Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (719. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
984.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2013 fiyatları da 50-55 arası temizliğine göre..
    Aracın az da olsa hasarı olduğu için o fiyat normal sayılır hocam..
  • Musab5833RIIET M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bilmek istediğim diğer bir konuda aracın ağır bakımları kaç binde acaba? neleri içeriyor ve özel serviste ne kadar tutuyor acaba?

teşekkür ederim.
  • KALJOJO K kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araç dizel ve normal bakımları 15 binde bir yapılıyor..
    Benzinli modellerin bakımlarını bilmiyorum..
    Benzinli model aracı olan arkadaşlar bilgi verirse daha sağlıklı olur..

selamlar,
  • Selamunaleykum bir lastikçi abimden alışveriş yapıcam. Elinde 205 55 r16 yeni üretim yok. Fakat yeni üretim 215 55 r16 ebadında var. Lastik tablosundan baktım %1.6 çap büyüyor. Yanak 5.5mm yükseliyor. Realite de bir zararı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 65 cm olan ön silecek yırtılmış. yapıştırdık derby ile ama hoş olmuyor. silerken ses yok halen yumuşak ama yırtılmasından dolayı değiştireceğiz.

Bocsh eco silecekler den alıp lastiği değiştirsek sadece oluyor mu ? yoksa uğraşmayıp orjinal mi alalım ? Orjinali daha pahalıdır sanırım. Silecek olarak ne aldınız ne önerirsiniz bu konuda

birde öndeki ufak silecek ve arkadaki silecekler kaç cm ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 28 Eylül 2017; 23:50:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

65 cm olan ön silecek yırtılmış. yapıştırdık derby ile ama hoş olmuyor. silerken ses yok halen yumuşak ama yırtılmasından dolayı değiştireceğiz.

Bocsh eco silecekler den alıp lastiği değiştirsek sadece oluyor mu ? yoksa uğraşmayıp orjinal mi alalım ? Orjinali daha pahalıdır sanırım. Silecek olarak ne aldınız ne önerirsiniz bu konuda

birde öndeki ufak silecek ve arkadaki silecekler kaç cm ?

Buraya bakmanı tavsiye ederim Silecek sepeti
  • https://www.sileceksepeti.com/Hyundai-i30-Silecek-Takimi-2012-2017-Inwells-Hybrid,PR-1196.html

(2012-2017) İnwells Hybrid

bu bizim orjinal aracın plastiği gibi mi bundan mı aldınız ? 25 tl hiç bir şey değil eğer orjinal ise, bizde lastik alıp değişirirz orjinali bozulmaz diyorduk

@IORI
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

https://www.sileceksepeti.com/Hyundai-i30-Silecek-Takimi-2012-2017-Inwells-Hybrid,PR-1196.html

(2012-2017) İnwells Hybrid

bu bizim orjinal aracın plastiği gibi mi bundan mı aldınız ? 25 tl hiç bir şey değil eğer orjinal ise, bizde lastik alıp değişirirz orjinali bozulmaz diyorduk

@IORI

Evet bizim araçlara 2012-17 arası modellere Hybrid model tam oluyor, Orjinalden farksız inwells marka 1 seneye yakın iyi gidiyor. Ben Ankara İvedik OSB'de toptancıdan 3-5 lira biraz daha ucuza alıyorum (dörtkoltaşıt yedekleri) ama burada ki de kargo avantajı ile tercih edilir. Ürünler Oto Bilir Tokat'tan gelmekte aynı şekilde filtresepeti.com'dan da Bosch marka hava,yağ, polen, mazot filtresini de alıyorum fiyat çok iyi.

İ30 Filtre seçenekleri
  • @IORI

bakım için yetkili servise gidiyoruz fiyatları uygun ama sileceğin fiyatını bilmiyorum. Ankara dayız bizde ama oraya gitmesi zor kargo ile eve daha rahat gelir 25 tl uygun fiyatı. orjinalleri 3 sene dayandı. Halen silmesi iyi ama yırtıldı.

siteler için çok teşşekür ederim.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Benim aracı aldığımda 43.000 de idi servis 15.000 km öngördüğü için ben 50.000 de kendim yağı ve filtreyi değişim yapıp 60.000 de de servise götürdüm yine bu esna da Filtreleri bu siteden aldım. Şu an 62.000 km olmak üzere zaten yıl sonunda da garanti biteceği için servise gitmem yarı fiyatına kendim bakımını hallederim, Yağı da Motul kullanıyorum kendim yağ değişiminde.
  • İyi günler herkese. Araç alım işlerinde acemiyim lütfen yardım.

Otomatik 1.6 dizel 2013 style paket İ30 buldum. Araç 112 bin km'de. Muğla ankara arası yapılmış.

Sağ kapıda ufak bi göçük var boyaya hasar vermemiş.

Far ve sol ön çamurluk değişik. Sağ çamurlukta lokal boya var.

Hasar kaydı 6 bin ve 2500 tl.

Aracı 55 bine almak mantıklı mı? Piyasasına göre değerlendirir misiniz?

Bir de aracı almadan nelere özellikle dikkat etmeliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: profesor avukat

İyi günler herkese. Araç alım işlerinde acemiyim lütfen yardım.

Otomatik 1.6 dizel 2013 style paket İ30 buldum. Araç 112 bin km'de. Muğla ankara arası yapılmış.

Sağ kapıda ufak bi göçük var boyaya hasar vermemiş.

Far ve sol ön çamurluk değişik. Sağ çamurlukta lokal boya var.

Hasar kaydı 6 bin ve 2500 tl.

Aracı 55 bine almak mantıklı mı? Piyasasına göre değerlendirir misiniz?

Bir de aracı almadan nelere özellikle dikkat etmeliyim.

Öncelikle Style değil Elite almanı tavsiye ederim, mümkünse otomatik olsun. O hasar ile o araç ben olsam almam, 60 verir temiz bir i20 Cam tavanlı bulabilirsin.

Mesela bu ilana bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 2 Ekim 2017; 10:12:13 >
  • İ20 hoş bi araç ancak i30 la arasında gerçekten kalite farkı var ve en önemlisi dizel otomatik seçeneği yok. Örnekteki ilan iyiymiş kaput boyalı ama

• quote:

Orijinalden alıntı: profesor avukat

İ20 hoş bi araç ancak i30 la arasında gerçekten kalite farkı var ve en önemlisi dizel otomatik seçeneği yok. Örnekteki ilan iyiymiş kaput boyalı ama

Sana şunu söyleyim Dizel otomatik i30 ile Benzinli otomatik İ20 arasında hangisi az yakar dersen İ20 daha az yakıyor. Tabi beygir farkı var.
    Her ikisini de kullandım.
    Şu an Turuncu olanı sattım İ30 a binmeye devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 4 Ekim 2017; 17:44:6 >
  • Arkadaşlar 2012 model 1.6 dizel style donanım i30 umu satıyorum 45000 km de aracım. Sadece arka tampon ezilmeden dolayı değişmiştir. Full orjinal bi araçtır. Boya veya herhangi bi sıkıntı yoktur. İlgilenen arkadaşlar pm atabilir. Arkadaşlar araç Sivas merkez de gerçekten görülmeye değer bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarıker -- 3 Ekim 2017; 11:54:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarıker

Arkadaşlar 2012 model 1.6 dizel style donanım i30 umu satıyorum 45000 km de aracım. Sadece arka tampon ezilmeden dolayı değişmiştir. Full orjinal bi araçtır. Boya veya herhangi bi sıkıntı yoktur. İlgilenen arkadaşlar pm atabilir. Arkadaşlar araç Sivas merkez de gerçekten görülmeye değer bir araçtır.

Style ve manuel için biraz çok sanki fiyat.
  • Hocam araba çok temiz, bide tok satıcı olunca, kasım aralık gibi yeni araba alacam inş. Zamanım çok:)

• Arkadaşlar Merhaba,

Benim 2014 model Kasım ayı çıkışlı i30 dizel otomatik elite donanımlı gri metalik 11.000 kilometrede kazasız aracım var.

Aracımı satmayı düşünüyorum ve piyasası nedir bilmiyorum. Şu anda benim araç ne kadar eder yardımcı olurmusunuz.
  • mdirgin M kullanıcısına yanıt
    KM çok düşük ve araç temiz gibi görünüyor açıklamanızdan..
    Eğer kaza-boya vs yoksa 80-82 arası gider..
    İlginç olan 3 yılda 11 bin km hocam..
    Neredeyse binilmemiş araca.. :)

selamlar,
  • Arabam kapalı garaj arabası, 3 yıldır tatile antalya ve bodruma giderken kilometre yaptı. Her hangi bir kazası , boyası vs yok Allah şükür. İlk alındığı günkü kokusu halen üzerinde. Bedavaya habire servise yıllık bakım parası verip duruyoruz işte... cevap verdiğiniz için teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.