Şimdi Ara

2012 HONDA CİVİC ALANLAR BURAYA (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
891
Cevap
17
Favori
141.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Navitech cihazda,

Ana Sayfa-Ayarlar- sistem- içerisinde "El Freni Saptama" ayarını kapaılı yapın.

Bu bir sorun değil. Güvenlik ayarı.

Ayrıca, şu konuda daha çok arkadaş var ve takip ediyor, bundan sonraki sorularınızı buradan yazarsanız daha hızlı cevap alırsınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_55901362/mpage_672/f_//tm.htm#77370689

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelendostlu -- 4 Temmuz 2013; 17:28:08 >
  • burası iyiydi ya
  • gelendostu teşeşkkürler akşam deneyeceğim hemen
  • bende
  • arkadaşlar merhaba.

2012 honda civic elegance manuel var bende.1570 km yaptım ve 2,5 depo benzin harcadım . ortalama 120 ile gittim ve klimada çok fazla açık değildi. sizce az mı çokmu iyimi nedir?

teşekkürler.
  • leventsen85 L kullanıcısına yanıt
    Deposu ne kadar alıyodu abi ?
  • Kullanıma,yol durumuna,dur-kalk'a göre değişir.Ben vites değiştirme ikaz lambasına pek uymam.Fulleme yöntemine göre hesaplarım.Eskiden kalma alışkanlık devirli kullanırım.Şehiriçi şehirdışı ortalama 0,30 krş.yanılma payı ile 0,32 krş.yakar.Manuel benzinli premium(Benzine devam)

DİKKAT!Benzine bu gece yarısından geçerli olmak üzere, litrede 11 kuruş zam yapılacak. Reuters'a bilgi veren bir sektör yetkilisi, zammın döviz ve petrol fiyatlarındaki artışa bağlı olarak yapıldığını söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 8 Temmuz 2013; 17:18:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsen85

arkadaşlar merhaba.

2012 honda civic elegance manuel var bende.1570 km yaptım ve 2,5 depo benzin harcadım . ortalama 120 ile gittim ve klimada çok fazla açık değildi. sizce az mı çokmu iyimi nedir?

teşekkürler.

2.5 depo benzin 550 TL desek 1570 km 0,35 krş.yakmış.Ama yol durumuna göre değişir.(yokuş,şehir içi,şehirdışı gibi faktörler var.)
  • Geçen sene olduğu gibi bu senede boya koruma(premıum)yapıldı.Araç opak rengi olmasına rağmen gerçekten bembeyaz oluyor.Ayrıca üzerine sürülen kristal tabakada boyanın zarar görmesini engelliyor.Her ne kadar boya ince olsa bile...
  • Selam arkadaşlar bende bir iki sıkıntımdan bahsedeyim ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.
    • Ön konsol airbag kısmında açılma (foto ekledim). On bin bakımında açılmayı sorduğumda konuyla ilgili bülten yayınlandığını söylediler fakat herhangi bir işlem yapmadılar, çok üstüne düşmemiştim fakat rahatsız edici bir hal almaya başladı.
    • Kışın fan açtığımda üfleme ayarı en düşükte iken tır tır ses geliyor, bunun sadece bende olduğunu düşünmüştüm fakat konuyla ilgili bir arakadaş daha yazmıştı ve ayar yapıldığından bahsetmişti (şuan bulamadım).
    • Son olarak bir kaç gün önce kontak kapalı iken dahi camların açılıp kapatılabildiğini fark ettim, 30 defa denediysem 28 inde bu şekilde açılıp kapandı, ikisinde normal olarak çalıştı, sanırım elektriksel bir arıza söz konusu.

Bunlarla ilgili en kısa sürede servise gideceğim fakat merak ettiğim bu konulardan muzdarip olan ve işlem yaptıran başka arkadaşlarda var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_

Selam arkadaşlar bende bir iki sıkıntımdan bahsedeyim ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.
    • Ön konsol airbag kısmında açılma (foto ekledim). On bin bakımında açılmayı sorduğumda konuyla ilgili bülten yayınlandığını söylediler fakat herhangi bir işlem yapmadılar, çok üstüne düşmemiştim fakat rahatsız edici bir hal almaya başladı.
    • Kışın fan açtığımda üfleme ayarı en düşükte iken tır tır ses geliyor, bunun sadece bende olduğunu düşünmüştüm fakat konuyla ilgili bir arakadaş daha yazmıştı ve ayar yapıldığından bahsetmişti (şuan bulamadım).
    • Son olarak bir kaç gün önce kontak kapalı iken dahi camların açılıp kapatılabildiğini fark ettim, 30 defa denediysem 28 inde bu şekilde açılıp kapandı, ikisinde normal olarak çalıştı, sanırım elektriksel bir arıza söz konusu.

Bunlarla ilgili en kısa sürede servise gideceğim fakat merak ettiğim bu konulardan muzdarip olan ve işlem yaptıran başka arkadaşlarda var mı?

-airbag köşesindeki açılma herkeste var, ben artık kafama takmıyorum, işlem yapıp giderilebiliyormuş ama airbag açılmama ihtimalini yükseltiriz gibi düşündüm. herhangi bir işlem yaptırmadım
    - fan sesini göstermekte fayda var.
    - kontak kapalı iken aracın kapılarını açmazsanız 10 -15 saniye kadar açık unuttuğunuz camlar ve sunroofu kapatmanıza araç izin veriyor. yani bence arıza falan yoktur aracın kendi özelliği bu.

• cevabın için teşekkürler kpln;
    camlar için bekleme olayını deneyeceğim... fakat hafızam beni yanıltmıyorsa (artık her şey birbirine karıştı) daha önce kontağı kapattıktan sonra hiçbir şekilde cam açma/kapama yapamıyordum diye hatırlıyorum.
  • quote:

cevabın için teşekkürler kpln;
    camlar için bekleme olayını deneyeceğim... fakat hafızam beni yanıltmıyorsa (artık her şey birbirine karıştı) daha önce kontağı kapattıktan sonra hiçbir şekilde cam açma/kapama yapamıyordum diye hatırlıyorum.

merak etmeyin bizim hondalar akıllı telefonlar gibi kurcaladıkça bir şeyler öğreniyoruz.
  • Araç Kasko Değer Listesi Nedir?

Araç kasko değerleri listesi Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından araçların marka, model ve üretim yılına göre değerlerinin sıralandığı aylık olarak yayınlanan bir listedir.
    Hasar anında aracın rayiç değerinin tesbitin de bazı sigorta şirketleri TSB tarafından açıklanan kasko değer listesini referans olarak alır.
    Fabrika orijinal çıkışlı aksesuarlara ek olarak sonradan araca monte edilen lpg, dvd oynatıcı, navigasyon, özel ses sitemleri gibi aksesuarların bedelleri teklif ve poliçe aşamasında ayrıca belirtilmelidir.
    Araç kasko değer listesinde son 15 yıllık araçların değerleri yer alır.
    Araç kasko değer listesindeki bedeller, ayrıca motorlu taşıtlar vergisi için de baz oluşturur

Araç kasko değer listesi araçların kasko sigortası hesaplamasında baz alınacak olan değerin belirlenmesinde kullanılır. Ayrıca Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında da kasko araç değer listesindeki araç kasko değerleri baz alınır.

Araç kasko değer listesi, onbeş yaşına kadar ki motorlu kara taşıtları için hazırlanmış olup, daha eski model ve tiplere ait motorlu taşıtların sigorta bedelleri sigortalı ile sigorta şirketi arasında mutabık kalınarak tespit edilmektedir.

AYRICA size ÜCRETSİZ KASKO SORGULAMASI YAPABİLECEĞİNİZ bir site tavsiye ediyorum. http://kaskodegersorgulama.blogspot.com

Aracınızın kasko sorgulaması yaparken araç ruhsatını yanınızda bulundurmanız faydalı olur.

Kaynak :http://kaskodegersorgulama.blogspot.com

2013 yılı güncel kasko değer listesini görmek Türkiye Sigorta Birliğinin resmi sitesi olan; http://www.tsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

• kpln K kullanıcısına yanıt
    kpln bekleme olayı benim araçta işe yaramadı, her türlü camlar açılıp kapanıyor, sanırım bana servis yolu göründü.
  • quote:

Selam arkadaşlar bende bir iki sıkıntımdan bahsedeyim ve aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

hocam aynı sorun bende de vardı dediğiniz gibi airbagg kapağının yerine oturtulması işlemi yapıldı.ankara honda bora plazada..
    ancak bundan sonra olaylar çığrından çıktı aracın ön konsolu tamamen söktüler bu işlem için törpüleme işlemi yaparak o kapağın biraz daha aşağıda kalması sağlandı yani tamamen sanayi işçiliği ile....
    fakat konsoldaki parçalar takılırken birçok parçanın doğru düzgün takılmadığını farkettim ve 3 gün sonra tekrar servise götürdüm adamalar kırk nazla aracı kabul ettiler birçok yer nisbeten daha iyi olarak yerine takıldı.ancak teyp ile ön göğüs bağlantısı alt noktada sıfır ancak üstte gittikçe açılma var bunu bir türlü gideremediklerini benim aracıma has bir sorun olabileceği söylendi. yani böyle kabul etmem gerekmiş aracı üretim bandından böyle inmiş ancak ben bunu 1 yıl sonra farketmişim!
    neyse kabul etmedim tabi ki bu durumu resimlerini çekip genel merkeze ileteceklerini söylediler bakalım ne diyecekler?
    yani boşverin en iyisi servis de dahil hiç elletmeyin gitsin..
    birde benim aracımda 170km/h süratten sonra sanki bir yolda gezinme hissi ve pedallarda titreme gibi bir durum oluyor acaba bu durum genel mi yoksa oda benim araca has bir durum mu?

• gscapricorn kullanıcısına yanıt
    gscapricorn bu olaydan bahsetmen iyi oldu, servis olarak bende Honda Boraya gidiyorum ve bu olay çok gözüme batmaya başladığı için yaptırmayı düşünüyordum fakat söylediklerinden sonra sanırım biraz düşünmem lazım.
    çok yüksek hızda araba kullanmam genelde o yüzden yüksek hızda aracın yolda gezinme olayına kesin cevap vermem doğru olmaz, şimdiye kadar 3-4 defa 170 üstüne kısa süreli çıkmışımdır fakat yolda gezinme hissi bende oluşmadı, benimki referans oluşturacak bir durum değil. Forumdaki diğer arkadaşlar belki daha net cevap verebilirler.
  • gscapricorn ve serkan_ merhabalar;
    airbag köşe kalkıklığı için yapılan işlemleri öğrenince yaptırmadığım için ne kadar doğru karar vermişim diye kendimle gurur duydum
    diğer konu 170 km ile giderken titreme ve gezinme konusu:
    1 yıldır ankara şehir içi genelde yoğun trafikte kullandım geçen ay ilk uzun yol tecrübemi yaşadım,
    benim araçta 110-140 km arası süratlerde titremeye başladı, ama gezinme hissetmedim.
    araç şimdi honda bora da bakımda rot balans ayarından olabilir dedim ve servise söyledim. ayar için 62 Tl istediler. ama biz o süratlerde test yapamayız dediler. bende şehir içinde 90-100 lere kadar zaten 1 yıldır hiç birşey hissetmedim dedim.
    o yüzden testi teslim alınca kendim yapıp onlara rapor etcekmişim . inşalllah düzelir. hayırlısı bakalım.

• düzelmes
    onlarınki para tuzağı
  • düzelir düzelir, sorun yok.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.