Şimdi Ara

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.348
Cevap
35
Favori
248.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siezma

Merhaba.
    Geçen pazar Bursa inallar'da 1.6 dizel sport beyaz sparişi verdim kaporasınıda yatırdım akşamında sizin bu sayfaları okuyunca dedim noluyor yaa... kendi frenime bastım ne bu acele böyle düşündüm araba için borca girmek olmaz....
    Bugün aradılar beyazından yokmuş siyaha verelim dediler aha dedim bahane hazır... yok dedim istemiyom siyah iptal ettirdim..

gerçekten 64 bin. çok para şimdilik beklemece ya fiyat düşecek yada 2,el piyasayı takip...

hehe hikaye süper yanlız cidden direkten dönüş 64 kayme o tipe .. inan 2. el değerini geçtim abi para kolay kazanılmıyor sırf dizel diye bukadarda söğüş olmaz insaaf!
  • quote:

Orijinalden alıntı: escaper123
    24 Nisan da benzinli modelini satın aldım

merak konusu olan dizel motorun performanısının ne olduğu, benzinli motoru bilen biliyor zaten. Ve dizel motorla gelen pazarlama tekniği
  • Bugün servise 10000 bakım için gittim. Dizel hatchback test aracı gelmiş. Deneyelim dedik. Tipini sevmemiştim ancak kullanınca aracı çok beğendim.güzel bence...
    Not: fiyatını sormadım bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: escaper123

24 Nisan da benzinli modelini satın aldım ve haftasonu 1000 km bakımına gitmeyi planlıyorum. Satın almadan önce başta İngiltere olmak üzere diğer Avrupa ülkelerindeki test sonuçlarını ve de yorumları okudum. (Zira bu model yaklaşık bir yıldır Avrupa' da piyasada, bu forumdaki yorumlar sadece 2-3 km. lik test sürüşleri olduğundan dikkate alınmamalıdır) Negatif bir yoruma rastlamadım... İlave olarak 1000 km de oluşan izlenimim araç son derece başarılı... 41 yaşındayım ve bir çok araç satın aldım ( İstanbul _ İzmit arası yılda minimum 40.000 km yol yapıyorum) bu ilk Honda' m şimdilik çok memnunum...

Araç dar diyenler için ölçü karşılaştırması : ( Kesinlikle katılmıyorum araç sedandan geniş ve yüksek ) **değerler Honda web sitesinden.

http://www.honda.com.tr/model_karsilastirma.aspx?type=otomobil

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

Bu da pahalı diyenlere ( Sınıfında sadece Renault da bu kadar güçlü bir dizel var (1.6 DCI 130 BG 320 TQ) . Muhatabı sadece o araçtır. Diğer araçların Torkları yanına bile yaklaşamıyor...

Araç ile ilgili soruları cevaplamaya hazırım...Herkese iyi günler...
     2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu 2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

her şeyden önce forumda paylaşım yapmak adına yorum ve eleştiride bulunan,deneyim aktaran herkese teşekkürler..

araç için eleştirilere ek olarak paylaşımlara yapmak istediğim eleştirilerimi sadece eleştiri olarak algılamanızı rica ederim..

kulaktan duyma değilde böyle araştırarak,karşılaştırarak ve hepsinden önemlisi

kullanarak yorum yapmanız ve değerlendirmeniz forum için çok çok önemli.

keşke bizde deneyimlemeden konuşmayıp,araştırmadan yerden yere vurmayıp

bazı arkadaşların araç zevklerine,araç tercihlerine ve honda heveslerine balta vurmasak.

maalesef bunu bende dahil olmak üzere çok yapıyoruz.eleştirileri okuyorum kişisel görüşten

içimizden geçenlerden oluşmakta çoğunlukla.

yollarda görmüyoruz satılmıyor diyoruz ama beyaz kalmamamış bayide!!!bu biraz çelişki sanırım????????

hb ve sedan kıyaslaması bence başlı başına büyük bir hata..

yıllardır dizel neden yok diye hondayı eleştirenler şimdi fiyatına bence itiraz etmesinler-benzinliyle kıyaslamak lazım-

uzay kasaya göre bu kasanın bu kadar uçuk olması normal,sonuçta daha çok spor kesim bir araba,hitap ettiği yaş seviyesi ortada..

iç malzeme kalitesi sedana göre kaliteli denebilir.yalıtım konusu ikisinde de problem yani hondanın böyle bir kronik sorunu var.

(sedan-hb karşılaştırma yapmak için yazmadım,sadece Honda markasının adı altında genel bir kanıyı belirtmek istedim)

bunlara ek sportta sunrof olmalıydı..

iki sorum olacak arkadaşlar;

1-6. vitesin yeri sizce problem mi?
    2-1,4 benzinli motor ara motor sayılır mı?

• çok öyle uzun boylu biri değilim (1.74) ama arka koltuğa sığamadım, cendere gibi geldi bana
    nerede sedaan nerede dizel HB
  • adı üstünde spor oto
    hangi spor otonun arka koltuğu rahatki

hatta bazı sporlarda arka koltuk sadece spor çantanı koymak için var

eski hb de bana cendere gibi gelmişti
    içim daralmıştı
    ama yaş ve alışkanlıkları değişik gençler var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

adı üstünde spor oto
    hangi spor otonun arka koltuğu rahatki

hatta bazı sporlarda arka koltuk sadece spor çantanı koymak için var

eski hb de bana cendere gibi gelmişti
    içim daralmıştı
    ama yaş ve alışkanlıkları değişik gençler var

Civic HB mi spor araba?
  • Araç arka koltuğu bence olukça yeterli....

Bu da yok satan Mercedes CLA arka koltuğu :)

http://www.mercedesclaforum.com/forum/mercedes-cla-versus-competition/357-mercedes-cla-vs-audi-a4-vs-bmw-3-series.html

• Merhaba;

1- 6. vitese çok çabuk alıştım ve bir sıkıntı yok. Araç hareket halinde iken geri vitese geçmemesi için güvenlik kilidi var.

2- Bütçem kısıtlı olduğundan dizel alamadım. 1.4 benzinli beklentilere göre değişir : Dizeli ekonomi için isteyenler merak etmesinler 1.4 benzinli hem alırken hem de kullanırken ekonomik. 1000 km. sonunda karışık ortalamam 6,1 lt. gösteriyor. Eğer performans isteniyorsa kesinlikle Dizel motoru tek geçerim. 2000 devirden sonra coşuyor ama düşük devirlerde biraz cansız...

****Aracı virajlı İzmit - Akmeşe yolunda kullandım ve yol tutuşu gerçekten etkileyici... Arka süspansiyonlar salıncak değil, yarı sabit aks sistemi. Konforu çok azaltmamış ama yol tutuşunu oldukça arttırmış...
  • sayın escaper123 cevap için çok teşekkürler..

arkadaş için benim fb7 ile gittik test etmeye civic hb'yi

arkadaşın boyu 1.90 ve benim araç elagance olduğu için ön koltukta dahi problem oldu,ancak premuım da sıkıntı yok

gayet rahat yükseklik olarak. çünkü sanruf bir kaç santim pay alıyor sanırım tavandan.

ama civic hb de bu problem yok,yükseklik gayet ideal 1.90 boya göre.ama arka koltuk için aynı şey geçerli değil.aarcın kavis alması

nedeniyle hafif alçalma söz konusu..

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HONyzkDA -- 12 Mayıs 2013; 19:13:42 >
  • Ben Honda Civic 1.6 Dizel Hatchback'i 20 nisan'da aldım. 27 nisanda teslim aldım ve 27 nisandan beri kullanıyorum. Bundan önceki arabam Renault Clio HB 85HP idi.

Bu araç 1440kg olmakla beraber yakıt konusunda gördüğüm en cimri araba. Ataşehir -> yeşilköy arasında ortalama 97km/h hız yapmış olmakla beraber (dur kalklar dahil) 4.2l/100km yakıt tüketimi değeri elde ediyorum. 97'ye erişmek için 120-130 gitmek gerekiyor. En ekonomik modda kullanırsanız (hız yapmazsanız vesaire) 4 altındaki rakamlara çok rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Anormal trafiklerde bile çok yüksek rakamlara çıkmıyor. Uzun yol henüz deneyemedim ve memnun kalacağımdan eminim. Araç içi ses yalıtımı çok iyi ve sürüş konforu çok yüksek. Tam fikrim dağ yolu performansından sonra tam olarak netleşir. Özellikle kışın.

Aracı devirli kullanırsanız zaten fişek gibi gidiyor. 2. ve 3. viteslerde bile koltuğa yapışıyorsunuz. Düşük devirlerde kullanarak da maksimum konforu elde edebiliyorsunuz.

Buradaki forumda yazılanları okuyunca, önce eyvah oldum. Arabayı kullandıkça insanların önyargıyla kendilerini nasıl kapadıklarına bir daha şahit oldum.

Bu araç 64bin lirayı kesinlikle hakediyor. Ve bir kez daha anladım ki, honda gerçek bir motor mühendisi.. Adam bir de 6 yıl garanti veriyor. Daha ne olsun. Adam arabam 6 sene bozulmaz diyor.

Yollarda görememeniz çok normal çünkü bütün türkiye'ye gelen civic hb sayısı 200 adet. Bu da çok küçük bir rakam.

• quote:

Orijinalden alıntı: totembe

Ben Honda Civic 1.6 Dizel Hatchback'i 20 nisan'da aldım. 27 nisanda teslim aldım ve 27 nisandan beri kullanıyorum. Bundan önceki arabam Renault Clio HB 85HP idi.

Bu araç 1440kg olmakla beraber yakıt konusunda gördüğüm en cimri araba. Ataşehir -> yeşilköy arasında ortalama 97km/h hız yapmış olmakla beraber (dur kalklar dahil) 4.2l/100km yakıt tüketimi değeri elde ediyorum. 97'ye erişmek için 120-130 gitmek gerekiyor. En ekonomik modda kullanırsanız (hız yapmazsanız vesaire) 4 altındaki rakamlara çok rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Anormal trafiklerde bile çok yüksek rakamlara çıkmıyor. Uzun yol henüz deneyemedim ve memnun kalacağımdan eminim. Araç içi ses yalıtımı çok iyi ve sürüş konforu çok yüksek. Tam fikrim dağ yolu performansından sonra tam olarak netleşir. Özellikle kışın.

Aracı devirli kullanırsanız zaten fişek gibi gidiyor. 2. ve 3. viteslerde bile koltuğa yapışıyorsunuz. Düşük devirlerde kullanarak da maksimum konforu elde edebiliyorsunuz.

Buradaki forumda yazılanları okuyunca, önce eyvah oldum. Arabayı kullandıkça insanların önyargıyla kendilerini nasıl kapadıklarına bir daha şahit oldum.

Bu araç 64bin lirayı kesinlikle hakediyor. Ve bir kez daha anladım ki, honda gerçek bir motor mühendisi.. Adam bir de 6 yıl garanti veriyor. Daha ne olsun. Adam arabam 6 sene bozulmaz diyor.

Yollarda görememeniz çok normal çünkü bütün türkiye'ye gelen civic hb sayısı 200 adet. Bu da çok küçük bir rakam.

hayırlı olsun aracınız.bende de imzamdaki 2012 fd6 civic var.honda markası motor ve diğer bütün kıstaslarda sizi renodan sonra tatmin edecektir.aracınız benzinli olsaydı vtec açma +5500 dediğimiz tabirin keyfine de varabilirdiniz.(araç 5500 den sonra çıldırır hangi vites olursa olsun solu kapatır ) ama olsun sizde dtec açarsınız artık .

• yeni honda hb'de otomatik vites seçeneği yok mudur? sitesinden bir şey çözemedim. aslında çözer gibi oldum ama kabullenemedim :) direkt olarak şöyle diyeyim : niye yok?
    he?
    biri/birileri çıkıp da '' oto. vites seçeneği var, sen görememişsin'' desin.
  • yok oto. seçeneği şuan için yok.sanırım 300 torkun riskini henüz alamamışlar ama gene ömürlük bi şanzıman yaparlar
  • Arkadaşlar. Ben de aracı ilk alanlardanım. blog sayfamda da bir inceleme yazdım. o kadar emek verdik biraz da sayfamız hit alsın diye şimdilik buraya koymuyorum yazıyı. ilgilenenler aşağıdaki linkten yazıma ulaşabilirler.

http://sinirkupu.blogspot.com/2013/05/yeni-honda-civic-dizel-inceleme.html

sorularınız olursa pm'den ya da forum üzerinden sorabilirsiniz.

iyi forumlar.
  • Aracı sinir kupu ile aynı gün aldık ve bankada tanıştık :).
  • quote:

Aracı sinir kupu ile aynı gün aldık ve bankada tanıştık :).

Ooo aga sen miydin yav. en azından sen okusaydın bari inceleme yazısını :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

aracı bugün inceledim.yalıtım konusunda yol gürültüsünü sanki azaltmışlar gibi ancak motor gürültüsünden ben rahatsız oldum açıkcası.. bi de kendi aracımda arka süspansiyonlar çift salıncak ve yol tutuşa katkısı oluyor ancak bunda sanki arkadan bırakma sezdim.. ama onun dışında araç başarılı.. motor turbo devreye girdikten sonra etkileyici turbo devreye girmeden standart ancak benim anlamadığım turbo 2000 civarı giriyor ve araç yürümeye başlıyor ancak sürekli bu şekilde gidilirse ekonomik kullanma hedefinden sapılmazmı ? sanki bana dizel için biraz devire gerek var gibi geldi kendi aracımdan sonra. lakin güzel araç hayırlı olsun kazasız belasız.

• test sürüşü yaptım, pek hoşuma gitmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

Okudum ben onu çoktan :). Çok güzel yazmışsın. Bu arada aktif gürültü engelleyici sisteminin olduğunun farkında bile değildim ben :). Varsa hakkaten çok başarılı çalışıyor. yokuş destek sisteminden de acayip memnunum. Alışmak biraz zor oldu. Evvelki arabamda olmadığı için kaymasına alışmışım.. Gazı ona göre veriyordum. Neyse şimdilik alıştım ona da :).

Geri görüş kamerası acayip faydalı. Sensorden bin kat daha iyi.

Bir de arkadaş yazmış turbo 2000 den sonra devreye giriyor. Aslında turbo, motor çalıştığı sürece çalışıyor 2000 devirden sonra verimi artıyor sadece. Düşük devirlerde gayet yumuşak ve güzel gidiyor araba. 2000 üstü de seri kullanım için biçilmiş kaftan. 1500-1750 aralığında gayet rahat.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.