Şimdi Ara

2012 sıfır km yeni citroen C5 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
6.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda en çok konuşulan araççlardan biri opel astra j kasa 1.3 dizel hatcback 5 ileri manuel vitesli araç.Bu aracın orta donanımı olan sport unu sıkı bir pazarlıkla ancak 53 bin gibi bir fiyata alabilirsiniz.Arada 12.5 bin lira gibi bir fiyata 1.6 dizel otomatik vites D sınıfı ,çok daha fazla donanımlı ve son derece yakışıklı bir araç olan citroen c 5 i alıyorsunuz.Yani daha ne olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

c5'in zamanı geçti artık.

Tercihlerim hep sizin dediğiniz gibi zamanı geçen araçlar olmuştur.Çünkü bu haliyle bu araçlar tüketicilerden gelen şikayetlerin giderildiği,sorunsuzluğun zirvede olduğu araçlar olmuşlardır..
  • Eşdeğerlerine göre ileri derecedeki fiyat uygunluğu da cabası.Hele ki dizel otomatik jettaların 72 bin liradan satıldığını düşünürsek.
  • Hayırlı olsun çok iyi bir fiyata çok iyi bir araç almışsınız,pişman edeceğini sanmam güle güle kazasız,cezasız kullanın.
  • Aynı fiyata Golf, Focus, Megane, Fluence, Civic, Jetta mı...C5 mi?

C5 derim.
  • C sınıfı araçların fiyatına bakarak,karlı bir alışveriş gibi gözüküyor.

Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliher

Bugün 65,5 bin liraya bayiden 2012 model beyaz renk sıfır km citroen C5 1600 dizel confort donanım 115 beygir mcp şanzıman aracı aldım.Test sürüşünü yaptım ve çok hoşuma gitti.Tüm güvenlik donanımları eksiksiz mevcut,esp,asr,ebd,abs,eba, 9 hava tastığı gibi.konfor süper olup cc,arka park sensörü,hill holder,start stop,yağmur sensörü,otomatik yanan farlar,usb girişi,17 inç alaşım jant ve daha birçok özellik.Yakıt tüketimi sakin kullanımda ortalama 5 litre.Araba müthiş güvenlik hissi veriyor.Aldığım fiyata taşıt pulu da dahil.Dizel otomatik C sınıfı araçların bile bu fiyatın üstünde satıldığı bir piyasada fiyat bana çok uygun geldi.Ayrıca otomatik vites manuel ve F1 kullanımını da uygun üretilmiş ve bluetooth mevcut.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Bende de 2011 1.6 e-hdi Dynamic paket var. Söylediğiniz gibi gayet mantıklı bir tercih olmuş.

Söylenenlere aldırmayın orasından burasından ses gelmez. Bunu diyenler diğer D sınıfı araçlardan gelen seslerden haberi yok sanırım. Daha sessiz araç üretilmedi. Passat ve superb dahil D sınıfındaki araçların çoğundan ufak da olsa ses gelir. Kullananlar bilir zaten. C5 en sessiz araçlardan birisidir bu sınıfta. Konforu kendisinden kat kat pahalı araçların birçoğundan daha iyidir. Ses gelen yerlerden birisi Cam çıtalarıdır. Bu da C5lerde kronik olup silikon sprey ve buna benzer yöntemlerle geçer..

Diğer arkadaşların da söylediği gibi bu paraya D sınıfı gayet sorunsuz ve yakışıklı bir araç almak varken gidip de C sınıfı araç alanlar düşünsün gerisini.. Fiyatların bukadar arttığı bir ortamda gayet mantıklı bir hareket yapmışsınız.

Ben Antalyadayım ve şehiriçi kasmadan sürdüğümde en az 1100 km yol yapıyorum ortalama 6.5 litre falan yakıyor aracım.. Şehir dışında da 4-5 litre arasında gidip geliyor basışınıza göre..

Söylemeyi unutmuyayım servisle aranız iyi olursa bütün şikayetlerinizi zaten sorunsuz çözerler.

Benim ilk aldığımda (ikinci el aldım) kolçaktan gıcır gıcır ses geliyordu beş dakikada kolçağın kapağını söküp yalıtım yaptık serviste ve şuanda tık ses yok.

Sadece motordan rulman sesi gibi ses geliyor diye triger kayışımı 40.000de ücretsiz değiştirdiler sağolsunlar (bidahaki değişim 220.000e çıktı busayede)

Buna benzer birçok küçük sorunumu ücretsiz çözdüler. Daha ne olsun. Mcpyi de düzgün kullanır ve yarım kavramada çok tutmazsanız aracı kavramanız en az 100.000 kmyi görür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 28 Nisan 2013; 23:21:25 >

• Çok mantıklı bir tercih olmuş.Tebrik ederim.Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

quote:

Bugün 65,5 bin liraya bayiden 2012 model beyaz renk sıfır km citroen C5 1600 dizel confort donanım 115 beygir mcp şanzıman aracı aldım.Test sürüşünü yaptım ve çok hoşuma gitti.Tüm güvenlik donanımları eksiksiz mevcut,esp,asr,ebd,abs,eba, 9 hava tastığı gibi.konfor süper olup cc,arka park sensörü,hill holder,start stop,yağmur sensörü,otomatik yanan farlar,usb girişi,17 inç alaşım jant ve daha birçok özellik.Yakıt tüketimi sakin kullanımda ortalama 5 litre.Araba müthiş güvenlik hissi veriyor.Aldığım fiyata taşıt pulu da dahil.Dizel otomatik C sınıfı araçların bile bu fiyatın üstünde satıldığı bir piyasada fiyat bana çok uygun geldi.Ayrıca otomatik vites manuel ve F1 kullanımını da uygun üretilmiş ve bluetooth mevcut.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Bende de 2011 1.6 e-hdi Dynamic paket var. Söylediğiniz gibi gayet mantıklı bir tercih olmuş.

Söylenenlere aldırmayın orasından burasından ses gelmez. Bunu diyenler diğer D sınıfı araçlardan gelen seslerden haberi yok sanırım. Daha sessiz araç üretilmedi. Passat ve superb dahil D sınıfındaki araçların çoğundan ufak da olsa ses gelir. Kullananlar bilir zaten. C5 en sessiz araçlardan birisidir bu sınıfta. Konforu kendisinden kat kat pahalı araçların birçoğundan daha iyidir. Ses gelen yerlerden birisi Cam çıtalarıdır. Bu da C5lerde kronik olup silikon sprey ve buna benzer yöntemlerle geçer..

Diğer arkadaşların da söylediği gibi bu paraya D sınıfı gayet sorunsuz ve yakışıklı bir araç almak varken gidip de C sınıfı araç alanlar düşünsün gerisini.. Fiyatların bukadar arttığı bir ortamda gayet mantıklı bir hareket yapmışsınız.

Ben Antalyadayım ve şehiriçi kasmadan sürdüğümde en az 1100 km yol yapıyorum ortalama 6.5 litre falan yakıyor aracım.. Şehir dışında da 4-5 litre arasında gidip geliyor basışınıza göre..

Söylemeyi unutmuyayım servisle aranız iyi olursa bütün şikayetlerinizi zaten sorunsuz çözerler.

Benim ilk aldığımda (ikinci el aldım) kolçaktan gıcır gıcır ses geliyordu beş dakikada kolçağın kapağını söküp yalıtım yaptık serviste ve şuanda tık ses yok.

Sadece motordan rulman sesi gibi ses geliyor diye triger kayışımı 40.000de ücretsiz değiştirdiler sağolsunlar (bidahaki değişim 220.000e çıktı busayede)

Buna benzer birçok küçük sorunumu ücretsiz çözdüler. Daha ne olsun. Mcpyi de düzgün kullanır ve yarım kavramada çok tutmazsanız aracı kavramanız en az 100.000 kmyi görür..

Sayın mutu07 yorumunuz ve iyi temennileriniz için teşekkürler.Yarım kavrama durumunu kısaca açıklarsanız sevinirim.Saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

quote:

Sayın mutu07 yorumunuz ve iyi temennileriniz için teşekkürler.Yarım kavrama durumunu kısaca açıklarsanız sevinirim.Saygılar.

sıkışık trafikte sürekli hafif hafif gaz vererek ilerlemeyin hocam, aynı şekilde yokuş yukarı giderkende bunu yapmayın. durun biraz önünüz açılında gaza basın tekrar gaz fren diye kullanın. aracınız otomatikleştirilmiş bir araç debyraja sizin yerinize robot basıyor. düz viteste nasıl kullanmanız gerekiyorsa öyle kullanın.

aracınız hayırlı olsun bu fiyata alınacak en mantıklı araçlardan biri.

jetta falan filan gibi araçlarla kıyaslanmaz zaten sınıf farkı var. d sınıfı dizel otomatik full ve gerçekten iyi ve konforlu bir araç için şu anda bu fiyat mucize gibi.

• Bizim C5lerde mcp şanzımanı öyle bir ayarlamışlarki bunu en iyi şu pozisyonda farkedebilirsiniz.

Mesela şehiriçinde ilerlerken önünüzdeki trafik yavaşladı ve siz de yavaş yavaş 3. vitesten 2 ye düştünüz otomatik olarak sonra biraz daha yavaşladı trafik şanzıman bunu farkedip normalde 1. vitese düşmesi gerekir ama mcp şanzıman önce otomatik tam debriyaj yapıyor 2. vitesle yarım debriyaj halinde kaldırabileceğine inanıyorsa aracı (tam durma gerçekleşmediği için) yarım debriyaj yaparak kaldırmaya çalışıyor aracı.

Bu yüzden de nezaman araç tam durmadan 2. viteste çok fazla yavaşlarsanız normal moddaysa şanzıman 2. vitesle yarım debriyaj yapmaya çalışıyor. Bu da kavramaya yük bindiriyor ve debriyajın erken değişmesine yol açıyor. Bunu engellemek için baktınız araç 2. vitesle kalkmaya çalışıyor (1. vitese almıyor kendisi) hemen kulakçıklardan birinci vitese kendiniz düşürebilirsiniz. Bu da kavramayı korumanıza yol açar.

Bu bahsettiğim durum sadece normal modda gerçekleşiyor. Sport modda araç daha devirli gitmeye çalıştığı için 2. viteste çok yavaşlarsanız kendiliğinden 1. vitese düşüyor. Bu durum 2011 modellerde var. Açıkçası 2012 modellerde benim bildiğim şanzımanda güncelleme gerçekleşti sizin araçta da mevcut mudur bu durum bilmiyorum denemeniz lazım zaten farkedersiniz.

Mesela 2012 sonrası modellerde araç kendiliğinden ayağınızı frenden çekmenizle vitesteyse ilerliyor. Bizim araçlarda ise ilerlemek için gaza basmazsanız debriyajda olduğu yerde bekliyor Bunun gibi farklar mevcut.

Onun dışında 130km yi geçince aynaların olduğu yerden ufak da olsa rüzgar sesi gelebilir buna hiç aldırış etmeyin bu sesin benzeri bugün bmw 5 ve 3 serisinden de geliyor Onun dışında lastik sesini neredeyse hiçbirşekilde duymazsınız. lastik havalarınızı kontrol edin. 33 psi olması lazım hepsinin bayi ıkışı fazla olabilir havalarınız lastiklere zarar vermeyin. Sol iki kapının arasındaki direkte yazar lastik basıncı..

Aklıma başka bişey gelmiyor şuanda.. Emin olun eğer şanssız değilseniz ve fabrika çıkışı hatalı bir araca denk gelmediyseniz C5 sınıfındaki en sorunsuz araçlardan birisidir. 2008den beri üretilen bir araç. Motor yönünden hiç sıkıntınız olmaz neredeyse 10dan fazla modelde kullanılan bir motor ve turbo takarsınız çıkmasını geçersiniz kafanıza eserse.

Benimkinin garantisi bitti. Dışarda 45.000 bakımını 200tl ye yaptırdım serviste 300-360 tl arasıdır. Mazot filtresi 30.000de bir değişir. Bir de araçlarımız hydractive süspansiyona sahip olsaydı söylenecek söz kalmazdı zaten bütün d sınıfını çöpe atabilirdiniz. Malesef 2.000 motorlarda mevcut. Artık yeni kasaya belki

2012 sıfır km yeni citroen C5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 29 Nisan 2013; 1:22:34 >

• Executive olanina 78 yazmislar gecen bayide.
    Gayet iyi bi secim olmus bencede. En rahat ve konforlu araclardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda kullanmakta olduğum diğer aracım 2010 temmuzunda sıfır km olarak 43 bin liraya aldığım 1.6 benzinli yani hitler motorlu 5 ileri manuel vitesli volkswagen siyah renkli passat.Aynı yıl şu anki güncel kasa passat çıktı ve benim kullandığım eski kasa oldu. Bu aracım son seri üretim olduğundan yukarıda yazdığım gibi hiçbir sorununun olmadığı bir araçtı ve dolayısıyla aldığımdan bu yana en küçük sorun yaşamadım.Ve yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi modası geçmiş bu aracımı şu anda rahatlıkla aldığım fiyata belki de daha fazlasına satabilirim.Aracı aldığım dönemde kasanın değişeceği ve bu motorlu passatın bir daha üretilmeyeceği biliniyordu.Doğuş otomotiv o dönemde bu araba için çok güzel bir kampanya yapmıştı ve bu fırsatı değerlendirerek bu aracı almıştım.Aaracın en önemli avantajı motorunun lpg ye yüzde yüz uygunluğu ve kasanın değişeceğinden dolayı fiyatının ileri derecede cazip olmasıydı.Ondan sonra çıkan yeni passatların hem fiyatı yüksekti ve hemde donanımlarında önemli ölçüde kısıntıya gidilmişti.Buna rağmen benim kullanmakta olduğun passat halen önemli bir değer kaybına uğramadı.C5 inde en fazla 1.5 yıl sonra kasası değişecek,ama fiyatı çok daha yüksek ve belki de donanımları kısılacak ve ek
    parayla satılacak ki şu an bu uygulama yeni kasa seat leonlarda yapılmaktadır.Sonuç olarak anlatmak istediğim şey bu tür şeyleri en az parayla uygun zamanlarda almak.Çünkü para kolay kazanılmıyor arkadaşlar.

• Hayirli olsun donanımları baya dolu bi cam tavan eksik

• Hayırlı olsun güzel bir tercih yapmışsınız. D sınıfı bir araç tercihi ile bence çok mantıklı bir karar vermişsiniz, güle güle kullanın

Babamda da 2012 C5 Dynamic MCP var, bende de 2009 C4 SKPK MCP vardı. C4'ten C5'e bindiğimde kalite olarak aşırı fark var, bu da sanırım sınıf farkı ile alakalı. Yol ve motor sesini içeri almaması, süspansiyonların yumuşaklığı ve sürüş keyfi bir harika, tam bir uzun yol keyif aracı ama şehir içinde araç biraz büyük olduğundan hafif sıkıntılı C4'de güzel araba ama süspansiyonu sert ve rüzgar sesini 90 km'den sonra fazlaca alıyor ve motor sesi arabanın içinde.

• Az yakar iyidir.
  • Allah hayırlı uğurlu etsin. Tekerinize taş dokundurmasın inşallah. Alınan her zaman iyidir. Sağlıklı günlerde kullanın.

• C sınıfı yerine D sınıf almanız isabetli bier tercih olmuş. Hayırlı olsun.
  • C5 beğendiğim otomobillerden. Kazasız belasız güle güle kullanın.

D sınıfı, donanım ve güvenliğin getirisiyle ağır bir araba, otomatik vites ve sadece 112 hp.
    Bu arabaların performansı nasıl?
    Dışarıdan, yukarıdaki verilerle düşündüğümde çok iç açıcı gelmedi de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kafayı çalıştıran adama şapkamı çıkarırım helal olsun.
    C sınıfı çakmalarına 60 bin üstünü vermemiş,gidip tank gibi D sınıfı almışsınız.
    Kazasız belasız güle güle kullanın.
    quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

Zamanı geçti dediğin araba çok övdüğünüz Cettayı zincirlikuyuya gömer.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.