Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
984.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Sanslisin,cam tavanlilar genelde sikayetci ama sende silecekleri cabuk eskittin Sorunsuz hic bir arac yok varsin olsun o kadar.

Kesinlikle. bana hoş gelen başkasına, başkasına hoş gelen ise bana gelmeyebilir. bunun tam tersi de hoş olmayan durumlar.
    Silecekleride 14 TL verip aldığım ufak bir zımbırtı ile ben mahvettim. yenilerini aldım şimdilik sıkıntı yok.

5 ayda 6000 Km yi geçtim. 10 bin bakım yolunu yarıladım çoktan. o güne kadar sorunsuzca binerim inşallah.
  • Ben de i30'u ilk gördüğümde Elite'in ızgarasını beğenmiştim.
    Tabi o zamanlar i30 almak aklımdan geçmiyordu, ikinci el bir şeyler düşünüyordum.
    Sonra zaman geçti, gittim aklımda olmayan bir araç olan i30 aldım. Almışken de Elite olsun istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizin

@dj_bloW

Teşekkürler:)

Bu arada 1 haftadır fiyat araştırması yapıyorum.. Birçok ilde sordurdum Kütahyada 1 ay sonrası teslim 1.6 GDI elite için 45000 TL fiyat verdi.. 1 ay beklemek mesele değilde İstanbul bile bu fiyatı vermezken kütahyanın 45000 lira fiyat vermesi cok garip.. riske girmek istemediğim için tercih etmedim.

Bence GDI ya hiç bulaşma dizeli bile diğer rakiplerinden fazla yakarken bunda benzine para yetiştiremezsin..Bu motora lpg de takılmıyor üstelik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpi1905

quote:

@dj_bloW

Bu arada 1 haftadır fiyat araştırması yapıyorum.. Birçok ilde sordurdum Kütahyada 1 ay sonrası teslim 1.6 GDI elite için 45000 TL fiyat verdi.. 1 ay beklemek mesele değilde İstanbul bile bu fiyatı vermezken kütahyanın 45000 lira fiyat vermesi cok garip.. riske girmek istemediğim için tercih etmedim.

Bence GDI ya hiç bulaşma dizeli bile diğer rakiplerinden fazla yakarken bunda benzine para yetiştiremezsin..Bu motora lpg de takılmıyor üstelik..

ben 1 aydır araştırıyorum.. gdi manuelin yakıtı 7-10 litre arasında değişiyor.. sürüşe görede artıp azalıyor.. Rakiplerinden benzinli olarak 5-6 litre yakan varsa hemen siparişimi iptal edeyim C segmentinde 7-8 lt den az yakan araç varmı?.. Bende dahil bazı araçlar sözkonusu olduğunda önyargımız var.. Şuan C segmentinde şehiriçi 8 lt.den az tüketimi olan araç yok.. Var diyende yalan söylüyordur..

Rakiplerinde Opel astranın fabrika verisi olarak şehiriçi tüketimi 9,9 lt. Focus 8,1 Lt. Golf 7 lt. İ30 7,7 Lt. Ayrıca lpg de takılabiliyor gdi motora lpg taktıranlarda mevcut. Bu verilere göre i30 hangisinden yüksek merak ettim doğrusu?.

dizel olarakta inceledim.. Ford fiesta sahibiydim ortalama tüketimi şehir içi 6 lt civarı.. İ30 dizelde bu aralıkta seyrediyor.. C segmentinde Focusun tüketimi fiestadan daha fazla.. Fabrika verisi ortalama 4,1 lt olan aracın yakıt tüketimi neye göre yüksek onu anlamadım..
  • quote:

quote:

quote:

@dj_bloW

ben 1 aydır araştırıyorum.. gdi manuelin yakıtı 7-10 litre arasında değişiyor.. sürüşe görede artıp azalıyor.. Rakiplerinden benzinli olarak 5-6 litre yakan varsa hemen siparişimi iptal edeyim C segmentinde 7-8 lt den az yakan araç varmı?.. Bende dahil bazı araçlar sözkonusu olduğunda önyargımız var.. Şuan C segmentinde şehiriçi 8 lt.den az tüketimi olan araç yok.. Var diyende yalan söylüyordur..

Rakiplerinde Opel astranın fabrika verisi olarak şehiriçi tüketimi 9,9 lt. Focus 8,1 Lt. Golf 7 lt. İ30 7,7 Lt. Ayrıca lpg de takılabiliyor gdi motora lpg taktıranlarda mevcut. Bu verilere göre i30 hangisinden yüksek merak ettim doğrusu?.

dizel olarakta inceledim.. Ford fiesta sahibiydim ortalama tüketimi şehir içi 6 lt civarı.. İ30 dizelde bu aralıkta seyrediyor.. C segmentinde Focusun tüketimi fiestadan daha fazla.. Fabrika verisi ortalama 4,1 lt olan aracın yakıt tüketimi neye göre yüksek onu anlamadım..

Bende özellikle bu forumda i30 ile ilgili sayfaları tek tek okuyup i30 kullanıcılarının yorumlarını takip ediyorum. Elbette kullanıma göre yakıt değerleri değişir ama gözlemlerime ve okuduklarıma dayanakarak özellikle şehiriçi kullanımda 10 lt civarı bir tüketimi var ki bana göre yüksek bir değer..Ben aslında tüm benzinli araçlara soğuk bakıyorum benzinlikte o kadar para veririken elim titresin istemiyorum.. Lpg yi tüm motorlara takarsın ama sonrasını da düşünmek lazım bir kere lpg taktırdıktan sonra aracın garanti dışına çıkıyor yakıt aksamında bir hasar oluşsa dünyanın parası bunları iyi hesaplamak lazım taktırıpda 100.000 km felan yapmış kişilerden yorum almak lazım.. Fiesta ile i30 u karşılaştıramazsın zaten ikisi farklı segment arabaları i30 hertürlü fazla yakacaktr fiestadan normali bu zaten..Fabrika değerlerine de güvenmemek lazım şuan forumdakilerin geneli 7-7,5 lt ortalama tüketim ile kullanıyorlar araçları..Tabi 4,5 lt ile kullanan da var tamamen sürüş şekline bağlı bu tüketimler..
  • Aklima takildi. Biz arabayi 30 mayista almis olucagiz. Mtv nin 1.taksitini de mi biz oduyecegiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serviste orjinal paspas kışın 55 liraydı. Şimdi olsa olsa 60 olmuştur.
  • beyaz güvercinimin başına 1 haftada 3 iş geldi ama en kötüsü onu nerde yaptık bilemiyorum alt marşpiyel eğilmiş sürücü tarafındaki kapıların altındaki yer tırtıklı pütürlü yerin boyası 2 adet çizik oluşmuş acaba vakumla çektirme olayı olurmu marşpiyel için ne yapmam lazım moralim çok bozuldu

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü
     2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü 2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü
  • geçmiş olsun. nasıl oldu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Aklima takildi. Biz arabayi 30 mayista almis olucagiz. Mtv nin 1.taksitini de mi biz oduyecegiz?

ben şimdiye kadar ödeyen bayi görmedim siz ödeyeceksiniz

• arkadaşalardan bilen varsa; aracın iç plastik akasamları, koltuk arkası plastiği, kapı içi şise koyma yerleri plastiği, arka yolcu oturma yerlerinin yan taraf plastik aksamları çizlmeye çok müsaitler...en basit karton güneşliğin kenarı bile çizebiliyor.şimdi bu çizilen bu gibi siyah plastiği kapatacak bir ürün varmı

• quote:

Merhaba.

Istanbulda olanlar araclarina nereden kaucuk paspas aldilar? Ne kadar ucreti?

Hb de 100tl. Onerir misiniz? 3-4 yorum var onlar da olumlu.

http://www.hepsiburada.com/liste/tarz-hyundai-i30-3d-havuzlu-special-paspas-seti-2012-sonrasi/productDetails.aspx?productId=otelf17447&categoryId=20036008&navq=categoryid%3d20036008%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dotelf17447%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574_20035777%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574_20035777_20035778%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574_20035777_20035778_20036004%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253574_20035777_20035778_20036004_20036008%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister

Linkteki paspas 5 parça, servistekiler 4 parça. Bu yüzden Linktekini sipariş ettim. Ancak her ne kadar 2012 ve sonrası i30 için dese de (gelen ürünün üzerinde de aynısı yazıyor), gelen ürün eski i30'lar içindi sanırım çünkü hiç uymadı. Bende geri iade ettim ve servisten aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skycelik -- 29 Mayıs 2013; 15:56:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

geçmiş olsun. nasıl oldu bu

malesef bilemiyorum hanım bir çukura düştüğünü bahsetti ama içeri eğilmiş tırtıklı boya kısmında iki adet boyayı söken çizik meyadana gelmiş bende geçen avmde yanaşırken yan arabanın jantları dışa doğru değişik bi halt ön sağ tampon yanını çizdim orda taş sıçraması gibi boya kalkması var boyatsan araba boyalı diolar yaptırmasan gözünü tırmalıyor hadi ön tampon rötüş olsunda eğik kısımı marşpiyel nasıl yaptırılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1044ykp

quote:

Aklima takildi. Biz arabayi 30 mayista almis olucagiz. Mtv nin 1.taksitini de mi biz oduyecegiz?

Kotu oldu ya...

Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Serviste orjinal paspas kışın 55 liraydı. Şimdi olsa olsa 60 olmuştur.

Tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: geniusm38

quote:

malesef bilemiyorum hanım bir çukura düştüğünü bahsetti ama içeri eğilmiş tırtıklı boya kısmında iki adet boyayı söken çizik meyadana gelmiş bende geçen avmde yanaşırken yan arabanın jantları dışa doğru değişik bi halt ön sağ tampon yanını çizdim orda taş sıçraması gibi boya kalkması var boyatsan araba boyalı diolar yaptırmasan gözünü tırmalıyor hadi ön tampon rötüş olsunda eğik kısımı marşpiyel nasıl yaptırılacak

geçmiş olsun arkadaşım. marşpiyel kaldırıma sürtmüş gibi geldi.auto king ve onun gibi bazı firmalar mini onarımdan kasko bozulmadan yaptırabilirsin. tamponlara yapacak birşey yok,sürttüğünüz yere pasta yapın kalanıda rütuş yaparsanız. bildiğim kadarıyla tampon plastik olduğu için lkomple boyanması gerekiyor. onuda düzgün yapamazlarsa kabarma ve boya atması oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecegelen06 -- 29 Mayıs 2013; 18:37:38 >
  • quote:

quote:

quote:

Kotu oldu ya...

Tesekkurler

evet malesef kötü bir olay.
    aslında aracın alındığı tarihten itibaren vergi hesaplaması yapılıp ödenmesi gerek ama devletimiz sağolsun.
    bende mart ayında eski aracımı sattım bunu aldım. hem önceki sattığım aracın ocak vergi taksitlerini ödüyorum birde i30un ocak vergisini ödüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@dj_bloW

Bende özellikle bu forumda i30 ile ilgili sayfaları tek tek okuyup i30 kullanıcılarının yorumlarını takip ediyorum. Elbette kullanıma göre yakıt değerleri değişir ama gözlemlerime ve okuduklarıma dayanakarak özellikle şehiriçi kullanımda 10 lt civarı bir tüketimi var ki bana göre yüksek bir değer..Ben aslında tüm benzinli araçlara soğuk bakıyorum benzinlikte o kadar para veririken elim titresin istemiyorum.. Lpg yi tüm motorlara takarsın ama sonrasını da düşünmek lazım bir kere lpg taktırdıktan sonra aracın garanti dışına çıkıyor yakıt aksamında bir hasar oluşsa dünyanın parası bunları iyi hesaplamak lazım taktırıpda 100.000 km felan yapmış kişilerden yorum almak lazım.. Fiesta ile i30 u karşılaştıramazsın zaten ikisi farklı segment arabaları i30 hertürlü fazla yakacaktr fiestadan normali bu zaten..Fabrika değerlerine de güvenmemek lazım şuan forumdakilerin geneli 7-7,5 lt ortalama tüketim ile kullanıyorlar araçları..Tabi 4,5 lt ile kullanan da var tamamen sürüş şekline bağlı bu tüketimler..

bakın ben size şöyle bir şey söyleyim, ben 1 yıllık bir i30 kullanıcısıyım; eski aracımda ne yakıyordum, şimdi ne yakıyorum:

eski aracım: ford fiesta 1.4 benzinli, düz vites, şehir içi 8.5 lt/100 km, şehir dışı 6,0 lt / 100 km, otobanda 7-7,5 lt/100km
    yeni aracım: i30 dizel elite otomatik, şehir içi 8-8,5lt/100km, şehir dışı 5,5lt/100km, otobanda 6,0 lt/100 km.

ben kendimden bakıyorum ve şu sonuca varıyorum: eski aracım 1050kg, benzinli, yeni aracım 1350kg dizel. baktığımda <otm faktörü de var> dizel otm i 30 çok yakmıyor. ben normal yaktığını düşünüyorum.
    ama yakıt sizin için çok sorunsa, sürekli yokuş çıkacam dur kalkım çok olacak diorsanız düz dizel alırsınız. Haa yok otm olacak illa diyorsanız, az da yaksın diyorsanız golf tdi dsg, reno dizel edc, ya da benzinli diğer tüm araçlara otm alıp lpg taktıracaksınız. lpg ile uğraşmam diyorsanız dizelden başka seçenek kalmıyor. bu arada dsgler sorun çıkarma ihtimaline -en azından şusıralar piyasadkiler- sahip, arıza vermese bile, o balatalar değişecek hem de çifter çifter. i30daki şanzımanın ise atıyorum 100000'de bir yağı değişecek.

Türkiye'de satılan dizel ortomatik araçlar içerisinde, tam otomatik olup da C segmentte olan , motoru da 1600cc sınırı altında olan, iki otomobil var yanılmıyorsam, i30 ve 116d, belki mercedeste de var onu bilemedim. dizel elit otm i30 gayet iyi araç. En göze batan sorunu, ABS deniyor, seslere takıntılıysanız cam tavanın çıkardığı tıkırtılar, 15000den sonra bende de tıkırtı başladı. ABS şimdiye kadar 1 kere mi devreye girdi ne o kadar, o da beni şaşırtmadı yerler kuruydu sanırım. benim şimdilik bir şikayetim yok, ama yokuş aşağı sert frende ne olur kestiremiyorum, denemeye de korkuyorum açıkçası. bu soruna da kısa süre içinde bir çözüm getirilir diye tahmin ediyorum.

Saygılar, iyi akşamlar herkese..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

quote:

quote:

quote:

Kotu oldu ya...

Tesekkurler

evet malesef kötü bir olay.
    aslında aracın alındığı tarihten itibaren vergi hesaplaması yapılıp ödenmesi gerek ama devletimiz sağolsun.
    bende mart ayında eski aracımı sattım bunu aldım. hem önceki sattığım aracın ocak vergi taksitlerini ödüyorum birde i30un ocak vergisini ödüyorum.

Hamama girdik, terletiyorlar...

• 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.