Şimdi Ara

2012 Yeni Chevrolet Aveo - Herşeyiyle TEST

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
5
Favori
65.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2012 Yeni Chevrolet Aveo - Herşeyiyle TEST

Aracı bugün (Chevrolet Aveo Hatchback LT 1.4 100 PS, Otomatik) yaklaşık 15 km boyunca test ettim ve aracın eski aveolarla karşılaştırılamayacak derecede daha iyi, kaliteli ve donanımlı olduğunu gördüm.

Öncelikle aracın malzeme ve işçilik kalitesi eski aveolarla karşılaştırılmıcak derecede iyi. Kendimi B segmenti değil de C segmenti bir araçta gibi hissettim. Sinyal kolları, Direksiyon vs. cruze ile aynı zaten.Görüş açısı olarak ön ve yan camlar oldukça geniş, rahat bir sürüş sağlıyor. Ancak sadece dikiz aynasından baktığım zaman arka cam biraz dar gibi geldi, sanırım alışıldığı zaman çözülebilcek bir problem.

Gösterge panelleri komple değişmiş, ki bunu ilk başta hiç ama hiç beğenmemiştim fakat sürdüğüm zaman büyük bir kolaylık olduğunu gördüm ve hiç bir zorluk yaşamadım. solda devir göstergesi, orta kısımda da Hız'ı rakamla gösteren gösterge mevcut ki her ne kadar ilk başta beğenmesem de sonradan çok hoşuma gitti.

Gelelim bagaj konusuna. bagaj, eski aveoların 2 katı büyüklükte. Birde aracı LTZ olarak alırsanız, bagaj 2 kademeden oluşuyor ki bu bagajınıza koymak istediginiz gereksiz eşyaları saklayabilceginiz güzel, geniş bir bölme anlamına geliyor.

Sürüş konusuna gelirsek, Önlerde ve arkalarda diz mesafesi gayet iyi. Önceki aveolarda olduğu gibi yeni aveo da gayet geniş bir iç mekana sahip. Sadece ne kadar rahat olsa da koltuk biraz dar gibi geldi yada ben kolumu, koy dayama yerine koymakta ısrar ettigim icin öyle geldi, bilemiyorum.

Aracı test ettiğimde aracın içinde 3 kişiydik (2 kişi yaklaşık 180 kilo + ben 80 kilo) + klima sonuna kadar açıktı açıktı. Buna rağmen yokuş yukarı rahat bir sekilde hız kaybetmeden 120 ile çıktık, 1.4 motorun ürettiği 100 beygir gücü gayet hissedilir olarak kullanabiliyorsunuz. Motorun sesini içeri çok çok az alıyor.

Yol tutuşu konusunda gayet başarılı, ortalama 100-120 ile giderken denemek amaçlı sağa sola çok direksiyon kırdım, herhangi bir savrulma olmadı, bundan ziyade hissetmedik bile. 80 ile sert viraj döndüm yine bir sorun yok. zaten arabada ESP gibi özellikler standart, yol tutuşu konusunda sorun yaşancağını düşünmüyorum.

Chevrolet de herkesin yakındığı ortak konu amortisörlerin sert olmasıydı. Bu durum yeni aveo da iyileştirilmiş halde mevcut, fakat eskilerinden çok daha iyi durumda. girdiğim çukurlarda eski aveo lara nazaran daha az sarsılma ve hissetme yaşadım.

Güvenlik konusunda ise, aracın en boş halinde bile 8 hava yastığı, ABS, EBD, ESC, Fren Destek Sistemi, Yokuş Kalkış Desteği, savrulmayı önleyen ESP, Cruise Kontrol, bluetooth, usb vb. gibi özellikler mevcut. Direksiyon gayet yumuşak ve hisli, savrulma yok.

Frenler gayet iyi, zamanında ve hatta zamanından önce hızlı bir şekilde yavaşlama sağlıyor.

Genel olarak araçtan memnun kaldım, Chevrolet in aveo konusunda bu kadar iyi iş çıkartıcagını sanmıyordum.
    Fiyat 29.000 TL den başlıyor fakat özelliklerine, donanımlarına, konforuna, kalitesine göre gayet normal gibi. Fiyatı yadırgarken arabayı da göz önünde bulundurup öyle düşünmek gerek

Çektiğim 3 adet resmi koyuyorum, iç mekanı çekmeyi unuttum fakat onu da geçen gün başka bir arkadaşımız çekmiş, onu da ilave ediyorum.

BİR DE ÇEKTİĞİM CRUZE HATCHBACK RESMİNİ KOYAYIM DEDİM :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 25 Ekim 2011; 1:38:20 >

• Yazı için elinize sağlık. Buz mavisi dijital hız göstergesi algılamada bir sıkıntı yaşattı mı? Çünkü tasarım olarak oldukça iddialı geldi bana.
  • Bu sınıfta son zamanlarda gördüğümüz en yüksek donanıma sahip bir araç olmuş. Ama yine dizel motor yok galiba. 29 bin e gayet uygun duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hangiaraba?

Yazı için elinize sağlık. Buz mavisi dijital hız göstergesi algılamada bir sıkıntı yaşattı mı? Çünkü tasarım olarak oldukça iddialı geldi bana.

hayır herhangi bir sıkıntı yaşatmadı, cok önyargılıydım ama gayet keyif aldım sürerken

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Bu sınıfta son zamanlarda gördüğümüz en yüksek donanıma sahip bir araç olmuş. Ama yine dizel motor yok galiba. 29 bin e gayet uygun duruyor.

evet donanımına kalitesine göre fiyatı bana göre de gayet uygun geldi. dizel motoru ekim ayında gelcek kesin olarak
  • 1.3 Fiat kökenli dizel motoru ile oldukça iyi bir satış grafiği yakalar gibime geliyor. Malum, benzin fiyatları nedeniyle insanlar dizel motorlu araçlara yöneliyorlar. 1.3 motorun vergi avantajı da diğer bir tercih etkeni.
  • Hangi şehir ve bayideydi bu araçlar?
    İzmitteki galeriye Cruze HB hemen gelmeyecek demişlerdi.
  • Fiat-Opel modellerindeki 1.3 75 hp ve 95 hp lik stop-start lı dizel motorlar da gelecekmiş.
    http://www.egmcartech.com/2010/12/09/report-next-chevrolet-aveo-to-be-called-sonic
  • Evet gelcek olan dizel aveolar start stop ozellikli. Resimler İzmir kavuklar dan. Test sürüsünü surtaş da yaptım ama su an bütün bayilerde test sürüsü aracı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Aracı bugün (Chevrolet Aveo Hatchback LT 1.6 100 PS, Otomatik) yaklaşık 15 km boyunca test ettim ve aracın eski aveolarla karşılaştırılamayacak derecede daha iyi, kaliteli ve donanımlı olduğunu gördüm.

Öncelikle aracın malzeme ve işçilik kalitesi eski aveolarla karşılaştırılmıcak derecede iyi. Kendimi B segmenti değil de C segmenti bir araçta gibi hissettim. Sinyal kolları, Direksiyon vs. cruze ile aynı zaten.Görüş açısı olarak ön ve yan camlar oldukça geniş, rahat bir sürüş sağlıyor. Ancak sadece dikiz aynasından baktığım zaman arka cam biraz dar gibi geldi, sanırım alışıldığı zaman çözülebilcek bir problem.

Gösterge panelleri komple değişmiş, ki bunu ilk başta hiç ama hiç beğenmemiştim fakat sürdüğüm zaman büyük bir kolaylık olduğunu gördüm ve hiç bir zorluk yaşamadım. solda devir göstergesi, orta kısımda da Hız'ı rakamla gösteren gösterge mevcut ki her ne kadar ilk başta beğenmesem de sonradan çok hoşuma gitti.

Gelelim bagaj konusuna. bagaj, eski aveoların 2 katı büyüklükte. Birde aracı LTZ olarak alırsanız, bagaj 2 kademeden oluşuyor ki bu bagajınıza koymak istediginiz gereksiz eşyaları saklayabilceginiz güzel, geniş bir bölme anlamına geliyor.

Sürüş konusuna gelirsek, Önlerde ve arkalarda diz mesafesi gayet iyi. Önceki aveolarda olduğu gibi yeni aveo da gayet geniş bir iç mekana sahip. Sadece ne kadar rahat olsa da koltuk biraz dar gibi geldi yada ben kolumu, koy dayama yerine koymakta ısrar ettigim icin öyle geldi, bilemiyorum.

Aracı test ettiğimde aracın içinde 3 kişiydik (2 kişi yaklaşık 180 kilo + ben 80 kilo) + klima sonuna kadar açıktı açıktı. Buna rağmen yokuş yukarı rahat bir sekilde hız kaybetmeden 120 ile çıktık, 1.4 motorun ürettiği 100 beygir gücü gayet hissedilir olarak kullanabiliyorsunuz. Motorun sesini içeri çok çok az alıyor.

Yol tutuşu konusunda gayet başarılı, ortalama 100-120 ile giderken denemek amaçlı sağa sola çok direksiyon kırdım, herhangi bir savrulma olmadı, bundan ziyade hissetmedik bile. 80 ile sert viraj döndüm yine bir sorun yok. zaten arabada ESP gibi özellikler standart, yol tutuşu konusunda sorun yaşancağını düşünmüyorum.

Chevrolet de herkesin yakındığı ortak konu amortisörlerin sert olmasıydı. Bu durum yeni aveo da iyileştirilmiş halde mevcut, fakat eskilerinden çok daha iyi durumda. girdiğim çukurlarda eski aveo lara nazaran daha az sarsılma ve hissetme yaşadım.

Güvenlik konusunda ise, aracın en boş halinde bile 8 hava yastığı, ABS, EBD, ESC, Fren Destek Sistemi, Yokuş Kalkış Desteği, savrulmayı önleyen ESP, Cruise Kontrol, bluetooth, usb vb. gibi özellikler mevcut. Direksiyon gayet yumuşak ve hisli, savrulma yok.

Frenler gayet iyi, zamanında ve hatta zamanından önce hızlı bir şekilde yavaşlama sağlıyor.

Genel olarak araçtan memnun kaldım, Chevrolet in aveo konusunda bu kadar iyi iş çıkartıcagını sanmıyordum.
    Fiyat 29.000 TL den başlıyor fakat özelliklerine, donanımlarına, konforuna, kalitesine göre gayet normal gibi. Fiyatı yadırgarken arabayı da göz önünde bulundurup öyle düşünmek gerek

Çektiğim 3 adet resmi koyuyorum, iç mekanı çekmeyi unuttum fakat onu da geçen gün başka bir arkadaşımız çekmiş, onu da ilave ediyorum.

BİR DE ÇEKTİĞİM CRUZE HATCHBACK RESMİNİ KOYAYIM DEDİM :)

Hocam 1.6 sı yokki bunun. 1.4 lt at demek istediniz galiba..

• evet yanlış yazmısım 1.4 olucak, düzelttim tesekkürler
  • CHEVROLET LT 1,4 MANUEL SEDANİNİ GEÇEN GÜN 31.200 E BEYAZ RENGİNİ ANLAŞTIK AMA SONRADAN BİRAZ DAHA ARAŞTIRAYIM DİYE VAZGEÇTİM. SİZ NE DÜŞÜNÜYOSUNUZ FİYAT KONUSUNDA. ACABA AĞUSTOSTAN SONRASINI YADA ARALIK AYINI BEKLEMELİMİYİM. BİRDE DİZELİ GELİCEKMİŞ FİYATI NE OLUR SİZCE? SONUÇTA 1.4 Ü DE YAKIT KONUSUNDA BİRAZ CANIMIZI YAKABİLİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: verom

CHEVROLET LT 1,4 MANUEL SEDANİNİ GEÇEN GÜN 31.200 E BEYAZ RENGİNİ ANLAŞTIK AMA SONRADAN BİRAZ DAHA ARAŞTIRAYIM DİYE VAZGEÇTİM. SİZ NE DÜŞÜNÜYOSUNUZ FİYAT KONUSUNDA. ACABA AĞUSTOSTAN SONRASINI YADA ARALIK AYINI BEKLEMELİMİYİM. BİRDE DİZELİ GELİCEKMİŞ FİYATI NE OLUR SİZCE? SONUÇTA 1.4 Ü DE YAKIT KONUSUNDA BİRAZ CANIMIZI YAKABİLİR.

yeni aveo konuda yazdıgım gibi kaliteli ve donanımlı bir araba. hem kendi güvenliğiniz açısından, hemde iyi bir araç kullanmak için almanızı tavsiye ederim. dizel versiyonu kasım gibi gelicek fakat tabiki fiyatta bir hayli yükselme olcagını düsünüyorum
  • arkadaşlar bizde bu araçtan almayı düşünüyoruz beyaz renk hectbk olanından ltz donanım yani en fulunu düşünüyruz araç donanım olarak çok zengin fiat olarak ta adana chevrolet bayisinden 32000 lira fiyat aldık ama dikkatimi çeken bir şey var bu araçta yol bilgisayarı yokmu arkadaşlar bilen varsa yardımcı olurmu ben donanım listesinde göremedim yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoGuSuM

arkadaşlar bizde bu araçtan almayı düşünüyoruz beyaz renk hectbk olanından ltz donanım yani en fulunu düşünüyruz araç donanım olarak çok zengin fiat olarak ta adana chevrolet bayisinden 32000 lira fiyat aldık ama dikkatimi çeken bir şey var bu araçta yol bilgisayarı yokmu arkadaşlar bilen varsa yardımcı olurmu ben donanım listesinde göremedim yardımlarınızı bekliyorum

yol bilgisayarı 2009 model aveolarda bile var, ve 2005 aveolarda da var, 2012 modellerde olmaması imkansız
  • bende öyle düşündüm kardeşim ama yazmıyor yani neden yazmamışlar bi anlam veremedim onun içinde beklemeye aldık aracın alımını zatten kredi ile düşünüyoruz 7 bin peşin 25binde 690 690 48 ay arkadaşlar bunu kesin olarak nasıl öğrenebilirim bi fikriniz var mı acaba bide göstergelere biraz takılıyorum pek hoş değil gibi sanki yani o araca küçük kalmış sanki sizce nasıl iyimi göstergeler
  • başka kullanan arkadaşlar var mı acaba yorumlarını alabilirmiyiz?
  • Ben de Aydın Surtaş opelde inceledim çok şaşırdım. Önceki aveoyla alakası yok araç baya irileşmiş. Teknik verilere baktım Punto evodan daha büyük. Malzeme kalitesi baya artmış. Öncekiler kötü plastik görüntüsü vardı. Yeniler modern ve kaliteli duruyor. Aracı sürmedim,konfor ve yol tutuşuna bir şey diyemem ama çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoGuSuM

bende öyle düşündüm kardeşim ama yazmıyor yani neden yazmamışlar bi anlam veremedim onun içinde beklemeye aldık aracın alımını zatten kredi ile düşünüyoruz 7 bin peşin 25binde 690 690 48 ay arkadaşlar bunu kesin olarak nasıl öğrenebilirim bi fikriniz var mı acaba bide göstergelere biraz takılıyorum pek hoş değil gibi sanki yani o araca küçük kalmış sanki sizce nasıl iyimi göstergeler

Hocam icinize sinmiyorsa 2-3 fazla verim cruze hb alin fazla maceraya girmeyin derim
  • alırsanız pişman olmucagınız bir araaba, ilk mesajımda yazdıgım gibi detaylı olarak defalarca inceledim, eski aveolarla kalite konusunda alakası olmayan bir araba.
  • ustunuze alinmayin bos konusanlar icin diyorum...su arabanin arkasina aveo yerine sonic yazzalarda butun konusan ceneler kapansa artik. ben yeni aveo hb aldim cok memnunum nokta.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.