Şimdi Ara

2012 Skoda Octavia 1.6 TDI manuel yakıt tüketimi ne olmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam beyler , araç 2012 Skoda Octavia 1.6 TDI manuel bu aracın şehirçinde yakıt tüketimi 7.5 - 8.0 gibi seyrediyor bana fazla geldi açıkcası başka kullanıcılara bakıyorum 6-6.3 filan deniyor şehir içi , uzun yolda da 5.3 filan oluyor tam çözemedim , tüketime bakarken 1.yakıt tüketimini mi baz alacağım yoksa 2. yakıt tüketimini mi ?

Benim araçta 1. yakıt tüketimi 7.6 , 2. yakıt tüketimi ise 6.0 litreyi gösteriyor ? bana fazla yakıyor gibi geldi hava filtresi , yağ ve polen filtresi yeni değişti , diğer kullanıcılardan da tüketim değerlerini öğrenmek isterim ?

• 2015 dsg (110 ps)dizel kullanıcısıyım.ev ve işyeri arsında 200-300 metrede bir döneceğim eğimli bir güzergah var.bu güzergahta normal kullanımda 7-8 litre yi çok rahat buluyor.ancak aynı araç şehirler arsında 110-120 km hızlarda 5 litre civarı.
    ban göre tüketiminiz normal.kendi aracım için fabrika verileri (şehir içi)4,2 lt nerde pratikdeki 7,5 lt nerde? yakıtı düşünüyorsanız performanstan bir tık fedakarlık edip rapid alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.