Şimdi Ara

2012 NEW FORD RANGER KULÜBÜ (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
5
Favori
80.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Ranger ailesi nerelerdesiniz herkezde bir suskunluk var :)
  • İyi akşamlar arkadaslar nasıl gidiyor rangerler şikayeti olan olmayan :D Resim ekleyin azcık haraketlensin konu:D

Bu arada bu ford türkiyeyi anlamak mümkün değil yada rangerların üretiminde bir sorun var.Bilgisi olan varmıdır niye böle üvey evlat olarak görülüyor bu rangerlar.2014 model fiyat listesi bile yok sitede.Herkeze kazasız keyifli sürüşler.
  • 2012 rangerın 720p ağır cekim çarpışma testi buldum.Paylaşmak istedim.

Gercekten hayran kalmamak mümkün değil.Önden çarpa puanı 15.7 resmen mercedes-range rover standartı.Birde diğer güvenlik elemanlarını donanım oyunu yapmasa ayakta alkışlanır

Ön
    http://www.youtube.com/watch?v=8zX0GCR4AhY

Yan
    http://www.youtube.com/watch?v=AjAPqg54ciE

Buda ML 350

http://www.youtube.com/watch?v=1ky7E3Cncq0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atı Radeon -- 18 Mart 2014; 21:11:46 >

• Arkadaşlar merhabalar.Malum bu zorunlu trafik sigortalarında bir artış mevcut rangerlarda durum nedir ne kadar istiyorlar yaptıran oldumu yeni tarifeden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atı Radeon -- 29 Mart 2014; 23:52:55 >
  • Atı Radeon kullanıcısına yanıt
    ellerine saglık gerçekten güzel paylaşım .ranger zaten eurocap ten 5 yıldız alan tek pickup ,dier markaların kulanıcılari bunu görür umarim

ranger gerçekten bir bmw bir mercedes kadar sağlam tasarlanmiş,kapi agırlıgı kalitesi kesinlikle tartısılmaz.

fordun tek degiştiremedigi sey tdci motor. bunada bir el atarsa bu araç dünyada tadından yenmez tek araç oluyor.
  • Atı Radeon kullanıcısına yanıt
    valla 330 gibi bi rakam ödedim ben anadollu sigorta iyi fiyat verdi .sizler ne kadar verdiniz .?

ayrica kaskosu biten arkadaslar kaskoyu yeniledinizmi ve fiyat ne cıktı ? bilgilendirirseniz sevinirim.
  • bu arada sahibinden bir ilan gördüm arkadaşımızın biri ranger xlt modeline ekran takmış gerçekten mükkemmel duruyor bir göz atın kapanmadan derim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-sehamotors.2012.ranger.2.2.xlt.otomatik.hatasiz-159320112/detay
  • Gerçekten harika olmuş ekran çok güzel duruyor.

• daha öncede yurt dışından çerçevesini getirtip multimedia sistemi taktıranlar olmuştu.
    dün servise gittim orjinalini çıkarmışlar.
    bu fotolardaki model. (sabit bu model var sadece)
    fiyatı 1500 TL. servis artı bir ücret talep etmiyor.(kurulumdan)
    yurt dışından getirilen çerçeve 250tl ye mâl oluyor. 1000tl civarıda multimedia sistem. birde servis ücreti ödenirse aynı fiyata gelir.
    fiyat mâkul bence.
    http://www.youtube.com/watch?v=seDBck-6zyo
    videodaki limited modeline uyguladıkları daha şık.
  • selamlar tüm üyeler.elimde ford ranger in ıhrac fazlası bır tshırtu var.orjınal ürün.45 50 cıvarıolucak sayı.toplu vermek oncelıklı dılegım. ama ıstenırse toplu kargo tek seferde verebılırım .bı ınceleyın lutfen. arasanız bulunmucak bır ürün .

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-giyim-aksesuar-erkek-ford-ranger-ihrac-mali-tshirt-163355319/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: extotal

daha öncede yurt dışından çerçevesini getirtip multimedia sistemi taktıranlar olmuştu.
    dün servise gittim orjinalini çıkarmışlar.
    bu fotolardaki model. (sabit bu model var sadece)
    fiyatı 1500 TL. servis artı bir ücret talep etmiyor.(kurulumdan)
    yurt dışından getirilen çerçeve 250tl ye mâl oluyor. 1000tl civarıda multimedia sistem. birde servis ücreti ödenirse aynı fiyata gelir.
    fiyat mâkul bence.
    http://www.youtube.com/watch?v=seDBck-6zyo
    videodaki limited modeline uyguladıkları daha şık.

Merhaba Arkadaşlar,
    Ford Ranger için bluetooth ve Navigasyon özelliği olan ve direksiyondan kumanda kontrolların çalışmasına devam edebileceği
    araç multimedia sistemi takan yer varmı acaba

http://www.witson.com/en/displayproduct.html?proID=101992434
    bu linkte verilen sistem işe yarar mı?
    bu sisteme alibaba.com vasıtası ile 445 usd fiyat geldi

• Ford servisleri takiyor bilginiz olsun ayrica ford servislerindede bu ekran ve cerceve mevcuttur istiyen satin alabilir.fiyat 1500 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydincondur

quote:

Orijinalden alıntı: extotal

teyp çerçevesi sipariş verdim demişsiniz.
    1-siparişi verdiğiniz adrestenmi yaptınız.
    2-sadece çereçvemi yoksa multimedya sistemi ve navigasyonda dahilmi.
    birde fiyatları nedir. bilgilendirirseniz sevinirim.

hayır sadece çerveçe siparişi vermiştim

buna pioneer avh 5550 bt double din cihazı monte ettirdim şu an istanbulaym aracım aydında gider gitmez foto koyarım.

Merhaba

takdırdığınız multimedialı teypten memnunmusunuz
  • Arkadaşlar yeni Wildtrak 3.2 kullanan var mı? Bu araç yıllık MTV ne kadar kafam karıştı. Kimi binek sınıfından diyor (4x4 olduğu için) kimi de kamyonet olduğu için düşük diyor. Hangisi doğru? Kullanan varsa bir zahmet bildirsin...
    Eğer vergi yüksek ise istikamet Amarok olacak. İkisini de kullanan varsa artı eksi değerlendirme yapabilir mi? Açıkçası ikisi de hoşuma gidiyor ama VW pek sevmiyorum.

Herkese İyi bayramlar,
  • ww alırsan sorunları bitmez,aracın alt difransiyel sorunları var yani arazide çok başarılı bir araç deil şehir soytarısı diyebiliriz :). ford gerek kalitesi gerek saglamlıgı ve servis agı ile çok memnun kalacagin bir aractır bence 4x2 sini tercih etmeni öneririm eger daga taşa vurmıcaksan gereksiz vergi vermeninde bi anlamı yok. amarok 4x4 de vergi bakımından 2000 motor oldugu içim düşük vergi veriyor yıllık 2000 tl ranger 3.2 motor ile 4700 liraya geliyor vergisi yani niraz fazla ama sana şu kadar söyliyebilirim wildtrack şu piyasada alabilecegin en iyi 4x4 araçtır herşey mevcut koltuk ısıtmadan,navigasyon ekranına ,konuşma paketinden,otomatik elektirikli kilimaya kadar çok saglam ve kaliteli bir araç alırsın o garanti sadece vergi bakımından biraz yüksek fakat şu an almak istesende alamasın çünkü ford africa greve girmiş o yüzden tr satış durmuş durumda şu an sıfır ranger satışı yok bilginiz olsun kalın saglıcakla...

• herkese selam, yeni 3.2 wild trak bayilere gelmiş, bir arkadaşım görüşmüş yaklaşık 20 adet gelmiş, ben de hemen ford sitesine girdim ve 2 ay önce fiyat listesinde olmayan araç artık web sitesinde var..kampanyalı peşin 89.615 TL.. internette 105.000 - 120.000 aralığında satışta olan araçlar var, araç gelmeyince fiyatlar şişmişti, malum tek dezavantajı vergisi ama bildiğim kadarıyla kasko bedeli % 5'ten dolayı bir alt vergi dilimine giriyor..
  • Herkese iyi forumlar, iyi geceler.
    Yakın zamanda ben de Ranger XLT almayı düşünüyorum. Ancak kafamda bazı soru işaretleri var.
    1-Arka kabin diz ve omuz mesafesi yeterli mi(mesela orta ölçekli şehirlerarası yolculuklar için)
    2-Arka kabinde sarsıntı çok fazla mı? (Amarok kullandım baya bi sallıyodu)
    3-Hafiif arazi deneyimleri için A/T lastik düşünüyorum önerir misiniz ve de hangi markayı?
    4-Arka aksa ağırlık düşünüyorum 75-100 kg gibi önerir misiniz.

Şimdiden çok çok teşekkürlerimi sunuyorum herkese mutlu günler.
  • kadircoban_med K kullanıcısına yanıt
    selam, ben xlt kullanıyorum, sorularınıza kısaca cevap vereyim..

1. benim boyum 1.90 boy, arka koltuğa 1.70 - 1.75 boyunda biri rahatlıkla oturabiliyor..
    2. 4 kişi uzun yol yaptık, asfaltta neredeyse hiç hoplamadan zıplamadan rahatlıkla yolculuk ettik diyebilirim, arkada oturan arkadaşlara özellikle sordum rahat mısınız diye, gayet memnundular..
    3. ben lastikleri cooper discoverer at/3 ile değiştirdim, ebat olarak 265 taktırdım, asfaltta sessiz hafif çamurda biraz patinaj çeksede sağa sola savurarak gayet güzel ilerliyor.. bf goodrich ile epey fiyat farkı olduğu için biraz da forumlarda kullananların yorumları sonucu cooper tercih ettim..
    4. 100 kg ağırlık mecburen taktırdım çünkü gaza biraz yüklendiğinizde arkayı sağa sola savuruyordu, şimdilik bir sıkıntı yok, eğer 4 kişi ve bagaj dolu yolculuk edecekseniz ağırlık gerekmeyebilir ama benim gibi tek kullanıyorsanız ağırlık faydalı olur düşüncesindeyim..

iyi sürüşler dilerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mel75

Arkadaşlar yeni Wildtrak 3.2 kullanan var mı? Bu araç yıllık MTV ne kadar kafam karıştı. Kimi binek sınıfından diyor (4x4 olduğu için) kimi de kamyonet olduğu için düşük diyor. Hangisi doğru? Kullanan varsa bir zahmet bildirsin...
    Eğer vergi yüksek ise istikamet Amarok olacak. İkisini de kullanan varsa artı eksi değerlendirme yapabilir mi? Açıkçası ikisi de hoşuma gidiyor ama VW pek sevmiyorum.

Herkese İyi bayramlar,

Merhaba bende amarok highline otomatik ile wildtrack arasında kaldım. MTV konusu şöyle Amarok yıllık 2385 TL, Wildtrack ise motor hacmine göre hesaplanmayacak MTV açılamasında "MTV bir araçın kasko değerinin %5 den fazla olmaz" ifadesi var. Bu durumda 104 bin TL kasko değerinin %5 i 5200 TL yapar bu durumda bir alt dilimden ödeme yapma hakkımız var oda MTV hesaplama sayfasında 4990TL gb bir rakam.

Sonuç: Amarok MTV yıllık 2385 TL
    Wildtrack MTV yıllık 4990 TL

Sıfır Maliyet: Amarok Highline otomatik pazarlıkla için aldığım en düşük beyaz renk fiyat 94.600 TL
    Wildtrack (Metalik turuncu) 88.600 TL

Wildtrack Sıfır Maliyet açıklaması: Araç bugün için kampanyada kredisiz liste fiyatı 89.600 TL. Ama siz satın alırken fiyatı MTV bana ait diye konusuyorsunuz. Çünki ford satarken MTV %5 i geçemez itirazını dilekce ile yapmıyor ve 7200 TL görünen yıllık MTV nin 3600 TL yi ödüyor ve bunu bize yansıtıyor. MTV bize ait pazarlık yapılınca 86.000 TL ye anlaşıp ruhsat işlemleri esnasında bir dilekçe ile MTV itirazı yapıp 2500 TL ödüyoruz. +1300 TL MTV karımız oluyor.

Amarok 94,600 TL ve wiltrack 88,300 TL fiyata maliyetli araçları karşılaştırdığımda

Amarokta arka römork kapama yok, deri koltuk yok , 4x2 ve arazi çin 4x4 low seçilebilir çekiş yok , yan basamak gb eksikler, -20 bg ve -70 nmtork var. Bana göre bu eksiler 10000 TL değerinde. Amarokun artısı var mı wildtrack karşısında sadece MTV avantajı var.

Reel maliyet farkı satın alınan iki ürün özelliklerde göz önüne alınıca arasındaki 7,3+10 bin TL =17.000 TL amarok daha pahalı bir araç oluyor.

Amarok 2 yıl, Wildtrack 3 yıl garantili ki bence sıfır araçta garanti süresi çok ama çok önemli.

Wildtrack ta yıllık ödenen 2600 TL fazla ödenen MTV dışında hiçbir eksisi yok. 17.000 TL maliyet farkına bölüncede zaten amarokta 6,5 yıllık MTV farkı peşin ödenmiş oluyor.

Hesap bu şekilde geriye iki araç arasında satın alacak kişinin görsel zevki ve 6 yıl sonunda eşit maliyette olan bu iki araçın 2. elde değerleri kalıyor.

Bana göre amarok kaslı yakışıklı, wildtrack ise heybetli estetik çizgileri olan şehir içine daha uyumlu çizgilere sahip. Görünüm olarak ikiside güzel. Wildtrack turuncu rengini showroomda gördüm ve boya kalitesi amaroka göre daha premium görünüyor.

3-6 yıl sonunda ikinci eldeki eder değerlerini pek bilmiyorum ama ikisininde aynı rakamları göreceğini düşünüyorum. (Farklı eder diyen olursa piyasa eder rakamlarını duymak isterim)

Ayrıca amarok yeni bir platform ve sorunlara sahip olması ihtimali göz önüne alınınca wildtrack yıllardır üretiliyor olması ford un bu konuda tecrübeside wildtrack hanesine artı bir durum olarak duruyor. Amarok forum sayfasında okuduğum kadarıyla bazı amaroklar ilk muayeneden sağ ve sol fren dengesiliği sebebiyle ağır kusurlu olarak geçemiyor ve servisin yolunu tutuyormuş. 1 aydır sonuç alamayan amaroklar serviste araştırma için bekliyor deniyor. Sonuç garantiden yapılacak olmasına bir güzellik ancak firmada ilk defa ürettiği bu modelin arızaları karşısında tecrübesiz olması sebebiyle çözümlerde gecikiyor.

Ben muhtemlen pazartesi gidip bir wildtrack siparişi vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 21 Eylül 2014; 17:10:06 >

• hammerhead72 H kullanıcısına yanıt
    Vakit ayırıp verdiğiniz bu değerli bilgilerden ötürü size çok çok teşekkürler ediyorum. Sanırım bende yakında aranıza katılacam hadi hayırlısı diyelim
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.