Şimdi Ara

2012 SSANGYONG PICK-UP 'KORANDO SPORTS' FAN CLUB (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
4
Favori
24.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben araçlardan bir tane aldım ve halftop takılmasını ve ruhsata işlenmesini bekliyorum.
    İlk başta manuel olan versiyonunu alacaktım. Test sürüşünde biraz çukurlara sert girdiğimde vitesin olur olmadık zıplamaları ve kamyon ile seyahat ediyormuş gibi sürekli kıpırdaması rahatsız etti. Yine de araçtan vazgeçmedim otomatik versiyonundan aldım.

Aracı teslim aldığım hafta kartalkaya ya tatile gidicem hemde karda test etmiş olacağım, aracın karda nasıl tepkiler verdiğini buradan paylaşırım.

Melih
  • Selamlar..
    Hayirlisiyla Q donanim otomatik olanindan aldık.
    2000 km oldu , araçtan gayet memnunum.. Bu araç ile ilgili sorusu olan arkadaslar varsa yardimci olabilirim. İlk 5000 km den sonra buraya detayli bir inceleme yazacagim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabai

aynen bende 2100km de yim şu anda ve servisten geldim. Aracım otomatik ve ortalama 11,4lt yakıyor yeni yazılım attılar. Bakalım ne olacak....

Bu sırada karlı yollarda üzerinde goodyear wrangler lastik olduğu halde karlı yolu ileride gördüğü anda arkası kaymaya başlıyor :( zincir taktığımda bile araç hep yanlama isteği duyuyor... Haftaya uludağa gidicem ama bu sefer arkaya 250kg lık bir ağırlık koyacağım :) bakalım ne olacak...
  • Şuana kadar 3 tam depo bitirdim. İlk 2 depo şehir içi ve dışı karışık 9 lt harcadi. Halen bitiremedegim ve tamamen şehiriçinde harcamaya devam ettigim 3.depo da ise 10 lt/100 km gosteriyor bilgisayari. Yeni yuklenen yaziliminiz sonrasi tekrar tukuetiminizi paylasirsaniz çok sevinirim Melih bey.

• Bende düz vites aldım henüz 400 km de arac sehir ıcı yakıt ortalamam 10 litre genel olarak memnunum zaten en ufak çıvatasına kadar bıldıhım bir arac ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 model sıfır, Ssangyong Korando sports , almayı düşünüyorum, ancak bayi 35-40 kuruş yakar diyor kilometrede. kullananlardan yakıt için bilgisi verecek arkadaş var mı ??
  • merhaba. kuruş olarak bişey diyemem ama Şehir içi10 It civarı tüketiyor.şehirdışı da 8 It civarında.155 bg ve oto vites bir araç için anormal değerler değil bunlar.8-10 altında yaktığını söyleyenlerde Çok inandırıcı gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Vexi

Şuana kadar 3 tam depo bitirdim. İlk 2 depo şehir içi ve dışı karışık 9 lt harcadi. Halen bitiremedegim ve tamamen şehiriçinde harcamaya devam ettigim 3.depo da ise 10 lt/100 km gosteriyor bilgisayari. Yeni yuklenen yaziliminiz sonrasi tekrar tukuetiminizi paylasirsaniz çok sevinirim Melih bey.

4.000km oldu baktım yakıt düşmedi bende gittim 265*50*20 lastik jant taktım iyice çıldırdı. şu anda 12lt yakmaya başladı :)

yeni yazılım felan hiç fark etmedi fakat adamlarda çok isteksizdi yazılımı yüklerken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djmatrak

2012 model sıfır, Ssangyong Korando sports , almayı düşünüyorum, ancak bayi 35-40 kuruş yakar diyor kilometrede. kullananlardan yakıt için bilgisi verecek arkadaş var mı ??

Evet bilgiyi doğru vermişler daha aşağı yakmıyor malesef....
  • selam arkadaşlar. Aracım 4800 km ye geldi. Son depo tüketimimi paylaşayım. 69.78 It ile 818 km gittik. Bu yolun 550 kmsi Antalya Denizli arası git-gel yapıldı.Ortalama 8,5 lt yaktık.Ortalama hızımız 100-110 km dı. Aynı yolu dizel Getz ile 6,0 lt ile gidiyordum. otomatik vites böyle bir araç için tüketiminin normal olduğunu düşünüyorum. 5000 KM bakımında yazılım güncelleme olayını servis ile detaylı Konuşacağım. Tüketimleri paylaşmaya devam edelim. iyi akşamlar :))

• Arkadaşlar geçen gün maltepede ki bayilerine gittim araçlar gerçekten mükemmel araçlar tam şase ve ssangyong üreticileri 1946 yılından beri çelik sanayi üretiminde oldugundan araçların pasif dış guvenlikte dunyandakı butun araçlara kafa tutacından suphem yok sızde aılenızle guvenli bir şekilde gitmek istiyorsanız tabularınızı yıkın ve yenılıge acık olun,araçların sanzuman ve motorununn mercedes tarafından lısanslı olduklarını argesınınde aynı sekılde olması daha da cezbedıcı bı durum. fıyatları ve arastırıdıgım kadarıyla turkıyede yaklasık 40 noktada servıs agı yedek parça 10 mılyon dolarlık yatırım ıle pazarda hakkettıgı yerı yakın bır zamanda bence bulacaktır,niyetim korando hakkında bılgı almaktı ama danısmanların mutevazı ve cana yakın saygılı duruslarıyla kendımı evımde gıbı hısseetım ve 3 araclarınıda test etme ımkanı buldum profosyonel bı takımla calısan Ssangyongların en ınce detaylarına kadar dınledım ve test dr.yaptm.tasarım guzel,motor perfornmansı mukemmel,amaç ve segment olarak dıgerlerıne gore az yakıyor turkyede toplum olarak tamda bıze hıtap eden bı araç

• 4x2 Q Pack modelini 2 ay önce aldım. Opsiyon olarak ön yükseltme kiti, park sensörü ve arka kamera takıldı. ayrıca arka kasa kısmını kapattık. Benim aradığım özellikle konfor ve sessizlik, bu araçta dizel olmasına rağmen hiç ses almıyor diyebilirim. Şu an 1500 km de ve memnunum. artık Ssanyongun Diğer markalar bölümünden çıkarılması lazım. :)

2012 SSANGYONG PICK-UP 'KORANDO SPORTS' FAN CLUB
  • quote:

Orijinalden alıntı: rhall

4x2 Q Pack modelini 2 ay önce aldım. Opsiyon olarak ön yükseltme kiti, park sensörü ve arka kamera takıldı. ayrıca arka kasa kısmını kapattık. Benim aradığım özellikle konfor ve sessizlik, bu araçta dizel olmasına rağmen hiç ses almıyor diyebilirim. Şu an 1500 km de ve memnunum. artık Ssanyongun Diğer markalar bölümünden çıkarılması lazım. :)

hayirli olsun
    on yukseltme kiti nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: zopik

quote:

4x2 Q Pack modelini 2 ay önce aldım. Opsiyon olarak ön yükseltme kiti, park sensörü ve arka kamera takıldı. ayrıca arka kasa kısmını kapattık. Benim aradığım özellikle konfor ve sessizlik, bu araçta dizel olmasına rağmen hiç ses almıyor diyebilirim. Şu an 1500 km de ve memnunum. artık Ssanyongun Diğer markalar bölümünden çıkarılması lazım. :)

hayirli olsun
    on yukseltme kiti nedir?

Ön helezonlarin üzerine 3 5 cmlik bir aparat takıyorlar. Buna yükseltme kiti diyorlar.

• quote:

quote:

quote:

hayirli olsun
    on yukseltme kiti nedir?

Ön helezonlarin üzerine 3 5 cmlik bir aparat takıyorlar. Buna yükseltme kiti diyorlar.

tesekkurler
    arazi kullanimina yonelik bir uygulama sanirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hayirli olsun
    on yukseltme kiti nedir?

tesekkurler

Aynen arazi için daha kullanışlı oluyor. Birde korandonun hoşuma gitmeyen tarafı ön tarafin biraz düşük kalması, bu sayede düz bir görünüm oldu. Ayrıca yola daha hakim hissediyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayirli olsun
    on yukseltme kiti nedir?

tesekkurler

Aynen arazi için daha kullanışlı oluyor. Birde korandonun hoşuma gitmeyen tarafı ön tarafin biraz düşük kalması, bu sayede düz bir görünüm oldu. Ayrıca yola daha hakim hissediyorsunuz.

tekrar selam. yukseltme kitini nerede ve kaca yaptridigini ogrenebilir miyim?

• Çakıroğlu Ssanyong Sultanbeyli - 300 TL yanlış hatırlamıyorsam.
  • Yakıt konusun da sorular olmuş, 3500 km yaptım şuana kadar ortalama 50 kuruş yakıyor. 1 depoyla 600 650 km. Servisle görüştüm aynı araçla 37kr yakan da var, 50kr yakan da var diye söylediler. Ayrıca Rodaj olayı var, 20k km den sonra ve 5000 bakımından sonra düşüş olur dediler. rodajın pek etkileyeceğini sanmıyorum. tabi zaman gösterecek motor açılacak vs.
  • benim arac 7800 km oldu 140 160180 suratle uzun yolda 10 litre yakıyor
    sakin kullanımda120 ıle 9 litre yakıyor ....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.