Şimdi Ara

2013 BMW 116i İstanbul yakıt tüketim verileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 1600 km ortalamasıdır, kış lastiği mevcuttur 16", ya sabah akşam köprü trafiği yada hafta sonu kısa mesafe kullanılmıştır, ortalama hız 29 km/h dir. Comfort modunda kullanılmaktadır araç, yol boş olunduğunda gayet iyi basılmaktadır :) yazın ortalama 9 civarındadır, 8.5 altına indiği görülmemiştir aynı güzergahta, kışın ise kış lastikleriyle 10 litre üzerine çıkmaktadır, araç uzun yolda 6 litre altına çok rahat inmektedir.
     2013 BMW 116i İstanbul yakıt tüketim verileri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçek veriler hiç ilgi çekmiyor anlaşılan

• Bu sayfadaki bir cok kisinin elde ettigi degerler bu rakam.

Tek fark siz gayet acik bir sekilde yazmissiniz.
    Aslinda yazmaniz gereken o uzun yol degerini surekli o kadar yakiyor gibi aktarmak. Forumda böyle gorduk biz :):)

• Aynısı 320i ed 318i 316i iler içinde geçerli ancak ben yazınca yok sen çok basıyorsun. Yok sen habire gaz fren gidiyorsun. Halbuki öyle birşey yok.anlatamıyorsun foruma

• Sen çalışacan o yiyecek kaburgalarını sevdiğimin BMW'sine helal olsun o benzinler

• Benim 1.2 cliodan az yakıyor...

• 33 km ort hızda 8,8
    Uzun dönem 7300 km de 42 km ort hızda 7,3
    Şehirdışında 110-120 km hızlarla giden yolculuklarda çok rahat 5 li değerleri görüyor
  • Yakıt iyi.
  • Yakıt iyi diyorsunuz,1453 kilogram tork konvertörlü 18 inch jantlı astra 30.6 km hız ile 11.6 litre yakınca çok oluyor :D 140 kilogram fark,şanzıman farkı,2inch jant farkı,beygir farkı çok yok fark neredeyse yarım litre,vay sütçü opel vay :)))))
  • kışlık lastik 30 km şehiriçi sayılırsa şuanda Toyota Corolla 1.6 aracım 7.2 gösteriyor
  • Dua edın benzın 4 lıralarda.. Brent 100 dolar olursa benzın 7 lıra olur sızde 70 kr yakarsınız :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende TDİ passati 7.5 den aşağıya düşünmedim millet 6lt 5 lt diyor illetyus oluyorum KENDİMDEN şüphe ediyorum

• araçların yakıt tüketim verileri fabrika içinde belirli hızlarda sürülerek veriliyor. hava yol ve sürücü değişkenleri yok . gaza basma şeklinize göre ve eğer araç manuel ise vites değiştirme alışkanlıklarınıza göre fabrika verilerinden 5 lt de sapabilirsiniz. kuzenim sricco ile 10 lt aşağı inmiyor dediği araba ile ben 7 gün ortalaması 6,5-7 civarında yaktım . 2000 2500 devir civarında kullanırsan fabrika verilerini yakalayabilirsin. ben 1.6 dizel aracın 9 lt yakması için nasıl bir sürüş yapıldığını tahmin edebiliyorum.
  • Çok yakın bir akdabamda 2013 3.16 var. Sabah akşam ankara tunalı hilmi trafiği ve eskişehir yolu vasıtasıyla çay yoluna gidip geliyorlar. Geçenlerde oradaydım uzun dönem ortalamasına baktım 8.6 l. Tunalı hilmi trafiğinde akşam 6 sıralarında 11 l civarı oluyor tüketim diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzinli 100-200 hp arası araçlar ortalama 1 litre ile 10 km yol gider
    dizel 100-150 hp arası araçlar ortalama 1 litre ile 12-13 km yol gider.

isteyen istediğini desin bu gerçek 15 yıldır daha henüz değişmedi. fabrika verilerine bakınca araçların tükettiklerinin yarısı :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 7 Mart 2016; 1:38:22 >
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Ters yazdınız galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverusta

Gerçek veriler hiç ilgi çekmiyor anlaşılan

Hocam hayret genelde insanlar benzinli arabayla istanbulda 100 km/4 taş çatlasın 5 litre civarı geziniyorlar:)..3.20 ied ler 7,6 yakıyor. Dizel golfler 3.2 civarı falan o da çok yoğun trafikte..nasıl bu değerleri gördünüz.D.

• Değerler normal, 6-7 litre yaktığını iddia edenler halı tezgahtarı, tek fark bu.

• Şuan C sınıfı 1.6 dizeller İstanbul'da 7 lt den aşağı yakmıyor. Benzinli 116 nında 10 yakması gayet normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurr10

quote:

Orijinalden alıntı: silverusta

Gerçek veriler hiç ilgi çekmiyor anlaşılan

Hocam hayret genelde insanlar benzinli arabayla istanbulda 100 km/4 taş çatlasın 5 litre civarı geziniyorlar:)..3.20 ied ler 7,6 yakıyor. Dizel golfler 3.2 civarı falan o da çok yoğun trafikte..nasıl bu değerleri gördünüz.D.

Ben start stoplu manuel dizel aracımla ş.içi 6.5 altını hiç görmedim. 7.7L üstüne de çıkmadım henüz. Bu millet ş.içinde nasıl 5 litre yakıyor anlamıyorum. Arabayı itiyorlar mı yoksa sırtlarına mı alıp gezdiriyorlar??

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.