Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oktaysar

Ben olivyumun karşısında oturuyorum, aracı aldıkta sonra iş yerinin kapalı otoparkına koydum, hava şartları düzülene kadar çıkartmayayım diyorum, daha 8km de iken kaza yaşamayalım:) karşılaştırsak farkını anlamam şuan kendi aracımı bile tanımıyorum ama bi süre sonra yapalım bence de

Çok yakın çıktık hayırlısı olsun, hava şartlarından dolayı bende aracımı hiç kullanmıyorum işime toplu taşımayla gidip geliyorum benimde evimin altında kapalı garajım var arabamı aldığımdan beri hiç dışarda bırakmadım tertemiz duruyor :) ilerde şöyle bir sene sonra falan :) karşılaştırırız artık

• arkadaşlar Manuel olanlarda ESP yok mu? teknik özelliklere baktığımda öyle görünüyor, eğer böyleyse neden manuel viteslilere koyulmamış olabilir?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

arkadaşlar Manuel olanlarda ESP yok mu? teknik özelliklere baktığımda öyle görünüyor, eğer böyleyse neden manuel viteslilere koyulmamış olabilir?..

yok maalesef,nedenini bende bilmiyorum.genede manuel aldım, ESP' siz biniyoruz napalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öğretmen07 -- 2 Şubat 2012; 22:13:45 >
  • opelin işi işte
    büyük ihtimalle de şanzıman zorlanmasın diye hilholder var sonuçta otomatikte yine debriyaj falan var
    sedanlarda bu özellikler olsa sedan yok satar
    eğer doğru ise hatcback üretimden kalkarsa yeni sedanın da resmi tanıtımı yapılmadığı için sedan 1-2 yıl daha devam eder
    bu durumda bahsettiğiniz özellikler sedana eklenir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 2 Şubat 2012; 22:21:05 >
  • selam arkadaşlar ben de foruma yeni katılıyorum aralıkta astra h dizel hb manuel aldım bugün 60 günlük kontrol için samsun reise servise gittiğimde pekçok astra vardı hatta şimdi bazılarını bady kitli olarak satıyorlardı bulamayan arkadaşlar için fiyatıda 43 bindi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetkin55

selam arkadaşlar ben de foruma yeni katılıyorum aralıkta astra h dizel hb manuel aldım bugün 60 günlük kontrol için samsun reise servise gittiğimde pekçok astra vardı hatta şimdi bazılarını bady kitli olarak satıyorlardı bulamayan arkadaşlar için fiyatıda 43 bindi

hepsi manuel miydi ?
  • quote:

selam arkadaşlar ben de foruma yeni katılıyorum aralıkta astra h dizel hb manuel aldım bugün 60 günlük kontrol için samsun reise servise gittiğimde pekçok astra vardı hatta şimdi bazılarını bady kitli olarak satıyorlardı bulamayan arkadaşlar için fiyatıda 43 bindi

Aracı reiste kimden aldın ? Bende aralık ta aldım. Body kit ile satılan aracın olması ilginç. Aracı alırken yanında karter koruma hariç başka birşey yoktu. Koltuk koruma bile yoktu o zamanlar. Body kit araç satmaları ilginç geldi sen söyleyince...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutkularda -- 2 Şubat 2012; 23:30:59 >
  • @tutkularda Ben İstanbuldan aldım, burada kalan tek araç da body kitliydi, o şekilde satıldığını söylemişlerdi.

Manuel viteslerde Esp olmayışına anlam veremedim ve üzüldüm açıkcası. Gerçi ne olursa olsun easytronik almazdım çünkü araba sürüyormuş hissi alamıyorum, alışınca debriyajsız başka bir araçta afallamaktan çekiniyorum
  • Samsun servise gittim denince Samsundan aldın zannettim. Anladım. Manuel de ESP olmaması gerçekten sıkıntılı bir durum. Ama otomatik vites araç gerçekten rahat. Dikkat ederseniz Amerika da insanların çoğu otomatik kullanır. Bize vites sallamak güzel, babadan kalma geliyor ama otomatik çok büyük rahatlık. Hele eşiniz de kullanacaksa arabayı daha da güzel. Tabi bununla gelen artı özellikler daha da güzel. Mesela ben ford c max almayı düşünüyordum ilk zamanlarda ama aracı eşimde kullanacağı için otomatik seçeneği yoktu. Avrupa da bu seçenek var. Türkiye de olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım. Benim gibi 1.000 km yol yaparak bayram seyran dolaşan birisiyseniz otomatik tek tercih oluyor.

Hayırlısı olsun tekrar. Kazasız belasız, iyi günlerde inşallah...
  • geçen gün bagaj havuzu aldım. 78 tl fiyatı. plastik kalitesi çok iyi değil ama bagaja tam oturdu, çok güzel oldu. biz çocuklar kendi inekleri olan birisinden süt alıyoruz. hep korkuyordum dökülür felan diye bagaja. bizim gibi süt felan taşıyan birisi iseniz tavsiye ederim. bir sıvı dökülürse bagajı kurtarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind06

geçen gün bagaj havuzu aldım. 78 tl fiyatı. plastik kalitesi çok iyi değil ama bagaja tam oturdu, çok güzel oldu. biz çocuklar kendi inekleri olan birisinden süt alıyoruz. hep korkuyordum dökülür felan diye bagaja. bizim gibi süt felan taşıyan birisi iseniz tavsiye ederim. bir sıvı dökülürse bagajı kurtarır.

Güle güle kullaın markasını yazabilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: engyldrm

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

geçen gün bagaj havuzu aldım. 78 tl fiyatı. plastik kalitesi çok iyi değil ama bagaja tam oturdu, çok güzel oldu. biz çocuklar kendi inekleri olan birisinden süt alıyoruz. hep korkuyordum dökülür felan diye bagaja. bizim gibi süt felan taşıyan birisi iseniz tavsiye ederim. bir sıvı dökülürse bagajı kurtarır.

Güle güle kullaın markasını yazabilirmisiniz?

markasını bilmiyorum, meşhur bir internet alış veriş sitesinden aldım. mesajla gönderdim siteyi.
  • aracı selahattin beyden aldım ben alırkende hediye alamadım(halı paspas hariç) indirimden dolayı. o yüzden gidip kauçuk paspas ve karter koruma taktırdım.Body kite yeni başlamışlar onun için ekstra 1500 tl istiyorlar 43 binin üzerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutkularda

Samsun servise gittim denince Samsundan aldın zannettim. Anladım. Manuel de ESP olmaması gerçekten sıkıntılı bir durum. Ama otomatik vites araç gerçekten rahat. Dikkat ederseniz Amerika da insanların çoğu otomatik kullanır. Bize vites sallamak güzel, babadan kalma geliyor ama otomatik çok büyük rahatlık. Hele eşiniz de kullanacaksa arabayı daha da güzel. Tabi bununla gelen artı özellikler daha da güzel. Mesela ben ford c max almayı düşünüyordum ilk zamanlarda ama aracı eşimde kullanacağı için otomatik seçeneği yoktu. Avrupa da bu seçenek var. Türkiye de olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım. Benim gibi 1.000 km yol yaparak bayram seyran dolaşan birisiyseniz otomatik tek tercih oluyor.

Hayırlısı olsun tekrar. Kazasız belasız, iyi günlerde inşallah...

Samsundan alan arkadaş başka yukarıda yazmış, ben istanbulda da var demek istedim Body kitli olarak da satılıyor . Ben bi ara düşündüm otomatik vitesi ama eşim ısrarla aldırmadı o benden daha tecrübeli araç konusunda. Manuel sürmek istedi. Bayram seyran dolaşmayı düşünüyorum nasipse şu kar kış bi geçseydi hepimiz kazasız belasız süreriz inş. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 3 Şubat 2012; 14:40:17 >

• quote:

aracı selahattin beyden aldım ben alırkende hediye alamadım(halı paspas hariç) indirimden dolayı. o yüzden gidip kauçuk paspas ve karter koruma taktırdım.Body kite yeni başlamışlar onun için ekstra 1500 tl istiyorlar 43 binin üzerine

Bilgilendirme için teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar görünen şu ki opel de classic devri kapanmak üzere. Yeni kasa satışlarının ön planda tutulması için bu araçların üretimi durdurulmuş. İstanbul ve bir çok merkezi yerdeki bayilerde classic araç kalmadığını diğer arkadaşlarda belirtmişlerdi. Aracımı aldığım bayi ile görüştüğümde bu konuyu sordum ve aynı cevabı onlardan aldım. Yeni kasa için bu üretimi durdurmuşlar.
    Yeni kasalarda fiyatların yüksek olması itibari ile astra ve corsa arasında bir araç üretimi söz konusu. Yeni kasa sedan sene sonuna kadar Türkiye ye gelecek ve eski sedan classicler de artık piyasada kalmayacak...

O yüzden ki opel yeni astra satışı için kendini baltalamış oldu classicleri kaldırarak. Alacak olan arkadaşlar birçok arkadaşın dediği gibi bulabilirler ise edinmeye çalışsınlar bir an önce. Bu donanımda böyle aracı yeni kasada 55-60 liradan almak zor olsa gerek.

Samsun bayisi şu anda ellerinde 65 araç olduğunu ve çekebildikleri kadar aracı merkezden çektiklerini söylediler. Opel sitesine girdiğinizde eskiden astra classic III sayfasından daha fazla bilgi kısımına tıkladığınızda dizel seçeneği ve fiyatı filan yazıyordu. Şu anda bunun kalkmış olduğunu da gördüm.

Bu sayede yeni ama son seri alınan araçların sahipleri olarak, bu durumun bize artı yönlerde geri döneceğini umut ediyorum.

İyi akşamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: tutkularda

Arkadaşlar görünen şu ki opel de classic devri kapanmak üzere. Yeni kasa satışlarının ön planda tutulması için bu araçların üretimi durdurulmuş. İstanbul ve bir çok merkezi yerdeki bayilerde classic araç kalmadığını diğer arkadaşlarda belirtmişlerdi. Aracımı aldığım bayi ile görüştüğümde bu konuyu sordum ve aynı cevabı onlardan aldım. Yeni kasa için bu üretimi durdurmuşlar.
    Yeni kasalarda fiyatların yüksek olması itibari ile astra ve corsa arasında bir araç üretimi söz konusu. Yeni kasa sedan sene sonuna kadar Türkiye ye gelecek ve eski sedan classicler de artık piyasada kalmayacak...

O yüzden ki opel yeni astra satışı için kendini baltalamış oldu classicleri kaldırarak. Alacak olan arkadaşlar birçok arkadaşın dediği gibi bulabilirler ise edinmeye çalışsınlar bir an önce. Bu donanımda böyle aracı yeni kasada 55-60 liradan almak zor olsa gerek.

Samsun bayisi şu anda ellerinde 65 araç olduğunu ve çekebildikleri kadar aracı merkezden çektiklerini söylediler. Opel sitesine girdiğinizde eskiden astra classic III sayfasından daha fazla bilgi kısımına tıkladığınızda dizel seçeneği ve fiyatı filan yazıyordu. Şu anda bunun kalkmış olduğunu da gördüm.

Bu sayede yeni ama son seri alınan araçların sahipleri olarak, bu durumun bize artı yönlerde geri döneceğini umut ediyorum.

İyi akşamlar...

iyi akşamlar. üretiminin bitmesi benimiçin çok önemli değil.aralıkta bende sıfır aldım.bi aksilik olmazsa da en az 7-8 yıl binerim diyorum.kullanacağım süreçte donanım,yakıt ve vergi avantajları beni cezbetti açıkçası.çok çok memnunum aracımdan,ayrıca astra ülkemizde her daim prim yapan,yapacak araçlardan birisi.bu açıdan rahat olmalıyız aralık kampanyacıları olarak!iyi akşamlar...

• üretiminin durmuş olmasi beni arabayi alana kadar ilgilendiriyordu;) nasipse ben de 7-8 yil binmeyi planliyorum, daha yeni yeni suruyorum 60 km oldu. Gayet atik bi araba bu konuda okuduklarim beni supheye dusurmustu bence cok iyi. İcinin genisligi arkada oturanlar acisindan rahatlik sagliyor. En kotu yani gorus acisi, esimle ortak kullandigimizdan koltuk boyu en yukarda boyumdan dolayi tavana yakinim ve dikiz aynasinin durdugu yer gorusu cok engelliyor.
  • @tutkularda samsunda 65tane astra mi varmis anlamadim. istanbulda 1-2 tane anca kaldi.
  • İstanbulda classic hb ler kalmadı diye ifade etmişti arkadaşlar. Bende dün akşam bayi ile görüştüm, kurnazlık yapıp genel merkezden 65 adet araç çekmişler. Son ellerinde olan parti bu. Diğer illeri bilmiyorum ama İstanbul da yok ise o aracı bulmakta zor. Zaten belirttiğim üzere opel sitesine girdiğinizde """Opel sitesine girdiğinizde eskiden astra classic III sayfasından daha fazla bilgi kısımına tıkladığınızda dizel seçeneği ve fiyatı filan yazıyordu. Şu anda bunun kalkmış olduğunu da gördüm.""" olmadığını yazmıştım yukarıda.

Yani son parti kalan araçlardan sanırım elinde bolca olan bu bayi. Ayrıca araçlara body kit uygulamışlar. İsteyen bu şekilde istemeyen sade haliyle alabiliyor dediler...

Bu meselenin doğruluğunu öğrenmek için aramıştım, diğer arkadaşların dediği gibi konu doğruymuş.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.