Şimdi Ara

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.348
Cevap
35
Favori
248.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kizilsultan

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu

Bu aracın dizel 1.6motoru 61 binden başlıyor.

Bu aracın 1.6 dizel motoru 70 binden başlıyor.

a serisinin başlangıç modelin içi öyle ise tahmin ettiğimden baya iyi imiş ciddi düşünülür o fiyatlara çıkıldığı taktirde.

• quote:

Orijinalden alıntı: kizilsultan

Bu aracın dizel 1.6motoru 61 binden başlıyor.

Bu aracın 1.6 dizel motoru 70 binden başlıyor.

civic iç fotosu yanlış olmuş.
    bir önceki kasanın fotosu.
    gerçi bir öncekinin içi daha iyi.
    arkadaşın dediği gibi mercedes in düzünün içi böyleyse iyiymiş
    bi 10 daha verilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07saltan -- 21 Nisan 2013; 19:42:23 >

• evet vitesin konumu daha güzel önceki kasada birde orada göz var şuanki kasada göz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07saltan

civic iç fotosu yanlış olmuş.
    bir önceki kasanın fotosu.
    gerçi bir öncekinin içi daha iyi.
    arkadaşın dediği gibi mercedes in düzünün içi böyleyse iyiymiş
    bi 10 daha verilebilir.

Araç görüntülerini resmi sitesinden almıştım yanlız iç görünüşleri google görsellerden arattım . Dediğiniz gibi eski iç mekan daha güzelmiş. Civic resimleri kendi resmi sitesinden alınmıştır.
  • 70.000 olan düz model mercedes
    bbom boş
    neredeyse klima bile koymayacaklarmış

bildiğiniz gibi
    böw ve mercedes baz modele fiyat yazar
    her eklentiniz ekstra ödenir

1996 da c180 vardı
    klimazsız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç ile ilgili kısa izlenimlerimi aktarayım.

Öncelikle iç mekanı kısıtlı, arkada baş mesafesi çok az, boynum bükük de olsa tavanla birleşmiş şekilde oturdum. Aynı şekilde diz mesafesi konusunda da kullandığım Clio'dan bir fark göremedim. Sürücü koltuğu benim için ayarlıyken, arka koltuğa forumdan Phantoka arkadaşımız kısa boylu olmasına rağmen sığamadı.

Aracın direksiyon tepkileri berbat ötesi, toplamıyor kendini. Vites geçişleri de saçma. 5.vitese geçememe gibi bir sorun var vites yolunun düzgün olmaması nedeniyle.

Aracın iyi yanına gelirsek, motoru çok sessiz.

Başka da iyi bir yanını göremedim. Bu fiyata bu civic bence alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Araç ile ilgili kısa izlenimlerimi aktarayım.

Öncelikle iç mekanı kısıtlı, arkada baş mesafesi çok az, boynum bükük de olsa tavanla birleşmiş şekilde oturdum. Aynı şekilde diz mesafesi konusunda da kullandığım Clio'dan bir fark göremedim. Sürücü koltuğu benim için ayarlıyken, arka koltuğa forumdan Phantoka arkadaşımız kısa boylu olmasına rağmen sığamadı.

Aracın direksiyon tepkileri berbat ötesi, toplamıyor kendini. Vites geçişleri de saçma. 5.vitese geçememe gibi bir sorun var vites yolunun düzgün olmaması nedeniyle.

Aracın iyi yanına gelirsek, motoru çok sessiz.

Başka da iyi bir yanını göremedim. Bu fiyata bu civic bence alınmaz.

Aracı kullanmadım sadece içine oturup inceledikten sonra vistesle oynamıştım biraz dediğin gibi geri vitesin konumu ve 4-5-6 geçişler bi garip gelmişti yanlız bu vites olayını söyleyen tek sensin belki şansa olmuştur o anda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sanırım fiyatın bu düzeyde gelmesinin sebebi ülkemiz pazarı için çok fazla satış öngürmemeleri ve ona göre üretim planlamamaları. az gönderelim ençok parayı verebilen alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

sanırım fiyatın bu düzeyde gelmesinin sebebi ülkemiz pazarı için çok fazla satış öngürmemeleri ve ona göre üretim planlamamaları. az gönderelim ençok parayı verebilen alsın.

Bence arkadaşların dediği gibi sedan benzinlinin önünü kesmek istememek kaynaklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten eskiden honda fabrikada iyi bir görevde çalışan bir arkadaşımdanda duymuştum.
    hondanın Türkiyede pek fazla satışla işi yok.servislerede hedef koyuyorlar ama satılacak
    araç pek yollamıyorlardı.hala öyle.
    honda görülüyorki fiyat olarak,bazı ihtiyaçlar olarak bu modelle pek Türk kullanıcısına
    hitap etmeyecek gibi.hele birde sedan modele hiç dizel gelmeyecek olması çok fena.

aklıma mazda geldi şimdi :) onlarda aynı mantık gidiyorlar ya neyse...(mazda nın ayrı hastasıyım,belkide hondadan çok)
  • fiyatın bu denli yüksek olmasının nedeni hondanın satış yapmayı bilmemesi , 55 yap fiyatı rekor kırsın araç bu kadar basit
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

fiyatın bu denli yüksek olmasının nedeni hondanın satış yapmayı bilmemesi , 55 yap fiyatı rekor kırsın araç bu kadar basit

Şu kasaya 1.6 dizel koyup 55 bin yapsalardı katılıyorum. Ama adamlar hem arabanın şeklini bozdular hemde fiyatını abarttılar
  • hemde dizelde kimbilir ne sorunlar çıkacak
    Bknz: toyota (mundar ettiler güzelim arabayı)
  • İngiltere fiyatları bizimkiler ile aynı...

Kullanıcı puanlamasına göre de "Golf" den sonra en yüksek puanı almış...

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/honda/civic/hatchback/review

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escaper123 -- 22 Nisan 2013; 22:19:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: escaper123

İngiltere fiyatları bizimkiler ile aynı...

Bu fiyatlar aynı olayına hemen hemen herkes sizin gibi yanlış yaklaşıyor. Bakınız:

İngiltere Asgari Ücreti : 1244 Euro. Civic İngiltere Fiyatı : 26950 Euro. Fiyatın asgari ücrete oranı = 21,66
    Türkiye Asgari Ücreti : 411 Euro. Civic Türkiye Fiyatı : 27175 Euro Fiyatın asgari ücrete oranı = 66,11

Yani, adamların alım gücü Türkiye'nin ortalama 3 katı. Fiyat kıyaslaması yaparken, alım gücünü'de hesaba katın lütfen. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [H.E.E] -- 22 Nisan 2013; 22:44:45 >
  • Polemik yaratmak istemiyorum ama Hyundai i30 fiyatları Turkiye' de daha pahalı görünüyor. Kimse buna ses çıkarmazken Honda' ya pahalı diyor.

Hyundai i30 hatchback

Price: £13,995 - £22,805 (38,600TL-62,870TL)

YENİ i30 1.6 GDI STYLE 45.630 TL 44.630 TL
    YENİ i30 CW 1.6 CRDi ELITE OTM 64.530 TL 64.030 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: escaper123

Polemik yaratmak istemiyorum ama Hyundai i30 fiyatları Turkiye' de daha pahalı görünüyor. Kimse buna ses çıkarmazken Honda' ya pahalı diyor.

Hyundai i30 hatchback

Price: £13,995 - £22,805 (38,600TL-62,870TL)

YENİ i30 1.6 GDI STYLE 45.630 TL 44.630 TL
    YENİ i30 CW 1.6 CRDi ELITE OTM 64.530 TL 64.030 TL

Hocam, siz de aynı yanılgı içerisindesiniz. Oradaki fiyatları alıp, Pound/TL paritesi ile çarpıp,çıkan sonuca bakılarak bir yere varılamaz. Alım gücü oranlarına bakmak lazım. Adamların alım gücü az önceki mesajda da bahsettiğim üzere bizimkinin ortalama 3 katı. Ayrıca, Türkiye'nin kişi başına düşen milli geliri ortalama 16500 $ iken, İngiltere'nin kişi başına düşen milli geliri ortalama 35000 $. Artık şu yanılgıdan vazgeçin. Fiyatlara bakılarak bir kıyaslama yapılmaz. Yapıcaksanız illaki fiyat bazında kıyaslama, Amerika fiyatları ile yapın, da hoş, orada fiyatlar hem aşırı ucuz, hem de adamların alım gücü çok yüksek. Orada garsonlar bile Ford Mustang biniyor. Siz düşünün artık gerisini.

• i30 nedir ya her yerde karşıma çıkıyor
    fast and farşous dada adamın dediği gibi sana hundai mi verseydim al arabaya bin dedikten sonra subaru veriyor
    yani çıksın şu hundailer
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

i30 nedir ya her yerde karşıma çıkıyor
    fast and farşous dada adamın dediği gibi sana hundai mi verseydim al arabaya bin dedikten sonra subaru veriyor
    yani çıksın şu hundailer

hocam eminim yeni i30 a bakmadın, binmedin ve test etmedin. bende honda hastasıyım ama adamlar yapmış gerçekten.
  • yeni bir araç alacaktım ve bu honda olmalıydı. 20 nisandaki lansmanı beklemeye başladım. yeni civic hb'nin içini beğenirsem almaya niyetlenmiştim. zira kasası hoşuma gitmişti.

20 nisan geldiğinde soluğu çiftkurtlar'da aldım. aracın içine girmemle daralarak çıkmam bir oldu. çok basık ve neredeyse kafam tavana değiyordu. zaten arkada oturan kişi 1.80 civarı ise değiyor :) araç aşırı sportif olmuş. bence bu araca en azından sade bir body kit şart.

velhasıl kelam yeni civic sedan'a yöneldim yine. ve civic elegance eco alrak bayiden ayrıldım. emin olun bir önceki kasa olsaydı gözümü kırpmazdım ama 10-15 bin TL farkı sırf dizel olmasına vermeyi gözüm kesmedi. zira civic elegance daha fazla donanım sunuyor...
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.