Şimdi Ara

2012 Model Albea Aldık! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
1
Favori
19.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu arabayı ne zaman görsem taksiciler geliyor aklıma
  • Hayırlı olsun. Güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Şuan Albea 5500 km'de, 160 km hıza kadar çıkabiliyor. Eskiden 135 km'yi pek geçemiyordu.

Mazota yapılan son zamlardan sonra 500 km'lik uzun yolu 110 TL'lik mazot ile gitti. (Mazot: 4,20 TL civarıydı).

bu arabadan almayı düşünüyorumda senin değerlerine göre biraz fazla yakmıyor mu? birde acaba yaylaya bu araba çıkabilir mi?
  • Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaahmet61

quote:

Şuan Albea 5500 km'de, 160 km hıza kadar çıkabiliyor. Eskiden 135 km'yi pek geçemiyordu.

Mazota yapılan son zamlardan sonra 500 km'lik uzun yolu 110 TL'lik mazot ile gitti. (Mazot: 4,20 TL civarıydı).

bu arabadan almayı düşünüyorumda senin değerlerine göre biraz fazla yakmıyor mu? birde acaba yaylaya bu araba çıkabilir mi?

Araba yerden yüksek fakat motorun altında demir var. Ne işe yaradığını bilmiyorum belki karter koruma gibi bişeydir. Köye gittiğimizde arabanın tabanı bozuk yollarda çok taşa vurdu. Yani arabayla yoldan geçiyorum, yolda taş var ama araba yüksek olduğu için bu taştan etkilenmez diyerek yoluma devam ediyorum fakat ara ara motorun altındaki demirden ses geliyor, yani böyle anlarda taşa çarpıyorum.

Ayrıca şuan araba 5600 km civarında motoru serileşti.

• Bu araçla her yere çıkılır. Ben Gömeç'te "Koca Çınar" adı verilen, 1500 yaşlarında olduğu iddaa edilen bir ağacın yanına bu araçla gittim. Yolları görsen "bu araba burada nasıl gider?" dersin. Ağacı görsen "kesince 50 yıl odun almam" dersin...

Aracın motoru, sağlam sorun çıkarmıyor. Geri kalan yerleri için aynı şeyi söyleyemem. 200000 km'yi geçtik araba dökülüyor. Durmadan sağından solundan bir şeyler düşüyor.

Yakıt tüketimi fazla olan bir araç (emsallerine göre). Sanırım bunun sebebi Albea'nın ağırlığı... Küçük motor ekonomik diye düşünülebilir. Fakat küçük motor ağır yük çekmeye çalışınca normal olarak zorlanıyor. Bu araca 1500 cc dizel motor takılsa yine aynı yakıtı tüketir diye düşünüyorum... Sonuçta güç-ağırlık oranı... Tamamen matematiksel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer8888 -- 3 Mart 2013; 15:04:38 >

• Motorun altındaki demirin ne işe yaradığını bilen var mı? Köy yollarında sık sık taşlara çarpıyordu.
  • quote:

Motorun altındaki demirin ne işe yaradığını bilen var mı? Köy yollarında sık sık taşlara çarpıyordu.

Araç Türkiye koşullarına göre üretildiği için, motora altan gelecek darbelere karşı koruma amacıyla takılmış. O parça engellere çarpacakki tırsıp dikkat ediceğiz ve karteri kurtaracağız. Mâlum verdiğimiz vergiler yol-su-elektrik-tümsek-çerçöp olarak geri dönüyor. Yollar ilk yağmurda delik deşik oluyor. Yamıyorlar sonraki yağmurda yamada deliniyor. Sonra yamayı yamıyorlar.............. Böyle bir durumda o koruma çok önemli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer8888 -- 2 Ocak 2013; 12:43:10 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.