Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (557. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar içimizde i30 1.6 crdi 128 hp modele remap yaptıran var mı ya da yapan firma. Amaç performansı artması değildir. Performansın sabit kalması yerli kalmakla birlikte asıl amaç ekonomi yapabilmek. Düzgün kullanımla dizel araçlarda remap uygulamasının %20ye kadar tasarruf yapıldığı söyleniyor. Yılda en az 15000 km yapacak sürücüler için uygun olacağını düşünüyorum
  • Teybin 1 GB üzerinde hafızası olduğunu biliyorsunuz değil mi?
    MP3'leri o hafızaya kaydedebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racai -- 14 Ocak 2014; 23:49:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: racai

Teybin 1 GB üzerinde hafızası olduğunu biliyorsunuz değil mi?
    MP3'leri o hafızaya kaydedebiliyorsunuz.

Günaydın,

flasdakı mp3 lerı kopyalarken tek tek kopya yapmak gerekıyor sanırım, tümünü birden kopyalama imkanı yokmu?
  • Diyelim ki, bluetooth açık. Ve arabanızda kayıtlı. Dışarıda telefonla görüşüyorsunuz. Araba bindiniz ve aracı çalıştırdınız. Araç daha hareket etmedi. Görüşmeler hoopp araçtan devam ediyor.

Arandığımda da tlf'nu elime almadan araçtan kontrol etmek, özellikle araçta birileri varsa oldukça havalı oluyor
  • bizim aracımız style ama direksiyonu hafif çevirdik sağa kilitlenmedi bizde durduğu yerde fazla çevirmeden uğraşmayıp o şekilde bıraktık. Aslında sağa doğru kilitlenmeside güzel değil direkisyon düz kilitlense daha güzel durur bence
  • bugün izmir yükseliş te style GDI aracımı "1 yıl-15.000km" bakımına soktum! ilk önce 370TL dediler sonra 350TL ye indirdiler en son aracı almaya gittigimde 330TL yaptılar. rot balans a 77 TL almışlar :D bir daha da gitmem sanırım çakırlar plaza daha uygun diyorlar bilgisi olan varmı ?

bu arada rot balans 77 TL demişken araç kalkışlarda bazen sağa atıyor kendini :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvo35 -- 15 Ocak 2014; 20:34:06 >
  • Facebookta i30fanclub var daha hareketli araç hakkında daha sağlıklı bilgiler alınabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

bizim aracımız style ama direksiyonu hafif çevirdik sağa kilitlenmedi bizde durduğu yerde fazla çevirmeden uğraşmayıp o şekilde bıraktık. Aslında sağa doğru kilitlenmeside güzel değil direkisyon düz kilitlense daha güzel durur bence

Bugun bende denedim,anahtari cikardiktan sonra zorlanarak cevirdim ve kilitlendi.Kilitleyene kadar canim cikti ama Bayan olsa kilitleyemez.

Sonra geldim araci calistircam taktim anahtari,anahtar donmuyo.Tek elle cevirmeye calistim yok,sonra yattim direksiyonun ustune biraz,bi yandan direksiyonu ceviriyorum bi yandan anahtari

Bundan sonrada kilitlemem zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

bugün izmir yükseliş te style GDI aracımı "1 yıl-15.000km" bakımına soktum! ilk önce 370TL dediler sonra 350TL ye indirdiler en son aracı almaya gittigimde 330TL yaptılar. rot balans a 77 TL almışlar :D bir daha da gitmem sanırım çakırlar plaza daha uygun diyorlar bilgisi olan varmı ?

bu arada rot balans 77 TL demişken araç kalkışlarda bazen sağa atıyor kendini :D

Kendi kafalarina gore mi yaptilar rot ayarini yoksa siz mi istediniz.Normalde yapmamalari lazim istek disi.

Saga atiyorsa kalkista iyi yapamamislar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

quote:

bizim aracımız style ama direksiyonu hafif çevirdik sağa kilitlenmedi bizde durduğu yerde fazla çevirmeden uğraşmayıp o şekilde bıraktık. Aslında sağa doğru kilitlenmeside güzel değil direkisyon düz kilitlense daha güzel durur bence

Bugun bende denedim,anahtari cikardiktan sonra zorlanarak cevirdim ve kilitlendi.Kilitleyene kadar canim cikti ama Bayan olsa kilitleyemez.

Sonra geldim araci calistircam taktim anahtari,anahtar donmuyo.Tek elle cevirmeye calistim yok,sonra yattim direksiyonun ustune biraz,bi yandan direksiyonu ceviriyorum bi yandan anahtari

O nasıl birşey yaa .

Bende de çevirmeden kilitleniyor. İlginç

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

bugün izmir yükseliş te style GDI aracımı "1 yıl-15.000km" bakımına soktum! ilk önce 370TL dediler sonra 350TL ye indirdiler en son aracı almaya gittigimde 330TL yaptılar. rot balans a 77 TL almışlar :D bir daha da gitmem sanırım çakırlar plaza daha uygun diyorlar bilgisi olan varmı ?

Kendi kafalarina gore mi yaptilar rot ayarini yoksa siz mi istediniz.Normalde yapmamalari lazim istek disi.

Saga atiyorsa kalkista iyi yapamamislar

yok kendileri yazmışlar ama isterseniz almaya biliyorsunuz tabiki :) benim aracın bu aralar gezinme sorunu falan vardı gene aynı şekilde kalkışlarda saga sola atıyordu kendini bende ondan dolayı kalsın dedim ugraşmakta istemedim. zaten dışarıda 30TL gibi rakamlara yapıyorlar bende gitmişken yapın dedim işte :)

birde yapmışta olabilirler tabi bu kalkışlardaki sağa sola atma sorunu lastik kaynaklı da olur. malumunuz bizim araçların üstündeki lastikler iyi degil ve normalden çabuk yıpranıyorlar. çok tanıdıgım var i30 u aldıgı hafta lastikleri degiştiren.hatta aldıgı gün degiştiren de var.

• lotus_dh L kullanıcısına yanıt
    Kontagi kapatinca direksiyon zaten sert,saga sola hareket etmiyor ama zorlayinca bir yerde kilitleniyor benim.Cink sesini duyuyorsunuz.Yenilerde hemen kilitleniyorsa iyiymis
  • quote:

quote:

park edince direksiyonu ona göre bırakmak lazım ki kilitlensin işte o şekilde bırakınca da bendeki simetri hastalığı ortaya çıkıyor gerçi araç babamın babam kullanıcak ama benim gözüme batardı işte corsa da düz şekilde kilitlenmesinede alıştım onunda etkisi var

• freshwind F kullanıcısına yanıt
    Sırf bu konuyu paylaşmak için üye oldum desem inan :) navi falan yokta 2014 modelde olan donanımları söyleyeyim istedim ; Karartılmış arka camlar (mevcut ix35'teki gibi) , lastik basınç sensörü ,lastikler continental oldu bide aynalara makyaj yapıldı yada kör nokta uyarı sistemi eklendi bu kısmı tam anlamadm affola.... Saygılar
  • lotus_dh L kullanıcısına yanıt
    iyi de ben telefon konuşmalarımın araçtakiler tarafından dinlenmesini istemiyorum, görüşme esnasında bluetooth u tek tuşla kapatmanın bir yolu var mı? çok makbule geçecek. ya da mesela araçtan indim ama yanındayım telefon geldiği zaman arabada çalıyor ve duymuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 17 Ocak 2014; 1:02:20 >
  • kvo35 kullanıcısına yanıt
    pahalı yaptırmışsınız, ekim ayında bluecard indirimi ile 120TL ya yaptırmıştım style gdi, yıllık bakım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

iyi de ben telefon konuşmalarımın araçtakiler tarafından dinlenmesini istemiyorum, görüşme esnasında bluetooth u tek tuşla kapatmanın bir yolu var mı? çok makbule geçecek. ya da mesela araçtan indim ama yanındayım telefon geldiği zaman arabada çalıyor ve duymuyorum.

Telefon çaldığında, hatırladığım kadarıyla telefon üzerinde seçenek çıkıyor. Konuşmayı nereden yapacaksınız gibi. Muhtemelen bu seçenek sizin işinizi görür.

Diğer bir seçenek, diyelim ki konuşmayı araca verdiniz ve askıya almak istiyorsunuz. Direksiyon üzerinde "arama işareti" olan yere bastığınızda bekletmeye alıyor. Sonrasında, bu konuşmayı telefondan devam etmek mümkün olabilir.

Araca belirli bir mesafede olduğunuzda, önceliğin arabada olması iyi mi kötü mü bilemedim . Şartlara bağlı sanki.

Haftasonu, BT ayarlarının hepsini kontrol ettikten sonra burada paylaşmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

gelen aramayı telden açınca araçtan ses gelmiyor olabilirmi, sanki birkere öyle oldu gibi hatırlıyorum ama yanılıyorda olabilirim.
  • İkinci eldeki fiyatlar oturmadı gibi alakasız fiyatlar var aynı araba biri anya yazmış biri konya .az bi tutarlılık fiyatlarda yakınlaşmalar olması lazımki araba piyasada sağlam bi yer edinsin diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.