Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (708. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 706707708709710
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sağ taraftan da duyuluyor, solda biraz daha belirgin sadece.

İnşallah öyledir, ben yazın olduğunu duymamış olsam soğuk havaya bağlardım muhtemelen.
  • Arkadaşlar ben ikinci el min 2013 dizel i30 elite paket almayı planlıyprum

Siz kullanıcılar olarak tavsiye edermisiniz max 60k

Bütçem var otomatik vitesli ve cam tavanlı olarak bulunabiliyor

Baktığım kadarıyla

Tavsiyelerinizi bekliyorum artı ve eksileri nelerdir sizce
  • dün çalıştırdım hava yumuşaktı öyle bir ses duymadım ama lastiğin oraya da eğilmedim açıkçası üstündeki karı temizleyip çıktım, bugünde 35 km yol yaptım. Yine herhangi bir şey duymadım. Takipteyiz bakalım duyduğum an video çekeceğim inşallah

@TamTurk tavsiye ederiz. Bizde de 2013 Cw var style. Menununuz. Otomatikte yakıt sorun olabilir , düz viteste de gaza yüklenince yakıyor ama motor büyük performans gayet iyi normal bence. Servisi iyi, parçaları uygun. Kendi opel aracımıda i30 Elite'e çevireyim dedim ama nasip olmadı. Konforlu araç. Ha birde cam tavandan ses gelebilir belki ama onuda en son gidermişlerdi. Temiz bir şey bulursanız kaçırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 12 Ocak 2017; 16:3:23 >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel olarak düşünürsek yakıtı fazlamı diyorsunuz yani bi astra kadar yakarmı acaba

Ben max 2014 alabiliyorum muhtemelen 2013 model olacak bütçeye göre

Bu modellerin tavandan ses alma durumu oluyormu acaba se nasıl bir ses çok rahatsız edermi acaba
  • bende elite paket alacaktım en son 2015 yılında hatta servis şefi ile konuştum giderdik dediler ama yinede cam tavanlı kullanıcılar cevaplarsa daha net bir cevap olacak.

Dizel olarak yakıtı motora göre normal diğer dizellerle arasında çokta bir fark yok benzinli ve otomatiklerin yakıtları fazla.

yazın uzun yolda gece klimasız 5 lt filan gösteriyordu. Klimalı ,daha fazla dolu bagaj ile 6.5 lt yakıyor. Steyşın olduğu için çok yüklüyoruz. Kışın da şehir içi yani bugün 6 lt ile gittim. Benim corsa da o civarlarda gösteriyor bu sıra. Gelirken ise biraz yüklenince 7.2 lt filan çıktı tüketimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 12 Ocak 2017; 23:22:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TamTurk

Hocam dizel olarak düşünürsek yakıtı fazlamı diyorsunuz yani bi astra kadar yakarmı acaba

Ben max 2014 alabiliyorum muhtemelen 2013 model olacak bütçeye göre

Bu modellerin tavandan ses alma durumu oluyormu acaba se nasıl bir ses çok rahatsız edermi acaba

Aracım cam tavan 2012 bazen bozuk yerlerde tıkırtı yapıyor ama ses vs almıyor daha önce Megane 2 Cam tavan aracım yolda giderken ıslık çalıyordu tavan. İ30 kış ayında Ankara yollarında örneğin aracı kasacak bir yere çıktınız kaldırım vs hava yumuşayana kadar ses yapıyor tıkır tıkır.

İ30'um
     2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

Sattığım Megane
     2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

• selam merhaba arkadaşlar nasılsınız
  • TamTurk kullanıcısına yanıt
    kısa mesafe kullanacaksanız yakıtı biraz fazla olacaktır.

ses konusunda ise rüzgar sesi su vs gibi sorunlar yok ancak parça aşınmasından (kızaklar, kırılan küçük tırnaklar gibi vs) hafif tıkırtılar oluyor garantili bir araç alırsanız garantiden sorunları gideriyorlar ses kalmıyor
  • İkinci yıl bakimi icin yakinda fiyat alan yada bakimini yaptiran varmı (İstanbul) odak huyndai sordum 682 dediler 600 tl olur dediler bide arac yeni calistirdigimda direksiyonu sagol sola kirdigimda tak tak diye ses geliyor tabi direksiyonda olan anliyor bunu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beratyus kullanıcısına yanıt
    Eyvalla hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: rammo

İkinci yıl bakimi icin yakinda fiyat alan yada bakimini yaptiran varmı (İstanbul) odak huyndai sordum 682 dediler 600 tl olur dediler bide arac yeni calistirdigimda direksiyonu sagol sola kirdigimda tak tak diye ses geliyor tabi direksiyonda olan anliyor bunu

O ses bende de oluyor ilk yürümeden önce direksiyonu kırınca tak ediyor sonra kesiyor o sesi, anlam veremedim.
  • IORI kullanıcısına yanıt
    Eyvvalla hocam.bakalim soyliycem bakim icin gittigimde bakalim ne olucak odak hyundaiden her ne kadar memnun olmasamda bana yakin oldugu icin oraya gidicim burayada yazarim ne dediklerini tabi bir kac yerden fiyat alicam.yine

• rammo kullanıcısına yanıt
    Telefonuma mesaj geldi kampanya mesajı shell'den 50 tl yakit veriyorlar 550 tl 'ye geliyor fena bir rakamda degil gibi

• Videodaki bu ses olayı benim araçta da var. Araç 2015 Ağustos trafiğe çıkışlı 1.6 CRDI ELITE DCT.
    Motor soğukken geliyor, araç içinden pek duyulmuyor. Dışarıdan duyuluyor, ısınınca tamamen geçiyor.
    Ben de video çekip koymaya çalışacağım , en kısa zamanda servise göstereyim 2 yıl dolmadan.
  • @mob411 sizdeki durum sanırım volandan değil, yoksa motor soğuk olduğunda ilk çalıştırmada sürekli yapardı

@yalnizca aynı özelliklere sahip araçlarımız. Parça bekliyorum, servisten daha aramadılar. Ama sanırım böyle bir sorundan haberleri var, hiç şaşırmadılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalnizca kullanıcısına yanıt
    5 yıl demek istediniz sanırım!!!

• Merhaba arkadaşlar,

2012 style benzinli manuel araç sahibiyim.

Yakıtından şikayetçiyim uzun süredir ekranda 11-12 litre rakamını görmekten sıkıldım.Her ne kadar yoğun bir güzargahta kullansam da (halkalı-istoç/8 km) çok sıkıldım.

Sanırım aracı değiştireceğim ama yerine koyacak araç bulamıyorum.

En yakın alternatif megane 3 diye bilinen sport tourer modeli.

İthal gelen modeliymiş görsel olarak beğendim aracı ama öven de var yeren de gar.

Şu tüketim sorunum olmasa çok güzel araçlarımız...

Çok kararsızım

• quote:

Orijinalden alıntı: veradrake

Merhaba arkadaşlar,

2012 style benzinli manuel araç sahibiyim.

Yakıtından şikayetçiyim uzun süredir ekranda 11-12 litre rakamını görmekten sıkıldım.Her ne kadar yoğun bir güzargahta kullansam da (halkalı-istoç/8 km) çok sıkıldım.

Sanırım aracı değiştireceğim ama yerine koyacak araç bulamıyorum.

En yakın alternatif megane 3 diye bilinen sport tourer modeli.

İthal gelen modeliymiş görsel olarak beğendim aracı ama öven de var yeren de gar.

Şu tüketim sorunum olmasa çok güzel araçlarımız...

Çok kararsızım

Dizel otomatik kullanıcısı olarak ben bile artık neyse dedim ortalama 8 ler gözüme normal geliyor, 207 1,4 dizel aracım 5,6 yı geçmezdi, Renault ve Peugeot grubu araçlar yakıt konusunda tatmin edicidir.

• veradrake V kullanıcısına yanıt
    8km yol icin benzinli aracin 11-12 yakmasi normal.Baska hangi atmosferik benzinli olursa olsun o civarda yakacaktir.Turbo benzinliler bir nebze daha az yakar ama 8km icin o fark deger mi veya goze alinacak bir deger mi

?

Megane ST dizel alsaniz bile o yolda zaten 7-8den asagi yakmaz.i30dan sonra zaten tek artsi dizel motor ve bagaj hacmi olur.

8km yol icin zaten dizel almaya gerek yok.Alirsaniz turbo benzinli daha mantikli ama suanki i30u da degistirmenize gerek yok bence.8 degilde 80km yapsaniz o zaman is degisir.

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Sanırım aylık 500 km yapıyorum.(h.içi dediğim güzergahta gidiş dönüş ve bazen oğlanın bakıcısını eve bırakıyorum.H.sonu çok çıkmıyorum)

Her pazartesi 100 TL yakıt alınca ayda 400 TL yapıyor.

Valla aşırı kararsızım.

Dediğiniz gibi başka araç alınca da yakıt değişmiyecekse maceraya girmenin anlamı yok.

Araba fiyatları da almış başını gitmiş.

Değiştirsem de ya megane sport tourer yada pegaut 508 alma niyetim var.
    Tabiki 2.el ve 2013 üstü :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veradrake -- 20 Ocak 2017; 20:32:26 >
  • 
Sayfa: önceki 706707708709710
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.