Şimdi Ara

2012 F30 316i Aldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
4.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Daha öncede burda pek çok araç arasında kaldığım için konular açmıştım.
    Kafamda 2011 E90 320d / c180 1.6 cgi Fascination / e92 320 ci gibi araçlar vardı.

Ancak tanıdıktan bir araç bulunca kaçırmak istemedim açıkçası.

Genel olarak dolu bir araç değil. Deri Koltuktan başka ne + sı var bilmiyorum standart pakete göre. Comfort olarak geçiyor.
    Araç 112 Bin kmde.

Deneyimlerim.

Daha Önceki aracım 1.4 Seat İbiza ve Babamın Aracı 1.6 Opel Astra.
    Tabiki kıyaslanmaz ama araç bunlara göre çok konforlu. Performansı gerçekten şuan gayet yeterli ve sırtınızı geriye yaslıyor.

Vites geçişleri kusursuz en ufak bir sarsıntı kararsızlık yaşamadım. 7 ileri Cgi ile karşılaştırınca gerçekten farkı hissediyorsunuz.

Yakıt tüketimi. Şehir içi çok kullanıyorum. Şuan 8,5-8,7 arası gidiyor ortalama. Aralarda yeni araç hevesiyle gazlamalar oluyor tabiki. Ancak çoğunluğu eco pro modda.

Fiyat:98000. 2 Takım jant lastiği var. Üzerindekiler ultragrip8 orjinal sportline jant lastikli, birde standart gelen jantlarıyla yine ultragrip 8 lastikleri var. Niye 2 takım kışlık RFT lastik almışlar anlamadım açıkçası. Standart jant lastiği elden çıkaracağım zaten.

Araç hakkında sormak istedikleriniz olursa seve seve cevaplarım. İyi forumlar

Düzgün fotoğraf hala çekemedim. Cumartesi günü detaylı temizleyeceğiz aracı zaten. Ondan sonra güzel fotoğraflar gelecek inşallah.

Edit Yeni resimler geldi çok iyi fotoğraflar çekemedim ama içi falan güzel oldu :)
    2012 F30 316i Aldım.

2012 F30 316i Aldım.

2012 F30 316i Aldım.

2012 F30 316i Aldım.

2012 F30 316i Aldım.

2012 F30 316i Aldım.

2012 F30 316i Aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 19 Şubat 2018; 0:35:34 >

• Hayırlı olsun kazasız sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç dizel mi benzinliyse az yakıyomuş pek inandırıcı gelnedi

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Benzinli hocam, Ankara içinde kullanıyorum. Keçiören- Siteler arası trafik yok pek boş yol comfortta ayak pedalın üstünde abartmadan kullanımda yol bilgisayarındaki veri bu gözüküyor.
  • Kronik bir sıkıntısı yoksa sıkıntı yok, hayırlı olsun

• Hayırlı olsun güle güle kullanın. Benim de aklımda bu var ama yürütme maliyetleri,yedek parça maliyetleri ve en önemlisi bursa trafiğinde yakıt tüketimi gözümü bir hayli korkutuyor

• Appl33 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim herkese.

Hocam dediğim gibi daha önce 320d bakmıştım e90. Ustamla görüştüğümde. N47 motoru yürütmenin daha zor olduğunu N13 motorların eski motorlar gibi sorun çıkartmadığını çok ekstrem bi durum yoksa rutin bakım ile uzun yıllar kullanabileceğimi söyledi. Ustamın sözünede o bakımdan güveniyorum. İnternetten araştırdığımda da n13 moturun çok kronik bir problemini bulamaım açıkçası n47 gibi.

Yakıt masrafına gelince Bursa yı pek bilmesemde eğer dediğiniz gibi yoğun trafik varsa 10 Lt bulacaktır. Ancak ben şöyle avutuyorum mu demek daha doğru olur. Babamın Astra J sedan aracı şuan. 9,7 Lt yakıyor. Satmadan Önceki İbizam 8,8 Civarı yakıyordu. Ve bu araçlar Nasıl söyleyim basınca gitmeyen (özellikle opel) araçlar. Diyorum ki astra, ibiza ile denk benzin yaksam bile bindiğin araç belli bi yerde.
  • Az önce ilanlara baktımda aracınızı iyi bir fiyata almışsınız tekrar hayırlı olsun. Bende de dizel-otm c4 var. Yıllık 10 bin km yi geçmiyorum. Şuan değiştirmek istesem max. 100 bin bütçem var ve 2-3 parça boyalı 316 almak çok mantıklı geldi en azından premium. Araçtan genel olarak memnunmusunuz. Ses sistemi nasıl revizyon gerekiyor mu? Yalıtım nasıl,yüksek hızlarda rüzgar,yol ses seviyesi nasıl ? Cevaplarsanız sevinirim

• Hayirli olsun. Trafiksiz ortalama 40km/h hizla yakit tuketimi 8.5 civari olur aracinizin. Tabiki bu sizin surus karakterinizle de alakali bir durum. Bende e90 3.16i var. 6ileri oldugu halde yine de dikkatli surusle 8.5 ortalamayla geziyorum.

• Hayırlı uğurlu olsun güzel araba kazasız sürüşler

• Appl33 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ses sitemi konusunda ufak bir dolandırıldım. Göğüste Harman kardon metalimsi bişi yapıştırlmış bende öyle sandım. Gerçi sonaradan farkettim kapılarda twitter olmayınca ama önemsemedim. Ses kalitesi nasıl. Şöyle anlatayım. Seat ibizamın ses sitemi çok iyidi. İyiden kastım nedir. Basslı müzikler seviyorum. Ve İbizada aynalar camlar titrerdi orjinal ses sitemiyle.

Bu araçta o yok ses kalitesi kötü diyeme ama iyi de değil. Bi değişim şart bence. Bende bi revizyona gitmeyi düşünüyorum ses sisteminde.

Şuan max 160km hıza çıktım. Yol sesini 150-160 civarında almaya başlıyorsunuz ama o akdar aman aman değil. Onuda duymak için radyoyu falan kapatmıştım. Dediğim gibi müziği biraz fazla seviyorum yol sesini alamadım müziği kapatmadan.

Genel itibariyle memnunum. Öncende dediğim gibi Mercedes c180 1,6 Cgi Fascinationda baktım. Donanım olarak mersedese göre kısır. En basitinden bluetooth bile yok ama direksiyonda tuşları var. Usb girişi opsiyonlu o da bende yok. Güzel bi Cd hazırladım onla geçiniyoruz :)

Mercedeside gidip deneyn biri olarak. Denk paralara çok dolu mersedeslerde alabiliyorsunuz. Ancak 2 sinide sürdüm ve kesinlikle sürüş olarak bmw>mercedes. Ayrıca şanzuman olarakta aynı şekilde. Başka sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

• Hayırlı olsun hocam, allah nasip ederse ben de seneye bi e92 dizel düşünüyorum.
  • Saolun hocam. E92 dizellerde çok yakışıklı araçlar. Ben dediğim gibi benzinlisine baktım hem hantallığı hemde aşırı benzin tüketimi beni cayırmıştı. Dizel tercihi çok iyi seçim olacaktır.
  • hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.
    ama 316i aldım demişsiniz fotoğraftaki 320i?
  • Hocam hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Sorum saçma olabilir ancak aklıma takıldı. Arabanın redline ı kaç bin devirde başlıyo?

• quote:

Orijinalden alıntı: asmarena6

Teşekkür ederim. Ses sitemi konusunda ufak bir dolandırıldım. Göğüste Harman kardon metalimsi bişi yapıştırlmış bende öyle sandım. Gerçi sonaradan farkettim kapılarda twitter olmayınca ama önemsemedim. Ses kalitesi nasıl. Şöyle anlatayım. Seat ibizamın ses sitemi çok iyidi. İyiden kastım nedir. Basslı müzikler seviyorum. Ve İbizada aynalar camlar titrerdi orjinal ses sitemiyle.

Bu araçta o yok ses kalitesi kötü diyeme ama iyi de değil. Bi değişim şart bence. Bende bi revizyona gitmeyi düşünüyorum ses sisteminde.

Şuan max 160km hıza çıktım. Yol sesini 150-160 civarında almaya başlıyorsunuz ama o akdar aman aman değil. Onuda duymak için radyoyu falan kapatmıştım. Dediğim gibi müziği biraz fazla seviyorum yol sesini alamadım müziği kapatmadan.

Genel itibariyle memnunum. Öncende dediğim gibi Mercedes c180 1,6 Cgi Fascinationda baktım. Donanım olarak mersedese göre kısır. En basitinden bluetooth bile yok ama direksiyonda tuşları var. Usb girişi opsiyonlu o da bende yok. Güzel bi Cd hazırladım onla geçiniyoruz :)

Mercedeside gidip deneyn biri olarak. Denk paralara çok dolu mersedeslerde alabiliyorsunuz. Ancak 2 sinide sürdüm ve kesinlikle sürüş olarak bmw>mercedes. Ayrıca şanzuman olarakta aynı şekilde. Başka sorunuz olursa seve seve cevaplarım.

Aracınızdaki ses sitemi hi-fi olabilir.Oda değilse başlangıç paketidir.O paket gerçekten çok öok kötü.1500-2000 liraya mükemmel bi sistem yaptırabilirsiniz.

• Bu arada hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.
    ama 316i aldım demişsiniz fotoğraftaki 320i?

Şasi numarasından vin decoder ile baktım. Fabrikadan sipariş ederken model number deleted diye bir opsiyonla alınmış araç. Sökeceğim zaten çakma 320i neymiş öyle hiç sevmem boş kalsın :)

@emirhanardgn hiç bakmadım hocam aşağı inince bir bakayım :)

@redvictory

Teşekkür ederim hocam. Aracın biraz işi var gibi ufaktan başlamayı düşünüyorum yavaş yavaş zevkte alıyorum böyle işlerden. Ses sisteminede illaki sıra gelecek çünkü pek tatmin etmedi beni.
  • Tamamen şahsi görmüşümdür genç insanların bmw alma nedeni tamamen kalite ,marka imajı ve tabikide performanstir bu benim içinde geçerli ama bmw araban var 1.6 atmosferik motorlu koca bir eksi ...

• hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.