Şimdi Ara

2012 Hyundai i30 Gördünüz mü (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
15.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Krom logo kalkar derken full olmayanlarda logo koymayıp tasarruf ederler demek istedim.
    Crdi ve hdi kendisini kanıtlamıs motorlar, 300.000km kullanılır masrafsız tabi yağ vs. bakımları düzenli yapılırsa bizzat gördüm. Tek kullanıcı ve ısınmadan sıkıstırıp kullanmazsa 500.000 bile görülebilir.
    Malzeme kalitesi,inovasyon,sessizlik yeni C4, focusa yaklasamaz bile. yakıtda hdi ve tcdi dan 1lt fazla neredeyse tabi fiili olarak
    Motor ve dıs tasarım gayet güzel.
  • yeni i30'u izlemeye alanlardanım. Bakın yeni i30 ve Hyundai için neler demişler:

Yeni kalite yeni Hyundai İ30

Piyasaya çıkışının üzerinden sadece 4 yıl geçen i30’un yeni versiyonunu Hyundai, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Hızlı yeni model atağıyla kendine güvenini kanıtlayan Koreli marka, yeni i30 ile kalite konusunda da önemli ilerlemelere imza atıyor.
    Sessiz ve derinden ataklarına karşı VW Başkanı Martin Winterkorn’un yaptığı “Toyota’yı boş verin, aslında Hyundai’ye dikkat etmemiz lazım” açıklaması Koreli üreticinin koltuklarının kabarmasına, hatta biraz sabırsızlanmasına neden oldu. Hyundai son atağını, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilemeyi hatırlıyor: Yeni i30. Boyu 2 cm, genişliği ise sadece 1 cm arttığından boyutlarında önemli bir değişiklik olmasa da yeni i30, çok daha çekici bir dizayna sahip olacak. Otomobilin ön tasarımı Hyundai’nin yeni marka yüzüne sahipken, alçak tavan yapısı ve uzatılmış cam çizgisiyle coupeleri hatırlatan bir görünüm elde edilmiş.

Eski BMW tasarımcısı Thomas Bürkle ve ekibi i30’un ön camını tavanın içine kadar uzatırken LED’li stoplar çamurluklara kadar giriş yapıyor. Bu tasarım geniş omuzlu bir görünüme ve yola sağlam basan bir izlenime neden oluyor.

Kore Golf’ü markanın Rüsselsheim’daki Avrupa Tasarım Merkezi’nde şekillendirildi. Aracın Çek Cumhuriyeti’ndeki (Nosovice) üretimine ise 2012 ilkbaharında başlanacak. 2012’nin ortasında aileye katılacak olan station versiyonu, sonbaharda coupe karoser seçeneği takip edecek. Yeni i30’da Hyundai, 11 yeni renk ve 3 donanım seviyesi seçeneği sunacak. Ön seri olarak üretilmiş örneklerden biriyle gerçekleştirdiğimiz kısa randevuda i30, Avrupalı üreticilerin Hyundai’yi artık neden ciddiye almaları gerektiğini gösterdi. Kalitedeki yükseliş gerçekten etkileyici. Örneğin görüş alanındaki ucuz plastik malzemeler yerlerini, yumuşak bir dokunma hissi veren kaliteli plastiğe bırakmış. Koltuklar ve oturma pozisyonu ise artık Alman rakiplerinden farklıymış gibi hissettirmiyor. Tüm bu etkileyici özelliklerin 5 yıllık garanti gibi önemli bir avantajla ve Golf’ten 2 bin 500 Euro (Almanya fiyatıyla) daha düşük bir fiyatla sunulacak olması da i30’un şansını artıracak.

Sonuç
    Hayır, Hyundai Golf’ü yeniden keşfetmiyor. Ancak büyük bir özgüvenle kendi yolunda ilerlemeye devam ediyor. Yeni i30 görsel açıdan kendinden daha emin ve dinamik bir otomobil. Koreli üreticiyi hala ciddiye almayan var ise suçu kendisinde aramalı.

kaynak:http://www.autoshow.com.tr/yeni-kalite-yeni-hyundai-i30-HaberDetay/2171.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: kst37

quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Hyundai'yi son 10 senede yaptığı çıkışla beğenen biriyim. Ancak i30'un önceki kasası Astra H'tan kopyaydı. 2012'yi de Astra J'den kopyalamışlar.

www.dunyagoz.com

bende tam resimlerini koyacaktım ama cevap tam olmuş yani resime felan gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mursel_balci

quote:

Orijinalden alıntı: kst37

quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Hyundai'yi son 10 senede yaptığı çıkışla beğenen biriyim. Ancak i30'un önceki kasası Astra H'tan kopyaydı. 2012'yi de Astra J'den kopyalamışlar.

www.dunyagoz.com

bende tam resimlerini koyacaktım ama cevap tam olmuş yani resime felan gerek yok.

Marka fanatikliğinden başka bişey değil yaptığınız.
    i30'un önceki kasası da Astra H'a rakip olarak çıkarılmıştı. Yeni i30'da da otomobil tasarımından anlayanlar için Astra J ve Guiletta'dan esintiler var. Ama anlamayanlar için yok. Siz devam edin.

Bu arada, aracı kendi kategorisinde başarılı buluyorum.

• Ben butterfly_effect_53'in şahsında Hyundai i30'un tasarımını başka araçlara benzeten tüm arkadaşlara şunu söylemek istiyorum.Tamam iyi niyetle yorumlar yapıyorsunuz ama yaptığınız yorumlar gerçekten gereksiz.Yok önü şuna benziyor arkası şuradan kopyalanmış.Ya arkadaşlar biraz bilinçli tüketiciler olun lütfen.Arabanın güvenlik donanımını eleştirsen anlarım,sağlamlığını ,malzeme kalitesini yakıt tüketiminin az yada çok olmasını eleştirmenizi anlarım ama bu benzetme olayları gerçektende çok komik.Şöyle bir caddeye çıkın ve 10 dakika içinde yoldan geçen arabalara bakın hepsinin tasarımı üç aşağı beş yukarı birbirine benzer.Dünyadaki tüm otomobil üreticileri ne kadar üretilebilecek gerçekçi tasarım varsa hepsini denediler.Artık deneyecek tasarımları kalmadığından ürettikleri otomobiller birbirlerine benziyor.Bir seat leonun önceki kasası bir önceki ford focusun kasasına, bir bwm nin arka dizaynı i30 ve önceki opel astranın arka dizaynına ister istemez benziyor tabii.Hem bu esinlenme ve benzeme olayı sırf Hyundai ye mahsus bir olay değilki.Toyotasıda, opelide, forduda ister istemez rakip arabalara benzer arabalar üretiyorlar.Adamlar ne yapsın yani sizleri gerçekten anlamakta zorlanıyorum.

• Merhabalar, Hyundai i30 2012 SW|CW resimleri... Benim gibi merak edenlere...

hyundai i30 cw 2012

2012 Hyundai i30 Gördünüz mü

• Güzel olmuş
    Ama fiyatı cep yakacaktır.
  • Arkadaşlar arabayı geçen gün görmüşler.Eski hyundai i30'dan tamamen farklı çok değişik bir araba diyorlar.
  • yeni i30 incelemesi

• araç nisan ayında satışta olacakmış
    1,6 dizel 128 hp
    1,6 benzinli 135 hp ilk gelen seride ki motorlar fiyat 45 bin tlden başlayacakmış.
  • önyargı olmasın lütfen..
  • Bu da Benim i30'um ;) Allah herkese istediğini versin...

• Bende internette CW modelini görmüştüm almak nasib oldu. Gerçekten güzel araç düşünen varsa tavsiye ederim.http://imgur.com/awenT
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Zebra

Bu da Benim i30'um ;) Allah herkese istediğini versin...

hocam güle güle kullanın allah kaza bela vermesin. ne kadar oldu alallı ve ne kadara aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutdogan

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Zebra

Bu da Benim i30'um ;) Allah herkese istediğini versin...

hocam güle güle kullanın allah kaza bela vermesin. ne kadar oldu alallı ve ne kadara aldınız?

Sağol arkadaşım.. Eylül sonunda aldım. 53500 dediler 53.000 e verdiler. boya koruma cam filmleri falan dahil...

• Mr.Zebra M kullanıcısına yanıt
    Şuan acaba napıyorsundur hocam. Belki satıp başka markaya geçmişsindir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.