Şimdi Ara

2012 Siyah Passat 1.4TSI 122PS DSG Comfortline Hakkında Düşünceleriniz ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
22.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 Siyah Passat 1.4TSI 122PS DSG Comfortline Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir ?

Nasıl bir araçtır ?
    Yakıt durumu nasıl ?
    Konfor iyi mi ?
    1.4 motor o ağırlığı kaldırabiliyor mu ?

vs vs...

• Aracı kullanıyorum. Siyah renk zevkinizle ilgili. Motor konusunda hic şüpheniz olmasın 2.0 atmosferik motorlardan daha performansli. Ara hızlanmaları yüksek tork sebebiyle cok iyi. Yakıt olarak da kullanımınıza bağlı olarak değişir. Aracım 10000 km de ve genel ortalamam yazın 6.7 kısın 7,3. Sehir disi 110-120 hizlarda 5-5,5 araligi rahatlikla gorulebiliyor. Araca yüklendiğimde yakıtı da artıyor tabiki ama geneli sakın kullanımda daha iyi degerler bile yakalarsınız. Konfor ve genişlik olarak sınıfının en iyilerinden biri. Daha önce Mercedes C serisiyle karşılaştırma yapmıştım okuyabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Test sürüşü yapmadan mı aldınız aracı?

"2012 Siyah Passat 1.4TSI 122PS İçi Bej Aldık" demişsiniz, alınan araç hakkında iyi kötü demek gereksiz artık.Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın.
  • her yönüyle iyi bir araç sadece fiyatı tartışılır o paraya onu almazdım şunu alırdım gibisinden ...
    yakıtı piyasa arabalarına göre ekonomik diyebilirim bugün gitmeyen piyasa arabaları 35 krş yakıyor o aracın yakmasına üzülmem...
    konfor muhteşem istediğin çukura gir hissetmiyorsun uzun yolda sallanmıyor araç...
    1.4 bana göre kaldırıyor ama 3.2 v6 ile kıyaslamayalım herkezin bi fikri var kafasında adamlar başka arabalarda 0-100km 9 saniyeyi beğenmiyor...

dediğim gibi düşünmeniz gereken tek şey o fiyata başka ne alınabilir ama mesela o fiyata mercedes almam diyorlar benim için tutkudur binerim buda öyle birşey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Test sürüşü yapmadan mı aldınız aracı?

"2012 Siyah Passat 1.4TSI 122PS İçi Bej Aldık" demişsiniz, alınan araç hakkında iyi kötü demek gereksiz artık.Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın.

Bende onun için dedim hani aldıktan sonra iyi kötü yorumlar olur alan kişinin morali bozulmasın o yüzden böyle birşey yazdım :) Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunarda

Aracı kullanıyorum. Siyah renk zevkinizle ilgili. Motor konusunda hic şüpheniz olmasın 2.0 atmosferik motorlardan daha performansli. Ara hızlanmaları yüksek tork sebebiyle cok iyi. Yakıt olarak da kullanımınıza bağlı olarak değişir. Aracım 10000 km de ve genel ortalamam yazın 6.7 kısın 7,3. Sehir disi 110-120 hizlarda 5-5,5 araligi rahatlikla gorulebiliyor. Araca yüklendiğimde yakıtı da artıyor tabiki ama geneli sakın kullanımda daha iyi degerler bile yakalarsınız. Konfor ve genişlik olarak sınıfının en iyilerinden biri. Daha önce Mercedes C serisiyle karşılaştırma yapmıştım okuyabilirsiniz.

1.4 tsi 122 beygir. 2.0 atmosferiklerden daha performanslı öyle mi

hem de 6,7 litre ortalama yakıyor. sen performanslı da kullanmıyormuşsun ki.bildiğin katalog değerlerini tutturabilmek için gaza dahi basmıyorsun.

ayrıca bahsettiğin motor passat istanbul şehir içi 9 litre yakıyor. neyse o çok önemli değil.

alfa 156 2.0 atmosferik var 155 hp onu geçebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 30 Ocak 2013; 19:35:01 >

• Benzinli ve dsg olduğundan biraz fazla yakar , ama o kasayı o motor kaldırır!

• Hayırlı olsun çok sayıda laf söz çıkıyor bi yakınım sözde bir depo 300 liraya yakın doluyor ve 1100-1200 km uzun yolda yapıyor diyor şehiriçi 900 km yapıyormuş bana inandırıcı gelmedi bizde 2012 volvo s60 1,6 115 dizel araç var ve konyada 300 e yakın depo doluyor 1350 km civarı anca yapıyor ve çok hassas kullanım 70-80 km şehir içi radardan dolayı yavaş gidiliyor gerçekden passat 1000 km yi devirebiliyorsa helal olsun ilk fırsatta da deneyip alırım bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanakyar

Hayırlı olsun çok sayıda laf söz çıkıyor bi yakınım sözde bir depo 300 liraya yakın doluyor ve 1100-1200 km uzun yolda yapıyor diyor şehiriçi 900 km yapıyormuş bana inandırıcı gelmedi bizde 2012 volvo s60 1,6 115 dizel araç var ve konyada 300 e yakın depo doluyor 1350 km civarı anca yapıyor ve çok hassas kullanım 70-80 km şehir içi radardan dolayı yavaş gidiliyor gerçekden passat 1000 km yi devirebiliyorsa helal olsun ilk fırsatta da deneyip alırım bende

Duyduğunuz rakamlar doğru bir depoyla sehir icinde 900 km nin altına düşmedi. Uzun yolda ise yaz koşullarında 110-120 cruise control kullanarak 1300-1350 km rahatlıkla gorulebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tunarda

quote:

Orijinalden alıntı: teomanakyar

Hayırlı olsun çok sayıda laf söz çıkıyor bi yakınım sözde bir depo 300 liraya yakın doluyor ve 1100-1200 km uzun yolda yapıyor diyor şehiriçi 900 km yapıyormuş bana inandırıcı gelmedi bizde 2012 volvo s60 1,6 115 dizel araç var ve konyada 300 e yakın depo doluyor 1350 km civarı anca yapıyor ve çok hassas kullanım 70-80 km şehir içi radardan dolayı yavaş gidiliyor gerçekden passat 1000 km yi devirebiliyorsa helal olsun ilk fırsatta da deneyip alırım bende

Duyduğunuz rakamlar doğru bir depoyla sehir icinde 900 km nin altına düşmedi. Uzun yolda ise yaz koşullarında 110-120 cruise control kullanarak 1300-1350 km rahatlıkla gorulebiliyor.

1.4 TSI DSG için konuşuyorsunuz değil mi ? Birde Comfortline araçta cruise control varmı ?

• Nasıl bir uzun yolmuş bu arkadaş sürekli 100 ile sabit hız gidebiliyorsun

atış serbest.

ortalama 7,5 -8 litreden aşağı yakmaz. passat

millet enayi o yüzden dizel alıyor.
  • hayırlı olsun arkadaşım..
    buradaki vw'e sallayanlara aldırma. bir depo ile uzun yolda dolu bagaj, 2 yetişkin 2 küçük çocuk ile 1000+ km yol kaç kez yaptım. araç istendiğinde performans, istendiğinde ekonomi sunuyor. basarsan, dip gaz yüksek devir kullanırsan yakar. yumuşak kullanırsan, dip gaz/fren yapmazsan ekenomi elde edersin. atış serbest diyen kişiye sormak lazım kaç kez passat ile uzun yol yaptın ve t4 s/v60 ne kadar yakıyormuş diye (kendisi o aracı çok savunur da, o bakımdan).
    dsg'ye eleştiri gelebilir, 2012 2. yarısından sonra üretilen araçların şanzımanları (kavrama) sorunsuz, bilgine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Nasıl bir uzun yolmuş bu arkadaş sürekli 100 ile sabit hız gidebiliyorsun

atış serbest.

doğru, d2 powershift s60 alanlar size göre öyle o zaman, çünkü 8-9 l yakıyormuş ist şehir içinde...
    http://forum.donanimhaber.com/m_70780205/mpage_1/key_cihanair/tm.htm

• ben bu yakıt değerlerini tutturamıyorum, gerçi passatım yok ama aynı motor ile sizin yazdıklarınızdan biraz daha fazla yakıyor:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

atış serbest.

doğru, d2 powershift s60 alanlar size göre öyle o zaman, çünkü 8-9 l yakıyormuş ist şehir içinde...

Sizin Uzun yol kriteriniz 100 le giderken hızı sabitle yol bilgisayarı anlık ne derse depoya böl

1300km nasıl çıkıcak başka türlü öyle yol mu var söylesene

senin yazdığın 1000+ . oradaki + nın anlamı ne acaba

ayrıca uzun yol ile şehir içi kıyaslayarak kendini mi avutuyorsun. dizel s60 ın 8 yaktığı istanbul trafiğinde senin passat 12 litre yakar.

ayrıca passat gibi sıradan 122 hp arabayla s60 gibi klas 180 hp mi kıyaslıyorsun?

yoksa dizel mi kıyaslayalım?

sen önce bunlara karar .

• quote:

Orijinalden alıntı: JacKSparrow12

Benzinli ve dsg olduğundan biraz fazla yakar , ama o kasayı o motor kaldırır!

Yalnız DSG'li araç manuel araçtan(vw için konuşuyorum) daha az yakıyor.
  • Babam yaklaşık 1ay önce arabasını güncel kasa passat ile yeniledi daha önceki passattada

aynı motor ve donanım seviyesini kullanıyordu yakıt tüketinden çok memnunuz

önceki arabada dsg canımıza okudu garanti süresi biter bitmez de dsg faciyası yaşamamak için elden çıkardık

Kısacası yakıt konfor çekiş yol tutuş harika ama dsg den çok çektik bu nedenle de garanti süresi dolar dolmaz arabayı sattık

Bu araç için baya araştırma yaptık ve önceki kasa dsg lerde yaşanan sorunların çözüldüğünü öğrendik ki çözülmediğini varsayarak garanti süresince problem

olmayacağını düşünerek 1,4 TSI DSG COMFORTLİNE BLUEMOTİON aldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi son_samuray -- 30 Ocak 2013; 22:26:00 >
  • quote:

quote:

quote:

atış serbest.

Sizin Uzun yol kriteriniz 100 le giderken hızı sabitle yol bilgisayarı anlık ne derse depoya böl

ayrıca uzun yol ile şehir içi kıyaslayarak kendini mi avutuyorsun. dizel s60 ın 8 yaktığı istanbul trafiğinde senin passat 12 litre yakar.

ayrıca passat gibi sıradan 122 hp arabayla s60 gibi klas 180 hp mi kıyaslıyorsun?

sen önce bunlara karar .

Tr'de cruise takıp hangi yolda 1000 km yapacaksınız, siz onu söyleyin bana. Ben cc kullandım demedim ki. Ortalama hızım 90-95 km arası değişiyor aydın-kahramanmaraş arasında bu yolculuğu yaparken (arada kaç tane şehir kaç tane ilçe ve ışık geçip dur kalk yaptığımı siz hesap edin). Kendimiz çalıp kendimiz oynuyorsunuz. Kaç kere bu araçla uzun yol yaptınız siz ondan bahsedin. Anladık vwi sevmiyorsunuz ama bu kadar da boş boş konuşıp milleti yanıltmayın. Bu arada size bir uZmanlık sorusu. D segmenti benZinli otomatik hangi araç passattan az yakıyor?

• 1.2tsi yeti ile arkadasim 10 litre altini gormedi, sehir ici 6,7 litre yazanlarin sehir icinden kasti cevre yoluna 50km hizla cc yi calistirmak sanirim, gulup geciniz, ayrica 1.4 tsi hissiyat olarak atiktir, tatmin eder.

• quote:

quote:

quote:

quote:

atış serbest.

sen önce bunlara karar .

Tr'de cruise takıp hangi yolda 1000 km yapacaksınız, siz onu söyleyin bana. Ben cc kullandım demedim ki. Ortalama hızım 90-95 km arası değişiyor aydın-kahramanmaraş arasında bu yolculuğu yaparken (arada kaç tane şehir kaç tane ilçe ve ışık geçip dur kalk yaptığımı siz hesap edin). Kendimiz çalıp kendimiz oynuyorsunuz. Kaç kere bu araçla uzun yol yaptınız siz ondan bahsedin. Anladık vwi sevmiyorsunuz ama bu kadar da boş boş konuşıp milleti yanıltmayın. Bu arada size bir uZmanlık sorusu. D segmenti benZinli otomatik hangi araç passattan az yakıyor?

Ben de aynı şeyden bahsediyorum 1300km hikaye. okadar düz cc ile gidicek yol yok .

senin dediğin 1000km de 90 la kamyon gibi gidilirse belki. o da depo büyük ondan

sürekli vw reklamı peşinde olduğun için dikkatli okumuyorsun. uzun yolda 6,5 litre yaksan senin gittğin gibi 1000km olur.ben diğer arkadaşa itiraz ettim

sen araya girdin

d segment daha az yakan benzinli mi istiyorsun. az yaksın diye dizel alınır da dur söyliyim sana hemen

uzmanlık sorusu genel ortalama 5,8 litre hem de bmw performans olarak rahat geçer gider.

http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/technical_data/

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.