DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
14.260
Cevap
93
Favori
820.560
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Hyundai >> 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      25 Mesaj
      08 Aralık 2013 17:14:44
      bende elite almayı düşünüyordum cam tavan sorunlarının servislerde giderildiğini artık önemli bir problem olmadığını birkaç bayi söyledi ama sanırım style model almayı tekrar düşünmeye başladım. Bende yeni aldığım bir arabada bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemem biraz takıntılıyım. Ama cam tavanda çok yakışıyor bu araca

• Yüzbaşı
      539 Mesaj
      08 Aralık 2013 17:44:41
      quote:

Orijinalden alıntı: vipyakup

bende elite almayı düşünüyordum cam tavan sorunlarının servislerde giderildiğini artık önemli bir problem olmadığını birkaç bayi söyledi ama sanırım style model almayı tekrar düşünmeye başladım. Bende yeni aldığım bir arabada bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemem biraz takıntılıyım. Ama cam tavanda çok yakışıyor bu araca

Cam tavandan gelen ses çukura girince veya araç tümsekten geçerken gerilince geliyor. Normalde ben farketmiyorum. Elite donanımın artılarını da değerlendirin bence. Kumaş deri karışımı koltuklar, diz hava yastığı ,anahtarsız çalıştırma , cam tavan, led kapı kolu ve dikiz aynası aydınlatmaları,elektrikli bel desteği, geri görüş kamerası ve arka havalandırmalar. Bence bunlarda güzel özellikler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Eski Kullanıcı Adı: ironeagle
    • Binbaşı
      1019 Mesaj
      08 Aralık 2013 17:45:36
      valla İlk aklımda elit vardı ama baktım'ki cam tavandan herkez şikayetci style aldım iyikide almışım....araçtan tıkırtı gelmesinde varsın o donanımlar olmasın bana göre
      çokta önemli özellikler değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 8 Aralık 2013; 17:49:26 >

AMD FX-8350--GIGABYTE 990FXA-UD5-- XFX HD-7950 BLACK EDITION O.C--CORSAIR XMS3 2000Mhz 2x4--SAMSUMG 840 PRO 250GB SSD-- BARRACUDA 1TB HDD--XIGMATEK VENÜS COOLER--AEROCOOL MECHATRON 1100 WAT--ASUS MX279H IPS--EDIFIER M3200--CYBORG RAT9
      Paylaşmak Güzeldir
    • Yarbay
      6067 Mesaj
      08 Aralık 2013 18:28:43
      Benim aracim style ama tumsek,cukurlu yol gibi yerlerden yan,capraz gecince bende bile gerilme sesi geliyor arka taraflardan. Cozemedim hala o sesi,bagaj sanki.

2012 Hyundai i30 CRDI Style Manuel
    • Yüzbaşı
      539 Mesaj
      08 Aralık 2013 18:39:43
      quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Benim aracim style ama tumsek,cukurlu yol gibi yerlerden yan,capraz gecince bende bile gerilme sesi geliyor arka taraflardan. Cozemedim hala o sesi,bagaj sanki.

Benim arkadan da geliyor arada ama ben bagajdaki o plastik kapağa yordum.

• Teğmen
      122 Mesaj
      08 Aralık 2013 19:12:33
      aralık ayı fiyatları nasıldır acaba??

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      08 Aralık 2013 20:15:09
      Arkadaşlar sizlerin kaputları tam oturuyor mu? Kapatınca bende çeyrek santimlik bir yükseklik kalıyor.

2013 Hyundai i30 1.6 GDI Style Manuel Beyaz
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      08 Aralık 2013 20:23:26
      iyi akşamlar arkadaşlar.
      perşembe akşamı ufak bir kaza atlattık. yol dubalarla bölünmüştü ve karşı yönden gelen bir minibüsün vurduğu duba önce sol ön çamurluğa, sonra kaputa ordan da cama çarptı. allahtan kaputtta ufak bir çökme ve leke dışında görünür bir hasar olmadı. ancak bu kazadan sonra, şimdiye kadar sorunsuz çalışan sesli komut sistemi söylediklerimi anlamamaya başladı. henüz servise gidemediğim için soramadım. bu sorun nerden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü var mıdır?
      herkese iyi forumlar ve kazasız belasız sürüşler...

verba volant scripta manent
    • Binbaşı
      1375 Mesaj
      08 Aralık 2013 20:53:18
      quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

Arkadaşlar sizlerin kaputları tam oturuyor mu? Kapatınca bende çeyrek santimlik bir yükseklik kalıyor.

malesef aracımızda böyle asimetrik hatalar mevcut.benim araçta bagaj kapısının sol tarafındaki boşluk daha fazla sanki kapı sağ tarafa kaymış gibi. Ayar yaptırmak gerekiyor kapının sökülmesi gerek bende yaptırmadım
      .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      8258 Mesaj
      08 Aralık 2013 21:47:13
      Elite alıp cam tavan istemiyoruz diyebiliyor muyuz? Veya Style alıp cam tavan hariç özellikleri eklettirmek mümkün mü?
      Ben nedense cam tavan işine oldum olası ısınamayanlardanım.

Audio / Video : OnkyoTX-NR656 | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony One | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : MSI B350 TOMAHAWK, AMD Ryzen 7 1700X (XIGMATEK TYR SD1264B), Samsung S24B350H, CORSAIR VENGEANCE DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB), Asus R7 260X O.C. 2GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s, FSP HD700 Hydro 700W PSU, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Air 2 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Yüzbaşı
      539 Mesaj
      08 Aralık 2013 21:58:25
      quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Elite alıp cam tavan istemiyoruz diyebiliyor muyuz? Veya Style alıp cam tavan hariç özellikleri eklettirmek mümkün mü?
      Ben nedense cam tavan işine oldum olası ısınamayanlardanım.

Hyundailerde donanım paketleri sabit maalesef. En fazla navigasyon ekletebilirsiniz örneğin. Elite ya da style almak zorundasınız .

• Yarbay
      8258 Mesaj
      08 Aralık 2013 22:07:47

Cevap için teşekkürler, çok kötüymüş bu. Yani cam tavan bence çok kritik bir kıstas, her komfor seven
      adam cam tavan istemek zorunda değil ki

Style'da anahtarsız giriş olsaymış tam süper olacakmış, diğer farklar (kamera, navig, deri koltuk, bel desteği)
      bana göre çok da önemli değil.

@ATAK_T-129

Bahsedilenler: ATAK_T-129

Audio / Video : OnkyoTX-NR656 | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony One | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : MSI B350 TOMAHAWK, AMD Ryzen 7 1700X (XIGMATEK TYR SD1264B), Samsung S24B350H, CORSAIR VENGEANCE DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB), Asus R7 260X O.C. 2GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s, FSP HD700 Hydro 700W PSU, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Air 2 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Yüzbaşı
      539 Mesaj
      08 Aralık 2013 22:23:53
      quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Cevap için teşekkürler, çok kötüymüş bu. Yani cam tavan bence çok kritik bir kıstas, her komfor seven
      adam cam tavan istemek zorunda değil ki

Style'da anahtarsız giriş olsaymış tam süper olacakmış, diğer farklar (kamera, navig, deri koltuk, bel desteği)
      bana göre çok da önemli değil.

@ATAK_T-129

Rica ederim . Haklısınız aslında. Yurt dışı versiyonunda otomatik park,zenon, koltuk ısıtma ve start stop gibi özellikler de var. Bunları aslında opsiyon yapıp isteğe göre getirebilirlerdi. Herkes kendi isteğine göre aracını şekillendirirdi hiç değilse. Umarım ilerde bu dediklerim olur.

• Onbaşı
      32 Mesaj
      08 Aralık 2013 22:46:08
      elektrikli koltuk ayarı ve bel desteği, elektronik el freni, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi vb. aslında elitte olan style de de var ama elitte elektrikli veya otomatik style de manuel. olmayan ise diz hava yastığı bu kaza anında önemli bir donanım. cam tavan tamamen kişisel bir zevk ve tercih meselesi, yan aynalardaki sinyal var ki yani bence olsa da olur olmasa da. ön panjur kişisel tercih. ben başka bir fark göremiyorum. farkların çoğu var ama manuel. hyundai de dayatılmış beğenirsen elit beğenmesen style paket var.kişiselleştirme yok. ben bunu istemiyorum diyemiyorsun yada bir alt donanımı seçmek zorunda kalıyorsun. yada almıyorsun.

2013 Hyundai i30 CRDİ Style Manuel Beyaz
    • Teğmen
      169 Mesaj
      09 Aralık 2013 03:22:17
      Merhabalar..
      2014 modelleri ne zaman satışa çıkıyor bilen var mı acaba?İnşallah bizde almayı düsünüyoruz 1 ay yüzünden bir sene değer kaybetmesin istiyoruz.
      Yeni modellerde herhangi bir değişiklik olabilir mi?(navigasyon gibi)

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      09 Aralık 2013 10:36:27
      quote:

Orijinalden alıntı: madem44

elektrikli koltuk ayarı ve bel desteği, elektronik el freni, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi vb. aslında elitte olan style de de var ama elitte elektrikli veya otomatik style de manuel. olmayan ise diz hava yastığı bu kaza anında önemli bir donanım. cam tavan tamamen kişisel bir zevk ve tercih meselesi, yan aynalardaki sinyal var ki yani bence olsa da olur olmasa da. ön panjur kişisel tercih. ben başka bir fark göremiyorum. farkların çoğu var ama manuel. hyundai de dayatılmış beğenirsen elit beğenmesen style paket var.kişiselleştirme yok. ben bunu istemiyorum diyemiyorsun yada bir alt donanımı seçmek zorunda kalıyorsun. yada almıyorsun.

Aynen öyle hocam. Keşke istediğimiz donanımı seçebilseydik. İlk tercihim elektrikli koltuk ayarı olurdu. Aradaki farkı verip, bu seçeneği dahil ettirirdim.

• Yarbay
      2594 Mesaj
      09 Aralık 2013 11:31:44
      quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

Alıntıları Göster

malesef aracımızda böyle asimetrik hatalar mevcut.benim araçta bagaj kapısının sol tarafındaki boşluk daha fazla sanki kapı sağ tarafa kaymış gibi. Ayar yaptırmak gerekiyor kapının sökülmesi gerek bende yaptırmadım
      .

benim de kaputta bazen bi tgarafta diğerine gre fazla boşluk olduğu dikkatimi çekiyor. bazende aynı. artık sıcakla soğukla mı ilgili bilimyorum ama artık pek önmesemiyorum böyle şeyleri

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      09 Aralık 2013 12:21:44
      quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

Alıntıları Göster

benim de kaputta bazen bi tgarafta diğerine gre fazla boşluk olduğu dikkatimi çekiyor. bazende aynı. artık sıcakla soğukla mı ilgili bilimyorum ama artık pek önmesemiyorum böyle şeyleri

Asıl mesele bence estetiklik değil. Kaputun yarım santimlik gibi tam oturmayışı birazcık havada kalışı, uzun yollarda ve yüksek hızlarda problem olur mu? Benim önemsediğim kısım burası yoksa estetikliği şimdilik pek takmıyorum.

2013 Hyundai i30 1.6 GDI Style Manuel Beyaz
    • Yarbay
      12696 Mesaj
      09 Aralık 2013 12:32:15
      quote:

Orijinalden alıntı: madem44

Ek bir bilgi: Yan aynalarda sinyaller Style donanımda da mevcut üstat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2017 Honda Civic 1.6 Elegance Eco AT
    • Onbaşı
      32 Mesaj
      09 Aralık 2013 14:41:44

PARDON ÜSTAT ATLAMIŞIZ. TŞK.

Passenger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2013 Hyundai i30 CRDİ Style Manuel Beyaz
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.