Şimdi Ara

2012 VW Passat mı ? 2012 Peugeot 508 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
23.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araçları her yönüyle ele aldığınızda sizce hangi daha ağır basar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NumLk -- 20 Eylül 2012; 22:56:38 >

• tabiki passat.

herşeyi geçtim biri fransız biri alman
  • benim şahsi fikrim dolu bir 508 ;)

performans aranıyorsa passat..

konfor düşük yakıt tüketimi dolu bir araç ise 508..tasarımıda oldukça şık..(- performans otomatik şanzumanda çok iç açıcı değil ne yazık ki :( )
  • quote:

Orijinalden alıntı: questwar

benim şahsi fikrim dolu bir 508 ;)

konfor düşük yakıt tüketimi dolu bir araç ise 508..tasarımıda oldukça şık..(- performans otomatik şanzumanda çok iç açıcı değil ne yazık ki :( )

Performans derken ? GT-508'i görmediniz sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

tabiki passat.

herşeyi geçtim biri fransız biri alman

ee nolmuş biri fransız biri almansa ?
    ikisi de d segmenti otomobil değil mi ?
  • Türkiye şartlarında Passat
  • tabiki passat

508 i avensis ile karşılaştırmak daha doğru olur
  • Tabikide 508, bana passattan daha çekici geliyor, passat dışarıdan bakınca cılız kalıyor bana göre

onun dışında

SuperB derim bu segmentte.
  • Passat da hangi Passat? 18 çeşit Passat var. Motoruna donanımına göre Passat da 508 de değişir.
    Superb E sınıfı bir araç. Kasası 2010'da değişti. Üstünden çok zaman geçti.
    Bence 2013 Mondeo'yu bekle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_ocb

Passat da hangi Passat? 18 çeşit Passat var. Motoruna donanımına göre Passat da 508 de değişir.
    Superb E sınıfı bir araç. Kasası 2010'da değişti. Üstünden çok zaman geçti.
    Bence 2013 Mondeo'yu bekle.

SuberB özelliklerinin tamamıyla D sınfına aittir.Diz mesafesi bu kadar büyütülmemesi gereken birşey.
  • Alırım 10 yıl binerim derseniz 508 dizel otomatik güzel olur, yok hemen satabilirim derseniz passat değer kaybı önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinbektas

quote:

geldim gördüm duydum..burda 2.2 lt benzinli motorları tartışmıyoruz dizel motorları hakkında yorum yaptım.o konsepte performans bakımından tabikide iyidir ama bu ülkede büyük hacimdeki motora güçlü demiyoruz.küçük hacim büyük güç olayı lazım :) onu da vw yapıyor. 1.4 tsi 180 ps gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Tabikide 508, bana passattan daha çekici geliyor, passat dışarıdan bakınca cılız kalıyor bana göre

onun dışında

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=tabii+ki+de

http://www.uludagsozluk.com/k/tabikide/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşların dediği gibi hangi motor seçeneği hangi şanzuman? bu bilgileri paylaşırsan daha net bilgi verilebilir.yeni kasa passatı bir kere inceleme fırsatım oldu normal bir araç yani 508 e göre çok üstün bir araç olduğu söylenemez.ayrıca şirkette 3 tane kiralık 508 1.6 dizel yarı otomatik şanzumanlı araç var.motor tasarruflu.bir depoyla 1.000 km yi çok rahat deviriyorlar.şanzuman arada kararsızlıklar yaşıyor ama abartılı biçimde değil manuel kullanımda daha performanslı araç.yol tutuşu güzel fakat yüksek süratlerdeki yol tutuş ve direksiyon tepkilerini deneme fırsatım olmadı.genel olarak alınabilecek bir araç.passata göre fiyatıda tahminimce daha uygundur.yalnız servis konusunda bazı sıkıntılar olabilir duyduğuma göre.benim genel görüşüm manuel vites ve yüksek donanımlı 1.6 dizeli gayet güzel ve iş görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

Tabikide 508, bana passattan daha çekici geliyor, passat dışarıdan bakınca cılız kalıyor bana göre

onun dışında

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=tabii+ki+de

http://www.uludagsozluk.com/k/tabikide/

Yazım hatalarını düzeltmek size kalmadı sanırım, yardımınız dokunacaksa yazın.
  • Açıkçası tabisi passat hobili 508 tarzı leblebi yorumlara çok takılmanın alemi yok.
    İki araçta güzel otomobiller.
    Bir tarafta yılların birikimi segmentini domine etmiş passat,öteki tarafta şık tasarımıyla 508.
    İkisine de almak binmek zevk meselesi.
    Ama illa ayrım yapılmak isteniyorsa şöyle diyelim:
    Herkesin altında olmayan bir araba istiyorsanız 508,alayım hızlı satayımcıysanız passat.
  • quote:

quote:

GT-508 tartışma konus değil 1.4 motordan bahsediyoruz
  • dosbagen antisempatizanlarına fazla takılmayın..her forumda var 3-5 tane..bu forumda da malum..

dolayısı ile tabi ki passat..
    öncelikle peugeot mu vw mi diye sormak lazım..bu soruya tabi ki peugeot diyen çıkabiliyorsa anlayın ki antisempatizan bir gurubun içerisindesiniz..

siz en iyisi gidin iki aracı da test edin..marka ,kalite olarak passat önde..sırf duruşu bile passatın seçilme nedeni...

bir de şu var..klişe laflardan biri..kimsenin binmediği bir arabaya binmek istiyorsanız şunu alın bunu alın..aslında konuyu açan kişiye cevap bu cümlede gizli..kimsenin almadığı bir arabayı neden alayım.?araba her yönüyle süper olsa passattan daha çok satmaz mıydı?satmıyorsa demek ki tutulmuyor arkadasım..peugeotla vw i yanyana koymak mantıksız..bu kadar da anti olmayın..olsanız da farketmez alan istediğini alıyor zaten..

yine söylüyorum gidin 2 aracı da test edin sonra düşünün
  • quote:

quote:

quote:

geldim gördüm duydum..burda 2.2 lt benzinli motorları tartışmıyoruz dizel motorları hakkında yorum yaptım.o konsepte performans bakımından tabikide iyidir ama bu ülkede büyük hacimdeki motora güçlü demiyoruz.küçük hacim büyük güç olayı lazım :) onu da vw yapıyor. 1.4 tsi 180 ps gibi

BASLIKTA BELIRTMIS MI DIZEL BENZIN MOTOR HACMI DIYE ?

-HAYIR.

PASSAT'TA 1.4 TSI 180 PS SECENEGI VAR MI ?

-HAYIR.

YAZILANLARI OKUDUKTAN SONRA YORUMLAYIN LUTFEN.

KONUYU ACAN ARKADAS MOTOR SECENEKLERINI BEKLENTILERINI SOYLESE BIZDE BILIRIZ PASSAT DEMEYI !

ANCAK TUM SECENEKLERI GOZ ONUNE ALIRSAK GT-508 DAHA PERFORMANSLI.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 508in tasarımı bana çok yarım yamalak geliyo ön farlar çok düz arka farlarda yarım kalmıs gibi birde bende şöyle bi his oluşturuyo 508 sanki passat ve 508i 1 metreden yere bıraksalar 508 paramparça olup kalacak, sadece görünüş olarak söylüyorum yanlış anlaşılmasın.

daha önce 307 makyajlı kasa kullanmış birisi olarakta serviste yaşadığım sorunlar saçma sapan elimde kalan butonlar falan şuan mutlaka öyle değildir ama benim gözümde ve eminim daha önce peugeot kullanıp satan kişilerin çoğunun gözünde markanın imajı çok kolay düzelmez.

uzun süre kullanacak olsam ben passat alırım peugeot alacak olsam kesinlikle 2. el alırım beğenmezsem çok değer kaybı yaşanmadan satılacagını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.