriş dahil bütün bir tatil boyunca otele hiç uğramadı oda ayrıca sağ olsun) resepsiyona geçtim ve geçen sene kaldığımız odada kalmak istediğimi söyledim. Odanın özelliğini merak edenler için söyleyeyim koridorun en sonunda olduğu için diğer odalardan 2 metre kare kadar daha geniş başkada bir özelliği yok ama benim gibi 2 canavarınız varsa bu genişlik önemli olabiliyor. (bunu hem rezervasyonlarımı yaptırırken not ettirmiştim hemde otele gitmeden 1 hafta önce arayıp tekrar hatırlattım) görevli arkadaş sağ olsun şu cevabı verdi
    görevli-geçen sene hangi odada kalmıştınız?
    ben-numarayı hatırlamıyorum ama sistemden bakarsanız görebilirsiniz sanırım.
    görevli- şu anda bakamam
    ben- ( şaşkın bir bakış)
    görevli- ama ben size daha güzel bir oda vereceğim zaten.
    ben- peki o zaman öyle olsun diyip kartları alıp odaya çıkıyorum.bakıyorum ki görevli arkadaş benimle dalga geçmiş ve bana standart bir oda vermiş.(o oda dolu olabilir, zaten benimkisi bir rica doluysa dolu dersin bu iş biter)
    hemen geçen sene kaldığım odanın önüne gittim baktım numarasına ve resepsiyona indim.
    Dedim ki geçen sene falanca odada kalmışım.
    Şef arkadaş dediki o odalar ücret olarak pahalı odalar.
    Dedim ki geçen sene benden fark istemediğiniz gibi o odaların farklı bir ücrete tabi olmasıda mümkün değil.
    Yok burada yönetim değişti (yönetim değişince benim daha kötü hizmet almam normalmiş gibi) o odalara extra ücret vermeniz gerekir şudur budur falan fişman dedi. Bende zaten oda umrumda olmadığından uzatmadım tamam diyip geçtim odama. Odada bebek yatağı yok . Yoldan geldik çocuklar yorgun yatacaklar aradım resepsiyonu durumu anlattım ve beklemeye başladık. Eşyaları yerleştirdik 45 dakika falan geçti yatak gelmedi. Tekrar telefon açtım ve gidip bir şeyler yiyip gelelim dedik. Bu arada da yatak gelir diye saf saf düşünüyoruz. Gittik bir şeyler yedik çocukları yatırmak için geri döndük ama nafile yatak halen yok. 3. kez telefon açtım (2 saati geçmişti). 10-15 dakika daha bekledik baktık gelen yok koridora çıktım. Bir görevli buldum ve bir yatak getirmesini istedim. Beyefendi arıyoruz ama yatak bulamadık bulunca getireceğiz cevabını alınca yıkıldım. Ama bunlar olabilecek şeylerdi dert etmeye gerek yoktu. Neyse ki 15 dakika sonra bir yatak geldi ama pislik içinde. Muhtelen yeni boşalan bir odadan hiç silinmeden alınmış ve direk getirilmiş. Hemen bir ıslak mendil operasyonuyla eşimle birlikte yatağı temizledik ve bizim ufaklığı yatırdık.

2. Gün eşim saat 11 e 10 kala açıktı diye ağlan 2 yaşıdaki kızıma gözleme almak gibi bir gaflette bulunmuş. Esasen biz saat 10-11 arası hiçbir yerin açık olmadığını düşüdüğümüzden oraya gitmiştik. Yoksa 11 de ana restaurant açıkmış oraya giderdik zaten. Gözleme yapan görevli eşime saat 11 de açıldıklarını söylemiş eşimde çocuk ağlıyor demiş ama görevli 11 olmadan olmaz cevabını vermiş. Kurallar önemlidir ve uyulmasıda gerekir. Ancak 2 yaşında yiyecek diye ağlayan bir çocuğu görüp saat 11 i bekleyini eşime anlatmış arkadaşlarda bizim çocuğa anlatamamışlar ki çocuk ağlamaya devam etmiş. Bu arada anlayışı kıt bir çocuk sahibi olduğumuda öğrenmiş oldum.

3. En baştada dediğim gibi 5 aile bir arada akşam bir yemek yiyelim dedik ve barbequ ala carte restauranta rezervasyon yaptırdık. Biz en son restauranta teşrif ettik birde baktım ki bizim bütün aileler ardı ardına dizilmiş masalarda (dekoru icabı piknik masaları) oturuyorlar ben bunu arkadaşlarımın tercihi sandım (hatta birazda bozuldum) meğerse bizim ekip ne yapıp ettiyse 3 tane pinik masasını birleştirememiş. (bilmeyenler için oldukça geniş bir bahçe ve 3 tane masayı yan yana koymanın [piknik masası olduğundan oturağıda masaya sabit] hiçbir zorluğu yok.) hatta oradaki arkadaşlar birde bu durumu bu masalara 1 sandalye bile ekletseniz ücrete tabi gibi garip garip şeyler söylemişler.

4. Saat 17.30 gibi havuza gittik. Eşim ve çocuklar havuza girdiler bende havlu almaya gittim. Görevli arkadaş havlular 10 dakika sonra gelecek dedi. Tamam dedim geri döndüm. 10 dakika sonra tekrar gittim ve aynı cevabı aldım. Bu sefer gelip bende havuza girdim. Sıra eşime gelmişti 15-20 dakika sonra o gitti oda aynı cevabı aldı. Ama bizim çocuklar ömürlerini havuzda tamamlayamayacaklarından 4. havlu seferinin sonucundada başarısızlıkla dönen eşim soluğu spa da almış. Geri getireceğine neredeyse yemin ederek 2 adet havlu almayı başarmış ve bu sayede çocukların su kuşu olması engellendi.Bir gün sonra aynı saatte tekrar dikkat ettim yine havlu yoktu.

5. Küçük çocuklu aileler bilirler. Küçük çocuklar öğlen uyurlar. Yada en azından bizimkiler uyuyorlar. Bu yüzden biz 1. gün saat 1 gibi odamıza geldiğimizde odanın temizlenmediğini görünce, katta gördüğümüz görevliye bizi odamızı mümkünse saat 1 e kadar temizlemeleri gerektiğini söyledik. Aynı cümleleri bir sonraki günde söyledik, bir sonraki günde bir sonraki günde. Kısacası 4. günümüze saat 1 de çocukları yatırmak üzere odamıza geldiğimizde (3. gün odaya girmişler odayı toplamışlar ama 3 günlük ve üzerleri lekeli çarşafları değiştirmedikleri gibi odayı süpürmeye bile gerek görmemişler. Belkide yerdeki krakerler ziyan olmasın diye böyle düşünmüşlerdir) her tarafı toz içinde, çarşafları kirlenmiş bir odada kendimizi bulunca en azından otelden çıkmadan odanın bir kez temizlik görmesi gerektiğini düşünerek koridordaki görevlilere 4 gündür odanın temizlenmediği söyledim. Bir telaşla 2-3 kişi odaya giriştiler. Oh be dedik temizlik güzel bir şeymiş. Zira az kalsın unutacaktık. Ama sevincimiz çok kısa sürdü. Çünkü o aceleyle yıkanmış ancak üzerindeki lekeler çıkmamış yatak örtüsünü arkadaşlar sermişlerdi.

6. Bizimle birlikte gelen ailelerin 9-10-11 yaşları arasında 3 çocuğu var bu çocuklardan 9 yaşında olan gece saat 11 gibi kusma, aşırı karın ağrısı ve ishal şikayetleri ile acile götürüldü 10 yaşındaki çocuk sabah 10 da 11 yaşındaki çocuk saat 8 de 11 yaşındaki çocuğun annesi ise bundan birkaç saat sonra aynı şikayetler ile hastanenin yolunu tuttular. Bizim tespitimiz kaydıraklı havuz oldu çünkü bu dörtlü kaydıraklı havuzda müşterek vakit geçirmişti. Daha sonra otel içerisinde aynı şikayetleri paylaşan birkaç kişinin daha konuşmasına kulak misafiri olduk.

7. Bir gün elimde 4 adet havlu çocukları kovaları, can yelekleri, ıvırzıvırları falan tam kapasite yüklü bir vaziyette sahili baştan sona gezdim ancak şezlong bulamadım. Geçen sene böyle bir şey yaşamadığım için hayret ettim tabi. Döndüm havuz başına konuşlandım. Meğerse biz sabah denize gitmediğimizden durumun farkında değilmişiz. Saat 1 e kadar deniz tarafında şezlong için resmen kavgalar yaşanıyormuş. Bunu bir sonraki gün 10 kişi 2 şezlongu paylaşırken. Yaşanan kavgaları izlerken anladık.

Bütün bu yaşadığımız şeylerden sonra tatilimizin zehir olduğunu düşünebilirsiniz. Ama öyle olmadı biz profesyönel tatilcileriz ve amacımız keyifli vakit geçirmek olduğundan bunların hiç birisine takılmadık tatilimizi yaptık. (Tabi hastalananların 2 günü zehir oldu orası ayrı) ama şuda bir gerçek ki biz bunların hiç birisini hak etmedik. Bu nedenle bu yaşadıklarımızın hepsini yöneticilerle paylaştım. Ve rixos genel merkezine yazarak eylül ayında yapacağımız tatil için otel değiştirmek istediğimizi (başka bir rixos oteli olabilir örneği lares 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatlardı) belirteceğimi söyledim. Müdür arkadaş (gerçekten iyi niyetli birisi) bizi memnun etmek için bize son 3 günümüzü suit odada geçirtmek istediklerini iletti. Ben ise bunun bize nimet değil (eşyayı topla git yerleş bir sürü iş sonuçta oda çokta önemli değil) külfet olacağını belirttim. Daha sonra düşününce ise tatili iptal edip iade istemenin mantığı yok (2000 tl ye aldığımız oda şu an için 4850 tl) Diğer seçenek diyelim ben bastırdım ve beni diğer rixoslardan birine gönderdiler hem çok fazla bir fark olmayacak hemde ben zaten bana en uygun rixos burası olduğundan (kemerde, diğerlerinden daha küçük) burayı tercih ediyorum. Müdüre şöyle bir teklifte bulundum. Eylüldeki tatilim için bana suit oda sözü verin bende tekrar buraya geleyim. Oda kabul etti. Kısacası benim yaşadıklarım bunlardır arkadaşlar.
    Eylülde umarım bu söylediklerimden kendilerine dersler çıkarmış olurlar. Zira otel yorum sitelerinde bu seneki yorumlar yerlerde sürünüyor.Otelde kalan kişilerin çoğunun yorumu oldukça kötü. Halinden dört dörtlük memnun kimse yok gibi. Bu kafayla o güzelim oteli bitirebilirler.
    Takdir sizlerindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 2 Haziran 2013; 23:47:25 >

• Otomobilci_x hava ve deniz suyu sıcaklığı ne alemde idi çocuklar sıkıntı yaşadı mı denizde.. bende 5 haziranda side de olacağım. 3.5 yaşında çocuğum var deniz suyu sıcaklığı biraz kafamı kurcalıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdeminal

Sueno Belek Golf Resort- Ağustos Sonu 4 gece 1670 Senior oda. Sueno Belek otelini bu sene kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Cok iyi secim yapmisiniz. Kesinlikle memnun kalacaksiniz. Abartmis olmayayim ama her yönüyle süper desem yeterli olur. Otelin konumu çevresi süper zaten, karsilastigim personelin hepsi ilgili alakali güler yüzlü. Yemekler gayet iyi ve çeşitli. Odalar temizlik acisindan gayet iyi ek olarak istediginiz saati yazip o saatte temizlenmesini isteyebiliyorsunuz. Göl tarafi odalarin manzarasi süper yemyeşil bir alan bir yanda golf alani bir yanda göl manzarasi. Otel Denize yürüyerek 10 dk ama otelden golf arabalariyla 1-2 dk icinde en fazla 2 dk bekleyerek gidilip gelinebiliyor. Son olarak diyecegim diger Müşterilerden rahatsizlik duyulacak birsey olmuyor çoğu golf oynamaya gelen yabancilar olduğu için herkes kendi halinde sağa sola karisan tipler yok.

Bu arada @otomobilci_x nin yorumu görünce sueno golf gözüme saray gibi gözüktü özellikle hizmet acisindan. Geçmiş olsun ayrica.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 2 Haziran 2013; 0:32:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Otomobilci_x hava ve deniz suyu sıcaklığı ne alemde idi çocuklar sıkıntı yaşadı mı denizde.. bende 5 haziranda side de olacağım. 3.5 yaşında çocuğum var deniz suyu sıcaklığı biraz kafamı kurcalıyor..

bizim çocukların hiç birisi denize girmedi.
    ama rusların çocukların çoğu denizdeydi.
    :)
    saol spywar
  • Otomobilci_x yorumlarını tek tek okudum. Yazdığın iki kısım çok hoşuma gitti. Biri profosyonel tatilcileriz tadını çıkardık. Birde ''Bu arada anlayışı kıt bir çocuk sahibi olduğumuda öğrenmiş oldum. ''

Spywar ben sueno golfte, kral dairesinde balayı yapmıştım. Sueno golf otelinin sevmediğim tek yanı şu oldu. Orayı gördükten sonra başka otel beğenmiyorsun:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

Otomobilci_x yorumlarını tek tek okudum. Yazdığın iki kısım çok hoşuma gitti. Biri profosyonel tatilcileriz tadını çıkardık. Birde ''Bu arada anlayışı kıt bir çocuk sahibi olduğumuda öğrenmiş oldum. ''

Spywar ben sueno golfte, kral dairesinde balayı yapmıştım. Sueno golf otelinin sevmediğim tek yanı şu oldu. Orayı gördükten sonra başka otel beğenmiyorsun:)

gülme valla öyle, saat 11 de açılacakmış dedikçe çocuk ağlamanın şiddetini artırmış

• 15temmuzda acapulco kıbrıs a gıdıyorum yorumları merak edıyorum bungalov tarzı odalarda kalmayı tercıh ettım cocuklu daha rahat olur dıye daha once gıdenınız varmı
  • Rixos lar galiba batmak üzere toplam
    Başka açıklaması olamaz
    Gecen yil eylül ayı sungate de baya kötü idi personel açısından

• Haziran sonu icin tavsiye alabilirmiyim, 3 kisilik aile...Guneyi dusunuyoruz yine

• Haziran sonu En pahalı tatil şu anda ve muhtemelen boş yer yok
    Mısır Sharm El Sheikh derim daha ucuza bile gelebilir
    Gökova Yücelen otel
    Alanya Mahmutlar gold city

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.