Şimdi Ara

2012 Toyota Avensis (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
6
Favori
56.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaris,Auris ve Corolla'da 2012'ye kadar kullanilan otomatik sanziman tipi yari otomatik diye tabir edilen Multi Mode idi. Avensis'teki otomatik sanziman ise CVT diye gecer ve her daim tam otomatikti. Yani Avensis hicbir zaman Multi Mode sanzimanli olmadi.

Yeni kasa Yaris'lerin benzinli modellerinde de sanziman olarak CVT ye gecildi ve tam otomatiktir.

Ayrica multi mode sanzimanla ilgili bu bilgiyi nereden aldiniz bilmiyorum ama 1.5 yil kadar kullanan biri olarak. Kullanmasini bilene multi mode sanzimanda 10 numaradir. Tam otomatik modda kullanmamak kosulu ile.

M moduna alip vitesi direksiyondan vites artirip azaltma seklinde kullandiginizda yakit tasarrufu superdir.

Saygilar,
  • Aurisin multimode şanzımanının sorunlu yada gizli ayıplı olduğu tezlerine sadece internette gezinirken tesadüfi olarak rastladım. Konuyla ilgili pratik olarak hiç bir bilgim yok. Google ye auris multimode yazdığınızda bu konuda bir çok başlık ve tartışma bulabilirsiniz. Araştırmayı derinleştirdiğinizde bu tartışmaların sadece Türkiyede olmadığını da görüyorsunuz. Sonuç olarak verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    7 yıldır Toyota avensis kullanıyorum ve 150.000 km oldu hala aracı eskitemedim. Aracımı değiştirirsem ve aynı sınıfta bir araç alırsam yine tercihim avensis olacaktır. Bu çerçevede seçiminizin ne kadar doğru olduğunu zaman size de gösterecektir. Yeni avensislerde içime sinmeyen şeyse: iç mekanda kullanılan malzemelerin koyu tonlarda oluşu. Makyajlı kasayı yakından görmek için sabırsızlananlardanım. selamlar saygılar.
  • Avensis bence 2010-2011-2012 passattan kat kat daha iyi
  • araç tasarım olarak gayet güzeldi bu makyajla daha da göz alıcı olmuş ayrıca vw gibi pasattın farlarını değişirip yeni kasa pasat diye ortaya çıkmamışlar.. ama forumda arkdaşların dediği gibi 1.6 dizel motor seçeneğinin olmaması çok büyük dezavantaj en azından türkiye pazarı için ayrıca avrupadada yine insanlar artık küçük motor hacimli dizelleri tercih ederken toyota türkiye olarak buna kayıtsız kalmaları büyük bir pazarlama fiyaskosu sırf bu yüzden avensis almıyorum
  • Forumlarda benzinli modeller ile ilgili "1.6 dizel olsa tadından yenmez. " 1.6 dizel olmadığı için almıyorum" gibi çeşitli fikirler okuyoruz.

Küresel basında, motorin fiyatlarının yakın gelecekte benzini geçeceği yazıyor.

Ülkemizde de esasen rafine fiyatları bazında değerlendirildiğinde, benzin rafine çıkış fiyatı motorine göre daha ucuzdur. Pompa fiyatlarında benzinin pahalı olma sebebi tümüyle vergi kaynaklıdır.

Petrolü rafineride işlerken alt kategori olan mazotu elde edebilmek için, üst kategori ürün olan benzini ortaya çıkarmaya mecbursunuz. ilk çıkan gazlardan biri benzindir. Motorin çok daha fazla işlem ile elde edilir.

Dolayısıyla gelecekte benzinin motorine göre daha ucuz olabilme ihtimali gayet mantıklıdır.

Motorin fiyatı benzini geçtiğinde, aynı kişilerin forumlarda ne yazacağını gerçekten çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Forumlarda benzinli modeller ile ilgili "1.6 dizel olsa tadından yenmez. " 1.6 dizel olmadığı için almıyorum" gibi çeşitli fikirler okuyoruz.

Ülkemizde de esasen rafine fiyatları bazında değerlendirildiğinde, benzin rafine çıkış fiyatı motorine göre daha ucuzdur. Pompa fiyatlarında benzinin pahalı olma sebebi tümüyle vergi kaynaklıdır.

Petrolü rafineride işlerken alt kategori olan mazotu elde edebilmek için, üst kategori ürün olan benzini ortaya çıkarmaya mecbursunuz. ilk çıkan gazlardan biri benzindir. Motorin çok daha fazla işlem ile elde edilir.

Dolayısıyla gelecekte benzinin motorine göre daha ucuz olabilme ihtimali gayet mantıklıdır.

Motorin fiyatı benzini geçtiğinde, aynı kişilerin forumlarda ne yazacağını gerçekten çok merak ediyorum.

Mazotun daha pahalı olmasının sebebi, mazota olan taleptir. Mazot talebi arttıkça devletler mazota koydukları vergileri artırmakta, bu da mazotun fiyatının artmasına sebep olmaktadır...

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Forumlarda benzinli modeller ile ilgili "1.6 dizel olsa tadından yenmez. " 1.6 dizel olmadığı için almıyorum" gibi çeşitli fikirler okuyoruz.

Mazotun daha pahalı olmasının sebebi, mazota olan taleptir. Mazot talebi arttıkça devletler mazota koydukları vergileri artırmakta, bu da mazotun fiyatının artmasına sebep olmaktadır...

Ben rafine çıkış fiyatından bahsediyorum. Vergi daha sonra üzerine ekleniyor.

• Yeni 2012 model avensis aldım bu da nerden çıktı şimdi
    Şaka bir yana ben öyle aman aman ciddi bir makyaj göremedim.
    Komple ön tamponu , arka stopları ve sisleri değiştirdim mi olur sana yeni makyajlı kasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanaslan

Yeni 2012 model avensis aldım bu da nerden çıktı şimdi
    Şaka bir yana ben öyle aman aman ciddi bir makyaj göremedim.
    Komple ön tamponu , arka stopları ve sisleri değiştirdim mi olur sana yeni makyajlı kasa

Dediğiniz kadar kolay değil teknolojik açıdanda birçok fark var.Örneğin Toyota Touch geldi.Bunun dışında büyük ihtimal yalıtım ve malzeme kalitesinde ilerleme olmuştur.Sizin aracınız hayırlı olsun.Ancak keşke aracı almadan önce foruma danışsaydınız.İllaki haberiniz olurdu...

• toyotanın camry modeli dışında hiç bir aracı beş para etmez be ne tasarım var ne bir şey var, motorlar ıaynı al birini vur ötekine daha randımanlı dizel motoru koyup adam gibi satış dahi yapamadılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: postal58

toyotanın camry modeli dışında hiç bir aracı beş para etmez be ne tasarım var ne bir şey var, motorlar ıaynı al birini vur ötekine daha randımanlı dizel motoru koyup adam gibi satış dahi yapamadılar

Düşünceniz bence çok yanlış.Birincisi tasarım göreceli kavramdır.İkincisi Toyota'nın motorları konusunda ne tür bir sıkıntınız var.Piyasada 1.6 litre atmosferik motordan 124 veya 132 beygir çıkarabilen kaç firma var?Üçüncüsü Toyota'nın yüksek hacimli dizel motorları yurt dışında var.Türkiye'ye özel muamele yapıcak halleri yok.Ayrıca Türkiye'deki kalitesiz mazot sebebiyle dizelden çok benzinli araç satmak istiyorlar.Bundan dolayı ürün gamında fazla dizel motor bulunmuyor.Ayrıca adam gibi satış yapamadığını söylediğiniz firma yıllardır dünya çapında milyonlarca araç satıyor ve birçok ülkede satış konusunda ipi birincilikle gögüslüyor...

• Makyajlı kasa ne zaman gelecek Türkiye ye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yozcaliskan

Makyajlı kasa ne zaman gelecek Türkiye ye?

Henüz kesin bir bilgi olmamakla birlikte aldığım duyumlara göre bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulmuş olacak.
  • Güncel Avensis'in öngörünümü daha alımlı duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 25 Ocak 2012; 20:16:41 >
  • Bende yeni araç alıcaktım avensisle yeni jetta arasında kaldım boyutlar dersen ikisininde aynı diyebilirim avensis uzunlukta 5cm genişlikte 2cm daha büyük yükseklik ikisinde de aynı. Bagaj hacimleri 510 jetta 509 avensis bunlarda aynı. İç hacim jetta sanki bana daha ferah gibi geldi arka diz mesafesi jettada biraz daha iyi.
    Şimdi fiyatlandırmaya gelirsek üç aşağı beş yukarı donanımları aynı olan araçlara baktım kalite olarak kesinlikle aynı diyebilirim avensis en son 56500e bıraktılar jettayıda 47300e bıraktılar sonra dedim hadi gidip test edeyim çünkü jetta 1.2 motorluydu yakıt ortalaması jettanın 1.5lt gibi ciddi bi rakam daha düşüktü. İki aracıda test ettim ve ortada hissedilir derecede fark yoktu hatta 0-100km hızlanması sadece 0.5sn farkediyor 1sn bile değil.
    Belki avensiste benim gözden kaçırdığım artı olan bişeyi vardır ama onuda ben göremedim dedim düşündüm.
    Senede vergi olarak neden 300 tl daha fazla ödeyeyim?
    Neden yakıt olrak daha fazla yakayım?
    Neden 9000tl gibi fazla parayı avensise vereyim?
    Forumda bakıyorum biçok kişi vwne giydiriyor ama gidin bakın jettanın kalitesi bile avensis ayarında.
    Ben babadan 20 senelik toyota kullanıcısıyım arada başka marka araçlarda kullandım. Yorumumu tarafsız yazıyorum ama toyota bu fiyat politikasıylada iyi satıyor demekki alıcısı var benim kuzen daha 1 ay önce corollayı sırf dizel diye 55000e aldı. Böyle kullanıcılar olduğu sürece toyota daha çooook satar.
    Benim tercihimde 1.2 jetta comfortline oldu aracın galeriden çıkmasını bekliyorum Bursa doğuş otoda yoktu İstanbul Maslak Doğuş Otomotivde anca bulabildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

Bende yeni araç alıcaktım avensisle yeni jetta arasında kaldım boyutlar dersen ikisininde aynı diyebilirim avensis uzunlukta 5cm genişlikte 2cm daha büyük yükseklik ikisinde de aynı. Bagaj hacimleri 510 jetta 509 avensis bunlarda aynı. İç hacim jetta sanki bana daha ferah gibi geldi arka diz mesafesi jettada biraz daha iyi.
    Şimdi fiyatlandırmaya gelirsek üç aşağı beş yukarı donanımları aynı olan araçlara baktım kalite olarak kesinlikle aynı diyebilirim avensis en son 56500e bıraktılar jettayıda 47300e bıraktılar sonra dedim hadi gidip test edeyim çünkü jetta 1.2 motorluydu yakıt ortalaması jettanın 1.5lt gibi ciddi bi rakam daha düşüktü. İki aracıda test ettim ve ortada hissedilir derecede fark yoktu hatta 0-100km hızlanması sadece 0.5sn farkediyor 1sn bile değil.
    Belki avensiste benim gözden kaçırdığım artı olan bişeyi vardır ama onuda ben göremedim dedim düşündüm.
    Forumda bakıyorum biçok kişi vwne giydiriyor ama gidin bakın jettanın kalitesi bile avensis ayarında.
    Ben babadan 20 senelik toyota kullanıcısıyım arada başka marka araçlarda kullandım. Yorumumu tarafsız yazıyorum ama toyota bu fiyat politikasıylada iyi satıyor demekki alıcısı var benim kuzen daha 1 ay önce corollayı sırf dizel diye 55000e aldı. Böyle kullanıcılar olduğu sürece toyota daha çooook satar.
    Benim tercihimde 1.2 jetta comfortline oldu aracın galeriden çıkmasını bekliyorum Bursa doğuş otoda yoktu İstanbul Maslak Doğuş Otomotivde anca bulabildim.

"gidin bakın jettanın kalitesi bile avensis ayarında."
    Böylece kaliteninde göreceli olduğunu öğrenmiş olduk. Doğuş sizinle gurur duyuyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lordz

quote:

Bende yeni araç alıcaktım avensisle yeni jetta arasında kaldım boyutlar dersen ikisininde aynı diyebilirim avensis uzunlukta 5cm genişlikte 2cm daha büyük yükseklik ikisinde de aynı. Bagaj hacimleri 510 jetta 509 avensis bunlarda aynı. İç hacim jetta sanki bana daha ferah gibi geldi arka diz mesafesi jettada biraz daha iyi.

Böylece kaliteninde göreceli olduğunu öğrenmiş olduk. Doğuş sizinle gurur duyuyor :)

Ben babadan 20 senelik toyota kullanıcısıyım

Bununda altını çizelim istersen eğer ben dahada inanmam dersen babamın 94 senesinde aldığı corolla hala duruyor onun ruhsatını atayım. 2000 senesinde 1 senelik bir passat maceramız olmuştu ondan sonra ilk kez vw araç alıyorum. Hatta Bursada vw nerede satılır onu bile bilmezdim.
    Kimsenin bizimle gurur duymasına gerek yok git kendi gözünle gör avensis mi jetta mı çıkarın artık şu at gözlüklerini.

• Yenilendiği iyi oluyorn şuanki kasa çok kaba bi değişik duruyor lastiklerin üstünde hiç estetik yoktu...
  • beğenmedim günümüzde bu gündüz farı olayı ortalığı karıştırdı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lordz

quote:

Bununda altını çizelim istersen eğer ben dahada inanmam dersen babamın 94 senesinde aldığı corolla hala duruyor onun ruhsatını atayım. 2000 senesinde 1 senelik bir passat maceramız olmuştu ondan sonra ilk kez vw araç alıyorum. Hatta Bursada vw nerede satılır onu bile bilmezdim.
    Kimsenin bizimle gurur duymasına gerek yok git kendi gözünle gör avensis mi jetta mı çıkarın artık şu at gözlüklerini.

Alıntıları Göster
    quote:

Dilin kemiği yok...
    Aslında bu kalite konusunda bizide aydınlatmanızı ve cetta nın nesinin bu kadar iyi olduğunu öğrenmek isterdim. Benim göremeyipte sizin gördüğünüz birşeyler olduğu kesin.
    Ancak bu farklı iki sınıf ve donanımdaki arabayı aynı kefeye koyabilen ve hatta "cetta avensis kadar kalitelidir çıkar at gözlüklerini" diyebilen biriyle araba muhabbeti yapmak bana bir adım yol aldırmaz. Güle güle kullanın arabanızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordz -- 26 Ocak 2012; 12:50:32 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.