Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (554. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Crystal vision harika demiştiniz, önceki koyduğunuz resimlerde sonuçtan çok memnun olduğunuzu ve xenon'la uğraşmanın gereksiz olduğunu yazmıştınız..
    Çok çelişkili olmadı mı mesajlarınız??

Birde muayenede ne yapacaksınız?

Evet, memnun kaldım onlardan ama kulüpçe arkadaşlar uygun fiyata alınca kaçırmak da istemedim.
    Sonuçta gerçekten xenon yerine tercih edilebilir fiyatına göre o ampuller. Servisler 500-600 TL istiyor xenon için. Ben zaten 110 TL vermiştim ampulün birine, iade ettim biraz üzerine koyup xenon aldım. Uzunlar da Crystal Vision ve tam uyumlu oldu. Sellektörde saçma ışık ton farkları olmuyor.

Muayenede ampul tutucu aparat olduğu için, ampul sökülüp normal olan takılacak sadece. Haziran 2016'ya kadar rahatız zaten muayene anlamında.

Evet arkadaşlar bende kendi deneyimimi yazayım;kısalardan bende bir türlü memnun olamadım uzun araştırmadan sonra osrammı philipsmi kararsız kalmışken gördüğüm iki kısa filmle Crystal Visiona karar kıldım ve aldım kendim değiştim kısalar oldukça etkin ve güçlü oldu renk ısısı 4300 K hatırladığım bu nedenle hiç bir şekilde mavi ısık olmuyor 5600K gün ışıgının altında olduğundan daha sıcak ama açık sarı beyaz bir renk sistede kar ve yağmurda da kullanılabilir.6000 K lık olanlar kar ve yağmurda malesef sorunlu.Uzunlar içinde almayı düşünmüştüm ama bence gereksiz zaten onlar devamlı yanmıyor,ama kısalar gerçekten çok iyi oldu.Ben görünümden çok fonksiyon düşündüğüm için gerek görmedim..Bu ampulu önerebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fibonaccii

quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

Aracım 6200 km de 2013 model otomatik dizel elite 6,6 yakıyor hiç sıfırlamadım şimdiye kadar ortalama hız 39 km

Wallaha kıskandım. Benim ortalama hız 27 yakıt ortalama şuanda 8.1 gösteriyor. Nerde oturuyorsun merak ettim

benim 7500 de benzinli otomatik elite ilk aldığım günlerde 8,5 civarlarındaydı sonra bir çok kez sıfırladım şu anda 10 11 in altına inmiyor kesinlikle

• quote:

Orijinalden alıntı: otomultimedya

ANDROİD MEDYAKİT, Kapasitif Ekran

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=za_ENSjbDVg

http://www.youtube.com/watch?v=-mQUP5XuhSI

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

Merhaba

Marko model. özelliklerini ve fiyatınıda yazabilirmisiniz. Tşk

• Parçalama ve mercek değişme işi yok.
  • Passenger kullanıcısına yanıt
    Şeytan bana da yaptır demeye başladı şu işi :)
  • quote:

quote:

Aracım 6200 km de 2013 model otomatik dizel elite 6,6 yakıyor hiç sıfırlamadım şimdiye kadar ortalama hız 39 km

Wallaha kıskandım. Benim ortalama hız 27 yakıt ortalama şuanda 8.1 gösteriyor. Nerde oturuyorsun merak ettim

Her gün iş saatinde eskişehir yolu trafiğine girmiyorsan çok yakıyorsun..

ben benzinli manuel ile 8 litre yakıyorum.. 6 km 4 ışık kış şartları.. motor ısınmadan kapatıyorum genelde arabayı..
  • Arkadaşlar bence arabanın en önemli özelliği bluetooth ve sesli komut.. telefon cebimdeyken rahat rahat işimi görüyorum... niye bundan vazgeçiyorsunuz cidden anlayamıyorum..

Ayrıca xenon taktırıyorsunuz ama xenonla far sensörü kullanamazsınız.. çünkü karşılama yapar çalıştırırken söner sonra tekrar yanar.. tünellerde vs kısa süreli yanar.. bunların hepsi xenonun masraf açmasına yol açar..
  • Ben de bu Crystal vision'ları kullanmayı düşünüyorum. Umarım aldığımıza değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lotus_dh

Ben de bu Crystal vision'ları kullanmayı düşünüyorum. Umarım aldığımıza değer.

Değer arkadaşım merak etme,bilmiyorum 4 tanemi takacaksınız düşünceniz nedir;ben sadece kısalara taktım oldukça yeterli az ışıklı ortamda bile farların aydınlattığı önünüzü ve farın çerçeve izini görebiliyorsunuz ki normal kararnlıkta iyiki taktım diyorsunuz.
    Uzunlar için bana yeterli geldiği ve devamlı kullanılmadığı için düşünmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farefirar

Arkadaşlar bence arabanın en önemli özelliği bluetooth ve sesli komut.. telefon cebimdeyken rahat rahat işimi görüyorum... niye bundan vazgeçiyorsunuz cidden anlayamıyorum..

Ayrıca xenon taktırıyorsunuz ama xenonla far sensörü kullanamazsınız.. çünkü karşılama yapar çalıştırırken söner sonra tekrar yanar.. tünellerde vs kısa süreli yanar.. bunların hepsi xenonun masraf açmasına yol açar..

Ne yapınca vaz geçiliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Mahkemeye boya haricinde başka bir şikayette bulunamaz adamlar ne istediyse yapmış valla iyi sabırlı adamlarmış bu kadar sıkıntı yapan müşteriyi başkası olsa kapıdan içeri sokmaz kusura bakmayın da hak aramak başka yaygara yapıp kıl müşteri olmak başka siz sanıyomusunuzki sıkıntılı parçaları yenisiyle değiştiren firmadan sizin yorumlarınıza bakarak araba alacak vazgeçsin ben sıfır araçta boya varsa gider mahkemeye veririm bir sıkıntıya 55 tane sıkıntı ekleyip herşeyide değiştirdiler derseniz herkeste derki adamlara bak sıkıntı oldum mu servis hemen parçayı yenisiyle değiştiriyor helal olsun der bende krom ve direksiyon değiştirdim garantiden helal olsun adamlara hiç sıkıntı yapmadılar 30 dk da hallettiler siz başka bir firmadan alsaydınız görürdünüz servis nasıl oluyormuş

Katılıyorum. Bazıları biraz fazla hassas olabiliyor. Her platformda şikayetini dile getirmiş çözüm aramış fakat yetmemiş. Açıkçası o sayılan maddelerden bir çoğu problem bile değil ki, boya hariç hepsi çözülmüş görünüyor. Bu nedenlerden dolayı 2012 model arabanın 2014 model sıfırı ile değiştirilsin beklentisi ve isteği imkansız, bunu görmesi lazım. Mahkemeye de verse alacağı cevap bir hiç olur. Firma yapılabilecek ne varsa yapmış. Ben de dışardan böyle görüyorum kusura bakmasın.

• quote:

Arkadaşlar bence arabanın en önemli özelliği bluetooth ve sesli komut.. telefon cebimdeyken rahat rahat işimi görüyorum... niye bundan vazgeçiyorsunuz cidden anlayamıyorum..

Navigasyonla o dediklerin kullanılıyor.

Xenon farla da far sensörünü veya hollow me home özelliğini nasıl kullanıyorsanız orijinal ampulle, aynen öyle kullanmaya devam ediyorsunuz.
    Sorun nerede anlamadım?
  • quote:

quote:

quote:

Her gün iş saatinde eskişehir yolu trafiğine girmiyorsan çok yakıyorsun..

ben benzinli manuel ile 8 litre yakıyorum.. 6 km 4 ışık kış şartları.. motor ısınmadan kapatıyorum genelde arabayı..

Sabah ayrancıdan bahçeli kutuphaneye kadar trafikte sonra çayyoluna kadar sabit gidiyorum.Akşam çayyolundan odtü kavşağına kadar sabit sonra trafik başlıyor eve kadar devam ediyor. Senin anlıcan trafiğin olmadığı yerden geçemiyorum ve iş saatlerine denk geliyorum.Ayrıca iki gune bir çankaya içi kısa mesafe 10 dklık güzergahım var belkide bu kısa mesafe ortalamayı artırıyor olabilir diye düşünmeye başladım

• derin07 D kullanıcısına yanıt
    ıslak zemin aydınlatması ne durumda peki. benim en muzdarip olduğum iki nokta var bu far konusunda.
    Birincisi, sokak lambalarının yada ışığın yola az vurduğu noktalarda far yetersiz kalıyor. diğeri de ıslak zemin. malesef hiç belli olmuyor.
    Bu yüzden bende güçlü bir aydınlatma arıyorum sadece kısalar için. bu lambaları öneriyormusunuz? sadece philips de mi var? birde ne kadar.
  • fibonaccii kullanıcısına yanıt
    Normal o yollara gore 8.1lt.Dizel manuel olsa tine 6lt civari olur.Cankayada zaten duz yol yok,eskisehir yolu her zaman felc,anca kentparktan sonrasi iyi.

Birde ankaralilarin su kamera onunde salakliklarina gicik oluyorum artik.70le git iste ya iyice 50ye kadar dusecek yada soldan yardirip sonra yine 50ye dusen salaklar var.Birde bunlar sol seritleri isgal edince ortalik iyice karisik Sadece eskisehir yolunda degil,istanbul yolunda da boyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

quote:

Navigasyonla o dediklerin kullanılıyor.

Xenon farla da far sensörünü veya hollow me home özelliğini nasıl kullanıyorsanız orijinal ampulle, aynen öyle kullanmaya devam ediyorsunuz.
    Sorun nerede anlamadım?

sesli komut bluetooth çalışmıyor diye biliyordum benim hatammış..

xenon da ampül patlatır boyuna kısa süreli açıp kapanmalar.. o sebeple far sensörüyle tavsiye edilmez.. follow me falan fişman..

• fibonaccii kullanıcısına yanıt
    O zaman normaldir herhalde.. ben o trafiğe girmiyorum.. ümitköy opetten başkente gidiyorum 6 7 km motor ısınmıyor ve çok ışık var.. ama tabi dur kalk trafiğim yok..
  • 2014 i30 fiyatlarıda belli olmuş hadi hayırlısı. 2500 tl gibi farklarda artış olmuş. 2013 model crdi style aracımın değeri 2014 yılında 64250 olmuşki açıkçası uçmuş. 2013 yılında alanlar açıkçası ucuz yırtmışız. bu yılda alacak olsaydım kesinlikle almazdım bu fiyatlara. gerçi bütün markalar da uçtu. ucuz araba kalmadı. 2.ellerin tam para edeceği zaman bu zaman.
  • aralık ayından sonra baya zamlanmış ,üstüne bide 2014 ler eklenmiş o şekildede koymuşlar çok artmış .

Biz de neyseki önceden hallettiğimiz için işlemleri biraz daha karlı aldık.Aracımızı bugün teslim aldık . 2013 İ30 CW beyaz style düz vites

Showroomda da bizim aracın aynısından vardı. Düz vites olanı çok getirtmiyorlardı daha çok elite otomatik vardı ama neyseki son ay geldi bizde birini alıverdik .

Crosswagon almak isteyenler için SS yüklemek istedim aynı şekilde düz vites ve style paketli olan :

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

• 
Sayfa: önceki 552553554555556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.