Şimdi Ara

2012 VW JETTA 1.2 TSI Trendline DSG mı yoksa 2011 Corolla d4d Comfort Extra Otomatik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 VW JETTA 1.2 TSI Trendline DSG mı yoksa 2011 Corolla d4d Comfort Extra Otomatik mi?

1 aydır araba almaya çalışıyorum. sonuçta bu ikilemde kaldım:
    Jetta 30bin de, Corolla 60binde: Bu iki araç arasında kaldım. Jetta yeni kasa corolla eski kasa. 2. el olarak alacağım. yaklaşık 5 yıl(2018de satarım) bineceğim bu da 90bin km filan yapıyor. bakımlar, yakıt vergi filan derken corolla 5000 tl daha düşük 5 yıllık maliyete sahip. biri benzin diğeri dizel; şimdi asıl sorum herkesin derdi olan satma meselesi. satarken benzinli 120binde dizel 150binde olacak jetta nın aynı kasası piyasada makyajlı olarak gezerken toyotanın eski kasası unutulalı 5 yıl olmuş olacak. bir de 150binde bir dizel aracı mı satmak daha kolay olur.

Aslında saçmalamamın sonucunda sormak istediğim şey; corolla satılırken kazandırdığı 5bin tl den ne kadarını kaybettirir. Çok kaybettirecekse hiç uğraşmayayım jettayı alayım ya da corolla çeyrek altındır durduk yerde değerlenir diyorsanız corollayı alayım. Sizlerin görüşü benim için önemli. Saygılarımla...

• denizfeneri kullanıcısına yanıt
    DSG uzun vadede başını ağrıtabilir.Trendline bom boş.5 yıl kullanmayı düşünüyorsan hangisi içine siniyorsa onu tercih et derim.Bence ikisi arasında corolla öne çıkıyor.
  • Garantisi bitince o DSG başınıza iş açar. Mesele arabayı almak değil yürütmek.

5 yıl sonra kim öle kim kala o kadar uzun vadeli plan yapmayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

Garantisi bitince o DSG başınıza iş açar. Mesele arabayı almak değil yürütmek.

Hocam 2008-2011 arası olan "dq200" problemini diyorsunuz heralde değil mi? ben yeni kasa 2012 jetta dsg alacağım. Zaten otomatik alıyorum belli bir risk mutlaka var, toyotada da robotize şanzıman var, şimdi sürüş tarzımız tutmazsa yokuşun birinde bırakacağız baskı balatayı :) mukadderat. saygılar...
  • move00 M kullanıcısına yanıt
    artık onu göze aldım hocam kendimiz dolduracağız benim problemim corolla ne kadar kaybettirir satarken? saygılar...
  • İkisinin yerine güzel bir civic alin 5 yıl kafanız rahat binin. Eğer corolla benzinli olsaydı corolla derdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    civic benim de aklımda ama eşimin bdeğendiği bir otomobil değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizfeneri

Bütçe nedir hocam ? Otm vites şart mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

şart hocam 45-50 arası yani en fazla 50 de en azı ne kadarsa :)
  • quote:

quote:

quote:

şart hocam 45-50 arası yani en fazla 50 de en azı ne kadarsa :)

Astra sedan veya sport tourer düşünmez misiniz ?

• quote:

Astra sedan veya sport tourer düşünmez misiniz ?

astranın hb 1.3 cdti larında var otomatik diye biliyorum, o da classic. 2014 modellerinde opel; dizel otomatikten vazgeçmiş durumda. opelin benzinli otomatiklerinin de yakıt tüketimi çok fazla... hanım hatchback lere pek sıcak bakmıyor ikimiz de kullanacağız :)

bu arada 1.3 cdti ların otomatik astra sedanı var mı? sahibinden de hiç sonuç çıkmıyor? saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.