Şimdi Ara

2013 Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 4 Mobil Kullanıcı ( 4 Mobil Cihaz )
4.274
Cevap
76
Favori
249.821
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> 2013 Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları
Giriş
    236 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

4-5 gün önce Etsturdan rezervasyon yaptırmıştım bodrum yelken otele 76 tl den hatta bir odayı dün arayıp birgün daha uzatmıştım oarasını ödeyip..şimdi baktım otelin fiyatını 70 tl ye düşürmüşler yaklaşık 155 tl zararım var bu nedenle..arayıp bu durumu söyleyip talep edeceğim aradaki fakı ama sizce farkı iade ederlermi daha önce buna benzer birşey başına gelen varmı??

İade ederler kanımca ama otele bağlı. Benim Başıma da aynı durum gelmişti. Tatil.com da. ama otelle konuşup rezervasyonu iptal edip yeni rezervasyon açtılar farkı iade ettiler.
    Hatta bu yaz için rezv. yaptığım otelle şimdi baktım 1-1.5 tl düşmüş fiyatı 30 tl zararım var bakalım daha ne kadar düşecek ona göre bende fark iadesi isteyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isqwild -- 23 Mayıs 2013; 8:23:57 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    11471 Mesaj
    quote:

4-5 gün önce Etsturdan rezervasyon yaptırmıştım bodrum yelken otele 76 tl den hatta bir odayı dün arayıp birgün daha uzatmıştım oarasını ödeyip..şimdi baktım otelin fiyatını 70 tl ye düşürmüşler yaklaşık 155 tl zararım var bu nedenle..arayıp bu durumu söyleyip talep edeceğim aradaki fakı ama sizce farkı iade ederlermi daha önce buna benzer birşey başına gelen varmı??

sigortanız varsa kesinlikle alırsınız.
    sigortanız yoksa büyük ihtimalle alırsınız. mutlaka arayın
    |
    |

Pm ile soru cevaplanmayacaktır.

• Kurmay Yarbay
    11471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Bu gücümüzü kullansaydık, otelden bedava upgrade yada pavilyon hediyesi alırdık :)

Otelden memnun kalacağımı umuyorum,zira büyük beklentilerim yok. Eskimiş yapısı bilgim dahilinde.
    bunu bilerek aldım. Havuzun seramikleri eskimişti diye dert yanmayacağım mesela :)
    sağlık sorunu yaşatacak bir olayla yüzleşmeyelim ve yüzsüz/suratsız personelle karşılaşmayalım yeter bence.
    Sorunlarla yüzleşince de etkin müdahalede bulunursa otel, bana yeter bunlar...

Bakalım dönüşte değerlendirmeniz nasıl olacak
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    11471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: koko69

Mayıs sonu için Titanik belekden yer alan var mı ? Bu hafta için bir daha gideyim diyordum fiyatı şişirmişler hemen

İyi ki bir güzel otel dedik. Yani sopalık bunlar. Ben mayıs için gecelik kişi başı 156-168 tl rakamlar görmüştüm nisanda gittiğimde. Geçen gün bir baktım 204-216 tl gibi uçurmuşlardı fiyatları... Benim anlamadığım ay içinde fiyatı neden zıplatıyor bu acenteler anlamıyorum. Geçen hafta sonu sordum % 50 dolu dediler. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamış değilim... % 50 doluluk bana az geldi bilgide yanlışlık olabilir diyeceğim ama bana bunu diyen de Titanik laradan bir arkadaş... Neyse bu limak limradan bir cacık olmayacağını öğrendik en azından. Bu hafta sonu laresden yer mi ayırtsak baksanıza ahali orda toplanıyor

seneye bu oteli takip edeceğim.
    erken rez. da uygun fiyat yakalarsam alırım.

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Mayıs sonu için Titanik belekden yer alan var mı ? Bu hafta için bir daha gideyim diyordum fiyatı şişirmişler hemen

İyi ki bir güzel otel dedik. Yani sopalık bunlar. Ben mayıs için gecelik kişi başı 156-168 tl rakamlar görmüştüm nisanda gittiğimde. Geçen gün bir baktım 204-216 tl gibi uçurmuşlardı fiyatları... Benim anlamadığım ay içinde fiyatı neden zıplatıyor bu acenteler anlamıyorum. Geçen hafta sonu sordum % 50 dolu dediler. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamış değilim... % 50 doluluk bana az geldi bilgide yanlışlık olabilir diyeceğim ama bana bunu diyen de Titanik laradan bir arkadaş... Neyse bu limak limradan bir cacık olmayacağını öğrendik en azından. Bu hafta sonu laresden yer mi ayırtsak baksanıza ahali orda toplanıyor

Seneye toplu hareket edelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    291 Mesaj
    quote:

Geçen sene aynı durum benimde başıma gelmişti ve aradaki farkı ets tur tarafıma iade etti.
    Sadece peşini bırakma yeter.
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    11471 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Seneye toplu hareket edelim

yanlız seneye çok iyi bir fiyat yakalamam lazım yoksa benim küçük te 3 yaşını geçeceğinden günlük fiyatı 2,5 ile çarpmamız gerekecek.
    artık yeni bir kriterim daha oldu otel ararken.
    |
    |

• Yüzbaşı
    680 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tamerin

Limak Limra'dan yeni geldim. Sıcağı sıcağına izlenimlerimi aktarayım:
    Öncelikle konum olarak mükemmel ve çok geniş bir alana kurulu ve kolaylıkla iki otel yapılabilirmiş. Bu anlamda havuzu ise devasa büyüklükte ve temiz. Bir çok restaurantı var ama genelde ortak restauranta gidiliyor. Otel fulldü, 24 ülkenin Judo milli takımı ve bir seminer grubu vardı otelde. O kadar çok insan yok gibiydi. sadece ızgara bölümünde sıra bekliyorduk. Odadaki tek eksik ise balkonda askılık yoktu çamaşır için, ahşap korlulukların üstüne koymak zorunda kaldık mayoları. Yalnız uyarayım ben kısa kalacağım diye istemedim ama yatak iki tek kişilik şeklindeydi, bence ailelere çift kişilik bazalı oda isteyin. Bu anlamda çok memnunum. Animasyon ekibi ise yine işi iyi yapan insanlardı.. Personel ise oldukça ilgili ve güleryüzlü idi. Otel genel olarak eksiksiz gibi dursa da bize "Herşey var ama birşeyler eksik" dedirtti..NEden mi?

Genel olarak parasını hak eden bir otel ama voyage,rixos ve crystal grubunun bir tık gerisinde kalır.

Değerli paylaşım için teşekkürler.Çok faydalı oldu yorumunuz.

Aklımda olan bir oteldi hemen aklımdan uzaklaştırdım...

Bence bunlar gitmemek için neden değil. Bunları bilerek gidersen mesela çift kişilik yatak istersin, kurutmalık istersin daha girerken. Lavabonun uzakta olduğunu bildiğin için elini yıkar girersin ve peçeteni başta istersin:) Snack barlara da yarım saat kala falan gidersin bol bol yer içersin ama yengeç gördüğün an alman lazım yoksa biter. Gerçekten bunları bilsem ona göre davranırdım ama tam alışacakken tatil bitti, kısaydı çünkü..
    |
    |

• Yarbay
    15721 Mesaj
    Ramada resort lara'dan selam Dhye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Hirotaro

ilk izlenimleri alalım

İyi tatiller...

Bugün ve yarın hava biraz kapalı gözüküyor. Bence tatil için güzel bir dönem.

*Bende 2-3 gündür Kaptan arkadaşımın 22metrelik Çift direkli Gulet'inin hazırlanmasına yardım ediyordum. Özel bir tekne, Fazla ticari
    amacı olmayan, daha çok Fransız sahibinin özel kullanımı amacı taşıyan bir tekne. Arada sırada masrafları çıksın diye haftalık tura çıkıyor.
    1 çift kişilik ana kamara, 3 çift kişilik, 1 personel +salon/mutfak mevcut.

Biraz dolaştık. Bu da başka birşeymiş! Ayarlayabilirsem bir ara 5-6 günlük turlardan birisine çıkmayı düşünüyorum.

• Yarbay
    15721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: t3ksas

quote:

ilk izlenimleri alalım

Oncelikle denize biraz uzak ama her 15 dk bir shuttle servis mevcut. Cevre oteller oldukça cafcaflı ve şaşalı oldugundan otel bu konuda 1-0 maglup basliyor :) hele onunuzde imperial varsa hepten yeniksiniz :)
    Ama personel oldukca iyi , havlular hergun degisiyor , tek yapmaniz banyoda havluyu yere birakmak . Havuz gayet temiz . Plaj ise fevkalade temizve kusursuz diyebilirim .yemekler iyi ile cok iyi arasinda yani 100 uzerinden 70 .ozellikle aksamyemeklerine ozen daha fazla ogle yemegine gore . Ayrica oda da hosuma giden bir diger olay ise priz sikintisi yasamiyorsunuz yataklarin basinda 2 priz olmak uzere toplam 5 priz var. Sorun cvplayim :))) ayrica gencler icin hic uygun degil , hotelin yas ortalamasi cok yuksek , bu hotele bir daha gelir miyim ? Hayir . Bu yas ortalamasini gormek istemem bir daha . Ancak dedigim gibi hizmette bir sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 23 Mayıs 2013; 21:15:00 >
    |
    |

• Yarbay
    15721 Mesaj
    Aksam yemeginde cikan ciger tava ne kadar vasatsa 3/10 veririm en fazla , manti ise o kadar iyi ve lezizdi 8,5/10 .

Onemli dipnot : lara family club'i dusunen varsa eger bir 15 gun daha dusunmesin derim halen insaat asamasinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 23 Mayıs 2013; 20:59:59 >
    |
    |

Grand viking hotel (Kişi başı 70 liraydı sanırım geçen sene)

Hotel kemer bölgesinde yer alıyor.Odaları ve banyoları temiz ve düzenli.Havuzu çok küçük hiç girmedik.Denize sıfır değil.Her 1,5 saatte servis hizmeti var.Denize servis 3 dakikada varıyor.Deniz kemerde çok güzel bir koyda ve hotelin kendi şezlongları var.1 kere bile yer bulma sorunu yaşmaddık.
    Yemekler güzel.Çeşit az ama lezzetli.

Şahsen ben çok memnun ayrıldım hotelden.Denizde en ufak bir dalga yok ve su sıcacık.Dalgasız deniz seven varsa tavsiye ederim.

Çok param yok diyenlere bu hotel çok güzel.Biz bu aradaki farkı lüks hotellere vermek yerine her gün bir aktiviteye katıldık.

1 gün jeep safari
    1 gün tahtalı teleferik
    1 gün rafting turu
    1 gün tekne turu

yaptık. Bunlardan kalan zamanda da denize girdik.Tekrar giderim ama bu ara adiosla daha lüks yerlere gitme planlarım var :)
    |
    |

• Binbaşı
    1341 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

İyi tatiller...

*Bende 2-3 gündür Kaptan arkadaşımın 22metrelik Çift direkli Gulet'inin hazırlanmasına yardım ediyordum. Özel bir tekne, Fazla ticari
    amacı olmayan, daha çok Fransız sahibinin özel kullanımı amacı taşıyan bir tekne. Arada sırada masrafları çıksın diye haftalık tura çıkıyor.

Biraz dolaştık. Bu da başka birşeymiş! Ayarlayabilirsem bir ara 5-6 günlük turlardan birisine çıkmayı düşünüyorum.

Hocam süpermiş. Gerçekten tekneyle koyları dolaşmak harika oluyor. Hele de egede... Mutlaka zaman ayırın bir gezintiye..

Bu arada sizin nick bana nerden tanıdık geliyor hatırlayamadım.

• Kurmay Yarbay
    19461 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

İyi tatiller...

Hocam süpermiş. Gerçekten tekneyle koyları dolaşmak harika oluyor. Hele de egede... Mutlaka zaman ayırın bir gezintiye..

Bu arada sizin nick bana nerden tanıdık geliyor hatırlayamadım.

Deniz sevenler için gerçekten güzel bir durum. 24 saat denizde olmak, eğe koylarını dolaşmak zevkli olsa gerek...

Tabi! imkanlar karadaki gibi değil. Bazı zorlukları var -küçük kamara, kısıtlı çeşit yemek, kısıtlı su kullanımı vs.-

Bu tekne, diğer bu ebatlarda iş yapan teknelerden daha iyi bir durumda, kamarası ve banyo tuvaleti düzgün, merkezi klima mevcut.
    Bu teknelerin günlüğü, duruma göre 700 ila 1.000Euro arasında değişiyormuş. 8 kişi +2 küçük çocuk rahatlıkla tatil yapabilir.

min.700Euro dan 5 gün olsa 3.500 yapıyor.
    3.500TL / 4 aile desek = 875 Euro ya denk gelir.
    2.100TL / 5 gün = 420 (kişi başı 210tl ye denk gelir)

*Yanlız bu teknelerde alkollü içecekler ekstraya girermiş. Ama bu gibi bazı özel tekne kaptanları dışarıdan müşterinin içeceğini
    getirmesine izin veriyormuş...Yani kabaca 5 gün 2kişi 1.000Euro gibi olur. 5 gün eğe kıyılarını dolaşan bir tekne gezintisi için
    fiyatı makul duruyor.
    |
    |

• Yarbay
    6693 Mesaj
    Bu sene deniz planım yoktu. Kaplıca düşünüyordum olmadı. Şimdi çok geç kaldım ama narcia resort otel biraz göz kırpıyor. 3,5 yaşında oğlum var denize olan mesafesi ve otel bize sorun çıkarır mı? Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. Referans olması açısından geçen sene selge beach resort otelde kaldım. Memnun ayrıldım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Geçen sene (9 ay önce ) ramazan bayramı döneminde satınalınan THY kampanyalı uçak biletleri ve Aralıkta Erken rezervasyon başlar başlamaz,
    ilk döneminde alınan Otel ( Rixos Lares) ile 5 gece 6 günlük, toplamda 800 TL/kişi (720 TL otel + 80 TL uçak) maliyetle bu tatile başlıyorum.

Eğer tatili ve oteli mayıs ayında alsaydım;
    330 TL*5 gece = 1650 TL/kişi otel
    Uçak için ise yer yok.Son yerler olan business sınıf ise 289*2 =578 TL gidiş dönüş olacaktı.
    Yani toplamda 2228 TL olacaktı.Economy sınıfı uçak bileti bulsaydım bile yaklaşık 1900 TL'ye mal olacaktı kişibaşı.

Erken kalkan yol alır boşuna dememiş atalarımız.Tabii ki belli riskleri göze aldım ama önlem olarak sigorta yaptırdım tatile.
    Uçak biletleri kampanyalı idi ve gidemesem yanardı.

sözünözü risk almadan kazanç zor, o yüzden aralık ayında erken rezervasyonda oteli almak lazım.
    kasımbaşı-mayıssonu kış dönemi THY uçak bileti kampanyası ise temmuz/ağustos gibi başlar.O zamanda uçak biletini almak lazım.

Okulda çocuğumm olduğundan seneye haziranda okul kapandıktan sonraki döneme tatili alacağım.Biraz daha pahalı olacak ama
    böylesi daha iyi olacak. Haziranbaşı-ekimsonu yaz döneminin uçak biletleri ise ocak/şubat gibi başlayan kampanyada satılacak.
    Pegasus/Atlasjet vs. ise değişik zamanlarda kampanyalar yapıyor zaten. Bana AHL yakın olduğundan THY ile uçmayı tercih ediyorum.

Bu sene daha tatil almayan arkadaşlar için artık çok geç ama en azından önümüzdeki sene için bu yazdıklarımı dikkate alsınlar.
    |
    |

• Gidenlere iyi tatiller...
    |
    |

Orijinalden alıntı: knopix2626

An itibari ile Side Sentido Pressia oteldeyim. Ets ve otelpuanda en yuksek misafir puani almis oldugu icin sectim. Amara ve Limak gormus biri olarak bu otelin onlardan yuksek puan almasina coook saskinim. Kendi capinda iyi bir otel ancak Amara ve Limakla arasinda klas farki var. Kisaca bir daha gelecegim bir otel degil.Kayitlara gecsin biri faydalanir diye yaziyorum.

2009 Amara Beach Resort Side (sonradan başka bir gruba satılmış) ve 2012 Limak Atlantis Belek tatillerinin tadı hala damağımda. İlkine balayı için gittiğim bu iki oteli de ETS ve Otelpuan incelemeleri ile seçip çok iyi izlenimlerle ayrılmıştım. Bu sene için sizin gibi ben de puan-fiyat dengesi ile Sentido Perissia'yı seçecekken yorum sayısının azlığı nedeni ile son anda eleyip Sueno Golf Hotel Belek'te karar kıldım. Umarım Amara-Limak gruplarından sonra Sueno da beni yanıltmaz sizde olduğu gibi. Tekrar iyi tatiller.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
SEO
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.