Şimdi Ara

2012 Sony Hx850 Ana Konusu(İNCELEME EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.815
Cevap
31
Favori
211.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süren tv araştırma maratonum sonucunda Sony 55hx850 model tv yi bugün sipariş ettim.Bu araştırmalar sonucu kuro da dahil olmak üzere birçok tv yi inceledim,gözlemledim ve gerek yurt içi gerek yurt dışı birçok forum sitesinden yorumları okudum.En sonunda Sony de karar kıldım.Hx920 hayalim olmasına rağmen fiyattan dolayı eledim ve ona benzer fiyat performans oranı çok iyi olan nx720 de karar kıldım.

Geçen hafta da az daha alıyordum ancak problem çıktı ve vazgeçtim.Ve bugün hx850 model tv yi canlı görmeden satın aldım.Daha önce canlı görmeden tv alacaksın deseler gülerdim sanırım ancak bugün bu noktadayım Açıkçası şu ana kadar gelen incelemeler ve yorumlara güvenerek ve en kötü ihtimal 3D si iyi olan bir nx720 performansı olur diyerek artık sıkıldığım bu işi noktaladım.Bunda yeni gelen ürün gamındaki en yüksek özellikli tv'nin çıkış fiyatı olarak iyi diyebileceğim bir rakama satılmasıda etkili oldu.Zaten asıl maddi olarak bana en uygun model hx820 idi ancak Sony Eurasia'nın bu tv nin 55" versiyonunu getirmemesi yüzünden alamıyordum(İB den içime sinmedi)Nx720 de beğendiğim ancak 100 hz panel olması sebebiyle biraz düşündüğüm bir modeldi.Ve sonunda hx820 nin yeni versiyonunu almış oldum.Evet kısmetse tv yarın kurulacak ve yarınki maçı inşallah bu tv den izleyeceğim bir aksilik olmazsa.Ürün geldikten sonra burada yorumlarımı ve resimlerimi de paylaşacağım Allahın izniyle.Zamanla kullanıcı arkadaşların sayısıda arttıkça burada fikir,görüş alışverişi yaparız umarım...Allah herkesin gönlündeki paneli nasip etsin ...Selamlar...

İNCELEME

Evet arkadaşlar biraz geç oldu ancak söz verdiğim incelemeyi ilk izin günümde yayınlıyorum.İncelemeyi elimden geldiğince objektif bir şekilde yapmaya çalışacağım.

55HX850

İLK OLARAK...
    Ürün ilk geldiğinde kurulduktan sonra boyutunda 42" den sonra boyutun çok büyük gelmesinden ötürü ilk anda biraz afallıyor insan.Servis gittikten sonra aldım kumandayı elime ve ayarları biraz kurcaladıktan sonra gözde alıştı ve Sd yayınlardaki başarısını boyutuda göz önüne alınca fark ettim.Şunu söyleyebilirim ki scene modları ayarlardan pek fazla anlamayan veya kurcalamayı pek sevmeyen kişiler için oldukça işe yarayabilir.
    İçerisinde birçok sahne seçimini barındıran bu seçenekte oyun,film,sinema,müzik,grafik,animasyon.. gibi başlıklar bulunmakta ve yaptığınız seçime göre hem resim hemde ses ayarları değişmekte.Örneğin ilk gün basket maçına denk geldiğimde spor sahne seçimine aldım ve ses spikerin anlatımını daha iyi duyabileceğim bir hale geldi.

SES

Arkadaşlar ürünün yanında bildiğiniz gibi stand ücretsiz olarak gelmekte.Stand görüntüsünün yanında,üzerindeki hoporlorler ile birlikte ses kalitesini arttırmak için tasarlanmış.Ancak ben yerim müsait olmadığı için stand üstüne kuramadım tv yi.Televizyonun dahili hoporlorlerine gelirsek ne yazıkki vasat bir ses kalitesi var.Burada şu ayrımı yapmak istiyorum bazı arkadaşlar yüksek ses ile kaliteli sesi karıştırabiliyorlar.Tv oldukça yüksek ses verebiliyor ancak ses kulakları tırmalıyor,yanlış anlaşılmasın ses konusunda büyük beklentileri olmayan standart kullanıcılar problem yaşamazlar ancak benim gibi sinema sistemi sahibi kaliteye önem vere kişiler sesten pek memnun kalmayacaklardır.Şunu söyleyebilirim benim diğer televizyonum Philips 42PFL9603 ses konusunda daha iyiydi...

TASARIM

Bilindiği üzre Sony daha önceleri pek önem vermediği dış görünüş konusunda son senelerde rakip firmaların bu konuda epey bir fark atması üzerine mecburen bir atak yapmıştı.Bu sene son iki senedir olduğu gibi monolithic dizayn ve gorilla glass üzerinden gidiyor Sony.Ve bu sene geçen seneye göre daha da incelen çerçeve kalınlığı ve köşelere uygulanan metal renk bence Sony'nin en iyi görünen tvlerinden birinin ortaya çıkmasına sebep olmuş.Özellikle gündüzleri siyahların zaten ince olan çerçevelerle birleşmesi üzerine çerçevesiz bir panel görünümü alıyor.Ayrıca Tv kapalı olduğu zamanlarda bile 55" boyutu ve simsiyah rengi ile çok asil duruyor.
    Girişler standart olarak alt ve yanlara dağıtılmış.Artı olarak yandaki girişler panelin bitimine çok yakın yapılmamış ve kablolar dışarı doğru taşmıyor.Bu konuda eksi olarak gördüğüm şey ise hep istediğim ve çok güzel durduğunu düşündüğüm ışıklı Sony logosunun bu seneki panellerde olmaması.Muhtemelen fiyat düşürme politikasının bir parçası olan bu eksiltme beni hayal kırıklığına uğrattı,çünkü internette baktığım tüm gece resimlerinde oradaki Sony yazısı çok hoşuma gidiyordu.Bunun dışında genel görünüm olarak özellikle bu modelin Samsung'un neredeyse çerçevesiz modelleriyle kafa kafaya yarışabileceğini söyleyebilirim.

SD

Girişte anlattığım gibi ilk olarak özellikle 55" den daha küçük bir boyuttan geliyorsanız gözünüz alışana kadar SD yayınlarda problem yaşayabilirsiniz.Sadece bu model için değil tüm 55" modellerde SD yayın için belli bir mesafeden izlemeniz gerekiyor.Ben şu anda yaklaşık 4 metreden SD yayınlardan keyif aldığımı söyleyebilirim.Sd yayınları bu konudaki başarısıyla ünlü Philips 9603 ile kıyaslarsam boyutu göz önüne aldığımızda bu konuda hx850 nin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.Sd yayınlarda kullandığım cihaz Digiturk'ün Humax cihazı(9503) gerçekten bu modelin diğer vestel cihazlara göre daha iyi görüntü kalitesi sunduğunu söyleyebilirim.X-reality pro gerçekten iyi iş başarıyor ve sd yayınlarda bile keskin bir görüntü sunabiliyor.Özellikle belirtildiği gibi youtube dan kalitesi çok iyi olmayan videolarda bile biraz düzeltme yapabiliyor.Burada değinmek istediğim bir konu var resim seçeneklerinde gerçeklik yaratma adında bir özellik var ve detay seviyesini sd yayınlarda bile çok iyi boyuta getiriyor herhangi rahatsız edici bir bozulma yaratmadan.

Tabi SD bildiğiniz gibi sadece uydu veya digiturkden ibaret değil.Wii oyun konsolumu ilk önce onkyo amfi cihazım üzerinden bağladım ve görüntüyü 1080p upscale yaptım.Sonuç tatmin ediciydi.Hx850'nin özellikleri arasında taşınabilir sd oyun konsollarını tam ekran ve hd kalitesinde oynayabileceğimize dair birşeyler okumuştum. Daha sonra wii oyun konsolumu direk component üzerinden bağladım.Görüntü modları seçeneklerine Fine.... gibi bir seçenek geldi ve onu seçtiğimde 480p'lik oyunu tam ekran ve amfi deki bağlantıdan daha iyi bir kalitede görüntüledi.Yine burada da ayarlardan gerçeklik yaratmayı açtım(%20 lerde) ve yine keskin bir görüntü elde ettim.
    Eksi olarak bu konuda söyleyebileceğim görüntü kalitesi düşük kanallarda özellikle siyah arka planlarda noise effect dediğimiz şekilde bozulmalar olabiliyor.Piksellenme şeklindeki bu bozulmalar mesafeyi arttırınca kayboluyor,4 metre mesafe SD yayınlarda biraz yakın kalıyor sanırım.

HD

Bu cihazlardaki asıl olay HD yayına geldiğimizde ise HX850 asıl gücünü gösteriyor.Filmlerde ve oyunlarda Sony almamdaki en büyük sebeplerden biri olan keskin,net ve harika detaylar ve çok iyi bir siyah kalitesi sunuyor.2011 cihazlarda da gözlemlediğim gorilla glass ın(opti contrast panelin) görüntüye kattığı bir derinlik var.Hx850 de de durum aynı,özellikle bluray filmlerde sanki 3D gibi derinlik hissi var.Kısacası bu cihaz sağlam bir içerikle beslenmeyi hak ediyor.
    Oyunlarda oyun modunu seçip Led Dynamic Control'ü standart şekilde oynadım ve herhangi ciddi derecede oyunu etkileyecek bir lag hissetmedim.Ancak şunu fark ettim Oyun modun da Led Dynamic Control ü standart yapsanız da genel moddaki gibi çalışmıyor.Belki de sadece oyun modunda neden aktif olmuyor eleştirilerinin önüne geçmek için sadece temsili olarak oraya konmuş olabilir.Çünkü genel modda aynı ayarlarda ve led dynamic control açıkken denediğimde lag artıyor ve oyun modda siyahların genel moddaki gibi olmadığını görebiliyorsunuz.

3D

Açıkçası fazla deneme şansım olmadı ancak şunu söyleyebilirim mağazalarda izlediğim LX900 ve nx720 de veya bazı başka panellerde hemen baş ağrısı oluşurken hx850 yaptığım denemelerde onlar kadar rahatsızlık vermedi.Ancak izlediğim sbs videolarda arkadaşımda izlediğim pasip philips kadar da beğenmedim açıkçası.Bu yorumum derinlik açısındandı yalnız şu da var,bir gün Nat. Geo kanalında denk geldiğim bir 3D videoda kalite olarak çok iyiydi ve derinlik hisside güzeldi.
    Ayrıca tv'nin içinde bir video var çok kısa.Sadece bir sahnede kamera ile soldan sağa doğru yapılmış bir çekim ancak kalite olarak çok iyi.Avforums incelemesinde hx850 için SBS performansı için iyi demişler,bunun yanında sequental 3D için harika demişler.Kısacası gerçek bir bluray 3D film ile denemek lazım diye düşünüyorum.Denediğim zama düşüncelerimi yazarım.

Tabi hiçbir şey kusursuz değildir.Bu televizyonun da eksileri var.İlk olarak renk dağılımı için mükemmel diyemeyeceğim,daha renk değerlerini tam kurcalayamadım ancak plazmalar ve ips panelli modeller bu konuda biraz daha iyiler.Renkli içeriklerde izleme açısı iyi diyebilirim(renkler çok fazla bozulmuyor) hatta bu konuda dükkanda gözlemlediğim kadarıyla hx920 den çok daha iyi ancak siyahlar açıya bağlı olarak çok çabuk grileşiyor ve kenarlardaki led süzmelerini görmeye başlıyorsunuz.
    Açıkçası özellikle geceleri tam keyif alabilmek için tam tv nin karşısında oturmak gerekiyor.Benim modelimde herhangi bir ışık sızması yok ancak geceleri özellikle siyah fonda beyaz bir resim olduğunda(örneğin film sonu yazıları) siyahlar biraz zayıflıyor.Yinede edge led bir tv olduğunu göz önüne aldığımızda iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.Belki biraz daha led sayısı fazla olsaydı,daha iyi bir performans elde edebilirdik.
    Beni en çok sıkan yönü ise motion konusunda oldu.Mağazalarda denediğim Nx720 de en iyi sonucu motionflownet ve net plus verirken hx850 de net ve net plus aynı şekilde işlemiyor.Yaptığım denemeler sonrasında en iyi sonucu motionflow:Standart ve film modu:Otomatik 1 şeklindeyken elde ettim.Yumuşak mod aslında kamera hareketlerinde çok daha iyi ancak anlam veremediğim biçimde görüntülerde artefact yaratıyor.Net ve net plus dediğim gibi hx850 de çok verimli değil ve impulse adında yeni ekledikleri seçenekte ne işe yarar anlam veremedim.Seçtiğinizde görüntü düşük hz li monitorler gibi titriyor.
    Ancak motion konusunda biraz rahatsızlık yaşıyorum.Şöyleki kamera hareketlerinde ve filmlerde insanların hareketlerinde artefact lar görüyorum.Bunların çoğunu ev halkı ve arkadaşlarım fark etmesede beni rahatsız ediyor.Şu da var yeni işe başladığım Sony Center da özellikle belirlediğim sahneleri hx920 de denedim ve onda da aynı sonucu aldım yani hx850 ile ilgili kronik bir sorun değil bu.Ayrıca film kalitesi arttıkça sıkıntı ortadan kalkıyor veya azalıyor.
    Mağazada 65hx920 46h920 ve 55hx850 yan yana duruyor,onları da uzun bir süre inceledim ve şu sonuca vardım;Ekran boyutu büyüdükçe bu sıkıntılar artıyor veya daha fazla göze batıyor.Aynı içerikle 65hx920 55hx850 ye göre bu konuda daha fazla bozulma gösterirken 46hx920 daha az gösteriyordu her ikisine göre.Sonuç olarak başka marka ve modelleri de inceledim bu boyutlarda onlar çok daha fazla sıkıntılıydı.Sony motion konusunda en başarılı firmalardan biri bunu birçok uzman incelemerinde okuyoruz.Sadece bu ebatlarda panel aldığımızda sanırım biraz da gözümüzün alışması gerekiyor.

Mağazada yaptığım hx920 hx850 kıyaslamalarında(şu an için sadece digi nat geo hd yayınında) hx850 ün hx920 ile aynı kalitede görüntü sunduğunu hatta parlaklık ve gölge detayı olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim.Hx920 nin farkı karanlık bir ortamda ortaya çıkabilir.Fİyat faktörü göz önüne alındığında bir çok kişi hx850 yi gönül rahatlığıyla seçebilir.Özellikle vatan bilgisayarın verdiği fiyat göz önüne alındığında 55" bir tv için tüm zamanların en iyi fiyat-performans oranı veren tv lerinden biri diyebilirim.

Panelimde geldiğinde hiç ölü piksel yoktu.1 hafta içinde 2 tane oldu ve şu anda 3'e ulaşmış durumdalar.Servisi aradım gelip alıp burada incelememiz lazım dediler.Verirsem muhtemelen değişim olabilir ancak kararsızım.Oturma mesafemden hiçbiri görünmüyor sadece 1-2 metre mesafesine geldiğinde belli oluyor.Panelimin homojenitesi çok iyi olduğu için servise vermedim şu ana kadar.Gelen panelde ölü piksel olmaz ışık sızdırması olur ki asıl can sıkıcı sorun bu olur.Muhtemelen bu panel ile devam edeceğim.Ölü piksel anlatıldığı kadar büyük bir sorun değil hatta izleme mesafesinden sorun bile değil.Sadece yakına girdiğimizde görülen bir nokta için çok da strese gerek yok bence.Rahat biri değilim tam tersine çok detaycı biriyimdir ancak dediğim gibi 4 metre mesafeden 55" de bile görmek mümkün değil,tabi kartal gözünüz yoksa...
    Genel olarak ele aldığımız panelde memnunum,piyasada alınabilecek en kaliteli panellerden biri ve fiyatı da kaliteye göre çok ucuz sayılabilir(480 gibi rakamlar)Klasil olarak artı eksi tablosu yaparsak.

Artılar
    +Sd içeriklerdeki(uydu,oyun) başarısı
    +X-reality pro gerçekten görevini iyi yapıyor
    +Özellikle hd yayınlarda olmak üzere keskin,net,yüksek detaylı resimler
    +Menuler ve içerik
    +Gölge detayları
    +Sİyah Seviyesi
    +Tasarım

Eksiler

-Pencere varsa parlama yapıyor
    -Renk dağılımı beklentimin altında
    -Ses kalitesi
    -Yukarıda bahsettiğim motion konusu
    -Açıya bağlı siyah seviyesinin düşmesi

Arkadaşlar gözlemlerimi aklıma geldiği kadarıyla ve objektif bir şekilde yazdım.Neredeyse 1 ay olucak ancak gerek daha önce yazdığım hesapta olmayan sağlık problemleri gerekse de işe başlamam sebebiyle çok fazla tv ile vakit geçiremedim.Ancak şunu söyleyebilirim ki gerçekten yeni tv alıcak arkadaşlar hx850 yi görmeden karar vermesinler.Benim gibi bütçesi hx920 ye yetmeyen arkadaşlar da hx920 ye göre artı yönleri olan bu cihazı gönül rahatlığıyla alabilirler.

RESİMLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 4 Haziran 2012; 23:28:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leonskennedy

Arkadaşlar uzun süren tv araştırma maratonum sonucunda Sony 55hx850 model tv yi bugün sipariş ettim.Bu araştırmalar sonucu kuro da dahil olmak üzere birçok tv yi inceledim,gözlemledim ve gerek yurt içi gerek yurt dışı birçok forum sitesinden yorumları okudum.En sonunda Sony de karar kıldım.Hx920 hayalim olmasına rağmen fiyattan dolayı eledim ve ona benzer fiyat performans oranı çok iyi olan nx720 de karar kıldım.

Geçen hafta da az daha alıyordum ancak problem çıktı ve vazgeçtim.Ve bugün hx850 model tv yi canlı görmeden satın aldım.Daha önce canlı görmeden tv alacaksın deseler gülerdim sanırım ancak bugün bu noktadayım Açıkçası şu ana kadar gelen incelemeler ve yorumlara güvenerek ve en kötü ihtimal 3D si iyi olan bir nx720 performansı olur diyerek artık sıkıldığım bu işi noktaladım.Bunda yeni gelen ürün gamındaki en yüksek özellikli tv'nin çıkış fiyatı olarak iyi diyebileceğim bir rakama satılmasıda etkili oldu.Zaten asıl maddi olarak bana en uygun model hx820 idi ancak Sony Eurasia'nın bu tv nin 55" versiyonunu getirmemesi yüzünden alamıyordum(İB den içime sinmedi)Nx720 de beğendiğim ancak 100 hz panel olması sebebiyle biraz düşündüğüm bir modeldi.Ve sonunda hx820 nin yeni versiyonunu almış oldum.Evet kısmetse tv yarın kurulacak ve yarınki maçı inşallah bu tv den izleyeceğim bir aksilik olmazsa.Ürün geldikten sonra burada yorumlarımı ve resimlerimi de paylaşacağım Allahın izniyle.Zamanla kullanıcı arkadaşların sayısıda arttıkça burada fikir,görüş alışverişi yaparız umarım...Allah herkesin gönlündeki paneli nasip etsin ...Selamlar...

Arkadaşım Hayırlı olsun,

Eğer yeni eve taşınmayacak olsaydım ben de senin gibi hemen sipariş edebilirdim. Açıkçası bu güne kadar ben de VT50 ve bu tv arasındaydım ama sanırım Sony'de karar kılacağım. Bu güne kadar çıkan değerlendirmeler çok olumlu. Hayırlı olsun.

HX850 için piyasada 3 inceleme var:

http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-46hx853_TV_review (10/10)

http://www.whathifi.com/review/sony-kdl-55hx853 (5/5)

http://www.t3.com/reviews/sony-kdl-55hx853-review (5/5)

Şu ana kadarki tüm incelemelerde tam puan aldı.

Ancak bu siteler çok profosyonel incelemeler yapmıyor. Ben flatpanelshd ve avforums'un incelemelerini bekliyorum. Onların incelemeleri sonucu en son kararımı vereceğim. Burada da gerekirse incelemeleri paylaşırım.

• Dostum iyi dileklerin için teşekkürler.Bahsettiğin incelemeleri bende okudum ve ek olarak flatpanels incelemesi de taze taze çıktı :) Tam da beklediğim gibi incelemeyi okuduğunda görüntü kalitesi ile ilgili neredeyse hiç bir negatif yorum olmamasına rağmen(zaten sonuç kısmında da eksilerde görülebiliyor,bir tek 3D ve fabrika ayarları) tv ye herhangi bir award vermemiş.

Geçen seneki hx920 de de durum aynıydı,kaldiki inceleme içinde de çok güzel 2D kalitesi olduğunu ve Sony'nin en iyi edge led tv lerinden biri olduğunu söylemiş ancak önerilen ödülünü vermeiş tv ye :)

Ancak en önemlisi de calibrasyon ölçümlerini Led Dynamic Control : Off modundayken yapmış!!! Eğer bilmediğimiz bir probleme sebep olmuyorsa bu çok mantıksız,zaten herkes de aynı şeyi söylemiş bende forum konusunda yazdım zaten(baryburton benim) Eğer bu sonuçlar local dimming off durumunda alındıysa çok iyi demektir(0,06 siyah seviyesi)

Ayrıca hepsi bir yana youtube da izlediğim videolar beni çok etkiledi.Umarım beklediğimi bulurum

http://www.youtube.com/user/71grindtegel

Panasonic plazmaları bende çok inceledim hatta İstanbula sırf Pioneer kuro yu görmeye gittim ancak anladım ki plazmalar bana göre değil :) Vividçi değilim ancak lcd tv lerden daha çok keyif alıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 11 Mayıs 2012; 17:33:07 >

• Dostum hayırlısı olsun güle güle kullanırsın İnşallah ;

O yapılan incelemelrde benim anladığım kadarıyla(kendim 3 ay hx820 kullanan birisi olarak)full led olmadıktan sonra local dimming'in anlamı kalmıyor.Özellikle daha öncesi ve sonrası tosh 46sv685 kullanan biri olarak söylüyorum. Özellikle altyazılı film izliyorsanız biraz işkenceye dönüşüyor,şöyleki full karanlık bir ortamda konuşma geçtiğinde altyazıyla birlikte ekranda inanılmaz bir parlama yapıyor,altyazı ekrandan çıktıktan sonra tekrar kararma meydana gelince göze çok batmaya vede rahatsız etmeye başlıyor(sv685 full led olduğundan ötürü böyle birşeye rastlanmıyor) ,bende bu sebepten ötürü led kontrolünü düşükte kullanıyordum,sizlere bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim...
  • Tv nizi güle güle kullanın. Fiyat olarak ne kadara aldınız acaba ?
  • Hayırlı olsun ben de dusunuyorum HX850yi..

Flatpanelsdeki incelemeye baktım simdi ben de ES8000 ile karşılaştırıldığında siyah seviyesinin biraz daa düsük kaldigini ve renk gecislerinde ES8000 kdr basarili olmadigini yazıyor..

Clouding isik sızmasi banding olmayan bir ES8000 benzer fiyatlarda nasil olur, karar veremiyorum bir türlü sansli da olmak gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvven -- 11 Mayıs 2012; 17:59:29 >
  • Herkese teşekkürler,alttan siyah bar olan filmlerde dediğiniz olay olabilir mantıklı.Ancak media player dan yazıların bar kısmında değil de film çerçevesinin içinde çıkması ayarlanabilir.Zaten ben siyah barlı olarak film izlemeyi bir türlü sevemedim her ne kadar bozsada o şekildeki filmleri tam ekran yapıyorum ve film indirirken genelde remux olanları tercih ediyorum.Ve diğer markalara göre Sony bu işi(Edge led+Local Dimming) biraz daha iyi kotarıyor.

Tabi modelden modele göre bu durum değişiyor umarım hx850 bu konuda efsane olur da full Led i bitirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 11 Mayıs 2012; 18:04:13 >
  • quote:

Tv nizi güle güle kullanın. Fiyat olarak ne kadara aldınız acaba ?

Hocam 5.750 Tl 10 taksit ve 3 ay erteleme olarak aldım...

quote:

Hayırlı olsun ben de dusunuyorum HX850yi..

Flatpanelsdeki incelemeye baktım simdi ben de ES8000 ile karşılaştırıldığında siyah seviyesinin biraz daa düsük kaldigini ve renk gecislerinde ES8000 kdr basarili olmadigini yazıyor..

Clouding isik sızmasi banding olmayan bir ES8000 benzer fiyatlarda nasil olur, karar veremiyorum bir türlü sansli da olmak gerek..

Hocam bahsettiğiniz bu fark çok ufak (0,06-0,04) ve yan yana olmadığı sürece ayırt edilmez diye düşünüyorum.Ayrıca local dimming off konumunda iken alındıysa bu ayarlar on yapıldığı taktirde samsung u geçebilirde ancak çok da önemli değil bence bu fark.Bu biraz da zevk meselesi gibi kimisi spor araba sever kimisi daha ağır bir araba sever.Ben şahsen Samsung tv leri çok fazla beğenmiyorum.Sony lerin gorilla glas sebebiyle çok güzel bir derinlik algısı var ve motionflow da piyasadaki en iyi motion sistemlerinden biri.Bence yorumlara çok fazla kafa patlatmadan gidip aynı içerikle iki tv yide inceleyin ve kararı o şekilde verin..

• quote:

quote:

Tv nizi güle güle kullanın. Fiyat olarak ne kadara aldınız acaba ?

quote:

Hayırlı olsun ben de dusunuyorum HX850yi..

Hocam bahsettiğiniz bu fark çok ufak (0,06-0,04) ve yan yana olmadığı sürece ayırt edilmez diye düşünüyorum.Ayrıca local dimming off konumunda iken alındıysa bu ayarlar on yapıldığı taktirde samsung u geçebilirde ancak çok da önemli değil bence bu fark.Bu biraz da zevk meselesi gibi kimisi spor araba sever kimisi daha ağır bir araba sever.Ben şahsen Samsung tv leri çok fazla beğenmiyorum.Sony lerin gorilla glas sebebiyle çok güzel bir derinlik algısı var ve motionflow da piyasadaki en iyi motion sistemlerinden biri.Bence yorumlara çok fazla kafa patlatmadan gidip aynı içerikle iki tv yide inceleyin ve kararı o şekilde verin..
    quote:

Hangi siteden aldınız? Stand ve gözlükler dahil mi?

Aldığınız zaman yorumlarınızı bekleyeceğim. Özellikle SD performansını ve uniformity/clouding/bleeding yorumlarınızı bekliyorum.

flatpanelshd 'de local dimming'i kapatmış. Neden bunu yaptığını söylememiş.

Şu an için alınabilecek en iyi edge led olduğu kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 11 Mayıs 2012; 19:09:11 >

• Bende heyecanla bekliyorum gelsin yorumlarımı resimler eşliğinde paylaşacağım...
  • Bugün ben de 55HX850 siparişini verdim(Panasonic 50VT30 cihazımı iade ederek)Pazartesi günü gelecek inşallah memnun kalırız.Bu arada yoğun bir gün geçirdiğimizden olacak herhalde en önemli şeylerden birini sormayı unuttum bu televizyonda 5 yıl garanti varmıydı? Bu önemli detayı sormadığıma şaşırıyorum..
  • Yokmuş..yeni çıkan modellerde 5 yıl garanti olmuyormuydu?
  • Bugün benim için de yoğun bir gündü uzun süre araştırıp sony 55 nx 720 almaya karar vermiştim, sonra hx 850'leri görünce nx 720'den vaz geçtim. hx 850'de yeni çıktı biraz beklemek lazım fiyatları henüz yüksek diye düşünürken birden karar değiştirip Epson tw 6000 projeksiyon aldım evde tv olarak kullanılan 42" lcd tv vardı sırf film izlemek ve oyun oynamak için kullanacaktım dayanamadım projeksiyon aldım inşallah pişman olmam

Edit : bu arada HX 850'nin çok başarılı bir model olacağına inanıyorum. Yeni tv.niz hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furai -- 11 Mayıs 2012; 22:21:11 >

• Teşekkürler..Sony'nin herşeyi iyi güzel de şu tv kumandalarını da biraz usturuplu yapsalar keşke..
  • Sevgili ACCEPT007,

5 yıl garanti Sony'nin geçen sene sonunda yapmış olduğu bir kampanyaydı ve ocak ayının sonunda bitti.Bende esasında tekrar bir kampanya olduğunda alırım diyordum ancak bekleyemedim Ancak haberiniz vardır ek garanti paketleri var satın alabiliyorsunu.1,3 yıl ve 3 yıl + tam teminat(kırılma düşme vs kapsıyor sanırım) şeklinde farklı paketler var.Normalde 3 ay içinde almak gerekiyordu ancak bugün sony merkezi aradım ve bu sürenin 1 yıla uzatıldığını öğrendim.

Fiyat olarak da gayet iyi bir fiyata almışsınız,dün ve bugün o kadar çok yeri aradım ki tüm fiyatları öğrendim,6.500 lere çıkan fiyatlar var o açıdan bilgilendirmek için sormuştum.

Sevgili Furai,

Sizinde cihazınız hayırlı olsun.Ben kafam karışık derdim ama sizin benden de çok karışıkmış kafanız Projeksiyon da bambaşka bir olay uygun ortamınız varsa keyifli olur diye düşünüyorum.Bu arada hx850 mağazada gördünüz mü acaba ? Benim görme imkanım olmadı ve acayip merak içerisindeyim.Gördüyseniz nx720 ye göre ilk bakıştaki farkları yazarsanız memnuniyetle okurum

Sony bu sene kumanda kalitesini iyice düşürmüş okuduğum kadarıyla.En kötü ihtimalle donanımlı bir universal kumanda alıcaz artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 11 Mayıs 2012; 23:30:37 >

• Bu arada HX850'yi siz nereden almıştınız?
  • bırde bu urunun 46 sı ne kadar acaba?
  • Ben Bursayım ve burada Sony Center dan aldım.Ancak tüm Türkiye Sony Centerları aradım neredeyse almadan önce

46 için bazı rakamlar;

http://www.akakce.com/televizyon-led/en-ucuz-sony-bravia-kdl-46hx850-fiyati,771315.html
  • quote:

Ben Bursayım ve burada Sony Center dan aldım.Ancak tüm Türkiye Sony Centerları aradım neredeyse almadan önce

46 için bazı rakamlar;

http://www.akakce.com/televizyon-led/en-ucuz-sony-bravia-kdl-46hx850-fiyati,771315.html

Ağır geldi biraz neyse hx720 de gelgit yaşamaya devam

• teknosa daha uygun 4539 TL 400 TL hediye çeki veriyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.