Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (544. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada aracımı 2 gün önce 10.000 bakım için Bayraktar servise bıraktım.Aracımı 2012 model aralık sonu almıştım ve abs esp güncellemesi de yapın dedim.Yaklaşık 2 saat içinde araç hazır dendi ve gittiğimde aracı çok güzel yıkamışlar ve tamponda bir iki rutuş işi vardı onlarıda yapmışlardı.Yalnız güncelemeye gerek olmadığını aracın güncel olduğunu söylediler.

Valla açıkçası bunu beklemiyordum bu forumda 2013 ler bile eski yazılım olduğu için güncellendiğini duymuştum.

Neyse toplam 290 tl tuttu
  • quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Bu arada aracımı 2 gün önce 10.000 bakım için Bayraktar servise bıraktım.Aracımı 2012 model aralık sonu almıştım ve abs esp güncellemesi de yapın dedim.Yaklaşık 2 saat içinde araç hazır dendi ve gittiğimde aracı çok güzel yıkamışlar ve tamponda bir iki rutuş işi vardı onlarıda yapmışlardı.Yalnız güncelemeye gerek olmadığını aracın güncel olduğunu söylediler.

Valla açıkçası bunu beklemiyordum bu forumda 2013 ler bile eski yazılım olduğu için güncellendiğini duymuştum.

Basın Ekspres'in yanındaki Bayraktar'ı diyorsunuz değil mi?Servise ben de oraya gidiyorum, ben de aracımı 2012 Temmuzda aldım, bana da gerek olmadığını söylediler. Gerçi şu ana kadar ABS ile ilgili bir sıkıntı da yaşamadım zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06
    Ptc nasıl çalışıyor

Sıcaklık derecesini sonuna kadar artırıyorsunuz H1 yazısı çıkıyor. Sonra istediğiniz yöne basıp (cama-ayağa-gövdeye) üflemeyi açmanız yeterli, kısa sürede ılık ılık hava vermeye başlıyor.

+ Konsoldan ön cam rezistansinada bastiginizda PTC devreye giriyor.Tam performans calismaya basliyor hepsi.Gerekli degilse AC tusunu kapatiyorum ben.Birde sabahlari ic sirkulasyon tusunuda basarsaniz arac ici daha cabuk isiniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Bu arada aracımı 2 gün önce 10.000 bakım için Bayraktar servise bıraktım.Aracımı 2012 model aralık sonu almıştım ve abs esp güncellemesi de yapın dedim.Yaklaşık 2 saat içinde araç hazır dendi ve gittiğimde aracı çok güzel yıkamışlar ve tamponda bir iki rutuş işi vardı onlarıda yapmışlardı.Yalnız güncelemeye gerek olmadığını aracın güncel olduğunu söylediler.

bende 2012 kasım sonunda aldım.10000 bakımını 130 tl ye yaptırdım ve güncellemeyide kesinlikle yaptıracam düşünce ile gittim ve gerek yok demelerine rağmen yaptırdım zaten 10 dk larını almıyor bi laptop bağlıyorlar, araca otomatik bir üst versiyon fren güncellemesi yapıyorlar. aracın yıkanamsı standart zaten tamamen göz boyama....keşke ısrarcı olsaydınız çünkü frenler bi harika oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1044ykp -- 26 Aralık 2013; 15:46:52 >

• 1044ykp 1 kullanıcısına yanıt
    bence de gerek yok dememeleri lazım. bir güncelleme olduğu kesin ve müşteri de bunu soruyor. 2012 modellerin eğer daha önce servise gitmediyse güncel olması mümkün değil. abs nin luzumsuz yerlerde devreye girerek fren mesafesini uzatması problemi önemli ve bu güncelleme ile sorun giderilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

bence de gerek yok dememeleri lazım. bir güncelleme olduğu kesin ve müşteri de bunu soruyor. 2012 modellerin eğer daha önce servise gitmediyse güncel olması mümkün değil. abs nin luzumsuz yerlerde devreye girerek fren mesafesini uzatması problemi önemli ve bu güncelleme ile sorun giderilmiş.

Bu güncelleme ne zaman çıkmış acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Bu güncelleme ne zaman çıkmış acaba...

Haziran temmuz gibi cikti.

• Arac 7 aylık 2013 model 26000 km de. Sizce lastiklerin değişmesi lazımmı. Muğlada kullanıyorum aracı kış lastiğine gerek yok zaten hava güneşli buralarda. Hangi marka önerirsiniz değişmesi gerekliyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: UqUR48

Arac 7 aylık 2013 model 26000 km de. Sizce lastiklerin değişmesi lazımmı. Muğlada kullanıyorum aracı kış lastiğine gerek yok zaten hava güneşli buralarda. Hangi marka önerirsiniz değişmesi gerekliyse

Lastikler marka-modele göre değişmekle beraber, aşırı hor kullanılmadıysa, 4 yıl veya 40.000 km'den önce değiştirilmesine pek gerek yok. (Diş kalınlığı 3,5mm'nin altına inmediği sürece)
  • quote:

Orijinalden alıntı: UqUR48

Arac 7 aylık 2013 model 26000 km de. Sizce lastiklerin değişmesi lazımmı. Muğlada kullanıyorum aracı kış lastiğine gerek yok zaten hava güneşli buralarda. Hangi marka önerirsiniz değişmesi gerekliyse

Asinmaya ve dis derinligine bakin.Cok hor kullanilmadiysa degismesine gerek yok Hankooklarin hamuru biraz sert oldugu icin 50.000kmyi rahat devirir diye dusunuyorum.
  • 7 ayda 26000km iyi yol yapmış. değişim için erken bence de. Ama memnuniyetsizlik varsa değişebilir de. Michelin veya Nokian tavsiye ederim.
  • Arkadaslar 2013 gdi style otmtkvts arac aldim nasipse cuma elimde olur. 2 sorum var donanim tablosunda on cam buz cozucusu var fakat forumda arkadaslar birbirlerine buz cozucu urunler onermis bu ozellik kullanissizmi yoksa donanim farkindan mi onerilmis. 2. Sorum da malatyadayim arac 4mevsim tekere sahip yollarda yer yer buzlanma oluyor kar lastigi almalimiyim yoksa 4mvsm+esp+asr yeterlimi tskler
  • Buz çözücü pek sayılmaz sadece ön cama verilen havayı hızlı ısıtıyor ve bütün donanımlarda var. Malatya gibi şehirlerde kış lastiği kullanmalısınız.
  • Tsk.
  • Arkadaşlar elite pakette koltuk ısıtma yokmu?Birde şöför koltuğu elektrikli peki hafızası varmı bi yerde görmüştüm var diyordu ben bulamadımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Arkadaşlar elite pakette koltuk ısıtma yokmu?Birde şöför koltuğu elektrikli peki hafızası varmı bi yerde görmüştüm var diyordu ben bulamadımda

Isıtma yok hafızada yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Arkadaşlar elite pakette koltuk ısıtma yokmu?Birde şöför koltuğu elektrikli peki hafızası varmı bi yerde görmüştüm var diyordu ben bulamadımda

Merhaba. Ülkemize gelen modellerde koltuk ısıtması bulunmamakta. Koltuklarda hafıza da yok. Kardeşi Ceed de var diye biliyorum.
  • İyi günler i30 forumcuları;

Bugün size bu haftaki Otohaber dergisinde gördüğüm 2 okur mektubuyla ilgili bir de yine Otohaber dergisinin geçen haftalardaki yılın aracı seçimleri ile ilgili bilgi vermek istiyorum.İlk okur mektubunda 87000 km deki 2009 VW Passat'ta çıkan DSG sorunundan bahsediyor. Cevap bu sorunla ilk karşılaşanın o olmadığı ve maliyetin de yaklaşık 18.000 TL (!!!) olduğu! 2. cisi de bu sefer yine DSG'li 2011 Seat Altea XL. Ondan da istenilen para aynı:18000 TL. Adamcağız da arabanın yarı fiyatına bu para değiştirilir mi diye soruyor haklı olarak. Burada verilen cevapta şu da var: DSG şanzımanların yapısında bulunan çift kavrama ile mekatronik parçalar üzerinde sorunlar olabiliyor. Yani bizim biraz tüketimi yüksek diye şikayet ettiğimiz klasik Hyundai tam otm. vitesler gayet sağlamlar ve de herhangi bir şey olursa garantideler, değilse de öyle 18000 gibi uçuk fiyatlarda değiller.

İkinci konu ise Hyundai ödülleri: 1- Küçük sınıf A segmentinde yeni i10 (Ayten) %25 tercihle yılın aracı seçilmiş. İkinci %18 le Opel Adam.
    2- " " B " (sedan) Skoda Rapid %25 le 1. olurken Hyundai Accent Blue %24 ile ikinci.
    3- Kompakt sınıf HB C segmentinde i30 %17 ile 1. olurken, sıkı durun VW Golf ancak %11 ile 2. olabilmiş! 3. ise %10 ile Merceds A serisi.
    4- " " SW C " de i30CW %25 ile 1. olurken, Opel Astra Sport Tourer %23 ile 2., Renault Mégane Sport Tourer ise %22 ile 3. olabilmiş!
    5- Orta sınıf D segmentinde Audi A5 Sportback %10 ile 1. olurken, Hyundai i40 %9 ile 2., VW Passat CC ise % 8 ile ancak 3.!
    6- Küçük MPV lerde Ford B Max %30 ile 1. olurken Fiat 500L %19 ile 2., Hyundai ix20 ise %16 ile 3. olmuş.
    7- Kompakt SUV larda ise Range Rover Evoque %14 ile 1. olurken, Hyundai ix35 % 7 ile 2., KIA Sportage ise %5 ile 3. olmuş.
    8- Konsept arabalarda bile Volvo Coupé %8 ile 1. olurken, BMW %7 ile 2., Hyundai Genesis %6 ile 3. olmuş.

Arkadaşlardan bazıları bunları okumuş olabilirler ama özellikle detaylı yazdım, zira tüm bu ödülleri kazanan araçlar ülkemizde satılıyor ve bizler de kullanıyoruz. Özellikle i30 ve i30 CW a dikkatinizi çekerim! Ben, şahsen Hyundai'i tebrik ediyorum. Gerçekten güzel ve kaliteli arabalar yapıyorlar her segmentte. Hepinize iyi günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: G Man

Arkadaslar 2013 gdi style otmtkvts arac aldim nasipse cuma elimde olur. 2 sorum var donanim tablosunda on cam buz cozucusu var fakat forumda arkadaslar birbirlerine buz cozucu urunler onermis bu ozellik kullanissizmi yoksa donanim farkindan mi onerilmis. 2. Sorum da malatyadayim arac 4mevsim tekere sahip yollarda yer yer buzlanma oluyor kar lastigi almalimiyim yoksa 4mvsm+esp+asr yeterlimi tskler

Aracınız hayırlıolsun, benmde aracım style gdi otomatik. Kaça maloldu size? Ön cam buz çözücü var evt ama çok soğuk yerlerde alternatif yöntemlere başvurmak gerekiyor, aracınıza 3-4 sene binerim kesin diyorsanız kışlık lastik alın derim. Çünkü yasal yöndende neredeyse zorunlu oldu hem de can güvenliğiniz için şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the patriot

quote:

Orijinalden alıntı: G Man

Arkadaslar 2013 gdi style otmtkvts arac aldim nasipse cuma elimde olur. 2 sorum var donanim tablosunda on cam buz cozucusu var fakat forumda arkadaslar birbirlerine buz cozucu urunler onermis bu ozellik kullanissizmi yoksa donanim farkindan mi onerilmis. 2. Sorum da malatyadayim arac 4mevsim tekere sahip yollarda yer yer buzlanma oluyor kar lastigi almalimiyim yoksa 4mvsm+esp+asr yeterlimi tskler

Aracınız hayırlıolsun, benmde aracım style gdi otomatik. Kaça maloldu size? Ön cam buz çözücü var evt ama çok soğuk yerlerde alternatif yöntemlere başvurmak gerekiyor, aracınıza 3-4 sene binerim kesin diyorsanız kışlık lastik alın derim. Çünkü yasal yöndende neredeyse zorunlu oldu hem de can güvenliğiniz için şart.

sağ olun. 50.000 liraya geldi diyebilrim ve 1048 lira da kasko ödedim.[ biraz sağlıkcı indirimi biraz peşin, biraz sıfır faiz kampanyasıyla hesabı zor kapatabildik :) ]bayiiden boya koruma alabildim sadece.. yıl sonu fiyatlar daha uygun olur diye düşünüyordum ama indirim olmadı. liste fiyatı 52.5 şu an. yeniyılda zam geleceği söyleniyor.araç almak isteyenler için hiç iyi olmaz. i30 için, fiyatını hakettiğini düşünüyorum ama indirim olsa daha iyi olurdu. hyundai fazla uçarsa kaybeder diyeceğim/diyorum ama diğer markaların fiyatlar da ortada..

• 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.