Şimdi Ara

2013 Audi A3 bilinmeyen gizli özellikler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
16
Favori
103.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk milleti olarak kullanım klavuzu okumamamızın zararları işte. Açın okuyun kardeşim :) Hepsi yazıyor zaten. Bazı ayarları yol bilgisayarından da yapabiliyorsunuz mesela 90 km/s hızın üstüne çıktığınızda uyarı sesi verdirebilirsiniz. istersen 91 de olur 31 de olur 150 de.
  • Bunlar eski A3'lerde de vardı.
    Daha detaylı olarak görmek istiyorsanız :http://www.turbofsi.net/forum/audi-a3-8p/19091-a3teki-bilinmedik-ozellikler.html
  • Bunların hepsi 2013 Sportium umda var hehe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar.bu konunun burda olmasi iyi olmus.dun a3 2008 8p s-line aldim.

kafamda o kadar cok bilgi kirliligi varki aldigim garajada sormayi unuttum dahada soramam cunku almanyada kaldi ( ben paristeyim )

Arabamda bir cok özellik var ama yapamadim
    Lütfen bilen arkadaslar yanitlarsa cok duaci olurum.

1. Silecekler nasil otomatik yapabilirim.
    2.arabada alarm sistemi mevcut on govdeve 2 tane siyah kutucuk var kitleyince sagdaki yanip sonuyor. Ama icindeyken kitledim arabaya yapmadigim kalmadi,salladim ama calmadi bir sey!! hareket senserunu nasil aktif yapabilirim.
    3.araba hareket ederken kitleniyor denmis ama bende olmadi radyodan nasil aktif yapiyoruz. ( audi chorus )
    4.araba ile deneme sürüsü yaparken dijital hiz vardi simdi olmuyor. Hangi tuşa basmam gerek?

Simdiden cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar gece kapı kilidini açınca sis farı ve led ler yanıyor ama gündüz açınca yanmıyor bunun gündüz de yanmasını nasıl sağlayabiliriz. Bilen var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan_055

bide şu mmı dan video izlemenin bi yolunu bulsak süper olacak...

http://www.youtube.com/watch?v=eKeRrzcyeV4
  • Ambition modellerde drive select ile comfort'tan efficiency'ye geçince, klima da otomatik ECO özelliğine geçiyor.
    AUTO tuşuna kısa süre basılı tutarsanız ECO'dan çıkar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mancheverre

quote:

Burda yapılan işlemler nedir tam olarak açıklayabilecek arkadaşlar varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

quote:

Orijinalden alıntı: mancheverre

quote:

Burda yapılan işlemler nedir tam olarak açıklayabilecek arkadaşlar varmı?

Aynen bende merak ettim sadece kablo takilarak mi oluyo acaba bide bende usb takmak icin yer yok sadece sd ve aux var yani benim hic bi sansim yok galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Tendürüst

quote:

Orijinalden alıntı: iqra

quote:

Orijinalden alıntı: bmaykut

Bu özellikleri sonradan açtırabiliyorsunuz.

Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi
    Park sensörü olan araçlarda radyo ekranına park sensörü göstergesinin gelmesi
    Geri vitese takıldığında sağ aynanın aşağı göstermesi
    Ön Yol bilgisayarında kronometre özelliği "LapTimer"
    Ön yol bilgisayarında Motordaki Yağ sıcaklığını görme
    Kapıları uzaktan kumanda ile kilitlerken uyarı sesi (orjinal alarm olan araçlarda buzzerdan öter) (Alarm olmayan araçlarda korna çalar)
    Katlanır aynasının altında aydınlatma olan araçlarda ayna katlandıktan sonrada ışıkların açık kalması
    Gündüz sürüş farlarının teyp üzerinden kapatılıp açılabilmesi

nasıl yapıyoruz bunu ?

Bütün bu özellikleri 40 TL karşılığında açtırabiliyoruz.

Bu link işinize yarar sanırım:

http://enderelektronik.com.tr/oem-yedek-parcalar/audi/a3-8v/1392/urun-detay

yaptiran arkadaslar gorsel gonderebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sporhekimi

quote:

Orijinalden alıntı: Tendürüst

quote:

Orijinalden alıntı: iqra

quote:

Orijinalden alıntı: bmaykut

Bu özellikleri sonradan açtırabiliyorsunuz.

Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi
    Geri vitese takıldığında sağ aynanın aşağı göstermesi
    Ön Yol bilgisayarında kronometre özelliği "LapTimer"
    Ön yol bilgisayarında Motordaki Yağ sıcaklığını görme
    Kapıları uzaktan kumanda ile kilitlerken uyarı sesi (orjinal alarm olan araçlarda buzzerdan öter) (Alarm olmayan araçlarda korna çalar)
    Katlanır aynasının altında aydınlatma olan araçlarda ayna katlandıktan sonrada ışıkların açık kalması
    Gündüz sürüş farlarının teyp üzerinden kapatılıp açılabilmesi

nasıl yapıyoruz bunu ?

Bütün bu özellikleri 40 TL karşılığında açtırabiliyoruz.

Bu link işinize yarar sanırım:

http://enderelektronik.com.tr/oem-yedek-parcalar/audi/a3-8v/1392/urun-detay

yaptiran arkadaslar gorsel gonderebilir misiniz?

aynı bu şekilde oluyor hocam
     2013 Audi A3 bilinmeyen gizli özellikler

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tendürüst -- 27 Kasım 2014; 18:30:37 >

• BrutaL1tY kullanıcısına yanıt
    Mrb benim aracim 2005 1.6 Sportback sayfayi yeni gördüm çok hoşuma gitti. Kontak anahtari ile kapıdan kilitleme işlemini uzun süreli yaparsanız açık camlar ve cam tavan kapanıyor açma işlemini uzun sürdürüncede camlar ve cam tavan aciliyor buda benden olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkslhmt -- 31 Aralık 2014; 17:49:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkslhmt

Mrb benim aracim 2005 1.6 Sportback sayfayi yeni gördüm çok hoşuma gitti. Kontak anahtari ile kapıdan kilitleme işlemini uzun süreli yaparsanız açık camlar ve cam tavan kapanıyor açma işlemini uzun sürdürüncede camlar ve cam tavan aciliyor buda benden olsun :)

Eyvallah teşekkürler hocam keşfettikçe paylaşırız güzel olur. İyi seneler

• Tendürüst kullanıcısına yanıt
    inşallah yeni modellerde cam tavan perdelerinin ve kolçak tutucularının kırılma sorununu gidermişlerdir :)
  • 4. Dijital klimada sağ ve sol sıcaklık ayarının tek düğme ile aynı şekilde artmasını ya da azalmasını isterseniz "AUTO" düğmesine uzun basmanız yeterli oluyor. Yani Sağ
    ve sol sıcaklık dereceleri sol düğmeden artıp azalabiliyor iptal etmek için sağ taraftaki sıcaklık düğmesini çevirmeniz yeterli.

şu özellikle bir önceki kasalarda oluyormu acaba, özellikle yanlız giderken iki klimayıda ayarlamak zor oluyo.
  • tunlab T kullanıcısına yanıt
    Bahsettigin özelliği demedim aracim 2005 model bende oldu :)

• gkslhmt kullanıcısına yanıt
    Yarın sabah deneyeyim bende, teşekkürler

• Arkadaşlar audi vw seat skoda araçlarına gizli özellik açıyorum hemde orjinal odis test cihazı ile işlem 1-1,5 saat sürüyor beraber şunu açalım bunu kapatalım şeklinde ayrıca tv ve dvd olan araçlarda hızlanınca ekranın kapanmasınıda iptal ediyorum ilgilenenler özelden mesaj atabilir

• Bunlar da benden:

-Araç düşük hızda giderken sürücü kapısı açıldığında otomatik olarak el freni çekili konuma gelip aracı durduruyor.

-Sürücü Bilgilendirme Ekranı'nda kapı ve bagajın yanı sıra ön kaput açık uyarısı da veriliyor.

-Silecek kolunu en alta sert bir şekilde iterseniz silecekler bir kereye mahsus çok hızlı çalışıyor. Sanırım acil durumlarda üste doğru kademe kademe gitmemek için.

-Aracı stop edip silecek kolunu alta iterseniz silecekler dik konuma gelip duruyor (Kaputa takılan silecekleri kaldırmak için)

-Ön cama silecek suyu püskürttükten 3-5 saniye sonra silecekler en son bir kere çalışıp akan suları temizliyor.

-Kapılardan birini açık bıraktığınızda Coming Home aydınlatmaları daha uzun süre yanıyor.

-Uzaktan kumanda ile kilidi açıp kapıları açmazsanız 30 saniye sonra otomatik olarak kapılar kilitleniyor.

-Kalorifer havalandırmalarının ortasındaki daireyi çekip iterek debiyi ayarlayabilirsiniz.

-RADYO/MEDYA açıkken MMI ekranı tuşuna basıp kapattığınızda tekrar açmak için aynı tuşa basmanıza gerek yok. MMI kumandalarının herhangi birine basarsanız ekran açılacaktır.

-Vites kolunun sağındaki ses ayar düğmesini sağa sola çekerek radyo kanalı/şarkı değiştirebilirsiniz.

-Dörtlü flaşör aktifken sinyal verdiğinizde flaşör iptal olur, sinyal çalışır. Sinyali kapattığınızda flaşör tekrar devreye girer.

-Araç çalışmıyorken sürücü bilgilendirme ekranının ışıklarını açmak için km sıfırlama düğmesine basmanız yeterli.

-Aracın iç aydınlatmasını manuel olarak açtıysanız aracı uzaktan kumanda ile kilitlediğinizde ışıklar sönecektir.

-Her iki anahtarın da kalorifer ve radyo ayarları o anahtara kaydediliyor. Hangi anahtarla aracı çalıştırırsanız o ayarlar aktif oluyor.

-Yakıt tüketimi bilgileri aracı stop ettikten 2 saate kadar korunur. 2 saatten sonra sıfırlanır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.