Şimdi Ara

2012 - KYK-Sonuçlar Açıklandı! Ana konu. Burada buluşuyoruz. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.706
Cevap
31
Favori
140.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: susamam28074

Hiçbir yurdun çıkmama olasılığı varmı

Türkiye'de yurtsuz bir il olsaydı "Var" derdim; ama yok.

Asil listeden (ilk yerleştirmelerde) bir yurt kazanamazsanız, yedek listeye kalıyorsunuz. Yedek liste ilerledikçe ve sıra size geldikçe, o an boş kontenjan olan herhangi bir yurda yerleştiriliyorsunuz.

hocam şimdi iü kazandım. istanbulda kimsem yok mesela. yurt çıkmazsa nabacaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cannibalz

Benim babam vefat etmiş.Anne ve Babası vefat etmiş vvar orada hangisini işaretleyecegim ?

Sadece babanın vefat etmiş olması maalesef öncelik durumu değil. Hem annesini hem de babasını kaybedenlere (Allah göstermesin tabii.) öncelik tanınıyor.

Fakat "Aile Bilgileriniz" kısmında "Anne Ölü Baba Sağ" ve "Baba Ölü Anne Sağ" seçenekleri var.

Teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Bey

quote:

quote:

Asil listeden (ilk yerleştirmelerde) bir yurt kazanamazsanız, yedek listeye kalıyorsunuz. Yedek liste ilerledikçe ve sıra size geldikçe, o an boş kontenjan olan herhangi bir yurda yerleştiriliyorsunuz.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı kampüs yurtları var:www.istanbul.edu.tr/rehberlik/burs/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=4 . Gerçi bunlar da Avcılar ve Cerrahpaşa kampüslerindeymiş. Senin kazandığın fakültenin yer aldığı kampüs bunlardan biriyse, yakınlık açısından iyi olur. İÜ yurtları hakkında ayrıntılı bilgiyi İÜ öğrencileri verebilir yine de.

KYK yurtlarının misafirhaneleri var. KYK ya da İÜ yurtları çıkana kadar kalabilirsin. Fakat her yurdun misafirhanesi öğrenci almayabiliyor. Önce KYK Bölge Müdürlüğünü arayıp, hangi yurtların misafirhanelerinin öğrenci alabildiğini sorman lazım. Bir de bunların olanaklarının pek iyi olmadığı söyleniyor.

Özel yurtlar da var, araştırmak lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı kampüs yurtları var:www.istanbul.edu.tr/rehberlik/burs/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=4 . Gerçi bunlar da Avcılar ve Cerrahpaşa kampüslerindeymiş. Senin kazandığın fakültenin yer aldığı kampüs bunlardan biriyse, yakınlık açısından iyi olur. İÜ yurtları hakkında ayrıntılı bilgiyi İÜ öğrencileri verebilir yine de.

KYK yurtlarının misafirhaneleri var. KYK ya da İÜ yurtları çıkana kadar kalabilirsin. Fakat her yurdun misafirhanesi öğrenci almayabiliyor. Önce KYK Bölge Müdürlüğünü arayıp, hangi yurtların misafirhanelerinin öğrenci alabildiğini sorman lazım. Bir de bunların olanaklarının pek iyi olmadığı söyleniyor.

Özel yurtlar da var, araştırmak lazım.

hocam yurt konusunda kampüsümüz biraz sıkıntılı.. fsm yurdu çıkar mı acaba ? çıkmaz gibime geliyor. çıkarsa da uzakmış galiba biraz :(

Devlet yurdu elbet çıkar orasıda olanakları kötüymüş.. Valla sıkıntılı bir durum

• geçen sene girdim üniye başvuramıyormuyum ?
  • Arkadaşlar bu SSK sicil no 13 haneli olan dimi.İlk 2 hanesi plaka kodu.Sizinkinde böylemi.LÜTFEN CEVAP.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DİNKOF -- 18 Ağustos 2012; 13:09:07 >
  • Bu sene harç veriyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orbjk

Bu sene harç veriyor muyuz ?

En son harçların gelecek dönemden itibaren alınmayacağına dair haberler vardı. Eğer bir değişiklik olmazsa, sanırım bu dönem de harç vereceğiz. Bence harçların kalkıp kalmayacağı hâlâ kesin değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrockLyn

geçen sene girdim üniye başvuramıyormuyum ?

Ara sınıf öğrencileri, yani üniversitede okumakta olan öğrenciler için başvuru dönemi maalesef geçti. Mevcut başvuru dönemi üniversiteye bu yıl yerleşenler için. Yine de KYK'ya bir sormanı, olmazsa dilekçe gönderip başvurmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

Baba adı yanlış diyor kaç kere denedim ?

bende aynı sorunu yaşadım. şöyle ki;

babamın adı ŞIHMEMET

oraya ŞIHMEHMET yazdım ama kabul etmedi

ŞIH MEHMET yazınca kabul etti

eğer babanın adıda buna benzer bişeyse kontrol et tekrar gir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynervous -- 18 Ağustos 2012; 13:55:04 >
  • quote:

hocam yurt konusunda kampüsümüz biraz sıkıntılı.. fsm yurdu çıkar mı acaba ? çıkmaz gibime geliyor. çıkarsa da uzakmış galiba biraz :(

Devlet yurdu elbet çıkar orasıda olanakları kötüymüş.. Valla sıkıntılı bir durum

FSM Yurdu da zaten KYK'ya bağlı bir devlet yurdu. Fakat genel yurt değil, yüksek ücretli yurt. O olanaklarının çok iyi olmadığını söylediğin yurtlar "genel yurtlar".

FSM Yurdu Davutpaşa'da, burası da yakın değil. Yine de zamanla ulaşıma alışırsan, başvuru formunda önceliği yüksek ücretli yurtlara verebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DİNKOF

Arkadaşlar bu SSK sicil no 13 haneli olan dimi.İlk 2 hanesi plaka kodu.Sizinkinde böylemi.LÜTFEN CEVAP.

Ya arkadaşlar hepiniz KYK ya başvuruyorsunuz.Altı üstü şu basit soruma cevap vericeksiniz.Emin olmak için soruyorum.Lütfen biri söylesin.13 haneli olanmı ssk Sicil no.Veya sizinki kaç haneli?
  • quote:

quote:

FSM Yurdu da zaten KYK'ya bağlı bir devlet yurdu. Fakat genel yurt değil, yüksek ücretli yurt. O olanaklarının çok iyi olmadığını söylediğin yurtlar "genel yurtlar".

FSM Yurdu Davutpaşa'da, burası da yakın değil. Yine de zamanla ulaşıma alışırsan, başvuru formunda önceliği yüksek ücretli yurtlara verebilirsin.

devlet derken genelden bahsediyorum ben zaten.

Benim söylediklerimden farklı birşey söylememişsiniz. Öneri, tavsiye bekliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentalist Bey -- 18 Ağustos 2012; 13:30:28 >

• Yüksek ücretli yurtların ücreti ne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orbjk

Yüksek ücretli yurtların ücreti ne kadar

Yurttan yurda değişiyor. Genel olarak 100-200 TL arasında. Şu sayfada, "2012 YILI OCAK AYI İTİBARİYLE ÜCRETİ FARKLI OLAN YURTLARDA YURT YATAK ÜCRETİ VE DEPOZİTO" başlıklı tabloda yurtların listesi ve ücretleri yer alıyor:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yuno

• arkadaşlar başbakanlık bursuna başvuru nasıl ve ne zaman oluyo bilgisi olan var mı???
  • Bu yurtların hangi semtlerde nerede çıkacağını sistem okula yakınlığıyla mı belirliyo nası oluyo acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sozyurt

arkadaşlar başbakanlık bursuna başvuru nasıl ve ne zaman oluyo bilgisi olan var mı???

"Başbakanlık Bursu" diye bir şey artık yok. Eskiden ayrı olarak veriliyordu, sonradan KYK'yla birleştirildi. Yani şu an sadece "KYK'nın verdiği Burs" var.

KYK'ya başvuru dawww.kyk.gov.tr adresinde yayınlanan formu doldurup göndererek oluyor. Şu an başvuru dönemi içindeyiz.
  • benim birkaç sorum olacak

1) yurt burs öğrenim kredisi bunların hepsine başvurup daha sonra bunların hiç birine kayıt yaptırmayabiliyor muyuz mesela yurt çıktı kayır yaptırmak istemiyorum burs çıktı sonradan almak istemiyorum(zaten olmaz böyle birşey alırımda:))öğrenim kredisi çıktı almayabiliyor muyuz sonradan başımıza iş açmasınlar almayınca

2)bu antepde sadece kızlar için yüksek ücretli yurt varmış galiba erkekler içi yok mu antepde

3)normal kyk yurtlarını da yazsam yüksek ücretli için şansımı düşürür mü

4)birde ben burssuz bir özel üniye yerleştim fakat ilk 30 binde olduğum için üniversitenin özel şartı sayesinde yüzde yüz burs alacam (zirve üniversitesi bu seneye özel böyle birşey yaptı) benim durumumu nasıl görecek şimdi KYK burssuz mu burslu mu şimdi bu soruyu üniversiteye sorsam bizim yurtlarımız var boşver onları derler

teşekkürler şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: CacA762

Bu yurtların hangi semtlerde nerede çıkacağını sistem okula yakınlığıyla mı belirliyo nası oluyo acaba ?

Çok kampüslü üniversitelerin veya birden çok üniversitenin bulunduğu illerde, mümkün olduğu kadar, kazandığınız fakültenin bulunduğu kampüsün yakınında bir yurt verilmeye çalışılır. Ama bunun her üniversitede, her ilde garantisini veremeyiz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.