Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: matem@tiqçi

quote:

Orijinalden alıntı: ybalcik

Bende 40 bine HB 1.3 aldım araç daha teslim edilmedi acaba ne zaman çıkar yaa

ybalcik kardeş, 40 bine aldın da,şu an araban gelse 43.000 liradan satarlar.500 tl kavga döğüş düşürürsün oldu sana 42.500 tl

Tecrübeyle sabittir.Geçen sene kasım ayında 35000 liradan anlaşmıştım.Araba gelene kadar 2 defa zamlandı 39000 lira olduğunda 37500 tl'ye kakaladılardı....(bu arada tam 78 gün beklemiştim arabayı)

merhaba Ben ödemeyi yaptım araç gelmedi derken plaka çıkmadı araba şasi ve motor numarasını almak için arabamı gördü
    m bayii de yatıoyr

uyarı içinde teşekkürler

• arkadaşıma astra sedan alacaktık yılbaşından önce ama alamadık bayide kalmamıştı. yeni fiyatlar açıklanmış.

honda cephesinde bir haraketlenme var benzinli full otomatik yeni kasa civic 47 diyorlar
    opel arablarda indirim yapmaz da 46.500 ten astra sedan satmaya kalkarsa pek satamazlar diye düşünüyorum

sizce astra sedan mı yeni civic otomatik benzinli mi 7 ocak da satışa çıkacak yeni kasa civic
    2.700 de orjinal serviste lpg dönüşüm diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 4 Ocak 2012; 22:03:40 >
  • Honda civic eski kasa daha iyi görünüşe sahip yorumları forumda bir hayli fazla. Hondanın benzinli otomatik modelini kullandım. Biraz fazla yakan bir araç. İç dizayn ve göze hitap eden eski kasadaki ön göğüs tasarımı bu yeni modelde biraz daha değişmiş. Kasanın kendisi kadar iç tasarımı da pek beğeni kazanamayacak gibi duruyor. Tüp taktırıldığı takdirde ekonomik olacağından şüphe olmasa gerek. Aslına bakarsanız bende opelin yeni kasasını beğenemedim desem yeridir. Klasik kasa daha çok beğenildi honda gibi. İkisi de güzel araçlar gösteriş olarak honda biraz daha ön planda duruyor. Ben tercihimi opelden yana kullanırdım. Tabi bu bir seçim. Herkes aynı görüşte olmayabilir. Honda da göz dolduran prestijli bir modeldir...
  • ewt hangi aracın beğenileceği biraz zevk meselesi haklısınız fakat

honda nın geri görüş kamerası olması dijital göstergeler büyüyen bagaj hacmi güvenlik özelliklerinin fazla olması bi test yapmayı gerektiriyor. 6 yıl garanti sunulması fiyatın da çok makul tutulmuş olması da cabası
  • O zaman karar verilmiş gibi görünüyor. Donanım tablosu da önemli tabiki. Honda göze daha çok hitap eden bir model. Geriye tüp konusu kalıyor sadece lakin karar sizin...
  • ewt bi bakalım test yaptıktan sonra karar vereceğiz sizin aracınız da hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
  • Teşekkür ediyorum.Herkes için hayırlısı olsun...
  • bende aralık ayı hyundaiden forda toyotadan citröene nissandan kia'ya skoda'dan seat'a tüm markaları inceledim hem aile arabası olsun hem ucuz olsun hem şık olsun hem az yaksın dedik. aslında içimde nissan juke kaldı dışı çok kışkırtıcı olsada içi bagajı biraz dar geldi dizelde otomatik yoktu derken bende opel astra III clasic dizel otomatik aldım. Ankara daki tüm bayileri dolaştım opan elimizde 2 tane var deyip önce 42.900 sonra 43.500 çekti reis 42.500, 42.250 derken 42.000'e düştü, opisde o fiyata düştü daha fazla hediye verince opisten siyah almayı tercih ettim. aracı daha teslim alamasakda fiyat/performans iyi bir tercih diyorum. Bu ara kasko yaptıran arkadasşlar kaç liraya yaptırdı bana 925-975 tl gibi fiyat verdiler. renk olarak siyahı seçtim krom pencere çıtası verecekler daha karizma olur diyorum. Bu ara boya koruma+kaput koruma+renkli cam filmi+alt koruma+ses yalıtımı+koltuk koruma gibi şeylere 1300 istiyorlar ama yaptırmayı düşünmüyorum

• daha yeni astra classic 1.3 dizel almış birisi olarak fikirlerimi paylaşayım:
    öncelikle astra alacaksan sedan alma. sadece ve sadece 140 lt bagaj fazlalığı var. buna rağmen hb ile arasında 3500 tl fiyat varkı var. yeni sedan çıkmadı diye bu kadar farkı verme. ayrıca sedanın ikinci eli zayıf.
    yeni kasa astra dış dizayn ve iç konsol tasarımı ile kesinlikle çok güzel bir araç ama çok ciddi handikapları var. öncelikle halen 1.3 dizel motor var. bu 1.3 motor kesinlikle bu kasanın harcı değil. zaten aracın 1-100'ü yerlerde sürünüyor. classic kasadan bile çok daha kötü. araç sadece 5 hp artırılmış. otomatik dizel seçeneği yok. orta donanımlısı 55bin tl civarında. bu haliyle almak bana hiç mantıklı gelmedi.
    yeni civic'i çıplak gözle hiç görmedim. ama fotolardan dış ve iç görünüşünü beğenmedim. eski kasa daha iyi gibi.
    velhasıl eğer lpg takıntın varsa ve classic'in 1. ve 2. viteslerinin ağırlığı, kalkış performansının kötü oluşu seni rahatsız etmeyecekse, sakin kullanacaksan yani özellikle kalkışlarda, aracın altını her gün bizim yollarımızda vurmak istemiyorsan astra classic 1.3 dizel al derim. yok ben daha sportif bir araç istiyorum, , gencim, delikanlıyım, honda'nın motoruna hastayım dersen hiç düşünme honda civic al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 5 Ocak 2012; 10:28:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tigerkubi

bende aralık ayı hyundaiden forda toyotadan citröene nissandan kia'ya skoda'dan seat'a tüm markaları inceledim hem aile arabası olsun hem ucuz olsun hem şık olsun hem az yaksın dedik. aslında içimde nissan juke kaldı dışı çok kışkırtıcı olsada içi bagajı biraz dar geldi dizelde otomatik yoktu derken bende opel astra III clasic dizel otomatik aldım. Ankara daki tüm bayileri dolaştım opan elimizde 2 tane var deyip önce 42.900 sonra 43.500 çekti reis 42.500, 42.250 derken 42.000'e düştü, opisde o fiyata düştü daha fazla hediye verince opisten siyah almayı tercih ettim. aracı daha teslim alamasakda fiyat/performans iyi bir tercih diyorum. Bu ara kasko yaptıran arkadasşlar kaç liraya yaptırdı bana 925-975 tl gibi fiyat verdiler. renk olarak siyahı seçtim krom pencere çıtası verecekler daha karizma olur diyorum. Bu ara boya koruma+kaput koruma+renkli cam filmi+alt koruma+ses yalıtımı+koltuk koruma gibi şeylere 1300 istiyorlar ama yaptırmayı düşünmüyorum

Kasko olarak bana 850 lira axa sigortadan fiyat verdiler. Ama diğer sigortalardan 930 lira civarında fiyat aldım. Aksesuar için 1.300 biraz uçuk bir rakam olmuş. Karter koruma zaten bayi veriyor, diğerlerinin de yaklaşık olarak 750-1.000 lira arası çok rahat yapılabileceğini düşünüyorum. Kalitesine göre fiyatlar değişir elbet. Örneğin servisler de cam filmini 500 lira gibi bir rakama yapıyorlar. Dışarıda bunun yarısına gayet güzel ve kullanışlı bir ürün taktırmak daha mantıklı gibi duruyor.

Aracınız hayırlısı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: wind06

daha yeni astra classic 1.3 dizel almış birisi olarak fikirlerimi paylaşayım:
    öncelikle astra alacaksan sedan alma. sadece ve sadece 110 lt bagaj fazlalığı var. buna rağmen hb ile arasında 3500 tl fiyat varkı var. yeni sedan çıkmadı diye bu kadar farkı verme. ayrıca sedanın ikinci eli zayıf.
    yeni kasa astra dış dizayn ve iç konsol tasarımı ile kesinlikle çok güzel bir araç ama çok ciddi handikapları var. öncelikle halen 1.3 dizel motor var. bu 1.3 motor kesinlikle bu kasanın harcı değil. zaten aracın 1-100'ü yerlerde sürünüyor. classic kasadan bile çok daha kötü. araç sadece 5 hp artırılmış. otomatik dizel seçeneği yok. orta donanımlısı 55bin tl civarında. bu haliyle almak bana hiç mantıklı gelmedi.
    yeni civic'i çıplak gözle hiç görmedim. ama fotolardan dış ve iç görünüşünü beğenmedim. eski kasa daha iyi gibi.
    velhasıl eğer lpg takıntın varsa ve classic'in 1. ve 2. viteslerinin ağırlığı, kalkış performansının kötü oluşu seni rahatsız etmeyecekse, sakin kullanacaksan yani özellikle kalkışlarda, aracın altını her gün bizim yollarımızda vurmak istemiyorsan astra classic 1.3 dizel al derim. yok ben daha sportif bir araç istiyorum, , gencim, delikanlıyım, honda'nın motoruna hastayım dersen hiç düşünme honda civic al.

hb bagajı: 350lt
    sedab bagajı:490 lt

140lt bagaj farkı var

• quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

daha yeni astra classic 1.3 dizel almış birisi olarak fikirlerimi paylaşayım:
    öncelikle astra alacaksan sedan alma. sadece ve sadece 110 lt bagaj fazlalığı var. buna rağmen hb ile arasında 3500 tl fiyat varkı var. yeni sedan çıkmadı diye bu kadar farkı verme. ayrıca sedanın ikinci eli zayıf.

hb bagajı: 350lt
    sedab bagajı:490 lt

140lt bagaj farkı var

doğru 140 lt fark var, düzelttim ama nihayetinde o kadar fark için 3500 tl verilmez.

• ben sorumu tekrar sormak istiyorum

astra sedan 46.411 TL ye mi yoksa yeni honda civic makyajlı kasa 50000 TL ye tüplü otomatik mi almak mantık lı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerkubi

bende aralık ayı hyundaiden forda toyotadan citröene nissandan kia'ya skoda'dan seat'a tüm markaları inceledim hem aile arabası olsun hem ucuz olsun hem şık olsun hem az yaksın dedik. aslında içimde nissan juke kaldı dışı çok kışkırtıcı olsada içi bagajı biraz dar geldi dizelde otomatik yoktu derken bende opel astra III clasic dizel otomatik aldım. Ankara daki tüm bayileri dolaştım opan elimizde 2 tane var deyip önce 42.900 sonra 43.500 çekti reis 42.500, 42.250 derken 42.000'e düştü, opisde o fiyata düştü daha fazla hediye verince opisten siyah almayı tercih ettim. aracı daha teslim alamasakda fiyat/performans iyi bir tercih diyorum. Bu ara kasko yaptıran arkadasşlar kaç liraya yaptırdı bana 925-975 tl gibi fiyat verdiler. renk olarak siyahı seçtim krom pencere çıtası verecekler daha karizma olur diyorum. Bu ara boya koruma+kaput koruma+renkli cam filmi+alt koruma+ses yalıtımı+koltuk koruma gibi şeylere 1300 istiyorlar ama yaptırmayı düşünmüyorum

aksesuarlar için çok uçmuşlar. ben sana makul fiyatlarını söyleyeyim.
    boya koruma 100 tl
    kaput film 50 tl
    güvenlikli amerikan cam film 200 tl
    koltuk-motor koruma 100 tl
    eşiklere ve bagaja film 50 tl
    kartel koruma 50 tl
    ses yalıtımı 200 tl

toplam: 750 tl

sadece ses yalıtımından emin değilim. eğer çok kaliteli birşey yapılıyorsa cidden onun fiyatı biraz daha yukarıda olabilir. cam filmi güvenlikli amerikan cam film yaptır. ucuz piyasa malllarına dikkat!
    daha yeni yukarıdakilerin çoğunu tanıdık vasıtası ile hediye almış birisi olarak söylüyorum. firmaya bu işlerin maliyeti çok çok düşük. o yüzden sıkı pazarlık yaparak fiyatı çok düşürebilirsin.

• Aralıkta sipariş veripte araçlarını ocakta teslim alabilen arkadaşlar var mı?

Bayi hala aramadı ve ben aradığımda da satış temsilcisine ulaşamıyorum. Sözde ocak ilk haftası teslimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElectroTech -- 5 Ocak 2012; 13:43:23 >
  • çok yoğun olunan bir dönem normaldir gelir aracınız fiyatı düşükten sabitlemişseniz size bi etkisi olmaz ben fiorino için bile 1 ay bekledi istediğim renk gelsin diye
  • Aracın parasının yarısını verdim zaten, 29 aralıkta gelecek, ocak başı teslim demişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElectroTech

Aracın parasının yarısını verdim zaten, 29 aralıkta gelecek, ocak başı teslim demişlerdi.

Aracın faturasını kestiler mi? Gerçi tüm parayı yatırmadan faturayı kesmiyorlar genelde ama müşteri temsilcisine ulaşıp konuyu elle tutulur aşamaya getirmekte fayda var. Ben paramı yatırdıktan sonra hemen faturamı aldım. Bayinin olayı başka yerlere getireceğini düşünmek yanlış olur ama aracın adınıza kesilmiş faturasını elinize alınca sıkıntı kalmaz...
  • Lastik olarak aracın uzerinde Continental geldi. Teşhirde goodyear vardı. Sizin araclarınızda hangi lastik geldi arkadaslar.
  • bende Goodyear çıktı valla
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.